پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
۱۵:۴۷ - ۲۳ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۱۷۰۲
والیبال – بسکتبال

حمله سرمربی سابق تیم ملی والیبال به میلاد عبادی‌پور: بیجا کردی مصاحبه کردی

افشای حواشی و پشت پرده‌های والیبال,سرمربی سابق تیم ملی ایران
سرمربی سابق تیم ملی ایران برخی از حواشی و پشت پرده‌های اخیر والیبال را افشا کرد.

به گزارش فارس، بهروز عطایی در جریان مسابقات انتخابی المپیک از سمت خود کناره‌گیری کرد. والیبال ایران در این مسابقات عنوان هفتمی را در بین ۸ تیم حاضر کسب کرد و از صعود مستقیم به المپیک پاریس بازماند. حالا ملی‌پوشان ایران باید در لیگ ملت‌ها تلاش کنند تا رنکینگ تیم بالا بیاید و شانس رسیدن به پاریس را داشته باشد.

بهروز عطایی، سرمربی سابق تیم ملی والیبال درمورد اتفاقاتی که در تیم ملی رخ داد، اظهار داشت: به دلیل اتفاقاتی که رخ داد احساس خوبی ندارم. ما از قبل هدفگذاری داشتیم و برای رسیدن به آن بسیار تلاش کردیم، اما محقق نشد و از این بابت حس خوبی ندارم. باید بگویم بیش از همه این موارد جریانی وجود دارد که درمورد این موضوع به راه افتاده و جای بحث مفصل دارد. 

* از فدراسیون خط دادند که عطایی را بزنید!

وی ادامه داد: از اینکه تیم شکست خورد و به هدف‌مان نرسیدیم دستمان بالا است و موضوع را می‌پذیریم. کیفیتی که بروز داده شد مدنظر ما و مردم نبود، اما یک سری موارد غیرعادی به عنوان ضعف بزرگ نشان داده شد و برخی چیزها نادیده گرفته شد. مثلاً هیچکس نگفت تیم ملی ما ۶-۷ بازیکن خود را از دست داد و یعنی خودشان خداحافظی کردند. من با غفور صحبت کرد و چون معتقد بود یک سال و نیم از تیم ملی دور بود امکان داشت نتواند موفق باشد و بازگشت خوبی داشته باشد، اما بحث‌های الکی مطرح کردند که کادر ایرانی را قبول ندارد. برخی رسانه‌ها به صورت خاص و موزیانه هدایت شدند. یک رسانه به هزینه فدراسیون والیبال تیم ملی را در لیگ ملت‌ها همراهی کرد و پس از آن شروع به تخریب من کرد. حتی شنیده‌ام از فدراسیون اعلام کردند که عطایی را بزنید و داورزنی را نزنید! این موارد خط دهی شده است.

* مجری تلویزیون به رئیس فدراسیون التماس می‌کرد که مربی خارجی بیاورد!

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران خاطرنشان کرد: ما در مسابقات اخیر به جمهوری چک باختیم و این شکست خیلی بزرگ شد، اما در گذشته شکست‌های بدتر داشتیم و در تهران به استرالیا باختیم و جامعه چنین واکنشی نداشت. ما بد بودیم، اما شکست‌های ما خیلی بزرگ جلوه داده شد. مجری تلویزیون در برنامه زنده به رئیس فدراسیون التماس می‌کند که مربی خارجی بیاورد؛ آیا این اتفاق در فوتبال هم رخ می‌دهد؟ کسی جرات می‌کند درمورد امیر قلعه‌نویی چنین حرفی بزند؟ این چه جریانی بود؟

افشای حواشی و پشت پرده‌های والیبال,سرمربی سابق تیم ملی ایران

* جریانی وجود داشت که موضع نظام جمهوری اسلامی را شهید کنند

عطایی افزود: موضع نظام جمهوری اسلامی حمایت از مربیان ایرانی بود، اما به نظرم برخی‌ها می‌خواستند این موضوع را شهید کنند. جریانی بود که این موضع به کرسی ننشیند. جوری صحبت می‌کردند که انگار والیبال ایران سال‌ها قهرمان جهان بوده است. والیبال ما جز ۱۰ تیم برتر دنیا بود. ما مشکلاتی داشتیم و اگر این فشار غیرمتعارف هم وارد نمی‌شود و همین نتایج کسب می‌شد بازهم من استعفا می‌کردم. 

* به تیم نفوذ کردند و بازیکنان از بیرون کنترل می‌شدند

وی اظهار داشت: در هفته اول لیگ ملت‌ها به ژاپن باختیم و مقابل لهستان ۳ بر ۲ باختیم. از شروع مسابقات به ما حمله کردند. با بازیکنان لابی کردند. به تیم نفوذ کردند. از سال ۲۰۱۰ تا امروز من هفتمین مربی تیم ملی والیبال ایران هستم، اما در این مدت چه کسانی ثابت ماندند؟ رئیس فدراسیون، سرپرست تیم ملی و پزشک و بازیکنان ثابت بودند. وقتی بازیکن می‌بیند هر اتفاقی رخ دهد مربی تخریب می‌شود و اتفاق دیگری رخ نمی‌دهد، دیگر چیزی برایش مهم نیست. بازیکن از بیرون به شدت کنترل می‌شد.

* آقای عبادی‌پور! شما بیجا کردی مصاحبه کردی

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران با اشاره به مصاحبه اخیر میلاد عبادی‌پور، خاطرنشان کرد: عبادی‌پور خیلی صحبت از حرفه‌ای گری کرد. آیا شما حرفه‌ای هستید که در کوران مسابقات علیه کادر فنی مصاحبه کردید؟ دلتان می‌خواهد؟ شما بیجا کردید که صحبت کردید! بخشی از صحبت‌های عبادی‌پور دروغ بود. من هیچ صحبتی با او نکرده بودم. بعد از صحبت‌های عبادی‌پور شک کردم که نکند حافظه‌ام را از دست داده‌ام! من صدای ضبط شده میلاد را دارم که بعد از هفته اول لیگ ملت‌ها توضیح داد که به مسابقات نمی‌رسد. من منت بازیکنی را نمی‌کشیدم و معتقدم بازیکنان باید برای تیم ملی سر بگذارند. برخی‌ها می‌گویند که من باید از فلان بازیکن خواهش می‌کردم، من هیچوقت چنین کاری نمی‌کنم. بازیکنان سرباز هستند و نباید به سرباز التماس کرد.

* توهمات عبادی‌پور بالا رفته است

عطایی در واکنش به اینکه عبادی‌پور گفته بود حتماً باید آتش از دهانم خارج می‌کردم تا به تیم کمک شود؟ تصریح کرد: توهمات عبادی‌پور بالا رفته است و نمی‌تواند خودش را کنترل کند. او در فینال مسابقات قهرمانی آسیا مقابل ژاپن ۱۹ اسپک زد و ۷ امتیاز گرفت. اینکه او خوب بازی نکرد مشخص است و من هم گفتم که او به ما کمک نکرد. خیلی سخت است که یک بازیکن با کیفیت را روی نیمکت گذاشت. شرایط هم پستی‌های میلاد بهتر از او بود. عبادی‌پور به شدت پاسورهای ما را تحت تاثیر قرار می‌داد. عبادی‌پور در کدام باشگاه بزرگ دنیا بازی کرده بود؟ خیلی زشت است که این حرف‌ها مطرح می‌شود. 

* گاهی فدراسیون برای رسیدن به اهدافش از خطوط قرمزش عبور می‌کند

وی ادامه داد: توقع داشتم وقتی عبادی‌پور علیه افشاردوست مصاحبه کرد، کمیته فنی به من اجازه دعوت از این بازیکن را ندهد. به نظرم فدراسیون گاهی برای رسیدن به اهدافش از خطوط قرمز خود هم عبور می‌کند. آنها می‌گویند تیم ببرد و موارد دیگر مهم نیست.

* اگر اتفاقات آمریکا را بگویم چهار ستون بدن همه می‌لرزد

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران درمورد عدم استفاده از سعید معروف، گفت: معروف اعلام بازنشستگی کرد و من هم گفتم هر زمانی که تمایل بازی در تیم ملی داشت از حضور او استفاده می‌کنیم. اتفاقاتی در آمریکا برای تیم ملی رخ داد که اگر بگویم چهار ستون بدن همه می‌لرزد و کسی حرفی نزد، چون رسانه‌ها در اختیار روابط عمومی فدراسیون بودند.

* در پایان هفته دوم لیگ ملت‌ها استعفایم را آماده کرده بودم

عطایی درخصوص استعفایش در جریان مسابقات انتخابی المپیک عنوان کرد: ابتدا از داورزنی تشکر می‌کنم، چراکه او مدام در کنار ما بود. جریان سرخودی در فدراسیون وجود داشت که داورزنی هم نتوانست آن را کنترل کند. داورزنی خودش در کنار ما بود و هر کاری از دستش بر می‌آمد انجام داد. من یک روز آمدم و یک روز هم باید می‌رفتم. از شخص داورزنی تشکر می‌کنم که همراه ما بود. من در پایان هفته دوم لیگ ملت‌ها استعفایم را آماده کرده بودم. کارخانه و افشاردوست به شدت مخالفت کردند و در ادامه ویزای آمریکا فراهم نشد و من متقاعد شدم که موضوع را پیگیری نکنم. بعد از هر تورنمنت انتقاداتی مطرح می‌شد و اعضای کمیته فنی که به نظرم خیلی از آنها صلاحیتی ندارند مربیان من را زدند. همه دوستان من از دست من ناراحت شدند. من کلافه شده بودم. به کارخانه گفتم اگر افشاردوست و خوریانی بازنگردند استعفا می‌دهم چون احساس می‌کنم در حال چیدن پر و بال من هستند. در ادامه به جلسه رفتیم و هیچ دلیل قانع کننده‌ای نشنیدم.

* با فساد مبارزه کردم و تاوانش را هم دادم

وی گفت: از اینکه هدف‌مان محقق نشد ناراحت شدیم. از اینکه مردم ناراحت شدند اذیت شدیم، دوست داشتیم مردم را خوشحال کنیم. از اینکه سالم زندگی کردیم و برای انتخاب بازیکن در تیم ملی زد و بند نکردیم و مانع فساد شدیم خوشحالم. ما تاوان مبارزه با فساد را دادیم. بازهم از مردم عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم والیبال ایران در ادامه مسیر خود موفق باشد.

 • 10
 • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  -
  ۱۱:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • فوتبال
  سویا - الاتحاد
  ۱۵:۳۰
 • راگبی هفت نفره المپیک ۲۰۲۴ پاریس
  آرژانتین - کنیا
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
 • فوتبال
  آژاکس - ویوودینا
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  بنفیکا - برنتفورد
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۵ مرداد
  اتومبیل رانی
  فرمول ۱ بلژیک - دور اول تمرینی
  ۱۵:۰۰
 • دوستانه
  نورنبرگ - یوونتوس
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال
  اسن - بایرلورکوزن
  ۲۰:۳۰
 • المپیک
  مراسم افتتاحیه - المپیک ۲۰۲۴ پاریس
  ۲۱:۳۰
 • شنبه ۶ مرداد
  دوستانه
  لیورپول - رئال بتیس
  ۰۳:۰۰
 • والیبال المپیک
  ژاپن - آلمان
  ۱۰:۳۰
 • بسکتبال المپیک
  استرالیا - اسپانیا
  ۱۲:۳۰
 • والیبال المپیک
  ایتالیا - برزیل
  ۱۴:۳۰
 • هندبال ساحلی
  آمریکا - کوبا
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید عراق
  ۱۶:۳۰
 • والیبال المپیک
  لهستان - مصر
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال
  اینتر - لاس پالماس
  ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش