دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
۰۸:۴۳ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۱۱۰۰۶۶۸
جرم و جنایت

یک قتل و تجاوز به ۴ زن توسط اعضای باند زورگیران خشن پایتخت!

تجاوز به زنان, اعضای باند زورگیران خشن پایتخت
نتیجه جدید ترین بازجویی ها از اعضای باند زورگیران خشن پایتخت که زنان و دختران جوان را بعنوان مسافر سوار کرده و دارایی شان را سرقت می کردند نشان می دهد آنها تا به حال یک زن را به قتل رسانده و به ۴زن دیگر تجاوز کرده اند.

به گزارش همشهری، اعضای این باند هولناک که ۳پسر جوان هستند با پرسه زدن در خیابان های شهر وانمود می کردند مسافرکش هستند. یکی راننده بود، دومی کنارش می نشست و سومین نفر هم در حالیکه روی صندلی عقب خودش را به خواب زده بود وانمود می کرد مسافر است.

آنها اغلب زنان و دختران جوان را که تنها بودند بعنوان مسافر سوار خودرویشان می کردند و در ادامه او را مورد ضرب و شتم قرار داده و پس از سرقت اموال باارزشش مثل جواهرات، پول و گوشی موبایل، او را از ماشین بیرون انداخته و فرار می کردند. درست مانند زنی که ۱۲شهریور سال جاری در شهرک غرب چنین بلایی بر سرش آمد. آن روز چند عابر این صحنه ترسناک را دیدند. پیکر نیمه جان زنی جوان از یک پراید در حال حرکت به بیرون پرتاب شد. سر زن خون آلود بود و به شدت مجروح شده بود. وقتی عابران بالای سرش رفتند، گفت زورگیران این بلا را به سرش آورده اند.

او که به سختی می توانست صحبت کند گفت که چنددقیقه قبل بعنوان مسافر سوار پرایدی شده اما ۳مرد که داخل خودرو بودند او را به شدت کتک زده و اموالش را سرقت کرده و درنهایت او را از خودرو بیرون انداخته اند.

زن جوان شرایط وخیمی داشت. به همین دلیل به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت اما به علت شدت جراحات وارده جانش را از دست داد.

در تعقیب زورگیران خشن

به دنبال مرگ زن جوان پرونده ای در دادسرای امور جنایی تهران تشکیل شد و بازپرس رحیم دشتبان دستور انجام تحقیقات در این خصوص را صادر کرد. گزارش اولیه پزشکی قانونی درباره‌ی علل فوت زن جوان نشان می داد که او به علت سکته قلبی ناشی از شوک سرقت و پرت شدن از خودرو جانش را از دست داده است.

از سوی دیگر مأموران پلیس پی بردند که عاملان این حادثه زورگیران خشنی هستند که به شکل سریالی دست به سرقت از زنان و دختران جوان می زنند و به احتمال زیاد تا به حال افراد زیادی را به دام انداخته باشند. هنوز ابعاد سرقت های خشن اعضای این باند برای مأموران معلوم نشده بود اما شواهد نشان می داد آنها در سرقت هایشان از خشونت استفاده کرده و گاهی نیز به طعمه هایشان تجاوز می کنند.

با وجود اینکه زورگیران تلاش کرده بودند ردی از خود به جا نگذارند اما چند هفته بعد مأموران به اطلاعاتی درباره یکی از آنها دست پیدا کردند. او پسری ۱۷ساله بود که به شکل غافل گیرانه ای از طرف پلیس بازداشت شد و هنگامی که تحت بازجویی قرار گرفت اقرار کرد که با همدستی ۲ نفر از دوستانش در چندین فقره زورگیری از زنان و دختران جوان دست دارد. آنطور که او می گفت آنها در مدت کوتاهی موفق به زورگیری از دست کم ۲۰زن و دختر جوان شده بودند.

دستگیری موقع زورگیری

اطلاعاتی که مأموران درباره سرقت های اعضای این باند به دست آورده بودند، نشان می داد آنها برای زورگیری، از خودروهای مسروقه استفاده می کنند. متهم دستگیرشده در اعترافاتش گفت که آنها ابتدا بعنوان مسافر سوار یک خودرو می شدند و سپس با تهدید، راننده را از خودرو پیاده و آن را سرقت می کردند.

آنها بعد از آن با خودروی سرقتی به زورگیری می رفتند و نقشه هایشان را عملی می کردند. با وجود دستگیری یکی از اعضای این باند اما ۲متهم دیگر که نفرات اصلی این باند بودند همچنان فراری بودند. در این شرایط بود که گشت زنی های مأموران در محدوده ای که ممکن بود زورگیران در آنجا طعمه هایشان را شکار کنند افزایش یافت تا این که گروهی از مأموران با یک خودروی سرقتی مواجه شدند. ۲مرد جوان و یک زن سوار این خودرو بودند و استعلام خودرو نشان می داد که چند روز قبل سرقت شده است.

آنها از دور در حال بررسی خودرو بودند که ناگهان متوجه شدند زن جوان با دست به شیشه خودرو می کوبد. او در خودرو گرفتار شده بود و کمک می خواست. مأموران با دیدن این صحنه حتم پیدا کرده بودند که آنها همان زورگیران تحت پیگرد هستند که زنی را به دام انداخته اند. در این شرایط به آنها دستور ایست دادند اما وقتی زورگیران فرار کردند، تعقیب و گریز شروع شد. زورگیران که سر بزنگاه از سوی پلیس شناسایی شده بودند می خواستند به هر قیمتی که شده فرار کنند. با وجود این مأموران به تعقیب آنها ادامه دادند تا اینکه خودروی زورگیران متوقف شد و یکی از آنها توانست فرار کند اما دومین نفر دستگیر شد و زن جوان از دستشان نجات پیدا کرد.

جزئیات تجاوز به ۴زن

با انتقال دومین عضو از این باند زورگیری به پلیس آگاهی، وی بدست داشتن در زورگیری مرگبار از زن جوان اعتراف کرد و همچنین اعتراف کرد که آنها بعضی طعمه هایشان را مورد آزار و اذیت قرار می دادند.

او که ۱۸سال دارد در اعترافاتش گفت:من برای کار به تهران آمده بودم و مدتی هم در بازار کار می کردم اما چون سواد نداشتم پس از ۳ ماه اخراج شدم. مدتی بعد در یک سفره خانه با ۲همدستم که سابقه دار هستند آشنا شدم و از آن به بعد زورگیری هایمان شروع شد.

او ادامه داد :ابتدا ۳نفری به عنوان مسافر سوار خودروها می شدیم و با تهدید راننده را پیاده می کردیم، بعد برای زورگیری در پوشش مسافرکش به خیابان های غرب تهران می رفتیم و بعد از چند روز سرقت، خودرو را رها می کردیم و مدتی بعد خودروی دیگری می دزدیدیم و به همین ترتیب سرقت هایمان ادامه پیدا می کرد. این عضو باند زورگیری درباره مرگ زن جوان گفت:وقتی زن جوان را سوار خودرو کردیم و می خواستیم اموالش را سرقت کنیم، او خیلی ترسیده بود. قصد ما فقط سرقت بود و بعد از آن هم او را از خودرو بیرون انداختیم و فرار کردیم.

آنطور که متهم می گفت آنها در چند مورد نیز طعمه شان را مورد آزار و اذیت قرار داده بودند. او گفت:در ۴مورد بعد از سوارکردن زنان و دختران جوان به عنوان مسافر، همدستم که فراری است به آنها تجاوز کرد و پس از سرقت پول و گوشی شان آنها را رها کردیم، اما باور کنید و من همدست دیگرم در ماجرای تعرض دخالتی نداشتیم و همدست فراری ام دست به این کار می زد.

با وجود انکارهای این متهم درباره تجاوز اما تاکنون ۴زن جوان او و متهم فراری را بعنوان متجاوز شناسایی کرده اند و تحقیقات برای دستگیری متهم فراری همچنان ادامه دارد.

  • 17
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش