سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
۰۸:۴۳ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۱۱۰۰۶۶۸
جرم و جنایت

یک قتل و تجاوز به ۴ زن توسط اعضای باند زورگیران خشن پایتخت!

تجاوز به زنان, اعضای باند زورگیران خشن پایتخت
نتیجه جدید ترین بازجویی ها از اعضای باند زورگیران خشن پایتخت که زنان و دختران جوان را بعنوان مسافر سوار کرده و دارایی شان را سرقت می کردند نشان می دهد آنها تا به حال یک زن را به قتل رسانده و به ۴زن دیگر تجاوز کرده اند.

به گزارش همشهری، اعضای این باند هولناک که ۳پسر جوان هستند با پرسه زدن در خیابان های شهر وانمود می کردند مسافرکش هستند. یکی راننده بود، دومی کنارش می نشست و سومین نفر هم در حالیکه روی صندلی عقب خودش را به خواب زده بود وانمود می کرد مسافر است.

آنها اغلب زنان و دختران جوان را که تنها بودند بعنوان مسافر سوار خودرویشان می کردند و در ادامه او را مورد ضرب و شتم قرار داده و پس از سرقت اموال باارزشش مثل جواهرات، پول و گوشی موبایل، او را از ماشین بیرون انداخته و فرار می کردند. درست مانند زنی که ۱۲شهریور سال جاری در شهرک غرب چنین بلایی بر سرش آمد. آن روز چند عابر این صحنه ترسناک را دیدند. پیکر نیمه جان زنی جوان از یک پراید در حال حرکت به بیرون پرتاب شد. سر زن خون آلود بود و به شدت مجروح شده بود. وقتی عابران بالای سرش رفتند، گفت زورگیران این بلا را به سرش آورده اند.

او که به سختی می توانست صحبت کند گفت که چنددقیقه قبل بعنوان مسافر سوار پرایدی شده اما ۳مرد که داخل خودرو بودند او را به شدت کتک زده و اموالش را سرقت کرده و درنهایت او را از خودرو بیرون انداخته اند.

زن جوان شرایط وخیمی داشت. به همین دلیل به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت اما به علت شدت جراحات وارده جانش را از دست داد.

در تعقیب زورگیران خشن

به دنبال مرگ زن جوان پرونده ای در دادسرای امور جنایی تهران تشکیل شد و بازپرس رحیم دشتبان دستور انجام تحقیقات در این خصوص را صادر کرد. گزارش اولیه پزشکی قانونی درباره‌ی علل فوت زن جوان نشان می داد که او به علت سکته قلبی ناشی از شوک سرقت و پرت شدن از خودرو جانش را از دست داده است.

از سوی دیگر مأموران پلیس پی بردند که عاملان این حادثه زورگیران خشنی هستند که به شکل سریالی دست به سرقت از زنان و دختران جوان می زنند و به احتمال زیاد تا به حال افراد زیادی را به دام انداخته باشند. هنوز ابعاد سرقت های خشن اعضای این باند برای مأموران معلوم نشده بود اما شواهد نشان می داد آنها در سرقت هایشان از خشونت استفاده کرده و گاهی نیز به طعمه هایشان تجاوز می کنند.

با وجود اینکه زورگیران تلاش کرده بودند ردی از خود به جا نگذارند اما چند هفته بعد مأموران به اطلاعاتی درباره یکی از آنها دست پیدا کردند. او پسری ۱۷ساله بود که به شکل غافل گیرانه ای از طرف پلیس بازداشت شد و هنگامی که تحت بازجویی قرار گرفت اقرار کرد که با همدستی ۲ نفر از دوستانش در چندین فقره زورگیری از زنان و دختران جوان دست دارد. آنطور که او می گفت آنها در مدت کوتاهی موفق به زورگیری از دست کم ۲۰زن و دختر جوان شده بودند.

دستگیری موقع زورگیری

اطلاعاتی که مأموران درباره سرقت های اعضای این باند به دست آورده بودند، نشان می داد آنها برای زورگیری، از خودروهای مسروقه استفاده می کنند. متهم دستگیرشده در اعترافاتش گفت که آنها ابتدا بعنوان مسافر سوار یک خودرو می شدند و سپس با تهدید، راننده را از خودرو پیاده و آن را سرقت می کردند.

آنها بعد از آن با خودروی سرقتی به زورگیری می رفتند و نقشه هایشان را عملی می کردند. با وجود دستگیری یکی از اعضای این باند اما ۲متهم دیگر که نفرات اصلی این باند بودند همچنان فراری بودند. در این شرایط بود که گشت زنی های مأموران در محدوده ای که ممکن بود زورگیران در آنجا طعمه هایشان را شکار کنند افزایش یافت تا این که گروهی از مأموران با یک خودروی سرقتی مواجه شدند. ۲مرد جوان و یک زن سوار این خودرو بودند و استعلام خودرو نشان می داد که چند روز قبل سرقت شده است.

آنها از دور در حال بررسی خودرو بودند که ناگهان متوجه شدند زن جوان با دست به شیشه خودرو می کوبد. او در خودرو گرفتار شده بود و کمک می خواست. مأموران با دیدن این صحنه حتم پیدا کرده بودند که آنها همان زورگیران تحت پیگرد هستند که زنی را به دام انداخته اند. در این شرایط به آنها دستور ایست دادند اما وقتی زورگیران فرار کردند، تعقیب و گریز شروع شد. زورگیران که سر بزنگاه از سوی پلیس شناسایی شده بودند می خواستند به هر قیمتی که شده فرار کنند. با وجود این مأموران به تعقیب آنها ادامه دادند تا اینکه خودروی زورگیران متوقف شد و یکی از آنها توانست فرار کند اما دومین نفر دستگیر شد و زن جوان از دستشان نجات پیدا کرد.

جزئیات تجاوز به ۴زن

با انتقال دومین عضو از این باند زورگیری به پلیس آگاهی، وی بدست داشتن در زورگیری مرگبار از زن جوان اعتراف کرد و همچنین اعتراف کرد که آنها بعضی طعمه هایشان را مورد آزار و اذیت قرار می دادند.

او که ۱۸سال دارد در اعترافاتش گفت:من برای کار به تهران آمده بودم و مدتی هم در بازار کار می کردم اما چون سواد نداشتم پس از ۳ ماه اخراج شدم. مدتی بعد در یک سفره خانه با ۲همدستم که سابقه دار هستند آشنا شدم و از آن به بعد زورگیری هایمان شروع شد.

او ادامه داد :ابتدا ۳نفری به عنوان مسافر سوار خودروها می شدیم و با تهدید راننده را پیاده می کردیم، بعد برای زورگیری در پوشش مسافرکش به خیابان های غرب تهران می رفتیم و بعد از چند روز سرقت، خودرو را رها می کردیم و مدتی بعد خودروی دیگری می دزدیدیم و به همین ترتیب سرقت هایمان ادامه پیدا می کرد. این عضو باند زورگیری درباره مرگ زن جوان گفت:وقتی زن جوان را سوار خودرو کردیم و می خواستیم اموالش را سرقت کنیم، او خیلی ترسیده بود. قصد ما فقط سرقت بود و بعد از آن هم او را از خودرو بیرون انداختیم و فرار کردیم.

آنطور که متهم می گفت آنها در چند مورد نیز طعمه شان را مورد آزار و اذیت قرار داده بودند. او گفت:در ۴مورد بعد از سوارکردن زنان و دختران جوان به عنوان مسافر، همدستم که فراری است به آنها تجاوز کرد و پس از سرقت پول و گوشی شان آنها را رها کردیم، اما باور کنید و من همدست دیگرم در ماجرای تعرض دخالتی نداشتیم و همدست فراری ام دست به این کار می زد.

با وجود انکارهای این متهم درباره تجاوز اما تاکنون ۴زن جوان او و متهم فراری را بعنوان متجاوز شناسایی کرده اند و تحقیقات برای دستگیری متهم فراری همچنان ادامه دارد.

  • 17
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش