سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۱۶:۲۹ - ۱۶ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۳۴۴۰
والیبال – بسکتبال

قول دادن برای یک مربی جنون آور است

کولاکوویچ: برخی منتقدان دنبال جایگاه من هستند

ایگور کولاکوویچ,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,والیبال و بسکتبال
سرمربی تیم ملی والیبال گفت: تعطیلی لیگ برتر از نظر من تصمیم درستی بود و باید اتفاق می افتاد.

به گزارش ورزش سه، ایگور کولاکوویچ که چند روز قبل برای شروع اردوی تیم ملی والیبال جهت شرکت در رقابت های انتخابی المپیک به تهران بازگشته، امروز در کنفرانس مطبوعاتی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

وی درباره شرایط دستیارانش گفت: پیمان اکبری و سعید رضایی در بهترین شرایط هستند و مشکلی وجود ندارد. همیشه شرایط به این منوال بوده؛ من همواره بهترین ارتباط را با دستیارانم داشتم. ۲ دستیار خارجی من فردا قراراست به تهران سفر کنند. تا الان هم منتظر دریافت روادید بودند و مثل گذشته به کار خود ادامه می دهند.

کولاکوویچ درباره عدم بازگشتش به ایران بعد از جام جهانی بیان داشت: این سوال را من نباید پاسخ دهم. من به تهران آمدم، اما کسی نگفت که باید در کنفرانس حاضر شوم.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره تعطیلی لیگ برتر گفت: روند آماده سازی تیم ملی برای انتخابی المپیک بسیار جدی است و در این مسیر نیاز به کار زیاد داریم. ما ۶ بازیکن خارج از کشور داریم که لژیونر هستند. ما باید ۱۴ بازیکن را انتخاب کنیم و بقیه در داخل بازی می کنند که به همین خاطر نیاز به اردوی تدارکاتی مناسب داشتیم.

در وهله نخست قرار بود تا ۱۸ دسامبر لیگ ادامه داشته باشد، اما وقتی داورزنی رییس فدراسیون شد، تصمیم بر این شد لیگ زودتر تعطیل شود. به نظر من هم تصمیم درستی بود. چیزی که درستی این تصمیم را ثابت می کند، این است که ۱۰ هفته از لیگ گذشته و هر هفته هر تیم ۲ مسابقه برگزار می کند. تیم ها دوره آماده سازی خوبی را پشت سر نگذاشته بودند. مربیان لیگ به هیچ وجه در این قضیه مقصر نیستند چون زمانی برای آماده کردن تیمشان نداشتند. وقتی بازیکنان به اردو آمدند، تقریبا همه ناآماده بودند.

وی ادامه داد: استرالیا و چین هنوز لیگشان آغاز نشده و آن ها خودشان را برای انتخابی المپیک آماده می کنند. فکرمی کنم منافع ملی اولویت بیشتری نسبت به لیگ برتر دارد. ما راه دیگری نداریم جز اینکه تمام توان خود را بسیج کنیم که به هدفمان برسیم. قطعا فشار زیادی در این تورنمنت به ما می آید و به همین خاطر باید کاملا آماده باشیم. راهیابی به توکیو جزو منافع ملی به حساب می آید.

کولاکوویچ درباره ۱۸ بازیکن دعوت شده به تیم ملی از لیگ داخلی گفت: از این ۱۸ بازیکن، ۸ یا ۹ بازیکن برای انتخابی المپیک انتخاب می شوند و بقیه هم به باشگاههای خود بازمی گردند تا برای مراحل بعدی خودشان را آماده کنند. بازیکنان بیشتر از نظر ذهنی خسته هستند چون فشار مسابقات لیگ زیاد بوده است. حدودا ما یک ماه زمان داریم و این زمان کافی است تا بازیکنان را از نظر ذهنی و تکنیکی آماده کنیم.

کولاکوویچ درباره برنامه اش برای المپیک گفت: بازهم تاکید می کنم راهیابی تیم ملی به المپیک توکیو جزو منافع ملی است و شاید این وسط برخی قربانی هم شوند. اگر لیگ برتر ایران در اسفندماه هم به پایان نرسد و تا اردیبهشت ماه هم ادامه کند، ما به اندازه کافی زمان برای آماده سازی تیم ملی داریم. لژیونرهای ما هم بازی های باشگاهی شان تا همان مقطع طول می کشد و زودتر نمی توانند در تیم ملی حاضر شوند.

وی در واکنش به انتقاد کارشناسان عنوان کرد: اگر این نقدها از سوی مربیان هست که باید بگویم من دائما با آن ها در ارتباط بودم. به هر حال هر مربی شیوه کاری خودش را دارد. با این حال من از همه مربیانی که دستی در آتش دارند، می خواهم که بیایند و همفکری کنند. حتی من حاضرم درباره نوع تمریناتم به آن ها توضیح دهم. من از آن ها دعوت می کنم که بیایند و چشم در چشم صحبت کنیم، اما نه اینطور که در رسانه ها صحبت های خود را مطرح کنند. برخی صحبت ها از سر منافع خاصی است و من هم نمی توانم به همه افراد پاسخ بدهم.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره اینکه داورزنی گفته ایران پتانسیل رفتن روی سکوی المپیک را دارد، گفت: طبیعتا نمی توانیم چنین قولی بدهیم. ما همه می توانیم کار کنیم و زحمت بکشیم، اما اگر کسی قول دهد، درست نیست. من می توانم درباره هر چیزی که می خواهید قول بدهم، اما هیچ مربی ای در دنیا نمی تواند قولی بابت نتیجه گرفتن بدهد. داورزنی به عنوان یکی از مسئولان زحمتکش که الان بار دیگر اثرات خودش را نشان می دهد، قطعا اهدافی را برای فدراسیون در نظر گرفته است. با این حال رسیدن به این اهداف فاکتورهایی دارد. ما ضرب المثلی داریم که قول دادن جنون آور است.

کولاکوویچ افزود: برای اینکه به هدف بزرگی همچون سکوی المپیک فکر کنیم، باید حمایت همه جانبه از همه طیف ها را داشته باشیم، نه اینکه برخی مثل حالا به خاطر منافع شخصی خود تمام مسائل را زیر پا بگذارند. آن ها دست به هر کاری می زنند تا خودشان در این جایگاه قرار بگیرند. به نظر می رسد من بیشتر به منافع ملی اهمیت می دهم تا برخی افراد محدود که دنبال مسائل دیگری هستند. من به عنوان یک مربی حرفه ای خارجی شاید زیاد اذیت نشوم، اما مطمئن باشید همه اعضای تیم ملی اذیت می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر خودش را در افت والیبال ایران دخیل می داند، گفت: آن روزهای باشکوهی که می گویید چه روزهایی بودند که من هم بدانم و به آن جواب بدهم؟

در این لحظه خبرنگار به مقام چهارمی ایران در لیگ جهانی اشاره کرد که کولاکوویچ در پاسخ افزود: امسال هم ما در لیگ ملت ها پنجم شدیم و در مرحله مقدماتی هم بعد از برزیل دوم شدیم. سیستم بازی ها در آن دوره ای که ایران چهارم شد، با الان کاملا متفاوت بود. در سال ۲۰۱۷ تنها مدال جهانی تاریخ والیبال ایران را به دست آوردیم. شاید اگر من به عقب برگردم، برخی مسائل را اصلاح می کردم، اما از نظر فنی واقعا تمام توانم را در ایران گذاشتم. لحظه ای که حس کنم دیگر نمی توانم کار خودم را به خوبی انجام دهم، استعفا خواهم داد.

کولاکوویچ درباره جوانگرایی در تیم ملی اظهار داشت: جوانگرایی اینطور نیست که بازیکنان باتجربه را کنار بگذارید و فقط اجازه دهید جوان ها بازی کنند. باید بازیکنانی که باتجربه هستند و از ستون های اصلی تیم به حساب نمی آیند را به تدریج با جوان ها جایگزین کنیم. این روند هم بسیار حساس است. حضرت پور، توخته، صابر کاظمی و شریفی ۴ بازیکنی بودند که در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۸ به تیم ملی اضافه شدند. امسال هم در جام ملت ها و جام جهانی نفراتی مثل یلی، مجرد و اسفندیار را اضافه کردیم که همگی از رده های سنی پایین تر آمده بودند. در جام جهانی در ۶ مسابقه از اول با جوان ها کار را آغاز کردیم. این مسابقات به ما نشان داد در ۱۰ سال آینده این بازیکنان می توانند بار تیم ملی را به دوش بکشند.

سرمربی تیم ملی درباره عدم استفاده از بازیکنان دوم و سوم در هر پست مثل سایر تیم ها گفت: لهستان را که مثال زدید، اولویتش لیگ ملت ها نبود. آن ها اولویت را به مقدماتی انتخابی المپیک دادند. ما چنین اولویت بندی نداشتیم. من به عنوان سرمربی احساس کردم مثل لهستان نمی توانیم رفتار کنیم. هدف ما این بود که در لیگ ملت ها به مرحله نهایی برسیم و با یک نتیجه خوب هم موفق شدیم.

لهستان در حال حاضر قهرمان جهان است. آن ها امسال خودشان را با تابعیت دادن به یک بازیکن کوبایی تقویت کردند، اما امسال یک مدال طلا هم کسب نکردند. اسلوونی که از نظر کیفیت خیلی عقب تر از لهستان هست، این تیم را در نیمه نهایی اروپا شکست داد، اما کسی عصبانی نشد. وقتی می خواهید پلنی را تشکیل دهید، باید امکانات را هم در نظر بگیرید. ما در جام جهانی مجبور بودیم از سلامتی بازیکنان خود حفاظت کنیم. امیر غفور متاسفانه بار دیگر در خلال تمریناتش مصدوم شده است.

 • 14
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
فروغ فرخزاد,اشعار فروغ فرخزاد,خانواده فروغ فرخزاد زندگینامه فروغ فرخزاد و علت فوت او (+ تصاویر)

زادروز: ۸ دی ماه ۱۳۱۳ (۲۹ دسامبر ۱۹۳۴)

پدر: محمد فرخزاد

مادر: توران وزیری تبار

مرگ: ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ (۱۳ فوریهٔ ۱۹۶۷)

ملیت: ایرانی

محل زندگی: تهران

ادامه
جان مینارد کینز,عکس های جان مینارد کینز,زندگینامه جان مینارد کینز بیوگرافی جان مینارد کینز و فعالیت های او در دوران زندگی اش (+ تصاویر)

حیطه: اقتصاد سیاسی

مکتب: اقتصاد کینزی

زادروز: ۵ ژوئن ۱۸۸۳

زادگاه: کمبریج، انگلستان

تاریخ مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۴۶

ادامه
ویلیام شکسپیر,آثار ویلیام شکسپیر,کتاب ویلیام شکسپیر زندگینامه ویلیام شکسپیر (+ تصاویر)

متولد: ۲۶ ماه آوریل ۱۵۶۴میلادی

فوت: ۲۳ ماه آوریل ۱۶۱۶ میلادی

سمت: شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی

ملیت: انگلیسی

محل زندگی: لندن، استراتفورد

سبک نوشتاری: تئاتر رنسانس انگلستان

ادامه
نیوتون,زندگی نامه نیوتون,قانون های نیوتون زندگی نامه نیوتون بزرگترین و مشهورترین دانشمند جهان (+ تصاویر)

متولد: ۴ ژانویهٔ ۱۶۴۳

محل تولد: روستای وولزثروپ، لینکلن شر، انگلستان

مرگ: ۳۱ مارس ۱۷۲۷

ملیت: انگلیسی

رشته فعالیت: گرماشناسی، فیزیک، ریاضیات، ستاره شناسی، فیزیولوژی، شیمی

دانش آموختهٔ: کالج ترینتی

ادامه
صادق هدایت,اشعار صادق هدایت,سگ ولگرد صادق هدایت بیوگرافی صادق هدایت از کودکی تا زمان خودکشی اش (+ تصاویر)

زادروز: ۲۸ بهمن ۱۲۸۱

ملیت: ایرانی

محل زندگی: ایران، هندوستان، فرانسه

مذهب: خداناباور، بی دین 

شغل: نویسنده، داستان نویس، مترجم، حسابدار بانک ملی ایران، کارمند وزارت خارجه

ادامه
مهناز افشار,عکس های جدید مهناز افشار,زندگینامه مهناز افشار بیوگرافی مهناز افشار و تصاویر اینستاگرامی او

تولد:۲۱ خردادماه ۱۳۵۶

زادگاه: تهران، ایران

ملیت: ایرانی

شغل: هنرپیشه

سال های فعالیت: ۱۳۷۷ تاکنون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۳۱ شهریور
  لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - الدحیل
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - العین امارات
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • هفته دوم لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۲:۴۵
 • چهارشنبه ۲ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  استقلال - الاهلی عربستان
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شهر خودرو - پاختاکور
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • پنجشنبه ۳ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - السد
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - شارجه امارات
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • سوپرجام اروپا
  بایرن مونیخ - سویا
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش