۱۱:۲۱ - ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۲۲۶۴
حقوقی، قضایی و انتظامی

آزادی‌های یواشکی در مجموعه هتل‌های پارس/ سبک مشتری مداری ناجا در هتل‌های تحت مالکیت خود چگونه است؟

فعالیت های ناجا در عرصه هتلداری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
فعالیت‌های اقتصادی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مدت‌ها است که بر سرزبان‌ها افتاده، یکی از فعالیت‌های اقتصادی ناجا که با اصل تعارض منافع و در تضاد با رسالت و كاركرد تعیین شده برای نیروی انتظامی همراه بوده را می‌توان فعالیت درعرصه هتلداری برشمرد.

به گزارش رویداد۲۴، اخبار تابستانه نیروی انتظامی را که ورق بزنی، آنچه در صدر خبر‌ها قرار دارد موضوع برخورد با بی‌حجابی و لاکچری‌بازی در اماکن عمومی مانند رستوران‌ها، سفره‌خانه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و کافی‌شاپ‌هاست و البته که اخبار مرتبط با ارسال پیامک بی‌حجابی به صاحبان خودرو را نیز نباید از یاد برد.

به جرات می‌توان گفت که هیچ‌یک از سازمان‌های متولی در حوزه آنچه که عفاف و حجاب نامیده می‌شود به اندازه نیروی انتظامی در این زمینه آماده فعالیت نبوده است. ناجا به صورت مداوم جامعه را در این خصوص رصد می‌کند و این موضوع گاه به برخورد‌های قهری در این حوزه نیز انجامیده است.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی طي روزهاي گذشته با اشاره به اجرای طرح ناظر یک گفته بود: «با بی حجابی براساس قانون برخورد می‌کنیم. این طرح باید در اماکن و معابر شهری نیز این امر با جدیت دنبال شود و تمامی دستگاه‌ها، استان‌ها و ادارات مربوطه نیز پای کار بیایند.»

خرداد ماه بود که سردار رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت از پلمپ ۵۴۷ واحد رستوران، سفره‌خانه و قهوه‌خانه لاکچری خبر داد که به زعم نیروی انتظامی اقدام به تبلیغات نامتعارف در فضای حقیقی و مجازی کرده و شئونات اسلامي را نیز رعایت نمی‌کردند به گفته این مقام ارشد پلیس این واحد‌های صنفی و در اماکن خود موسیقی غیرمجاز و لهو و لعب پخش می‌کردند.

اما حکایت برخورد نیروی انتظامی به همین جا ختم نشد و در تیرماه امسال نیز حدود ۲۰ کافی شاپ در پایتخت به دلیل مساله حجاب و عدم رعایت شئون برای مدتی پلمپ شدند.

ماجرا در سایر شهر‌ها نیز ادامه داشت چنانکه حسن اسماعیلی، رئیس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان، از پلمپ ۳۰۵ رستوران و اغذیه‌فروشی و محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمانشاه هم از پلمپ ۸۷ واحد صنفی به دلیل بی‌توجهی به تذکر‌های پلیس در ماه رمضان خبر دادند و در ادامه، ۲۳ رستوران و اغذیه‌فروشی در دزفول، ۲۰ رستوران و اغذیه‌فروشی در آباده، ۳۵ رستوران و اغذیه‌فروشی در قم و ۱۵ واحد صنفی در ممسنی طی ماه رمضان امسال پلمپ شدند.

تمام این اتفاقات در حالی می‌افتد که مسائل مالی می‌تواند تمام معادلات را تغییر دهد؛ چنانچه این اتفاق را می‌توان در مجموعه هتل‌های پارس دید؛ مجموعه‌ای لاکچری که زیرمجموعه نیروی انتظامی به شمار می‌رود. نیروی انتظامی سالیانی است به فعالیت‌های اقتصادی ورود کرده و در حوزه هتلداری و رستوران‌داری نیز دستی بر آتش دارد و اتفاقا هتل‌های تحت مدیریت این سازمان را می‌توان از لاکچری‌ترین و لوکس‌ترین هتل‌های کشور به حساب آورد.

در سال ۱۳۸۹ بنیاد تعاون ناجا در راستای فعالیت‌های اقتصادی گسترده خود در زمان فرماندهی سردار احمدی مقدم گروه هتل‌های پارس را از مجموعه شستا خریداری کرد و به طور جدی وارد عرصه هتلداری شد. این مجموعه هتل‌ها شامل هتل شایان کیش، هتل پارس مشهد، هتل پارس ائل گلی تبریز، هتل پارس کرمان، هتل پارس اهواز و هتل کاروانسرای آبادان است.

برای روشن‌تر شدن موضوع جالب است بدانید که بنیاد تعاون ناجا اگر چه موسسه‌ای غیردولتی است که برای بهبود وضعیت معیشتی کارکنان نیروی انتظامی فعالیت می‌کند، اما بر اساس ماده ۲ اساسنامه آن،‌ بنیاد وابسته به ناجا بوده و اعضای هیات امنا به عنوان سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران این بنیاد نیز شامل فرماندهی ناجا به عنوان ریاست هیات امنا، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، فرمانده سازمان حفاظت اطلاعات ناجا، معاون هماهنگ کننده ناجا، نماینده رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و نماینده وزیر کشور است. 

به گزارش رویداد۲۴ اداره هتل‌های پنج ستاره تحت مالکیت بنیاد تعاون ناجا و رفت و آمد گردشگرانی با علایق و سلایق مختلف، یکی از ناهمگون‌ترین اتفاقاتی است که یک نهاد انتظامی با توجه به اهداف تعیین شده می‌تواند آن را تجربه کند، از طرفی با توجه به انتقاداتی که به نیروی انتظامی در زمینه گشت ارشاد و طرح ناظر وارد شده است، عملکرد پلیس در برپایی برنامه‌های حاشیه‌ای این هتل‌ها که در راستای منافع اقتصادی این نهاد است باعث ایجاد تعارض با شرح وظایف سازمانی و مسئولیت‌های این مجموعه انتظامی شده است که باعث دوگانگی عملکرد این سازمان می‌شود و این سوال را به ذهن متبادر می‌کند که آیا نیروی انتظامی آن نقش و عملکردی که در حوزه گشت ارشاد و طرح ناظر دارد در مواجهه با اتفاقات و حواشی برنامه‌های هتل‌های پارس متعلق به خود را نیز داشته است؟

بنابراین باید این سوال را از نیروی انتظامی پرسید اگر قرار به برخورد با بی حجابی است، چرا زیر مجموعه ناجا از برخوردهای ضربتی و پلمب معاف شده است و اگر قرار بر آزادی‌های فردی است، چرا آزادی‌های فردی فقط مخصوص هتل‌های تحت مدیریت ناجاست و سایر مردم از آن بی‌بهره‌اند؟

عملکرد دوگانه نیروی انتظامی 

این طور که از شواهد و قراین پیداست نیروی انتظامی در هتل‌های تحت نظارتش منافع خود را در این می‌بیند که سختگیری‌هایی که در دیگر اماکن دارد را در این مجموعه هتل‌ها لحاظ نکند! عکس‌های موجود در فضای مجازی از مجموعه هتل‌های تحت مالکیت ناجا بیانگر تناقضات عملکردی و مسامحه نیروی انتظامی در مواجهه با بی حجابی، کشیدن قلیان یا موضوعات مربوط به برگزاری گروه‌های موسیقی و... در هتل‌های پارس است.

به عنوان مثال مزونی در هتل پارس مشهد فعایت می‌کند که نوع لباس‌ها و طراحی‌های مانتو این مزون در شهر مشهد در نوع خود جالب توجه است. یا در هتل شایان کیش در فضای باز سرویس قلیان ارائه می‌شود درحالیکه برخورد‌های ناجا در مبارزه با ارائه دهندگان سرویس قلیان در مکان‌های مختلط هنوز از یاد‌ها نرفته است.

اگر قرار است طرح‌هایی مانند گشت ارشاد و یا طرح ناظردر هر دوره‌ای بدون در نظر گرفتن شرایط روانی جامعه و جامعه شناسی به صورت آنچه تا به امروز برآن گذشته اجرایی شود (یک دوره با اجرای گشت ارشاد در سر معابر یا به شکل طرح ناظر به صورت احضار پیامکی به پلیس امنیت اخلاقی)، نیروی انتظامی ابتدا ازهتل‌های تحت مالکیت خود اقدام کرده و اگر نتیجه و برآیند آن مفید بود آن را به کل جامعه تعمیم دهد. به عنوان مثال اگر مسافری در هتل‌های تحت مالکیت ناجا  پوشش مناسبی نداشت به آن مسافر پیامک داده شود که در اسرع وقت هتل را به علت پوشش نامناسب ترک کرده و خود را به پلیس امنیت اخلاقی آن شهر معرفی کند و اگر نتیجه این قبیل کارها مفید بود آن را در کل جامعه اجرایی کنند.

اما سوال پایانی ما از مسئولان نیروی انتظامی که این روز‌ها با اجرای طرح‌های ناظر ۱، ۲ و ۳ به صورت نامحسوس و پیامکی، وضعیت حجاب وعفاف و موارد اخلاقی را کنترل و رصد می‌کنند این است که به همین میزان که درخصوص وضعیت اخلاقی جامعه حساسیت به خرج داده و نگران هستند آيا در هتل‌های تحت مالکیت خود نیز همان‌گونه عمل کرده‌اند؟

تصاوير زير كه در شبكه هاي اجتماعي منتشر شده بخشي از آزادی‌های موجود در هتل هاي پارس وابسته به ناجا است که سایر مردم از آن بی بهره‌اند.

فعالیت های ناجا در عرصه هتلداری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
فعالیت های ناجا در عرصه هتلداری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
فعالیت های ناجا در عرصه هتلداری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی

  • 12
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید