دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۳۹ - ۰۷ تير ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۴۰۱۳۱۶
جرم و جنایت

دام یک دختر برای ربودن پسر جوان!!

ساعت۲۲ شامگاه نوزدهم خرداد‌ماه امسال مأموران گشت در حوالی افسریه به خودروی ماکسیمایی که ۴مرد جوان سرنشین آن بودند مشکوک شدند و دستور ایست دادند.

به گزارش همشهری، آنطور كه مشخص بود يكي از سرنشينان خودرو با ۳نفر ديگر درگير بود و با هم كتك‌كاري مي‌كردند. مأموران پس از توقف خودرو به سمت آن رفتند و متوجه شدند يكي از مردان جوان كه در صندلي عقب نشسته زخمي شده است.

 

۲نفر ديگر دستگاه بي‌سيم همراهشان بود اما هنوز مشخص نبود كه ماجرا از چه قرار است. مأموران وقتي به تحقيق از جوان مجروح پرداختند پي‌بردند كه ۳سرنشين ديگر ماكسيما ساعتي قبل‌تر او را ربوده و قصد داشتند وي را به مخفيگاه خود ببرند. همين كافي بود تا ۳گروگانگير دستگير شوند.

 

ماموران در نخستين گام به تحقيق از شاكي پرداختند كه وي در شرح ماجرا گفت: من اهل شهرستاني در غرب ايران هستم اما سال‌هاست كه براي كار به تهران آمدم. فروردين پارسال بود كه اشتباهي شارژتلفن همراه براي شماره همراه فرد ديگري فرستادم. پس از آن با شماره مورد نظر تماس گرفتم تا موضوع را به او اطلاع بدهم.

 

فردي كه تلفن را پاسخ داد دختري جوان به نام غزل بود.از قضا او هم اهل همان روستايي بود كه من در آنجا بزرگ شده و زندگي مي‌كردم.درواقع همشهري ما بود. همين موضوع باعث آشنايي ما شد.

 

وي ادامه داد: غزل در يكي از دانشگاه‌هاي شهر تهران درس مي‌خواند و گاهي يكديگر را مي‌ديدیم. آشنايي ما تا جايي پيش رفت كه قول و قرار ازدواج گذاشتيم. حتي من با خانواده‌ام صحبت كرده و قرار بود پس از تمام شدن درس غزل به خواستگاري‌اش برويم اما او يكدفعه جا زد و گفت ديگر مرا نمي‌خواهد. اوايل نمي‌دانستم چرا زير همه قول و قرارهايش زده است اما وقتي بيشتر تحقيق كردم متوجه شدم كه او قصد ازدواج با شخص ديگري را دارد.

 

اين را كه شنيدم خيلي به‌هم ريختم در اين مدت بارها غزل به بهانه شهريه دانشگاه از من پول گرفته و حدود ۲ميليون تومان به من بدهكار بود. براي انتقام از او به شهرستانمان رفتم و به اتهام كلاهبرداري از او شكايت كردم. پس از شكايت، غزل با من تماس گرفت و خواهش كرد آبروريزي به پا نكنم و شكايتم را پس بگيرم، چرا كه همان شب مراسم بله برونش بود و نمي‌خواست نامزدش بويي ببرد.

 

وي ادامه داد: مدتي گذشت و من همچنان پيگير شكايتم بودم تا اينكه چند روزپيش دختري در تلگرام برايم پيامك عاشقانه‌اي فرستاد. او مدعي شد كه عكس پروفايل مرا در تلگرام ديده و ازمن خوشش آمده است. غافل از اينكه بدانم همه اين توطئه‌ها زير سر غزل است با دختر جوان در منطقه طرشت قرار گذاشتم. وقتي سر قرار رسيدم دختر جوان با من تماس گرفت و مدعي شد كه داخل ماكسيما منتظر من است.

 

وقتي به سمت ماشين رفتم ديدم دختري در صندلي جلو نشسته و مرد ديگري هم پشت فرمان است و بي‌سيم در دستش دارد. از ترسم فرار كردم كه ناگهان ۳مرد داخل كوچه‌اي درهمان حوالي بر سرم ريختند و به زور مرا سوار ماكسيما كردند. دختر جوان اما داخل ماشين نبود و گويا پس از كشاندن من بر سر قرار رفته بود.

 

وي ادامه داد: در بين راه مردان آدم‌ربا مرا به باد كتك گرفتند تا جايي كه سرم شكست.همه اينها دامي از طرف غزل بود چرا كه مردان خشن اصرار داشتند كه بايد شكايتم عليه غزل را پس بگيرم در غيراين صورت جانم را مي‌گيرند. خوشبختانه همان لحظه مأموران گشت رسيدند و از دست آنها نجاتم داد.

 

    آدم‌ربايان اجيرشده

۳ آدم‌رباي اجيرشده براي تحقيق به دادسراي جنايي تهران منتقل شدند و وقتي پيش روي قاضي سيدسجاد منافي آذر قرار گرفتند منكر اتهام آدم‌ربايي شدند. يكي از آنها گفت: من ناشر هستم و تاحالا پايم به كلانتري هم بازنشده بود.

 

چند روز پيش نامزد غزل كه از دوستان ماست پيش من آمد و گفت كه خواستگار قبلي غزل از او شكايت كرده و قصد دارد در شهرستان آبروي او را ببرد. او از من و دوستان ديگرم خواست تا شاكي را به خانه‌مان ببريم و درباره پس گرفتن شكايتش با هم حرف بزنيم. روز حادثه غزل از طريق يكي از دوستانش پيامي در تلگرام براي پسر جوان فرستاد و او را سرقرار كشاند.

 

ما هم به آنجا رفتيم تا با او صحبت كنيم و اصلا ماجرا گروگانگيري نبود. در جريان درگيري هم مجبور شديم او را كتك بزنيم چون او هم به سمت ما هجوم آورد و ما را به باد كتك گرفت. وي درباره بي‌سيم‌ها كه از آنها كشف شده گفت: بي‌سيم‌ها متعلق به يكي از دوستانم بود كه به‌صورت امانت در اختيارمان قرار داده بود.به گزارش همشهري، متهمان با قرار قانوني در اختيار كارآگاهان پليس آگاهي تهران قرار گرفتند و تحقيقات در اين خصوص ادامه دارد.

 

 

  • 17
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
آخر عاقبت دوست دختر دوست پسر داشتن همینه
خلایق هر چه لایق
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش