یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۱۳ - ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۱۰۲۵
شهری و روستایی

باز هم فیش حقوق ۳۰ میلیونی در شورای شهر تهران

شورای شهر تهران,فیش حقوق ۳۰ میلیونی در شورای شهر تهران
یکی از کارمندان شورای شهر تهران که از آبان ۱۴۰۰ تا دی ماه سال جاری در مرخصی زایمان به سر می برد و شهریورماه از کشور خارج شده دومین فردی است که طی روزهای اخیر فیش های حقوقی ۳۰ میلیونی وی بازتاب رسانه ای پیدا کرده است.

به گزارش دیده بان ایران، یکی از کارمندان شورای شهر تهران که از آبان ۱۴۰۰ تا دی ماه سال جاری در مرخصی زایمان به سر می برد.

گفته می شود؛ یکی از کارمندان زن شورای شهر که پیشتر به عنوان کارمند یکی از مناطق شهرداری تهران فعالیت می کرد با درخواست عضو فعلی شورای شهر تهران و رئیس کمیسیون شهرسازی(مهدی عباسی) به عنوان کارمند با رتبه بالا به شورای شهر منتقل شده است. 

پس از نرگس معدنی پور و اتفاقاتی که در آن موضوع شاهد بودیم انتظار می رفت که مدیران وقت شهرداری و شورای شهر تهران نسبت به رفتار سایر پرسنل وسواس و تمرکز خود را بیشتر کنند تا شاهد موضوعات مشابه نباشیم اما گویا حجم کاری در این بخش مانع نظارت مستمر بر رفتار برخی افراد شده که نتایج آن موجب سوءاستفاده از منابع بیت المال را به راحتی آب خوردن برای عده ای فراهم آورده و متأسفانه باید اذعان کرد در چنین مواردی حتماً باید نیاز به تفحص جدی و کنکاش دقیق وجود دارد زیرا قطعاً برخی تخلفات هرگز به تنهایی رخ نمی دهد و باید از سازمانهای نظارتی خواست تا با ورد جدی به حواشی شهرداری و شورای شهر تهران مانع از تکرار ماجراهایی شوند که در قطعاً با ظاهر و باطن مدیران فعال در این بخشها نباید سازگار باشد!

۱۴ ماه مرخصی کارمند بالا رتبه برخلاف ضوابط

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ براساس اسناد خانم (ز- خ) از ابتدای آبان ۱۴۰۰ در کمیسیون شهرسازی و شورای شهر تهران مشغول به فعالیت و در همان تاریخ به مدت یکسال به اداره کل اداری و اجرایی شورای اسلامی شهر تهران با رشته و طبقه شغلی مدیر پنج مأمور شد.

شورای شهر تهران,فیش حقوق ۳۰ میلیونی در شورای شهر تهران

خانم (ز- خ) که سابقه حضور در شهرداری منطقه ۳ تهران را به عنوان معاون منابع انسانی دارد از ابتدای حضور در موقعیت شغلی جدید یعنی از آبان سال ۱۴۰۰ تا دی ماه ۱۴۰۱  (چهارده ماه) به مرخصی زایمان می رود و در شهریورماه از کشور خارج می شود. این در حالیست که طبق بند “یک” بخشنامه سازمان اداری و استخدامی مصوب ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۰ مدت مرخصی زایمان یک قلو و دوقلو و بیشتر برای زنان شاغل در بخش دولتی و غیر دولتی به ترتیب نه و دوازده ماه است اما اینکه با چه مماشاتی به زهره خسروی بیش از مدت زمان قانونی مرخصی داده شد از سؤالی است که باید مدیران مربوطه در شورای شهر تهران به آن پاسخ دهند.

شورای شهر تهران,فیش حقوق ۳۰ میلیونی در شورای شهر تهران

۱۳۰ ساعت اضافه کار در زمان غیبت!

مراجعه دوباره به همین بخشنامه نشان میدهد بانوان شاغل در مدت زمان استفاده از مرخصی زایمان می باید تمام حقوق و فوق العاده های خود را دریافت کنند و اما این مسئله با دریافت اضافه کار متفاوت است یعنی از آنجه که در زمان استفاده از این مرخصی افراد شامل اضافه کار نخواهند بود پس پرداخت اضافه کار به آنان مغایر با روح قانون است در حالیکه طق فیش هایی که به دست این رسانه رسیده ماهانه ۱۳۰ ساعت اضافه کار برای خسروی رد شده که ارزش قابل پرداخت ریالی آن حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و حتماً باید ادله شورای شهر تهران در این باره شنیده شود.

دیده بان ایران، بر اساس وظیفه اطلاع رسانی خود این تخلف را اطلاع رسانی کرده است. بدیهی است که شورای شهر تهران از ماجرای عدم حضور کارمند خود در مجموعه و اقامت وی در ترکیه آگاه بوده و از این تخلف هم اطلاع کافی دارد، اما عدم برخورد در ماه های گذشته موجب انتشار گزارش در این رسانه شده است. 

به هر روی به دلایل اخلاقی و حرفه ای رسانه ای از انتشار نام کارمند و چگونگی انتقال وی به شورا در دوره جدید و ماجرای نحوه استخدام وی در دوره های گذشته خودداری می کنیم اما اگر شورای شهر به هر نحوی قصد انکار یا تکذیب را داشه باشد، لاجرم جزییات بیشتری را منتشر خواهیم کرد. 

شورای شهر تهران,فیش حقوق ۳۰ میلیونی در شورای شهر تهران
شورای شهر تهران,فیش حقوق ۳۰ میلیونی در شورای شهر تهران
شورای شهر تهران,فیش حقوق ۳۰ میلیونی در شورای شهر تهران

  • 9
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش