یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۴۲ - ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۰۰۷
چهره ها در سینما و تلویزیون

۱۱ زوج سابق مشهور که فرزندان خود را به طور مشترک بزرگ می کنند

زوج های مشهور,افراد مشهور

فرزندپروری مشترک برای والدین مطلقه می تواند چالش برانگیز باشد، اما این ۱۱ زوج سابق مشهور راه آن را پیدا کرده اند. این زوج های سابق ثابت می کنند شاید عشق از میان برود، اما تعهد پدر و مادر نسبت به فرزند تا ابد پابرجا است.

جیجی حدید و زین مالک

جیجی حدید و زین ملک بعد از پایان رابطه عاشقانه شان در سال ۲۰۲۱  موفق شدند کار رسیدگی به دختر خود، کای را به طور مشترک و دوستانه پیش ببرند.

به گفته ی حدید او برنامه ی کاری خود را برای وقت هایی تنظیم می کند دخترشان پیش ملک است. او همچنین از اینکه کای می تواند پیش هر دوی آن ها باشد بسیار ابراز خوشحالی کرده است. حدید به والدین مطلقه ای که فرزندان خود را به طور مشترک بزرگ می کنند هم توصیه کرده فقط شادی آن ها را در اولویت قرار دهند.

کلویی کارداشیان و تریستان تامپسون

زوج های مشهور,افراد مشهور

کلویی کارداشیان که از شریک زندگی سابق خود تریستان تامپسون ۲ فرزند دارد، آن ها را به همراه او بزرگ می کند. به گفته ی کارداشیان او می خواهد که تامپسون تا حد ممکن در پرورش فرزندان شان نقش داشته باشد.

گوئینت پالترو و کریس مارتین

زوج های مشهور,افراد مشهور

گوئینت پالترو و همسر سابقش کریس مارتین که در سال ۲۰۱۶ از یکدیگر جدا شدند، همواره به دلیل رابطه ی خوب شان با یکدیگر در بحث رسیدگی مشترک به فرزندان شان، مورد تحسین قرار داشته اند. پالترو در اینباره گفته: «جدایی ام از کریس و رابطه ی الانم با او یک جورهایی از زندگی مشترک مان بهتر است.»

او همچنین گفته: «بعضی روزها واقعاً دل تان نمی خواهید پیش کسی باشید که می خواهید از او جدا شوید. اما اگر به شام خانوادگی تان متعهد باشید، این کار را انجام می دهید. یک نفس عمیق می کشید، در چشمان او نگاه می کنید، پیمانی که باهم بستید را به خاطر می آورید، لبخند می زنید، شوخی می کنید و دوباره به این رابطه ی جدیدی که سعی دارید بسازید متعهد می شوید.» پالترو تأکید دارد که طلاق به معنای پایان خانواده نیست: «شما فقط به زندگی مشترک تان پایان می دهید و کماکان باهم یک خانواده هستید.»

دمی مور و بروس ویلیس

زوج های مشهور,افراد مشهور

دمی مور و همسر سابقش بروس ویلیس طلاق خود و همینطور کار رسیدگی مشترک به فرزندان شان را به دوستانه ترین شکل ممکن پیش بردند. مور در اینباره گفته: «گفتنش خنده دار است ولی من خیلی به طلاق مان افتخار می کنم.»

به گفته ی مور، این جدایی گرچه در ابتدا دشوار بود اما آن ها توانستند سنگ بنای رابطه ی خود را تغییر دهند. این امر خانواده ی آن ها را به چیز جدیدی تبدیل کرد که برای دختران شان محیطی پر از عشق و حمایت در کنار والدین شان فراهم آورد. در حقیقت، مور حتی تأکید دارد که جدایی او و ویلیس آن ها را از قبل به یکدیگر نزدیک تر کرد: «ما حالا بیشتر از قبل از طلاق مان به هم احساس نزدیکی می کنیم.»

کایلی جنر و تراویس اسکات

زوج های مشهور,افراد مشهور

کایلی جنر و تراویس اسکات بعد از ۲ سال رابطه ی عاشقانه در سال ۲۰۱۹ از یکدیگر جدا شدند. با این حال، به خاطر دخترشان استورمی رابطه ی خود را به طور دوستانه ادامه دادند. اسکات در اینباره گفته: «من با خانواده و دخترم استورمی وقت می گذرانم. پدر بودن بهتر از چیزی است که فکر می کردم.»

اسکات همچنین گفته: «استورمی یکی از بهترین انسان هایی است که می شناسم. مثل دوست صمیمی ام می ماند. زندگی را یک کم راحت تر می کند. الهام بخش من است و هر روز با طرز فکرش مرا غافلگیر می کند.»

جنر هم مهارت های فرزند پروری اسکات را تحسین کرده است: «ما رابطه ی خیلی خوبی باهم داریم. مثل دوستان صمیمی همدیگر هستیم.»

لیام پین و شریل کول

زوج های مشهور,افراد مشهور

شریل کول و لیام پین بعد از جدایی شان در سال ۲۰۱۸ کار رسیدگی به پسرشان، بیر را به طور مشترک برعهده گرفتند.

شریل در اینباره گفته: «لیام پدر خیلی خوبی است. خیلی مهربان تر از من است. اما همین است دیگر و من مشکلی با آن ندارم. وقتی بچه دار می شوید، دیگر همه ی فکر و ذکرتان خودتان نیست. این وظیفه ی شما است که همه چیز را درست و سر جایش نگه دارید، بنابراین همه ی تلاش تان را می کنید. ما هم تا به حال همینطور بوده ایم.»

چنینگ تیتوم و جنا دوان

زوج های مشهور,افراد مشهور

چنینگ تیتوم و جنا دوان بعد از نزدیک به ۹ سال زندگی مشترک در سال ۲۰۱۸ از یکدیگر جدا شدند. بعد از این جدایی، دوان در مصاحبه ای گفت که او و همسر سابقش در تلاش اند تا خود را با کار رسیدگی مشترک به دخترشان، اورلی مطابقت دهند و برای او بهترین پدر و مادر باشند.

او در اینباره گفته بود: «داریم به آن عادت می کنیم و سعی داریم برای اورلی بهترین پدر و مادر باشیم. ما حامی همدیگر هستیم.»

جنیفر لوپز و مارک آنتونی

زوج های مشهور,افراد مشهور

جنیفر لوپز و مارک آنتونی هم به گفته ی لوپز در بحث رسیدگی مشترک به فرزندان دو قلویشان، مکس و امی رابطه ی بسیار خوبی با یکدیگر دارند و مانند دوستان صمیمی همدیگر هستند. لوپز در ابتدا نگران بود که انجام این کار به صورت مشترک مشکلاتی ایجاد کند اما این امر حتی باعث بهبود رابطه ی آن ها شد.

مگان فاکس و برایان آستین

زوج های مشهور,افراد مشهور

مگان فاکس و همسر سابقش برایان آستین، با آنکه بعد از جدایی از یکدیگر، هر دو رابطه ی جدیدی را شروع کردند، اما در بحث رسیدگی مشترک به ۳ فرزندشان، نوآ، بودی و جورنی رابطه ی دوستانه ای با یکدیگر دارند. آستین در اینباره گفته: «خیلی وضعیت ناخوشایندی است وقتی زندگی و چیزی که ۱۵ سال به آن عادت کردی تغییر می کند. بخش غیر قابل درک ماجرا همین جا است. دلم نمی خواهد من و مگان باهم اختلافی داشته باشیم. او برای ۱۵ سال بهترین دوست من بوده و دلم نمی خواهد از دستش بدهم.»

کورتنی کاکس و دیوید آرکت

زوج های مشهور,افراد مشهور

کورتنی کاکس و همسر سابقش دیوید آرکت از زمان جدایی شان در سال ۲۰۱۰ دخترشان کوکو را به طور مشترک بزرگ می کنند. آرکت در اینباره گفته: «ما حامی همدیگر هستیم. در پروسه ی طلاق و در مورد بزرگ کردن فرزندمان هیچ وقت مقابل هم قرار نگرفته ایم یا باهم دعوا نکرده ایم. رابطه و دوستی ای مملوء از احترام باهم داشته ایم.»

ریس ویترسپون و جیم تات

زوج های مشهور,افراد مشهور

ریس ویترسپون و جیم تات چندی قبل پس از نزدیک به ۱۲ سال زندگی مشترک از جدایی خود خبر دادند. آن ها اعلام کردند در این دوران سخت اولویت شان مراقبت از خانواده ی خود خواهد بود و این تصمیم را به همراه تمام اعضای خانواده ی خود گرفتند، از جمله ۲ فرزند ویترسپون از ازدواج قبلی اش.

  • 18
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش