پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۴۰ - ۱۶ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۱۴۷۳
والیبال – بسکتبال

زور ایران به بلغارستان هم نرسید/ شکست ملی‌پوشان در دومین دیدار هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال

تیم ملی والیبال ایران,شکست ایران مقابل بلغارستان در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در هفته سوم لیگ ملتهای والیبال در دیداری نزدیک برابر بلغارستان شکست خورد تا همچنان یکی از تیم‌های بدون برد این هفته لقب بگیرد.

به گزارش مهر، در دومین بازی هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، دو تیم ایران و بلغارستان از ساعت ۷ صبح جمعه به مصاف هم رفتند. تیم ملی والیبال ایران به دلیل کارشکنی امریکایی‌ها بدون حضور چند بازیکن اصلی و سرمربی تیم در این رقابت‌ها شرکت کرد. اولین بازی ایران در هفته سوم مقابل فرانسه، با شکست سنگین شاگردان عطایی همراه بود.

ست اول؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران

ایران اولین امتیاز بازی را کسب کرد، پس از آن بازی به صورت پایاپای پیش رفت. ضعف سرویس در بازیکنان ایران در این بازی هم کاملاً محسوس بود. در حالی که ایران در چندین امتیاز جلوترتر از بلغارستان بود، اما اشتباهات مکرر بازیکنان ایران فاصله امتیازات را کم کرد. طلوع‌کیان هدایت تیم را در این بازی به دلیل غیبت سرمربی تیم ملی در اختیار داشت، در یک امتیاز او تقاضای ویدئو چک کرد که رد شد و امتیاز به بلغارستانی‌ها رسید. سه امتیاز اختلاف ایران با بلغارستان باعث شد تا طلوع‌کیان تقاضای وقت استراحت بگیرد. بلغارستان با امتیاز ۱۱ بر ۹ پیش است با این حال سرمربی بلغاری‌ها تقاضای استراحت کرد. بلغارها هم در منطقه سرویس اشتباهات زیادی دارند و این موضوع به نفع ماست. با وجود اینکه ایران چند امتیاز از بلغارستان عقب بود اما در ادامه کار تیمی بازیکنان و عملکرد درخشان علی حاجی‌پور روی دفاع تور باعث شد ایران پیش بیافتد. در امتیازات حساس این بازی، ملی‌پوشان با عملکرد قابل قبول توانستند این ست را از آن خود کنند.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود بلغارستان

اولین امتیاز برای بلغارستان به دست آمد و آنها توانستند در همان ابتدای کار، چندین امتیاز پیش بیافتند. در این ست باز هم شاگردان عطایی چند سرویس از دست دادند. در امتیاز ۹ بر ۶ به سود بلغارها، طلوع‌کیان تقاضای وقت استراحت گرفت. در ادامه بلغاری‌ها همچون ست اول، در امتیازگیری جلو افتادند تا اینکه در امتیاز ۱۱ بر ۹ به سود آنها، سرمربی تیم وقت استراحت گرفت. در ادامه بلغاری‌ها باز هم توانستند فاصله اختلاف امتیازشان را با ایران افزایش بدهند، ضعف در حمله و عملکرد ضعیف روی دفاع تور مشکل اصلی شاگردان عطایی در این ست بود. با وجود اینکه ملی‌پوشان ایران تلاش زیادی کردند تا فاصله امتیاز با بلغارستان را کم کنند اما این اتفاق رخ نداد. در ست اول هم تیم ایران در لحظات حساس فاصله را کم کردند. نبود کار سرعتی در زمین ایران یکی از مشکلات اصلی تیم است، با این حال ایران توانست فاصله را کمتر کند و به امتیاز ۲۲ بر ۲۰ به سود بلغار برساند. در امتیازات پایانی اگرچه ایران توانست با عملکرد خوب موسوی و حاجی پور چند امتیاز کسب کند اما زور بلغاری‌ها در این ست بیشتر چربید و آنها توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ این ست را از آن خود کنند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

تیم ایران در ابتدای ست سوم چند امتیاز از بلغارستان عقب افتاد. اشتباهات مکرر در سرویس و ضعف در حمله باعث شد تا ایران در این ست ضعیف ظاهر شود. در ادامه بالاخره عملکرد تیمی بازیکنان باعث شد در امتیاز ۱۱ بر ۱۱ هر دو تیم مساوی پیش بروند. با این حال باز هم بلغارها جلو افتادند تا در امتیاز ۱۵ بر ۱۳ به سود حریف، طلوع‌کیان تقاضای وقت استراحت کرد.

هماهنگی بازیکنان ایران و سرویس خوب ملی‌پوشان بازی را پایاپای کرد. در امتیازات حساس پایانی بالاخره ایران توانست از حریف پیش بیافتد و با نتیجه ۱۹ بر ۱۸ کار دنبال شود. اما در ادامه از دست دادن سرویس که ضعف اصلی تیم محسوب می‌شود، امتیازات را برابر کرد.

یک تعویض عالی و آمدن رمضانی و سعادت در ترکیب تیم باعث شد ایران ۲۱ بر ۱۹ از حریف پیشی بگیرد، اما خیلی زود بازیکنان بلغاری این فاصله را جبران کردند و بازی به تساوی رسید. در لحظات حساس بازی، عملکرد خوب بردیا سعادت و خوش شانسی همایونفرمنش باعث شد امتیاز به ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران برسد تا بلافاصله سرمربی بلغاری‌ها تقاضای وقت استراحت کند اما در نهایت شاگردان عطایی با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ توانستند این ست را از آن خود کنند.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود بلغارستان

شروع ست چهارم با امتیاز برای بلغاری‌ها همراه بود. در این ست باز هم بلغاری‌ها از ایران پیشی گرفتند و در امتیاز ۷ بر ۳، طلوعیان مربی ایران وقت استراحت گرفت. با وجود اینکه ایران ۴ امتیاز از حریف خود عقب بود، اما ملی پوشان ایران اختلاف را به یک رساندند و نتیجه ۱۰ بر ۹ شد تا سرمربی بلغارها مجبور به تقاضای وقت استراحت کند. در ادامه بازی پایاپای پیش رفت تا اینکه بلغاری‌ها توانستند سه امتیاز متوالی کسب کنند و با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ طلوع‌کیان مجبور به تقاضای وقت استراحت شود. برتری بلغارستانی‌ها نسبت به ایران کاملاً محسوس بود و در نتیجه با ۲۵ بر ۲۲ این ست را از آن خود کنند.

ست پنجم؛ ۱۵ بر ۱۱ به سود بلغارستان

امتیاز اول برای ایران به دست آمد و بازی هر دو تیم پایاپای پیش رفت اما در ادامه بلغارها توانستند فاصله امتیاز را زیاد کنند و بازی با نتیجه ۱۰ بر ۷ دنبال شود. با جنگندگی بالای بازیکنان ایران اختلاف امتیاز از بین رفت و ایران به نتیجه تساوی ۱۱ بر ۱۱ رسید. در لحظات پایانی بازی با تعویض یک بازیکنان و عملکرد خوب بازیکنان بلغارستان نتیجه بازی را برگرداندند و با سه دفاع متوالی توانستند این سن را با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ به پایان برسانند و به این ترتیب شاگردان عطایی دومین باخت را هم در هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌ها تجربه کردند.

 • 19
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۳ خرداد
  مسابقات تولون کاپ(۲۱ سال)
  ایتالیا - اندونزی
  ۱۹:۴۵
 • فینال بسکتبال سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - آنادولو
  ۲۱:۰۰
 • فینال بسکتبال لیگ یونان
  المپیاکوس - پاناتینایکوس
  ۲۱:۴۵
 • فینال بسکتبال لیگ اسپانیا
  مورسیا - رئال مادرید
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  ایبار - رئال اویدو
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۲۴ خرداد
  دوستانه
  آمریکا - برزیل
  ۰۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • سوپرلیگ آرژانتین
  دپویتیوو ریسترا - ریورپلاته
  ۲۱:۳۰
 • فینال بسکتبال لیگ آ ایتالیا
  میلانو - بولونیا
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  اسپانیول - اسپورتینگ خیخون
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۲۵ خرداد
  جام ملت های اروپا
  آلمان - اسکاتلند
  ۲۲:۳۰
 • شنبه ۲۶ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش