مهمترین عناوین خبری
پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
۱۳:۳۶ - ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۱۸۱۹
مدیریت ورزش

بیانیه باشگاه استقلال 

صحبت‌های جنجالی معاون مددی علیه مدیران استقلال و وزیر ورزش | جانشین فتح‌الله‌زاده در استقلال مشخص شد

اخبار باشگاه استقلال,وضعیت باشگاه استقلال
معاون اجرایی اسبق باشگاه استقلال در اظهارات تندی، به انتقاد از آجورلو، فتح‌الله‌زاده، مومنی، مظلومی و وزیر ورزش پرداخت!

به گزارش ورزش سه، ناصر فریادشیران معاون اسبق باشگاه استقلال در پایان جلسه کانون مربیان با رئیس فدراسیون فوتبال، درباره علت عدم پرداخت طلب استراماچونی در زمان مدیریت احمد مددی گفت: از حذف استقلال متأسفم و بابت وضعیتی که به وجود آورده اند، متأسفم. خیلی ها دنبال این بودند که مهدی قایدی را به تیم های عربی انتقال بدهند و منافعی داشته باشند. اما با رایزنی هایی که انجام شد، بدون واسطه و بدون دلال این کار را انجام دادیم.

وی ادامه داد: آقای مددی با آقای قیم به امارات رفتند و قرارداد خیلی خوبی بستند. هم آقای قایدی و همسرشان موافق رفتن بودند، هم کادرفنی از جمله آقای مجیدی که رضایت دادند ایشان بروند. حالا برای اینکه باشگاه منافع مالی داشته باشد و بخشی از مشکلاتش را حل کند، آقای قایدی را با یک مبلغ خیلی خوب انتقال دادند.

او اظهار داشت: مبلغ انتقال او نزدیک به ۶۰ میلیارد بود که بخشی از مشکلات باشگاه حل شد و پرداختی هایی صورت گرفت. هزینه ۸ روز اقامت در هتل امارات و تمرینات و... نیز پرداخت شد. روزی که مراسم تودیع و معارفه صورت گرفت، آقای مددی بالای ۳۰ میلیارد را تحویل آقای آجورلو و اعضای هیئت مدیره دادند. طلب استراماچونی نیز همین حدود بود.

فریادشیران در مورد اینکه گفته می شود قایدی برای پرداخت طلب استراماچونی به فروش رسید، گفت: اصلا چنین چیزی مطرح نبود. در روز تودیع و معارفه، آقای آجورلو درخصوص کارگزار و اسپانسر صحبت کردند و گفتند اسپانسر باید هزار میلیارد پول بیاورد. آقای مددی عنوان کردند که کارگزار آن زمان باشگاه، شرکت خوبی است. چرا که در بدترین شرایط، قراردادی ۳ ساله با پرداخت سالی ۸۰ میلیارد با ما داشت و حتی بیشتر از تعهداتش نیز پرداخت کرده بود.

وی ادامه داد: آقای مددی زمانیکه ۳۰ میلیارد تومان را به آقای آجورلو دادند، تأکید کردند که این طلب استراماچونی است. حالا آقایان این ۳۰ میلیارد را ندادند که هیچی، شما بگویید این ۷۰۰ میلیارد کجاست؟ در جیب من است؟ نهادهای نظارتی، قوه قضاییه، بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، شخص دادستان و... باید به این پرونده ورود کند.

او اظهار داشت: این مطالبه هواداران و جامعه فوتبال است. مگر می شود سبحان خاقانی که قراردادش ۵۰۰ میلیون است، با ۵.۵ میلیارد ببندی؟ اسم نمی برم، آن بازیکن جوان آینده دار است. اما مبلغ قراردادش را ۵۰۰ میلیون افزایش می دادی. ما بازیکنی در استقلال داریم که قراردادش ۲ ساله و به مبلغ ۵۵ میلیارد تومان است. زمانیکه آقای مددی مدیریت کردند و قراردادهایی که بستیم، سه، چهار بازیکن بیشترین دستمزد را به رقم ۸ میلیارد می گرفتند. این بازیکنان درجه یک با انجام هر بازی، ۵۰ میلیون دریافتی داشتند.

فریادشیران صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: شاید من با آقای فتح‌الله‌زاده هم اختلاف سلیقه داشته باشم ولی به جد می گویم تک تک کسانی که در هیئت مدیره بودند، شخص آقای آجورلو، دوستان و همفکرانشان مقصر این پرونده هستند و باید جوابگوی این هواداران و نهادهای نظارتی باشند.

مدیر سابق استقلال درباره اینکه گفته می شود باشگاه با همراه اول قرارداد ندارد ولی نام این اسپانسر روی پیراهن تیم است، گفت: من چون اطلاعی ندارم، نمی توانم اظهارنظر کنم. فکر می کنم یکی از بهترین دوران استقلال در جذب اسپانسر، زمان آقای مددی اتفاق افتاد. هر سالی که اسپانسر آن زمان ما ۸۰ میلیارد پرداخت می کرد، بسیاری از باشگاه ها مانند پیکان، سایپا، نساجی و... بیشتر از ۲۰ میلیارد هزینه نداشتند. ۸۰ میلیارد در آن موقع مبلغ قابل توجهی بود، اکنون در برابر ۷۰۰ میلیارد عدد ناچیزی است.

او ادامه داد: تفاوت یک مدیر سالم و پاک دست مانند آقای مددی که اکنون ساکت است و هیچ اظهارنظری نمی کند، با آقای آجورلو را می شود به من بگویید؟ طرف آمده و قراردادهای نجومی بسته است. بنده مدیرآکادمی بودم و سپس معاون اجرایی شدم. من فقط یک قرارداد داشتم و رویم نمی شود بگویم مبلغ قراردادم چقدر بود. اما یک نفر به جای من می آید و معاون اجرایی می شود، قراردادش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است و با خواهرزاده و برادرش در هتل اسپیناس اقامت داشت.

وی درخصوص اینکه محمد مومنی روز گذشته اعلام کرده این شخص (اجلال نصیری) کار زیادی انجام داده و حقوقش را می گرفته است، گفت: آقای مومنی که حرف های زیادی می زند. ایشان در استقلال کاره ای نبود. حتی آقای مظلومی هم کاره ای نبودند. اعضای هیئت مدیره در تصمیمات کلان باشگاه هیچ نظری نمی توانستند بدهند.

فریادشیران در پایان گفت: روز اول جلسه معرفی آقای آجورلو، وزیر ورزش و آقای علی نژاد و اعضای هیئت مدیره بودند. پس از معارفه، آقای آجورلو از وزیر می خواهد که هم رئیس هیئت مدیره باشد و هم مدیرعامل. این خیلی مهم است. آقای وزیر هیچی نگفت، مثل الآن که هیچی نمی گوید. آقای مظلومی اعتراض کرد که این موضوع خارج از اساسنامه است. آقای آجورلو هم گفتند اگر نمی خواهید، بروید بیرون. هیچ کس هم هیچی نمی گوید. در تمام تصمیمات کلان باشگاه از جمله قرارداد با بازیکنان، اسپانسر و... آقای آجورلو در خیابان عطار جلسه می گذاشت و هیچ جلسه ای در ساختمان باشگاه برگزار نمی شد.

جانشین فتح‌الله‌زاده در استقلال مشخص شد

عد از ماجراهای پیش آمده در امر مدیریتی باشگاه استقلال علی فتح‌الله‌زاده شب گذشته روی آنتن زنده به صورت شفاهی از مدیرعاملی باشگاه استعفا کرد. فتح‌الله‌زاده که خودش خواهش کرده با استعفای او موافقت کنند، هنوز به طور دقیق تکلیف خود را نمی‌داند.

اخبار باشگاه استقلال,وضعیت باشگاه استقلال

مدیرعامل استقلال هنوز به طور کتبی استعفای دوم را به هیات مدیره باشگاه ارائه نکرده اما اگر تصمیم او اینبار جدی باشد، اعضای هیات مدیره فعلا یک سرپرست موقت برای باشگاه انتخاب می‌کنند.

حجت کریمی عضو کنونی هیات مدیره باشگاه استقلال فردی است که در صورت جدایی قطعی فتح‌الله‌زاده به عنوان سرپرست امور جاری را در دست می‌گیرد.

البته حضور کریمی نیز دائمی نیست؛ او تا روز برگزاری مجمع استقلال توسط سازمان خصوصی سازی کار را جلو می‌برد تا اعضای هیات مدیره و مدیرعامل جدید انتخاب و معرفی شوند.

بیانیه باشگاه استقلال 

جلسه اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال ظهر امروز تشکیل و با استعفای دکتر علی فتح‌الله‌زاده از مدیرعاملی این باشگاه موافقت شد.

با توجه به اصرار و تاکید آقای فتح‌الله‌زاده و استعفای مجدد ایشان، اعضای هیات مدیره با این درخواست موافقت کرده و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقای فتح‌الله‌زاده، آقای حجت کریمی را تا برگزاری مجمع باشگاه به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه، منصوب نمودند.

ایشان پیش از این به عنوان رئیس هیات مدیره باشگاه انتخاب شده و از ۲ سال قبل در هیات مدیره باشگاه حضور دارد.

 • 13
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  -
  ۱۱:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • فوتبال
  سویا - الاتحاد
  ۱۵:۳۰
 • راگبی هفت نفره المپیک ۲۰۲۴ پاریس
  آرژانتین - کنیا
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
 • فوتبال
  آژاکس - ویوودینا
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  بنفیکا - برنتفورد
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۵ مرداد
  اتومبیل رانی
  فرمول ۱ بلژیک - دور اول تمرینی
  ۱۵:۰۰
 • دوستانه
  نورنبرگ - یوونتوس
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال
  اسن - بایرلورکوزن
  ۲۰:۳۰
 • المپیک
  مراسم افتتاحیه - المپیک ۲۰۲۴ پاریس
  ۲۱:۳۰
 • شنبه ۶ مرداد
  دوستانه
  لیورپول - رئال بتیس
  ۰۳:۰۰
 • والیبال المپیک
  ژاپن - آلمان
  ۱۰:۳۰
 • بسکتبال المپیک
  استرالیا - اسپانیا
  ۱۲:۳۰
 • والیبال المپیک
  ایتالیا - برزیل
  ۱۴:۳۰
 • هندبال ساحلی
  آمریکا - کوبا
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید عراق
  ۱۶:۳۰
 • والیبال المپیک
  لهستان - مصر
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال
  اینتر - لاس پالماس
  ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش