شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰
۱۴:۵۶ - ۱۸ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۱۴۸۱
والیبال – بسکتبال

از آلکنو بابت حمایت هایش تشکر می کنم

پوریا فیاضی: حضور من در تیم ملی خطرناک بود/ باید زودتر این تصمیم را می گرفتم

پوریا فیاضی,توضیحات پوریا فیاضی در مورد خداحافظی از تیم ملی والیبال
پوریا فیاضی ملی پوش تیم ملی والیبال پس از خداحافظی از بازی های ملی، از تمام منتقدان والیبال درخواست کرد که برای موفقیت شاگردان آلکنو، از تیم حمایت کنند.

به گزارش ورزش سه، پس از اینکه آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال لیست نهایی خود برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ را اعلام کرد، روی نام چند بازیکن از جمله فرهاد قائمی، بردیا سعادت، محمدطاهر وادی، امیرحسین اسفندیار و پوریا فیاضی خط قرمز کشید که این مسئله حاشیه هایی را به همراه داشت.

پس از این اتفاق، پوریا فیاضی ملی پوش ۲۸ ساله تیم ملی والیبال تصمیم گرفت تا از تیم ملی والیبال خداحافظی کند. او در گفتگویی که با خبرنگار ورزش سه داشت، اعلام کرد دیگر قصد بازگشت به تیم ملی را ندارد و تمرکزش را روی مسابقات باشگاهی گذاشته است.

* از تیم ملی دیر خداحافظی کردم

اتفاقا من دیر از تیم ملی خداحافظی کردم. من در زانوم یک مصدومیتی دارم و باید ریکاوری خیلی خوبی انجام دهم. اگر میخواهم به کیفیت مدنظرم برسم، باید ریکاوری کنم. برای حضور در تیم ملی، من زودتر عمل کردم تا سریعتر به شرایط آرمانی برگردم ولی پایی که عمل می شود را باید برایش بیشتر وقت گذاشته شود و نیاز دارد به آن توجه بیشتری شود بخصوص اگر برای بار دوم عمل شود. احساس کردم اگر بخواهم مثل قبل روی پایم فشار بیاورم، نمی توانم بهره برداری لازم را داشته باشم. تصمیم سختی بود ولی گاهی وقت ها مجبوری تصمیماتی بگیری که مایل به انجام آنها نباشی. ولی چیزی تمام نشده است و من برای بازی های باشگاهی آماده می شوم.

* تیم ملی را سه طلاقه کرده ام

من تیم ملی را سه طلاقه کردم. تیم ملی برای من تمام شد و دیگر قصد بازگشت ندارم. تیم ملی یک مقطع از زندگی بود که آن را پشت سر گذاشتیم و تنها خاطراتش باقی مانده است. مطمئن باشید با من با فیزیک و بدن آماده وارد لیگ می شوم تا غیرقابل تصور باشد. برنامه ریزی هایم را انجام داده ام. چند روزی را به استراحت می پردازم و سپس کارم را روی برنامه شروع می کنم تا با آمادگی که مدنظر خودم است، وارد لیگ شوم.

تقریبا دردهایم در حال از بین رفتن است و فقط به توان بخشی زانو نیاز دارم چون زمان لازم را نیز در اختیار دارم. ولی اگر می خواستم این کار را انجام دهم، با فشار و سطح بالایی که تورنمنت بین المللی دارد، این امر میسر نمی شود. من ۲ ماه و نیم است که یک جراحی انجام دادم که خیلی سنگین نبود. اما زمانی که شما یک عضو از بدنتان را عمل می کنید، مقداری شرایط پیچیده تر می شود و باید توان بخشی لازم را روی پایتان انجام دهید.

* اتفاقات تلخ و شیرینی از تیم ملی در ذهنم حک شده است

یکی از شیرین ترین اتفاقات زندگی من این بود که سال ۲۰۱۱ در اولین بازی برای تیم ملی که سن من خیلی کم بود و در حالیکه یک ست را روی نیمکت بودم، بهترین بازیکن زمین شدم و هیچ وقت آن را فراموش نمی کنم و به آن افتخار می کنم. اتفاقات شیرین و تلخی در ذهن من وجود دارد که در پرونده ملی من حک شده و به یادگار می ماند. شما رقبای خوبی در تیم ملی داری و اگر قصد داری بازیکنان با استعداد را در رقابت پشت سر بگذاری، باید یک بدن سالم، بدون درد و آماده داشته باشی. شما نمی توانی وارد اردوی تیم ملی بشوی و تازه قصد ریکاوری داشته باشی. ما بازیکنان دو متری نیستیم که بخواهیم با درد و مشکل کارمان را دربیاوریم. ما بازیکنانی هستیم که در این فیزیک باید همیشه بدنمان آماده باشد تا بتوانیم کارایی مدنظر تیم، مربی و خودت را نشان دهی.

* کرونا من را ۲۰ روز عقب انداخت

من آن آمادگی صد در صدی را نداشتم که به همان جراحی زانویم برمیگردد. سپس به کرونا مبتلا شدم و ریکاوری من را نزدیک به ۲۰ روز عقب انداخت. من ۲۰ روز طلایی را از دست دادم و اگر این اتفاق رخ نمی داد، بدن من خیلی سریعتر آماده می شد ولی این اتفاق رخ نداد و کرونا من را عقب انداخت.

* از آلکنو بابت حمایت هایش تشکر می کنم

چندین سال است که با بچه های تیم ملی در کنار هم بازی کرده ایم. وقتی به لحظه ای می رسی که باید از آن مجموعه جدا شوی، احساسات آدم جریحه دار می شود. مجموعه خیلی طلایی بودیم و سه نسل والیبال در کنار هم بودیم. بعضی از بازیکنان مصدوم شدند و از شرایط آرمانی خارج شدند. نسل والیبال در حال تغییر است. آقای آلکنو به من خیلی لطف داشتند ولی مربی که قرار است در دو تورنمنت کنار تیم ملی باشد، زمان لازم را برای انتظار کشیدن ندارد و باید زودتر تصمیمش را بگیرد.

ممکن است بعضی ها از تصمیم مربی خوشحال و بعضی ها ناراحت شوند. چاره ای نیست و باید این تصمیمات گرفته شود و تیم برای حضور در مسابقات اعزام شود. ایشان از نظر شخصی ارتباط خیلی خوبی با من داشت و از او تشکر می کنم. چه در نخستین کنفرانس مطبوعاتیشان که من را حمایت کردند و چه در تمرینات. من دوست داشتم به ایشان کمک کنم ولی با این شرایط بدنی که آماده نیست، نمی شد کمک کرد.

* حضور در تیم ملی برای سلامتی ام خطرناک بود

به نظر من حضور در تیم ملی برای سلامتی ام خطرناک است. کسی که ۲ بار جراحی می کند، یک ترس همیشه با او همراه است. سالی که من پس از جراحی به ورامین رفتم، طوری روی پایم تمرین کرده بودم که مطمئن بودم هیچ اتفاقی برایم رخ نمی دهد. من آن زمان تایم زیادی برای ریکاوری نداشتم ولی فکر می کنم امسال زمان لازم برای ریکاوری را دارم.

وقتی شما قصد حضور در المپیک را دارید، باید بازی کنید. در رزومه من ثبت شده است که من یا بازی کرده ام یا در تیم نبوده ام و هیچ وقت بیرون از زمین نبوده ام. من دوست داشتم همیشه بازیکن تأثیرگذاری باشم و زیاد بازی کنم. آن شرایط را نداشتم که بخواهم اینگونه بازی کنم. فکر می کنم تصمیم درستی گرفتم.

* لطفا تمام منتقدان از تیم ملی حمایت کنند

روی دریافت تیم خیلی فوکوس شده است. ولی تیم ملی برای کسب نتیجه باید بچه ها در همه پست ها صد در صد آماده باشند و نه فقط دریافت کننده ها. یک سری از بچه ها مصدومیت هایی دارند که امیدوارم تا آن زمان رفع شود. ۵ بازی طلایی در پیش داریم. بعد از لیگ ملت ها دیدم که انتقادات زیادی از تیم شد. انتقادات بعضی وقت ها خوب است ولی زمانی که تیمی برای مسابقات المپیک آماده می شود، باید سریعتر آن انتقادات را پشت سر بگذاریم و آن را به حمایت تبدیل کنیم و استرس و فشار را از روی تیم برداریم تا به موفقیت برسد. جامعه والیبال بداند هر زمانی که تیم ملی در تورنمنت های بین المللی یا مسابقات بزرگ نتیجه گرفته، سود آن به تمام والیبال و جامعه والیبال رسیده است.

اگر تیم ملی نتیجه لازم را کسب نکند، ممکن است باعث دلسردی زیادی شود و آسیب آن به جامعه والیبال برسد. هر منتقدی که در جامعه والیبال است، خواهش می کنم از تیم ملی حمایت کند. الان زمان پرسش و پاسخ نیست. کسانی که به تازگی بازی های تیم ملی را دیده اند، اشراف کامل به شرایط فنی و اتفاقاتی که می افتد، ندارند ولی جامعه والیبال که به این مسائل اشراف دارند. از تمام جامعه والیبال، از کوچکترین عضوش تا بزرگترین ها و پیشکسوت ها خواهش می کنم از تیم ملی حمایت کنند. اگر انتقاد یا تخریبی بود را بعد از المپیک انجام دهند و امیدوارم تیم ملی نتیجه مثبتی بگیرد و اسپانسرها به سمت لیگ برتر بیایند تا لیگ بهتری داشته باشیم.

پوریا فیاضی,توضیحات پوریا فیاضی در مورد خداحافظی از تیم ملی والیبال

* باید سرمایه های والیبال را حفظ کرد

زمانی که شما چیزی را به دست می آورید، باید آن را نگه دارید و از آن حمایت کنید وگرنه از دست می رود. هیچ چیزی همیشگی و ثابت نیست. والیبال ورزشی است که مردم به آن علاقه دارند و به چشم یک قهرمان به آن نگاه می کنند. مگر ما در چند رشته ورزشی می توانیم قدرت های دنیا را شکست دهیم؟ یک مورد آن والیبال است. شما با یک بازی ۲ ساعته می توانید باعث غرور یک فرد ایرانی شوید و اشک شوق بریزد. مردم همیشه از ما حمایت کرده اند و زمانی که بچه ها نتیجه ای کسب می کنند، اولویت آنها شادی و شور و شوق مردم و جامعه است و این نشاط باعث می شود تا خیلی ها به والیبال علاقه مند شوند و به سمت این ورزش بیایند. به همین دلیل همگی از والیبال حمایت کنند تا اتفاقات خوبی رخ بدهد.

* سعید معروف از تصمیمم خبر داشت

من به سعید معروف گفته بودم که این تصمیم را گرفته ام. بچه ها حرفه ای هستند و ممکن است آدم در لحظه ناراحت شود. آنها در فشار تمرینات هستند و نمی شود خیلی روی این مسئله مانور داد. آنها همیشه دوست های خوب من هستند و برای بازی کردن در کنارشان دلم تنگ می شود. خیلی دوست داشتم این مصدومیت برایم اتفاق نمی افتاد و خودم می دانم چه توانایی داشتم و اتفاقات خیلی شیرین و قشنگ تری را می توانستم رقم بزنم.

* دست دولت چین بابت کرونا درد نکند!

ابتلا به کرونا روی آمادگی من خیلی تأثیر گذاشت. من ۲۰ روز نمی توانستم ریکاوری انجام دهم. خودم که بدنم را می شناسم، فکر می کنم یک تایم طلایی برای آمادگی را از دست دادم. دست دولت محترم چین نیز درد نکند که این کرونا را آورد و کل دنیا را اسیر کرده است. سالی که ما سهمیه گرفتیم، تیم ما چه از لحاظ روحی روانی و چه از لحاظ فنی خیلی شرایط ایده آلی داشت. ما در لیگ ملت ها استثنایی بودیم، قهرمان آسیا شدیم ولی این وقفه یکساله خیلی چیزها را عوض کرد. جراحی خود من، افزایش سن بازیکنان و افزایش مصدومیت ها ما را از شرایط آرمانی دور کرد. به هر حال قسمت این بوده است.

* دل فرهاد قائمی نیز با تیم ملی است

فرهاد قائمی بازیکنی است که جزو ستون های تیم ملی بود و زحمات بسیار زیادی کشیده بود. بعضی وقت ها در خانواده اتفاقاتی می افتد که من فکر می کنم همه قصد داشتند کمک کنند. نقطه ضعف تیم ملی روی قسمت دریافت کننده ها فوکوس شد و ما گزینه های زیادی نداشتیم. فرهاد قائمی بهترین گزینه برای پست دریافت کننده بود.

حالا اتفاقاتی افتاد که من به آن ورود نمی کنم ولی مطمئنم که فرهاد تیم ملی را دوست دارد و برای این پیراهن سالیان سال زحمت کشیده است. مطمئنم او نیز انرژی مثبتش را برای بچه ها می فرستد. ممکن است که آدم در عصبانیت حرف هایی بزند. شخصا فرهاد را از نزدیک می شناسم و می دانم بچه دل پاکی است و بازیکنان تیم ملی را دوست دارد.

* از تمام مردم بابت حمایت هایشان تشکر می کنم

در پایان از کسانی که در دوران خوب حضورم در تیم ملی کنارم بودند و به من کمک کردند، تشکر می کنم. در پست اینستاگرامی هم نوشتم. اگر نقش کوچکی در ورزش مملکت داشتم، بخاطر حضور، حمایت و نگاه مردم بوده است. بدون مردم کلمه قهرمان، ورزشکار و پهلوان هیچ معنی ندارد. امیدوارم از شخص خود من در این مدت راضی بوده باشند. من تمام تلاشم را کردم. چیزهای زیادی را به دست آوردم و در نهایت زیر پرچم کشورم بودم که می توانم به آن افتخار کنم. در تیم ملی تنها مصدومیت به من نرسیده بلکه خیلی اتفاقات شیرینی بوده که می توانم به آن افتخار کنم. از حمایت مردم تشکر می کنم و امیدوارم از این بنده حقیر راضی بوده باشند.

 • 19
 • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رویا نونهالی,بیوگرافی رویا نونهالی,عکس رویا نونهالی بیوگرافی رویا نونهالی بازیگر تئاتر و سینمای ایران (+ تصاویر)

نام:رویا نونهالی

متولد:۲۴ بهمن ۱۳۴۱

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر، داور استعدادیابی

زمینه فعالیت:تئاتر و تلویزیون و سینما

سال های فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

ادامه
عقاید شهاب الدین یحیی سهروردی,زندگینامه ی شهاب الدین یحیی سهروردی,بیوگرافی شهاب الدین یحیی سهروردی زندگی نامه شهاب‌الدین یحیی سهروردی از کودکی تا به شهرت رسیدنش

زاده:۵۴۹ ق / ۱۱۵۵ م

زادگاه:سهرورد،  ایران

ملیت:ایرانی

درگذشت:۵ رجب ۵۸۷ ق

آرامگاه:قلعه حلب،  سوریه

ادامه
ما هواتنگ,بیوگرافی ما هواتنگ,زندگینامه ما هواتنگ زندگینامه ما هواتنگ رئیس شرکت اینترنتی چینی تنسنت (+ تصاویر)

زاده:۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

زادگاه:گوانگ دونگ، چین

ملیت:چینی

محل تحصیل:دانشگاه شنژن

پیشه:رئیس هیئت مدیره تنسنت

ادامه
بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

ادامه
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
ثریا قاسمی و همسرش,مادر ثریا قاسمی,بیوگرافی ثریا قاسمی بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۲۸ آذر ۱۳۱۹

زادگاه:تهران

حرفه:بازیگر و دوبلور

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲ مهر
  هفته ۷ بوندسلیگا
  گریتر فورت - بایرن مونیخ
  ساعت: ۲۲:۰۰
 • پریمیر لیگ پرتغال
  اسپورتینگ - ماریتیمو
  ساعت: ۲۲:۰۰
 • شنبه ۳ مهر
  هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - استون ویلا
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۷ لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اتلتیکومادرید
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  لسترسیتی - برنلی
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  برنت‌فورد - لیورپول
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۷ لالیگا اسپانیا
  رئال‌مادرید - ویارئال
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۴ مهر
  هفته ۷ لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - لوانته
  ساعت: ۱۷:۴۵
 • هفته ۶ سری آ ایتالیا
  لاتزیو - آاس رم
  ساعت: ۱۹:۳۰
ویژه سرپوش