چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
۰۹:۵۸ - ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۱۸۰۱
جرم و جنایت

شهادت یک مامور پلیس در تعیقب و گریز برای بازداشت یک سارق

به شهادت رساندن مأمور پلیس,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
عامل به شهادت رساندن مأمور پلیس که حین تعقیب و گریر دست به قتل زده بود، به صورت ویژه در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می شود.

 به گزارش شرق، در آخرین روزهای مرداد ماه امسال مأموران پلیس برای دنبال کردن یک دزد سابقه دار دست بکار شدند. گروهبان یکم حامد ضابط نیز در این عملیات حضور داشت و توانست سارق را شناسایی کند. او بهمراه همکارش ‏ستوان یکم محسن حسینی عملیات تعقیب و گریز را شروع کردند اما این مأموریت به بهای جانش تمام شد. مرد سارق، برای ‏فرار، آنها را زیر چرخ های خودروی خود زیر گرفت اما در آخر موفق به فرار نشد و دستگیر شد.

طبق اسناد موجود در پرونده گروهبان یکم ضابط به همراه ستوان یکم حسینی از سرکلانتری چهارم تهران در طرح مبارزه مواد مخدر و برخورد با سارقان و ارازل و اوباش در محله خاک سفید تهران گشت زنی را آغاز کردند. آن دو شب حادثه با موتور‌سيکلت خیابان ها و کوچه های محله خاک سفید را جستجو می کردند و دو نفر دیگر از همکارانشان نیز با ‏موتورسیکلتی دیگر، همراه آنان بودند.

در این میان گروهبان حامد ضابط یک سارق سابقه دار را مشاهده کرد و او را شناخت. این دزد سابقه دار با خودروی پراید در خیابان در حال تردد بود. پلیس به دلیل سابقه داربودن این فرد به او ‏دستور ایست داد اما راننده به محض اینکه متوجه مأموران شد سرعتش را زیاد و فرار کرد. به این ترتیب عملیات تعقیب و گریز شروع شد. مأموران که به علت فرار مجرم سابقه دار به او بیش از قبل مظنون شده بودند به تعقیب متهم ادامه دادند تا ‏اینکه سارق حرفه ای پشت چراغ قرمز گرفتار شد و خودرویی مقابل او راهش را سد کرد. مرد مظنون که راهی برای فرار نداشت، هنگامی که مأموران قصد داشتند از موتورسیکلت پیاده شوند تا او را بازداشت کنند، ناگهان دنده عقب گرفت و با خودرو از روی ‏موتورسیکلت رد شد؛ این گونه بود که گروهبان یکم ضابط و ستوان یکم ‏حسینی زیر چرخ های این خودرو ماندند. دو مأمور دیگر که شاهد این صحنه بودند فورا سد راه راننده شدند و در نهایت او را دستگیر کردند.

از سویی بلافاصله از اورژانس درخواست کمک شد و مأموران به بیمارستان تهرانپارس منتقل شدند تا اینکه خبر رسید گروهبان ضابط به علت ‏شدت جراحات وارده جانش را از دست داد. به این ترتیب سارق سابقه دار این بار به اتهام قتل عمدی مورد بازجویی قرار گرفت. او گفت:من و خانواده ام ساکن یکی از شهرهای شمالی کشور هستیم. من به شیشه اعتیاد دارم و با خودرو مسافرکشی می کنم. آن شب در آمل سه مسافر را سوار کردم و به شرق تهران آوردم. همان جا حشیش و شیشه کشیدم تا خوابم بپرد و بتوانم دوباره راهی شمال شوم. سوار ماشین بودم که دو موتور‌سيکلت گشت پلیس به من مشکوک شدند و دستور ایست دادند. مواد مصرف کرده بودم و وسایل مصرف مواد مخدر هم همراهم داشتم. به همین دلیل ترسیدم و فرار کردم. من شش سابقه کیفری به خاطر حمل و نگهداری مواد مخدر و سرقت دارم و به همین خاطر بارها زندانی شده ام. آخرین بار به خاطر سرقت هفت میلیون تومان سه سال به زندان افتادم و چون دختر ۱۳ساله ای دارم نمی خواستم دوباره به زندان بیفتم و از دیدن او محروم شوم.

متهم در ادامه اعترافاتش گفت:من ناخواسته و فقط برای فرار دو مأمور پلیس را زیر گرفتم و اصلا فکر نمی کردم فرار من با دنده عقب باعث به قتل رسیدن یکی از مأموران شود. من واقعا پشیمان هستم و درخواست بخشش دارم. در آخرین دفاعی که متهم در مرحله دادسرا انجام داد یک بار دیگر گفت به عمد مرتکب قتل نشده است، با این حال اولیای دم برای او درخواست قصاص کردند و گفتند حاضر به گذشت نیستند. به این ترتیب کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم به زودی و به صورت ویژه پای میز محاکمه می رود.

  • 17
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
ویژه سرپوش