پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲
۱۳:۰۱ - ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۰۵۹
مدیریت ورزش

بیایید آن استادیوم رویایی را بسازیم

گفت‌وگو با «امیر سالمی‌زاده» خریدار شماره یک استقلال

امیر سالمی‌زاده,خیدار تیم استقلال
امیر سالمی‌زاده تاجر و فعال اقتصادی ساکن قطر در گفتگویی به طور کامل از دلایل خود برای خرید استقلال و همچنین ساخت استادیومی گفته که معلق مانده است.

به گزارش ورزش‌سه، در زمستان سال ۱۴۰۱ بود که قربان‌زاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی از طرح بزرگ این سازمان برای واگذاری بلوک مدیریتی باشگاه استقلال و پرسپولیس رونمایی کرد. طرحی که براساس آن یک فرد می‌تواند تا ۵۱ درصد سهام هر یک از این دو باشگاه را خریداری کند. این اتفاق در صورتی که به واقعیت بدل شود، می‌تواند تغییرات بزرگی در ساختار این دو باشگاه ایجاد کند.

در همین زمینه امیر سالمی‌زاده یک فرد فعال اقتصادی است، که برای خرید باشگاه استقلال پیشقدم شده و پیشنهاد خود را برای خرید ۵۱ درصد سهام این باشگاه به سازمان خصوصی سازی ارائه کرده است. در حال حاضر نماینده امیر سالمی‌زاده به سازمان خصوصی‌ سازی معرفی شده تا ادامه مراحل خرید سهام طی شود.

در همین حین اما باشگاه استقلال درگیر مشکلات عدیده‌ای بود که درنهایت به حذف تکان دهنده دوباره این باشگاه بزرگ از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا منجر شد. در همین رابطه گفتگویی با امیر سالمی‌زاده داوطلب خرید ۵۱ درصد سهام باشگاه استقلال داشته‌ایم و از او بی‌پرده درباره انگیزه‌هایش برای ورود به عرصه‌ای پرسیده‌ایم که برای یک فعال اقتصادی شاید با توجه به پیشینه‌ای که دارد، چندان نویدبخش نباشد. سالمی‌زاده که با مدیرعامل قبلی استقلال مصطفی آجورلو چندین جلسه برگزار کرده و درباره ساخت استادیوم هم به توافق رسیده، توضیحات جالب توجهی درباره دلایل ورودش به این عرصه مطرح کرده است.

این مصاحبه خواندنی را در ادامه دنبال کنید.

*به عنوان سوال اول به طور کلی چرا چرا به خرید باشگاه استقلال و به طور کلی سرمایه گذاری در این باشگاه علاقمند شدید؟

سالمی‌زاده- واقعیت این است که از کودکی یکی از طرفداران باشگاه استقلال بوده‌ام و تمام مسابقات و بازی‌های این تیم را دنبال می‌کردم. همیشه در رویای خودم این هدف و آرزو را داشتم که روزی بتوانم به باشگاه استقلال کمک کنم یا برای این باشگاه مفید باشم.  به همین دلیل زمانی که اعلام کردند، امکان واگذاری ۵۱ درصد سهام باشگاه استقلال وجود دارد، اعلام آمادگی کردم که به عنوان یک فعال اقتصادی بتوانم وارد این عرصه شوم. در کنار این مسائل باشگاه استقلال هم به عنوان یکی از پرطرفدارترین باشگاه‌های فوتبال در قاره آسیا ظرفیت‌هایی دارد و حس می‌کنم با توجه به توانایی‌هایی که در خودم می‌بینم، می‌توانم به این باشگاه کمک کنم.

* فکر نمی‌کنید با هزینه و سرمایه کمتری می‌توانستید به طور مثال یک باشگاه خصوصی در لیگ دسته اول یا حتی لیگ برتر مثل تراکتور یا ملوان را خریداری کنید؟ چرا به چنین ایده‌ای فکر نکردید که ارزان‌تر و آسان‌تر به نظر می‌رسد؟

سالمی‌‌زاده- همانطور که عرض کردم این به خاطر عشقی است که به باشگاه استقلال دارم و با توجه به احترامی که برای تمام تیم‌هایی که شما نام بردید، فکر می‌کنم در باشگاه استقلال موفق‌تر خواهم بود. اعتقاد دارم در کنار هر فرصتی، عشق به آن کار اهمیت زیادی دارد. فکر می‌کنم عشق به استقلال که در وجود من هست، باعث موفقیتم در این باشگاه خواهد شد.

*شما پیش از این هم علاقمند به سرمایه گذاری در ساخت استادیوم اختصاصی استقلال بودید. فکر می کنید این ایده تا چه حد امکان پذیر و عملیاتی بود؟  

سالمی‌زاده- چون درباره این ماجرا صحبت‌های زیادی انجام شده، علاقمند هستم که این ماجرا را به طور کامل توضیح بدهم تا همه طرفداران باشگاه استقلال در جریان کامل این موضوع قرار بگیرند. زمانی که آقای آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال شدند، به دلیل شناخت قبلی‌ای که از ایشان داشتم و تماسی که برقرار شد، علاقمند بودند که این همکاری شکل بگیرد. خب ایشان معمولا به هر کاری که وارد می‌شوند، دوست دارند به بهترین نحو این کار شکل بگیرد. تماسی گرفتیم و جلسه‌ای گذاشته شد. آن زمان من تهران بودم. ایشان گفت چطور می‌توانید کمک کنید و من گفتم چه کاری می‌توانم انجام بدهم. چند مورد مطرح شد، که یکی از موارد مهمش استادیوم بود. ایشان گفتند با توجه به شرایط فعلی نیاز داریم که یک محل اختصاصی در شان باشگاه استقلال در مسابقات داشته باشیم. من اعلام آمادگی برای ساخت یک کمپ کردم، نه استادیوم. در واقع صحبت از ایجاد یک کمپ بود، که شامل هتل، استادیوم، زمین تمرین، دفتر مرکزی باشگاه استقلال، حتی سالن بزرگ مثل سالن کنسرت یا همایش و ... بود و البته سایر امکانات دیگر که در یک کمپ با استانداردهای روز دنیا وجود دارد. برخی از استانداردهایی که برای این پروژه در نظر گرفته شده بود، حتی از استانداردهای در نظر گرفته شده برای استادیوم‌های جام جهانی قطر بالاتر بود. اعلام آماگی کردیم و کارهای مطالعاتی را شروع کردیم. آن روزی که آقای آجورلو درباره این موضوع صحبت کردند و خبرگزاری‌ها هم نوشتند شرکت فرانسوی این کار را پیش خواهد بود، ما یک طراحی میکس از فرانسوی‌ها و ایرانی‌ها ایجاد کردیم. چون من دوست داشتم وقتی کاری قرار است در ایران برگزار شود، از نیروهای نخبه ایرانی استفاده کنیم، که در این کار هم موفق شدیم و من از دوستان خوبم که در این حوزه تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

*در ماجرای ساخت استادیوم آقای آجورلو سورپرایزم کرد

امیر سالمی زاده داوطلب خرید بلوک مدیریتی باشگاه استقلال در ادامه اینطور حرف‌هایش را از سر گرفت: «خب تلاش خوبی انجام شد و آقای آجورلو به قطر سفر کردند. ما با ایشان صحبت‌هایی را داشتیم و به جمع بندی رسیدیم. ایشان روز جمعه برگشتند و روز سه شنبه که مراسم معارفه آقای ساپینتو بود، اعلام رسمی شد. در واقع آن زمان این موضوع قرار نبود به صورت علنی اعلام شود که آقای آجورلو ما را سورپرایز کردند.»

*قرار شد این اتفاق در مجموعه شهر آفتاب رقم بخورد

سالمی‌زاده در ادامه با اشاره به محلی که قرار بود استادیوم جدید استقلال ساخته شود، اضافه کرد: «بعد از این ماجرا ایرادات طرح کلی گرفته شد و طراحی کامل شد و ما آن را ارائه کردیم. قرار بود این طرح در مجموعه ورزشی آزادی در قسمت بانوان اجرا شود و ما کار را بر اساس آن طراحی کردیم. بعد که تمام کارها را آماده کردیم، برنامه این بود که بهره‌برداری ۳۰ ساله داشته باشیم و بعد هم استادیوم را در اختیار باشگاه استقلال قرار بدهیم. آقای آجورلو اما متاسفانه گفتند توافقی با استادیوم آزادی برای اجرای این طرح نشده است و من جاهای دیگری را پیشنهاد می‌دهم. در همین راستا من هم از مشاوران خودم خواستم آقای آجورلو را در ایران همراهی کنند. بعد از بررسی‌هایی که آقای آجورلو انجام دادند، قرار شد این اتفاق در مجموعه شهر آفتاب رقم بخورد. من از آقای آجورلو پرسیدم که آیا بررسی شده است، که ایشان گفت بله بررسی کردم و شرایط بسیار خوبی است. ما هم مشاورانی برای بررسی کار گذاشتیم.»

*آقای آجورلو گفتند به ایران بیا تا کلنک استادیوم را بزنیم 

او ادامه داد: «از جهتی ما می‌خواستیم سریعتر این کار انجام بشود و تمام کارهای مربوط به طرحی و سایر موارد را انجام داده بودیم، درنتیجه می‌خواستیم سریع‌تر کلنگ کار زده شود. سرمایه این کار هم تامین شده بود. آقای آجورلو با من تماس گرفتند و گفتند وقت بگذارید و ایران بیایید تا قرارداد اصلی آن را تنظیم کنیم و کلنگ استادیوم را هم بزنیم. گفتند بیایید و اگر پسندیدید کلنگ کار را در مجموعه شهر آفتاب بزنیم. قرار شد ما کلنگ بزنیم و بعد کارهای اداری آنجا انجام شود. من سفر دیگری داشتم و عازم کشور دیگری بودم، اما ایشان روز سه شنبه تماس گرفت و گفت اگر جمعه بیایید می‌توانیم کلنگ را بزنیم و من هم چون خیلی علاقمند بودم که این کار زودتر برای استقلال و همینطور ایران انجام بشود، برنامه کاری خود را تغییر دادم.»

*همه چیز برای کلنگ‌زنی آماده بود

سالمی‌زاده اضافه کرد: «سه‌شنبه که من و آقای آجورلو برای این قرار کاری صحبت کردیم، ایشان یک روز بعد یعنی روز چهارشنبه به آقای وزیر اعلام کردند تا روز شنبه نشستی با ایشان داشته باشیم و روز سه شنبه هفته بعد هم کلنگ استادیوم زده شود. ما شنبه که آمدیم با آقای آجورلو صحبت کردیم و قرار شد با توجه به حضور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در کیش امضا شود و فردا که بر می‌گردیم کلنگ استادیوم در تهران زده شود. با توجه به توافقات آقای آجورلو با شهر آفتاب هم همه چیز برای این کار آماده بود.»

*شب خوابیدم، صبح که بیدارم شده بودم، همه چیز عوض شد

سالمی‌زاده در بخش دیگری از حرف‌هایش به ماجرای برکناری یکباره مصطفی آجورلو پرداخت که سبب توقف پروژه بزرگ آنها شد: «شنبه شب بود که تماسی تلفنی با آقای آجورلو داشتم؛ هماهنگی‌‌ها را انجام دادیم و همه چیز مهیا بود برای روز آینده. آن شب من خسته بودم و زود خوابیدم. صبح که بیدار شدم اتفاقات عجیبی رخ داده بود و دیدم همه چیز عوض شده است! در واقع تغییراتی اتفاق افتاده و پیام هایی از دوستان داشتم که آیا خبر را شنیده‌اید. واقعا من سورپرایز شدم.»

*به عنوان سرمایه‌گذار در این لحظه احساس نگرانی کردم 

سالمی‌زاده در ادامه به تشریح حس و حال خود پس از این اتفاق غیرمنتظره پرداخت: «به عنوان یک سرمایه‌گذار واقعا در این لحظه احساس نگرانی کردم. گفتم این همه مسیر را ما با آقای آجورلو جلو آمده‌ایم و حالا یکدفعه ما باید با نفر بعدی به توافق برسیم. یک مقدار اینجا نگران شدم و کار را متوقف کردم. این واقعیت داستان استادیوم بود که با وجود هزینه زیادی که انجام دادیم و در قسمت نهایی کار بودیم به یکباره متوقف شد. با این حال هنوز علاقمند به انجام آن هستیم، اما دوست داریم با آسودگی خاطر آن را پیش ببریم.»

*در یکی از برنامه‌های صدا و سیما این ادعا مطرح شد که اصلا زمینی برای ساخت استادیوم در کار نبوده است؟

سالمی‌زاده- ما به عنوان یک سرمایه‌گذار اگر چیزی را مطمئن نباشیم، نمی‌آییم کاری را استارت بزنیم و کلنگ را جایی بزنیم که مطمئن نیستیم. من هم این موضوع را شنیدم. آقای آجورلو هم در رسانه ملی در این مورد صحبت کردند و قطعا آدمی نیستند که بخواهند بدون سند چنین کاری بکنند. علاوه بر این‌ها رئیس مجموعه شهر آفتاب هم با انتشار توئیتی این موضوع را تایید کرد. ضمن اینکه یکی از همکاران من در حین انجام این توافقات حضور داشته است. این مجموعه آماده است و همین الان هم آماده است که  در اختیار ما بگذارند تا کار را شروع کنیم.

*بعد از اینکه شب خوابیدید و صبح بیدار شدید و متوجه کنار گذاشته شدن آقای آجورلو شدید، آیا این پروژه به طور کامل متوقف شد؟

سالمی‌زاده- بله. پیگیری شد ولی از جانب ما متوقف شد. به هر حال نگران بودیم که چه اتفاقی قرار است بیفتد. آیا باید از ابتدا این مسیر را طی کنیم و توافق و مذاکره انجام بشود؟ به خاطر همین نگه داشتیم که یک شرایط مناسبی برای کار مهیا شود. این آمادگی برای شروع پروژه وجود دارد. ضمن اینکه اگر درخواست ما برای خرید سهام باشگاه استقلال عملی شود، اولین طرحی که اجرا خواهیم کرد، همین طرح خواهد بود.

* مذاکره و اقدامات اجرایی برای خرید باشگاه استقلال با سازمان خصوصی سازی چگونه پیش رفته است؟

سالمی‌زاده- در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ درخواستم را ارائه کردم. فکر می‌کنم دهم یا یازدهم فروردین بود که نماینده را معرفی کردم و منتظر پاسخ سازمان محترم خصوصی سازی هستیم.

امیر سالمی‌زاده,خیدار تیم استقلال

*هیچ تماسی با شما در این مدت گرفته نشده است؟

سالمی‎زاده- فقط برای معرفی نماینده تماس گرفتند که من نماینده را معرفی کردم. با توجه به اینکه من خارج از ایران هستم، ادامه مسیر و مذاکرات را می‌توانند با ایشان پیش ببرند. امیدوارم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

* طبیعتا خصوصی سازی به دنبال دریافت تضامین لازم از شما خواهد بود، چطور تضمین مناسب برای خرید استقلال و همچنین تامین هزینه های آتی این باشگاه را ارائه می دهید؟

سالمی‌زاده- در رابطه با تضامینی که سازمان خصوصی سازی می‌خواهد، آن چیزی که نیاز باشد را قطعا ارائه خواهیم داد. به هر حال باشگاه استقلال باشگاه بزرگی است. طبیعی است که وقتی می‌خواهند ۵۱ درصد سهام را واگذار کنند، نگرانی‌هایی داشته باشند. ما سعی می‌کنیم تضامینی ارائه شود که این نگرانی‌ها را مرتفع کنیم.

*سعی می‌کنیم استقلال را به جایگاه اصلی‌اش در دنیا برسانیم

سالمی‌زاده در بخش دیگر از صحبت‌هایش به تشریح برنامه‌هایش پس از خرید سهام باشگاه استقلال پرداخت:« در این مورد علاوه بر بحث استادیوم که مدنظرمان قرار دارد، الان هم که خدا را شکر استقلال تیم بسیار خوبی است و نتایج بسیار خوبی با یک مربی خوب و بازیکنانی بسیار حرفه‌ای گرفته است. طبیعتا این تیم در حوزه‌های مختلف تقویت خواهد شد. نیازسنجی صورت گرفته است. سعی می‌کنیم باشگاه را به جایگاه اصلی‌ای که در دنیا دارد، برسانیم.

* شما می دانید که فوتبال حرفه ای در ایران زیان ده است و درآمدزایی ندارد، با این شرایط چرا یک فرد اقتصادی مثل شما باید علاقمند به خرید باشگاه پرهزینه ای مثل استقلال باشد که طبیعتا ماموریت دشواری به نظر می رسد؟

سالمی‌زاده- همانطور که خدمت شما عرض کردم، من مطالعات زیادی در این حوزه داشته‌ام. به خاطر شرایط کاری‌ای که داریم، توسط خیلی از باشگاه‌های بزرگ دنیا دعوت شده‌ام و امکاناتشان را دیده‌ام. درباره موفقیت‌هایشان صحبت کرده‌ایم. با توجه به ظرفیتی که باشگاه استقلال دارد، یک باشگاه مولد اقتصادی است. این حرف را من نمی‌گویم و خیلی از افرادی که در حوزه اقتصادی هستند  این موضوع را تایید می‌کنند. باشگاهی با ۳۰ میلیون طرفدار با آوازه‌ای بلند در دنیا. در خیلی از کشورها وقتی اسم از ایران می‌آید، نام استقلال و پرسپولیس مطرح می‌شود. من فکر می‌کنم با این همه ظرفیتی که باشگاه دارد، می‌توانیم موفق باشیم. ضمن اینکه برنامه‌های بسیاری داریم. از کمپی که باشگاه دارد، قابل درآمدزایی است. از برند باشگاه می‌توان درآمدزایی کرد. هواداران تیم هم با حمایت‌های معنوی خود می‌توانند باعث موفقیت باشگاه شوند. این موفقیت به نوعی خودش یک درآمدزایی است. اگر می‌بینید که الان باشگاه‌های بزرگ دنیا درآمدهای نجومی دارند، یکی از آیتم‌هایشان تعداد هوادارانی است که دارند. فکر می‌کنم نه تنها من که بسیاری از افرادی که فعالیت اقتصادی دارند، معتقدند که باشگاه استقلال باشگاهی درآمدزا است.

*شما صحبت‌های قشنگی را مطرح کردید، اما حداقل در شرایط کنونی استقلال و هوادارانش درگیر  مشکلاتی نظیر بدهی به استراماچونی، حذف از آسیا، شکایت بازیکنان و ... هستند و به همین دلیل شاید حرف‌های شما برای آنها رویایی و دست نیافتنی به نظر بیاید. در این مورد توضیح بدهید.

سالمی‌زاده- اولا این اعتقاد را دارم که به هر چیزی فکر کنیم و در راستای رسیدن به آن تلاش کنیم، به آن دست پیدا خواهیم کرد. این چیزی است که برای خود من از کودکی تا الان اتفاق افتاده است. نکته دیگر این است که باید به هر حال تغییر را در جهت مثبت از یک جایی آغاز کنیم. من هم اگر پیشنهادی دادم در همین راستا بوده است. اینکه بیاییم تا یک تغییر خوب در باشگاه استقلال ایجاد کنیم، تا این تیم با این مربی خوب و بازیکنان حرفه‌ای بتواند موفق‌تر بشود. دو اتفاق ممکن است رخ بدهد. یا باشگاه را واگذار می‌کنند به من یا اینکار را نمی‌کنند. در هر صورت من طرفدار باشگاه استقلال هستم. همیشه آماده  هستم به باشگاه استقلال کمک کنم. این را اکثر دوستانی که در باشگاه استقلال هستند، به خوبی می‌دانند.»

*با کمال میل آماده هر کمکی به استقلال هستم 

سالمی‌زاده که داوطلب خرید ۵۱ درصد سهام باشگاه استقلال است، برای ادامه پاسخ به سوال مطرح شد به گذشته بازگشت و حرف‌هایش را اینطور از سر گرفت:« برگردیم به عقب. در یک زمانی بعد از پایان لیگ که آقای فرهاد مجیدی از تیم رفتند، تمام هواداران نگران بودند. می‌گفتند تیم باید وارد مسابقات شود، مربی چه شد، چه اتفاقی قرار است بیفتد و ... در رسانه‌ها خبری منتشر شد که آقای آجورلو به قطر سفر کردند. یک سفر دو روزه مختصر. خیلی اتفاقات خوبی در آن سفر رخ داد. اتفاقاتی که از الان به بعد هم می‌توان آنها را دنبال کرد و به سرانجام رساند. مثل برگزاری یک تورنمنت بین‌المللی با تیم‌های بزرگ فوتبال دنیا در قطر. مثل کمک به رشد تیم پایه و حرفه‌ای کردن تیم‌های پایه. اما اتفاقات بسیار خوبی در این بین و در میان انتقاد برخی‌ها که می‌گفتند آقای آجورلو تیم مربی ندارد و شما در قطر چه می‌کنید، رخ داد. آقای آجورلو سه شنبه از قطر برگشتند و روز جمعه آقای ساپینتو به عنوان سرمربی جدید استقلال معارفه شد. بعد از آن هم دو سه خرید خیلی خوب برای استقلال انجام شد.  در همین راستا من هم با کمال میل حاضرم هر کمکی که بتوانم به عنوان یک ایرانی و به عنوان یک طرفدار باشگاه استقلال انجام بدهم. فکر می‌کنم می‌توانیم از کمپ استقلال شروع کنیم و یک کمپ آبرومند و حرفه‌ای حتی در سطح آسیا برای استقلال انجام بدهیم.

امیر سالمی‌زاده,خیدار تیم استقلال

*چرا ما خودمان را باور نداریم؟! 

سالمی‌زاده در بخش دیگری از صحبت‌هایش برای تاکید بر این نکته که امکان موفقیت در باشگاه استقلال برای او زیاد است، اضافه کرد:« ببینید ما چرا خودمان را باور نداریم؟! خیلی از کارها بوده که اتفاق افتاده است. مثلا می‌گویند در فلان کمپانی دنیا یک ایرانی مدیرعامل است. ما باید خودمان را باور کنیم. ما یک سرمایه‌گذاری داشتیم در حوزه انیمیشن به اسم پسر دلفینی. این انیمیشین در رقابت با انیمیشن‌های دنیا توانست در حد خودش موفق باشد. اگر ما می‌خواستیم به موانع فکر کنیم، باید می‌گفتیم چطور می‌خواهیم با کمپانی‌های بزرگ دنیا نظیر دیزنی رقابت کنیم، ولی این اتفاق افتاد و این انیمیشن در روسیه ۳ میلیون دلار فروش می‌کند. همین الان انیمیشن ما در هند پر فروش ترین انیمیشن کشور آنهاست؛ هندی که خودش دنیای فیلم سازی و انیمیشن سازی است ولی اتفاق افتاد.»

*برند لباس و شرکت هواپیمایی اسپانسرهای استقلال می‌شوند

او ادامه داد:« یا غیر از آن می‌توانم این را هم بگویم که ما در حال حاضر مالک یک برند لباس لوکس هستیم. یک برند معروف لباس مردانه. یکی از برنامه‌هایی که دارم این است که تولید این لباس را در ایران انجام بدهم و از ایران صادرات لباس را داشته باشیم. یعنی یک برند معروف دنیا بیاید در ایران کارخانه بزند و شروع کند به صادرات. علاقه دارم این برند را همراه با باشگاه استقلال رشد بدهیم. یعنی استقلال صاحب یک برندی بشود که هم خودش می‌پوشد و هم آن را صادرات می‌کند. این یکی از کارهایی است که می‌توانیم انجام بدهیم. این اتفاق بزرگی است. یا یکی از کارهایی که من انجام دادم، هماهنگی با یکی از شرکت‌های هواپیمایی مطرح دنیا بود، که به عنوان اسپانسر استقلال وارد شود که این هم اتفاق بزرگی است. می‌خواهم بگویم که همه این‌ها می‌تواند آن اتفاق خوب برای کشور ایران و باشگاه استقلال باشد.

*اگر در بخش پایانی این مصاحبه بخواهید صحبتی با سازمان خصوصی دارید که هنوز با نماینده شما ارتباطی برقرار نکرده‌اند، آن صحبت چیست. همچنین اگر حرفی با هواداران استقلال دارید.

سالمی‌زاده- همانطور که عرض کردم منتظر پاسخ سازمان خصوصی سازی به نماینده‌ای هستیم که معرفی شده است. خواهش می‌کنم که همکاری لازم انجام شود تا شاهد اتفاقات خوبی باشیم. اما در هر صورت ممکن است به هر دلیلی این اتفاق از سوی سازمان محترم خصوصی سازی رخ ندهد، اما باز هم تاکید می‌کنم که من به عنوان یک طرفدار همیشه آماده هستم تا همکاری خودم و طرفداری و حمایت خودم را از باشگاه استقلال داشته باشم. حالا اگر به عنوان یک اتفاق خوب یا یک الگوی مناسب بخواهیم نگاه کنیم، در سال ۲۰۲۲ قطر میزبان جام جهانی بود. افتخار کشور قطر دو مسئله بود که روی آن مانور دادند. گفتند اولین جام جهانی‌ای که در کشور مسلمان برگزار شد و همچنین اولین جام جهانی‌ای که با آیه قرآن شروع شد. اگر به اتفاقی که در قطر رخ داد نگاه کنیم، ما هم آماده هستیم تا از این اتفاق چشمگیر الگوبرداری مناسب داشته باشیم و یک دهکده فوتبالی را در ایران راه بیندازیم تا همه از آن بهره ببرند. پس من همینجا عرض می‌کنم که چنانچه اتفاق خرید سهام باشگاه استقلال میسر نشد، من به عنوان یک هوادار با هر فردی یا هر مجموعه‌ای که مالک باشگاه استقلال باشد، آماده همکاری هستم تا آن دهکده فوتبالی را به امید خدا با هم بسازیم. حتی آن مواردی که صحبت کردم در خصوص تولید لباس یا طرح‌های اقتصادی دیگر را این آمادگی وجود دارد که در اختیار مالکان یا مدیران مجموعه استقلال قرار بگیرد.

 • 15
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
با توجه به شناختی که بنده از آقای سالمی زاده دارم صحبتهای ایشان کمی غیرواقعی میباشد چون بنده با اکیپ کاری خود یکسال پیش برای ساختن برنامهو کلیپ دررابطه با جام جهانی با شرکت ایشون به نام jtaشروع به کارکردیم و بعد از ساختن کلی کارهای زیبا ایشون دستمزد مارو هم حتی پرداخت نکردند و باعث کلی ضرر برای ما شد
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۶ مهر
  بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (بسکتبال)
  عربستان سعودی - ایران
  ۱۳:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  السد - الغرافه
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  فروزینونه - فیورنتینا
  ۲۰:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  المرخیه - الدحیل
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  گرانادا - رئال بتیس
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ یونان
  آ ا ک آتن - آترومیتوس
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  جنوا - آاس رم
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اوساسونا - اتلتیکومادرید
  ۲۳:۰۰
 • جمعه ۷ مهر
  لیگ برتر امارات
  عجمان - الاتحاد کلبا
  ۱۶:۵۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الفیحا - الاتحاد
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  شمال - ام صلال
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الطائی - النصر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - اورال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  شباب الاهلی امارات - الوحده امارات
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الاهلی دوحه - معيذر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - الشباب
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  هوفنهایم - دورتموند
  ۲۲:۰۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  شفیلد ونزدی - ساندرلند
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  استراسبورگ - لانس
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - سویا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  بنفیکا - پورتو
  ۲۲:۴۵
ویژه سرپوش