سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
۰۹:۵۴ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۰۲۰
جرم و جنایت

سرقت گوسفندان عشایر در استان فارس و قتل ۴ نفر/ دستگیری سارق جنایتکار

سرقت گوسفندان عشایر در استان فارس,جنایت در بین عشایر
مرد جنایتکار و همدستش که در جریان سرقت گوسفندان عشایر در استان فارس، ۴نفر را بی‌رحمانه به قتل رسانده بودند با تلاش گسترده پلیس دستگیر شدند. سارق بی‌رحم در جریان یکی ازجنایت‌هایش مردی را مقابل چشمان همسرش به قتل رسانده و اقدام به سرقت گوسفندان او کرده بود.

به گزارش همشهری، مهرماه امسال مأموران پلیس شیراز در جریان جنایتی هولناک قرار گرفتند. در این جنایت، یکی از عشایر هنگام چرای گوسفندانش هدف حمله سارقان قرار گرفته و مقابل چشمان همسرش به ضرب گلوله دزدان به قتل رسیده بود.

با حضور تیم جنایی در محل حادثه معلوم شد که آن روز، مقتول و همسرش که از عشایر استان فارس هستند، در مراتع اطراف شیراز در حال چرای گوسفندان‌شان بودند که سارقان سوار بر یک نیسان آبی به سراغ آنها رفتند. یکی از دزدان سلاح شکاری در دست داشت و به محض رسیدن به محل چرای گوسفندان، با اسلحه شروع به تهدید زوج جوان کرد. او و همدستش قصد سرقت گوسفندان را داشتند اما مرد جوان که گوسفندانش همه دارایی‌اش بودند شروع به مقاومت در برابر دزدان کرد و همان لحظه بود که سارق مسلح با شلیک گلوله او را مقابل چشمان همسرش به قتل رساند.

دزدان سپس دست و پای زن جوان را بسته و با خیال راحت شروع به انتقال گوسفندها به‌خودروی نیسان کردند و پس از این سرقت مرگبار از محل گریختند. دقایقی پس از فرار آنها بود که زن جوان توانست دست و پایش را باز و ماجرای این سرقت هولناک را به پلیس گزارش دهد.

سرقت‌های مرگبار

تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس مأمور رسیدگی به این پرونده شدند و تحقیقات گسترده برای شناسایی و دستگیری عامل این جنایت و همدستش شروع شد. آنها در جریان بررسی‌های تخصصی متوجه جنایت‌های مشابهی شدند که بین ماه‌های مرداد تا مهر در شهرستان فیروزآباد استان فارس رخ داده بود. بررسی‌ها نشان می‌داد که پیش از این نیز ۳نفر از عشایر زمانی که در حال چرای دام‌هایشان در مراتع اطراف فیروزآباد بوده‌اند، قربانی دزدان شده و سارقان مسلح پس از قتل آنها، اقدام به سرقت گوسفندان کرده و از محل گریخته بودند.

بررسی‌های تخصصی از این حکایت داشت که در همه این جنایت‌ها، سارقان با استفاده ازیک نیسان آبی به محل چرای گوسفندان رفته، با اسلحه اقدام به تهدید عشایر کرده و نقشه سرقت را عملی می‌کردند. آنها در جریان سرقت‌هایشان اگر با مقاومت طعمه‌هایشان روبه‌رو می‌شدند، آنها را به ضرب گلوله به قتل رسانده و پس از سرقت گوسفندان متواری می‌شدند.

شاهدان عینی

هر چه تحقیقات کارآگاهان جلوتر می‌رفت، سرنخ‌های بیشتری از این سرقت‌های مرگبار به‌دست می‌آمد. سرقت‌هایی که باعث به‌وجود آمدن جوی از وحشت در میان عشایر استان فارس شده و آرامش را از آنها گرفته بود. کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس در ادامه بررسی‌هایشان متوجه شدند که دزدان برخی از سرقت‌ها را بدون ارتکاب جنایت رقم زده بودند. آنها در جریان ۲سرقت، توانسته بودند با تهدید عشایری که در حال چرای گوسفندانشان بودند، دست و پای آنها را بسته و پس از سرقت گوسفندان، از محل فرار کنند. گفته‌های مالباختگان، سرنخ‌های مهمی در اختیار تیم جنایی قرار داد که در نهایت باعث شناسایی عامل اصلی این سرقت‌های مرگبار شد.

دستگیری در کرمان

تیم‌ ‌تحقیق توانسته بود مظنون اصلی این جنایات را شناسایی کند اما هیچ ردی از او نبود. کارآگاهان در ادامه بررسی‌ها متوجه شدند که این مرد اواخر مهرماه اقدام به سرقت یک خودرو و با استفاده از آن راهی استان کرمان شده است. مسیر حرکت مظنون اصلی ردگیری و هماهنگی‌های لازم با پلیس کرمان برای به دام انداختن وی انجام شد. چند روز پیش این خودرو در شهرستان فهرج استان کرمان از سوی پلیس شناسایی شد و مأموران در جریان یک عملیات ضربتی، آن را متوقف و راننده‌اش را دستگیر کردند. با کشف یک قبضه سلاح شکاری در داخل این خودرو، راننده که مظنون اصلی سرقت‌های مرگبار در استان فارس بود بازداشت و برای تحقیقات به پلیس آگهی شیراز منتقل شد.

قاتل سریالی

با دستگیری مظنون اصلی قتل ۴نفر از عشایر در استان فارس، مأموران محل زندگی او را شناسایی کردند ودر بازرسی آنجا یک سلاح شکاری دیگر که در تعدادی از جنایت‌‌ها از آن استفاده شده بود، کشف شد. در این شرایط متهم دستگیر شده که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت به ۶فقره سرقت مسلحانه احشام اعتراف کرد و گفت که در ۴سرقت، زمانی که با مقاومت صاحبان احشام روبه‌رو شده با سلاح شکاری به آنها شلیک کرده و این افراد را به قتل رسانده است. او همچنین مدعی شد که در جریان این سرقت‌های مرگبار یک همدست داشته که این فرد نیز از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شد

. همچنین در ادامه رسیدگی به این پرونده ۲نفر دیگر به اتهام معاونت در سرقت‌های مرگبار و همکاری با متهم اصلی دستگیر شدند و مأموران موفق شدند ۲مالخری را که گوسفندان مسروقه را از قاتل و همدستش می‌خریدند بازداشت کنند.

به‌گفته سردار رهام‌بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس، عامل اصلی جنایت مردی ۳۰ساله و همدستش ۲۰ساله است. این مرد اعتراف کرد که از مردادماه تا اواخر مهرماه، ۴فرد ۲۰، ۵۰، ۵۷و ۶۰ساله را هنگام سرقت احشام به قتل رسانده است که یکی از این سرقت‌های مرگبار در اطراف شیراز رقم خورد و ۳سرقت مرگبار دیگر در حوالی شهرستان فیروز آباد. فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه آرامش عشایر زحمتکش استان خط قرمز پلیس است و مأموران با سارقانی که آرامش این عزیزان را به خطر بیندازند به‌شدت مقابله خواهد کرد، افزود: خوشبختانه با دستگیری سارق جنایتکار و همدستانش، آرامش به عشایر استان بازگشت و هم‌اکنون تحقیقات پلیسی برای مشخص شدن تمامی اقدامات مجرمانه قاتل و همدستانش ادامه دارد.

  • 15
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
میخایلو مودریک ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

ادامه
هادی کاظمی بیوگرافی هادی کاظمی بازیگر مردمی ایران

تاریخ تولد: ۱۳ آبان ۱۳۵۵

محل تولد: تهران، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: از سال ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه آزاد

همسر: سمانه پاکدل، بازیگر

ادامه
معین زد بیوگرافی معین زد، خواننده و ترانه سرای ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۷۰

محل تولد: همدان

حرفه: خواننده 

سبک موسیقی: خواننده و ترانه سرا

شروع فعالیت: پاپ، رپ

ادامه
ویژه سرپوش