چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
۱۶:۲۸ - ۰۸ آذر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۹۰۰۳۷۳
ورزش بانوان

رفتار عجیب تلویزیون با دختر ورزشکار ایرانی

مریم بربط,رفتار عجیب تلویزیون با دختر ورزشکار ایرانی

مسوولان سازمان صداوسیما بار دیگر در برخورد با قهرمانان ورزشی زن شتاب زده عمل کردند. این بار هم صحبت از رفتار غیرمتعارف مأموران نگهبانی و حراست این سازمان است که در بدو ورود میهمانانش با آنها انجام می دهد. خبر مربوط به ممانعت از ورود مریم بربط، نایب قهرمان جودوی آسیا به برنامه تلویزیونی صبح و نشاط شبکه سه است. برنامه صبح و نشاط در حالی جمعه ها صبح، با حضور اهالی ورزش از شبکه سوم سیما پخش می شود که قرار بود برای جمعه گذشته( هفتم آذرماه) میزبان مریم بربط باشد. بربط با وجود هماهنگی هایی که از قبل صورت گرفته، دیروز در حالی برای شرکت در این برنامه وارد سازمان صداوسیما شد که در اقدامی ناگهانی از ورودش به شبکه سه جلوگیری به عمل آمد و نتوانست در برنامه حاضر شود. این اتفاق در شرایطی رخ داد که علاوه بر این جودوکار، آرش میراسماعیلی ، رئیس فدراسیون جودو و حسن مهری، رئیس کمیته همگانی این فدراسیون هم جزء مدعوین برنامه صبح و نشاط بودند اما آنها به نشانه اعتراض با رفتاری که با عضو تیم ملی جودوی زنان شد، در این برنامه شرکت نکردند. آرش میراسماعیلی درباره اتفاقی که برای مریم بربط در صداوسیما افتاده، می گوید:« مسئولان برنامه هیچ دلیل قانع کننده ای درباره حضور پیدانکردن خانم بربط در این برنامه نداشتند.

این بانوی جودوکار با هماهنگی تهیه کننده برنامه، آن هم در این شرایط کرونا (corona) ، از همدان به تهران آمد و در هتل مستقر شد تا به برنامه آنها بیاید. او درست در زمانی که از قبل مشخص کرده بودند، در محل سازمان صداوسیما حضور پیدا کرد، ولی اجازه عبور از واحد نگهبانی را پیدا نکرد. وقتی از تهیه کننده برنامه در این خصوص سؤال کردیم، هیچ دلیل قانع کننده ای نداشت. آنها گفتند که خود من تنها در برنامه شرکت کنم اما قبول نکردم. متأسفانه برخورد شایسته ای با این خانم صورت نگرفت. من اعتراض خود را با ارسال نامه ای رسمی به اطلاع رئیس سازمان صداوسیما خواهم رساند». خبر ممانعت از ورود مریم بربط به برنامه صبح و نشاط روز گذشته در حالی رسانه ای شد که بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی داشت. کاربران این شبکه ها بار دیگر از رفتار تبعیض آمیز صداوسیما در قبال ورزشکاران زن به شدت انتقاد و شبکه ملی را شبکه« میلی» خطاب کردند.

اظهارنظرهای تند مخاطبان ایرانی به قدری در یک فاصله زمانی کوتاه عملکرد مسئولان سازمان صداوسیما را در این خصوص زیر سؤال برد که تنها ساعتی بعد از مصاحبه اعتراض آمیز رئیس فدراسیون جودو، تلویزیونی ها مجبور شدند به این قضیه واکنش نشان دهند. سایت فدراسیون جودو در این باره خبری را منتشر کرد که حاکی از دلجویی مدیر گروه ورزش شبکه سه سیما از آرش میراسماعیلی بود. در این خبر آمده:« میثم فضلعلی، مدیر گروه ورزش شبکه سه سیما، طی تماسی تلفنی با آرش میراسماعیلی ، رئیس فدراسیون جودو، ضمن عذرخواهی به خاطر اتفاق پیش آمده، راه ندادن مریم بربط، تنها بانوی فینالیست ایران در رقابت های قهرمانان جوانان آسیا را اشتباهی سهوی خواند و اعلام کرد که با مقصران این امر برخورد خواهد کرد. فضلعلی به صورت رسمی از مریم بربط دعوت کرد تا در برنامه بعدی صبح و نشاط که جمعه پیش رو است، حضور داشته باشد».

این برای اولین بار نیست که سازمان صداوسیما در مواجهه با چهره های ورزشی زن با حرکات نسنجیده باعث می شود تا فضای این عرصه جنجالی شود، آن هم در روزهایی که عموم جامعه نگاه چندان مثبتی به رسانه ملی ندارند. پیش از این نیز اتفاق مشابهی در مورد خواهران منصوریان، قهرمانان ووشوی جهانی رخ داد که مدیر بخش را وادار به عذرخواهی کرد. شهربانو و سهیلا منصوریان دو سال پیش برای مصاحبه در یکی از برنامه های رادیو ورزش به ساختمان رادیو رفتند اما پس از حضور در سالن انتظار، با دستور حراست سازمان صداوسیما از این ساختمان بیرون شدند.خواهران منصوریان آن زمان مدعی شدند که حراست با ادعای پوشش نامناسب آنها را از ساختمان رادیو خارج کرده و اجازه ورود به برنامه را به آنها نداده است. شهربانو منصوریان در این باره گفت:« لباس های ما مشکلی نداشت و با بی احترامی مسئولان حراست از ساختمان اخراج شدیم. به دلیل اینکه در برنامه رادیو ورزش با لباس ورزشی رفته بودیم ما را اخراج کردند». اینکه ورزشکاران زن با لباس ورزشی در برنامه ها حاضر می شوند اصلا موضوع سخت و حساسی نیست و همواره عرف بوده که ورزشکاران با این نوع پوشش در مجامع مختلف از جمله تلویزیون شرکت می کنند. نکته درخور توجه در مورد خواهران منصوریان اینجا بود که آنها نه برای یک برنامه تلویزیونی بلکه برای یک برنامه رادیویی که پوشش تصویری ندارد، با این چالش روبه رو شدند.

سیدغلامرضا میرحسینی، مدیر رادیو ورزش، اما در واکنش به گلایه های شهربانو موضوع نامناسب بودن حجاب این خواهران را رد کرد و گفت:« مورد به وجود آمده به هیچ وجه ربطی به حجاب خانم منصوریان نداشته، بلکه به علت ناهماهنگی ای است که میان عوامل دست اندرکار به وجود آمده و از این بابت معذرت خواهی می کنیم. صداوسیما حامی ورزشکاران ملی به ویژه بانوان قهرمان کشور بوده و هست. گله خانم منصوریان را بر روی چشم می گذاریم و امیدواریم قهرمان کشورمان همواره حمایت های بی دریغ سازمان صداوسیما را به خاطر داشته باشند و این اتفاق را از ذهن پاک کنند».« شرق» روز گذشته در تماس تلفنی با مریم بربط قصد داشت بیشتر از حاشیه هایی که در برنامه صبح و نشاط برای او به وجود آمد، مطلع شود اما متأسفانه او حاضر به گفت وگو نشد. بربط به« شرق» خاطرنشان کرد:« من اجازه مصاحبه با رسانه ها را ندارم». مریم بربط در چند سال اخیر با کسب مدال های متعدد در رقابت های آسیایی، پرافتخارترین بانوی جودوکار کشور بوده است. او سال گذشته در رقابت های جوانان آسیا صاحب مدال نقره شد؛ مدال ارزشمندی که تاکنون هیچ یک از بانوان جودوکار ایرانی موفق به کسب آن نشده اند.

دو مدال برنز جوانان و نوجوانان آسیا از دیگر افتخاراتی است که جودوکار وزن ۷۰ کیلوگرم کشورمان در کارنامه دارد. او پیش تر در گفت وگویی که با« شرق» داشت، خاطرنشان کرد:« جودوی بانوان همیشه در انزوا بوده و هیچ وقت اهمیتی به آن داده نشده است. ما را فقط سالی یک بار به مسابقات آسیایی اعزام می کنند که انگار آن هم از سر اجبار است. اصلاً هیچ مسابقه تدارکاتی ای قبل از مسابقات آسیایی نداریم. یک ماه قبل از هر مسابقه، اردو تشکیل می شود و بعد از آن هم تمام. دلیل اینکه من توانستم نسبت به بقیه مدال های بیشتری بگیرم، برای این است که خودم در خانه زیر نظر پدرم خیلی تمرین می کنم. پدر من مربی کشتی است و از آنجا که تمرینات این دو رشته به هم نزدیک هستند، سعی می کنم تمرینات را بطور مستمر انجام دهم تا از فضای مسابقه دور نباشم. با این شرایط دیگر انگیزه ای برایم نمانده است. آن قدر دلسرد شدم که شاید دیگر ورزش نکنم».

sharghdaily.com
 • 18
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
خب اصن اینا چرا میرن تلویزیون؟!!! خود جای سوال دارد!
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۳۰ دی
  لیگ برتر فوتسال
  گیتی‌پسند‌ - مقاومت البرز
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  مهرام - نیروی زمینی
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۱۷ بوندسلیگا
  بایرلورکوزن - دورتموند
  ساعت: ۲۳:۰۰
 • هفته ۱۸ لیگ برتر انگلیس
  لسترسیتی - چلسی
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • چهارشنبه ۱ بهمن
  هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  شهر خودرو - نساجی
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  پیکان تهران - شهداب یزد
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • معوقه هفته اول لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - استون ویلا
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • پنجشنبه ۲ بهمن
  لیگ برتر بسکتبال
  ذوب آهن - شهرداری بندرعباس
  ساعت: ۱۴:۳۰
 • جمعه ۳ بهمن
  لیگ برتر بسکتبال
  شورا و شهرداری قزوین - مس رفسنجان
  ساعت: ۱۴:۳۰
 • هفته ۱۸ بوندسلیگا
  مونشن گلادباخ - دورتموند
  ساعت: ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش