جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
۱۴:۳۸ - ۱۴ آذر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۹۱۲۱۸
جرم و جنایت

قصاب تبعه خارجی: خون فواره زد، اعصابم به هم ریخت!

جوان قصاب تبعه خارجی,قتل دایی در درگیری
جوان قصاب تبعه خارجی که در یک نزاع مرگبار فامیلی، دایی اش را با ضربات کارد قصابی به قتل رسانده است، هنگام بازسازی صحنه جنایت گفت: وقتی خون از پیکردایی ام فواره زد، اعصابم به هم ریخت و ضربات دیگر را فرود آوردم.

به گزارش خراسان؛  بیست و هشتم آبان گذشته بود که زنگ تلفن قاضی ویژه قتل عمد مشهد به صدا در آمد و ماموران انتظامی از درگیری مرگبار فامیلی بین تعدادی از قصاب های تبعه خارجی خبر دادند. به دنبال دریافت این خبر بلافاصله قاضی «محمود عارفی راد» عازم بولوار حر در منطقه شهرک شهید باهنر شد، جایی که جنایت در منزل «غلام نبی» رخ داده بود. جسد مرد میان‌سال کف اتاق قرار داشت و پنج فرزند سلطان احمد که در این درگیری خونبار شرکت داشتند، از محل گریخته بودند، در همین حال مشخص شد که دو برادر غلامرضا (مقتول) نیز مجروح شده اند که یکی از آن ها به بیمارستان امدادی مشهد انتقال یافته است.

 تحقیقات شبانه مقام قضایی که تا سپیده دم روز بعد طول کشید، بیانگر آن بود که گروهی از یک فامیل اتباع خارجی غیرمجاز که در این منطقه از شهرک سکونت دارند، به شغل قصابی رو آورده اند و تقریبا همه آن ها به این شغل مشغول اند. در این میان علی احمد (یکی از فرزندان سلطان احمد) پسر دایی خود «مهدی» را نیز سرکار قصابی برد و کنار دست خودش به کار گمارد اما مدتی بعد اختلافی بین کارفرما و علی احمد رخ داد و بدین ترتیب آن ها را از کار اخراج کرد. مدتی بعد از این ماجرا دوباره «مهدی» با تقاضای کارفرما به سرکارش بازگشت.

علی احمد زمانی که این موضوع را شنید بسیار ناراحت شد چرا که مدعی بود او مهدی را سرکار برده و نباید بدون او به سرکار بازمی گشت. او ماجرا را برای پدرش «سلطان احمد» بازگو کرد و با ناراحتی از پدر خواست اجازه ندهد این کار اتفاق بیفتد. به همین دلیل نیز سلطان احمد با شوهرخواهرش تماس گرفت اما او پاسخی به خواست برادرزنش نداد و مدعی شد که این امور به خودشان مربوط است.

با این رخداد، اختلافات شدت گرفت و پنج فرزند سلطان احمد به شدت ناراحت شدند و تصمیم گرفتند برای صحبت با دایی خود به خانه او بروند! در همین حال غلام نبی نیز با دو برادر دیگرش (غلامرضا و غلامحسین) تماس گرفت و از آن ها خواست به خانه او در بولوار حر بروند. اگرچه برخی از فامیل زودتر رسیده بودند و گفت وگو بین آن ها ادامه داشت اما وکیل احمد (متهم ردیف اول) به همراه برادر دیگرش، کمی دیرتر به خانه دایی رسیدند.

آن جا بود که در میان گفت وگوها ناگهان وکیل احمد از حرف های دایی خود برداشت توهین آمیز درباره پدرش کرد و همین موضوع به درگیری و مشاجره کشید که در یک لحظه وکیل احمد کارد قصابی را بالا برد و دستش به خون آلوده شد.

در پی اطلاعات به دست آمده از این ماجرای تکان دهنده بلافاصله قاضی «عارفی راد» عازم بیمارستان شد و درحالی به تحقیق از فرد مجروح پرداخت که دستورات ویژه ای را نیز برای دستگیری فرزندان سلطان احمد صادر کرد. مقام قضایی همچنین دستور داد تا اقدامات لازم برای جلوگیری از خروج متهمان از کشور صورت گیرد.

با وجود این،یک گروه تخصصی از کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به فرماندهی سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) تحقیقات گسترده ای را شبانه برای دستگیری متهمان این پرونده جنایی آغاز کردند و تا روز بعد موفق شدند عاملان اصلی این جنایت را در حالی دستگیر کنند که بیشتر آن ها خود را تسلیم قانون کردند. پنج فرزند سلطان احمد که از متهمان این پرونده هستند مورد بازجویی تخصصی قرار گرفتند که در نهایت وکیل احمد به قتل اعتراف کرد.

او سپس به دستور قاضی ویژه قتل عمد به صحنه جرم هدایت شد تا جزئیات این نزاع مرگبار را توضیح دهد. در بازسازی صحنه قتل ابتدا کارآگاه منفرد (افسر پرونده) به بیان خلاصه ای از ماجرای این جنایت هولناک پرداخت و توضیحاتی را درباره اعترافات متهمان ارائه داد. سپس با اشاره قاضی محمود عارفی راد مقدمات بازسازی صحنه جنایت فراهم شد و بدین ترتیب وکیل احمد (متهم به قتل) مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد. او پس از تفهیم اتهام از سوی مقام قضایی و معرفی کامل خود گفت: آن روز وقتی به خانه دایی ام رفتیم مشاجره ای بین ما شروع شد چراکه در آن جا به پدرم توهین کردند، درهمین هنگام غلام رضا(مقتول) دایی دیگرم که در محل حضور داشت با چاقو به سمت من حمله ور شد.

من هم کارد قصابی را که همیشه همراه داشتم بیرون کشیدم، قصد کشتن او را نداشتم فقط می خواستم ضربه ای به شانه اش بزنم اما نفهمیدم چه شد که تیغه چاقو را بر پیکرش فرود آوردم . وقتی خون فواره زد دیگر اعصابم به هم ریخت و ضربات بعدی را هم زدم. سپس یک ضربه هم به دایی دیگرم زدم و زمانی که قصد خروج از خانه را داشتم آن قدر عصبانی بودم که با یک ضربه محکم شیشه در اتاق را هم شکستم حتی وقتی از خانه بیرون آمدم با همان کارد محکم به علمی گاز کوبیدم که تیغه آن شکست و درمحل افتاد و من هم دسته کارد را بعد از طی مسافتی در کوچه انداختم.

 در پی اعترافات صریح ضارب در بازسازی صحنه جنایت همه ابعاد این حادثه تاسف بار مورد واکاوی قرار گرفت و سپس با دستور قاضی عارفی راد متهمان روانه زندان شدند تا این پرونده جنایی دیگر مراحل قانونی خود را طی کند.

  • 11
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
آرش فردوسی,بیوگرافی آرش فردوسی,زندگینامه آرش فردوسی بیوگرافی آرش فردوسی کارآفرین موفق ایرانی – آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ اکتبر ۱۹۸۵

زادگاه:اوورلند پارک، کانزاس، ایالات متحده

ملیت:آمریکایی ایرانی تبار

شناخته شده برای:تاسیس دراپ باکس

وضعیت تأهل:مجرد

ادامه
عکس های محمد اسلامی,محمد جواد اسلامی,زندگی نامه محمد اسلامی بیوگرافی محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

دین:اسلام

ادامه
آهنگ های پرواز همای,پرواز همای اشعار,کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای و آثار این خواننده ی سنتی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ بهمن ۱۳۵۸

زادگاه:احمدسرگوراب گیلان

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

فارغ التحصیل:لیسانس رشته شعر و آهنگ

ادامه
حضرت الیاس,زندگینامه حضرت الیاس,بیوگرافی حضرت الیاس زندگینامه حضرت الیاس یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل

زاده:سال ۹۰۰ پیش از میلاد

زادگاه:احتمالا تیشبه

درگذشت:سال۸۴۹ پیش از میلاد

معجزات:زنده گرداندن مردگان، پایین آوردن آتش از آسمان و ورود به بهشت پیش از مرگ

ستایش شده در:یهودیت، مسیحیت، اسلام

ادامه
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
ویژه سرپوش