پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۱۲:۴۴ - ۰۸ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۴۲۶
چهره ها در سینما و تلویزیون

۱۰ بازیگر محبوب و آینده داری که در اوج جوانی از میان ما رفتند؛ از بروس لی تا جان کازال

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

روزیاتو | بازیگران خالقان و محرک های شخصیت های سینمایی هستند. انرژی کاریزماتیک آن ها در خلق شخصیت هایی به کار گرفته می شود که در نهایت می توانند مخاطبان را با فرهنگ جدیدی آشنا کنند. آنچه زمانی باور پذیر کردن بود، اکنون بخشی از واقعیت است. بازیگران در واقع پنجره ای به درون زندگی شخصیت های ناآشنا باز می کنند و تکه ای از زندگی آن ها را به ما نشان می دهند. بازیگران غریبه ها را به شکل انسانی به تصویر می کشند و نشان می دهند که راه رفتن با کفش آن ها برای یک کیلومتر چگونه است و به عبارت ساده تر به ما نشان می دهند که شخصیت های مختلف چه زندگی هایی دارند. بینندگان خود را در شخصیت هایی که این بازیگزان بازی می کنند می بینند و بدین ترتیب همچنان با آن ها همزاد پنداری می کنند.

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

فیلمسازان هالیوودی و مستقل استعدادهای زیادی را در حوزه بازیگری به وجود آورده اند. بازیگرانی که ناشناخته بودند، تیم سازنده فیلم خود را با عمق احساسات پنهان شان شگفت زده کردند. بازیگران مثل نقش هایی که به آن ها داده می شد راه می رفتند و صحبت می کردند. آن ها از انتظارات کارگردان و فیلمنامه نیز فراتر رفتند. بازیگرانی چنین نادر، برای تماشا چشم نواز، ترانه ای از اعتبار و تایید و لحظه ای برای تفکر را خلق می کردند. اما بازیگرانی با این سبک و قدرت بالای بازیگری گاهی اوقات خیلی زود دنیای ما را ترک می کنند. بدین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ بازیگر مشهور و برجسته ای آشنا کنیم که در اوج جوانی و خیلی زود درگذشتند.

۱- اندی کافمن

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

اندی کافمن یک بازیگر کمدی و یک هنرمند مخالف با باورهای عامیانه بود. سبک غیرقابل پیش بینی کمدی او در مقابل چیدمان سنتی و خط اصلی سینمای کمدی قرار می گرفت. کافمن از ضد شوخ طبعی استفاده می کرد، با تکیه بر طعنه می توانست چیزهای مشهود یا معمولی را خنده دار کند. او با شخصیت مهاجر خود به نام لاتکا گراواس، در سریال کمدی محبوب تاکسی (Taxi) به شهرت رسید.

یکی دیگر از شخصیت های تکرار شونده او تونی کلیفتون بود، یک خواننده با لحن نیشدار و حرف زدن تند که برخی از مردم معتقد بودند یک شخص واقعی است. منطق تقریباً بی معنی و روحیه خودخواهانه ای که در پس شخصیت های او وجود داشت، باعث شد که به کافمن لقب ضد کمین را بدهند. کافمن به خاطر توانایی اش در انحراف واقعیت و غافلگیر کردن انتظارات از آنچه که خنده دار است و نیست، به یاد آورده می شود. بازی ها و نقش های کمدی کافمن به قدری متفاوت و ضد ساختار مستقر بود که وقتی او در سن ۳۵ سالگی درگذشت، مردم فکر می کردند او خودش را به مردن زده است.

۲- آنتون یلچین

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

آنتون یلچین یک بازیگر روسی – آمریکایی بود که بیشتر به خاطر بازی در نقش ستوان جوان پاول چکوف در راه اندازی مجدد Star Trek شناخته می شد. او همچنین نقش کایل ریس جوان را در فیلم Terminator Salvation بازی کرد. یلچین بیشتر در نقش های نوجوانانه ای ظاهر شده است که با دردها و مشکلات دوران رشد و بلوغ و روان شناسی نوجوانان سر و کار دارد.

شخصیت ترکیبی بیگانه – انسان او، جیکوب کلارک، در مینی سریال های علمی – تخیلی Taken یک شخصیت خوددار و متین است که در صورت تهدید به یک شخصیت قوی از لحاظ روانی با قدرت های روانشناختی فراانسانی تبدیل می شود. یلچین متاسفانه در سن ۲۷ سالگی در یک حادثه عجیب که مربوط به نقصی در خودروی شاسی بلندش بود، جان خود را از دست داد. این بازیگر همچنین با بیماری سیستیک فیبروزیس به دنیا آمده بود و بنیادی خیریه به نام او تاسیس شد.

۳- بروس لی

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

بروس لی، با نام اصلی لی جون – فن، رزمی کار و بازیگر مشهور آمریکایی – هنگ کنگی بود. او در نوجوانی در مبارزات خیابانی شرکت کرد، اما در ادامه به تمرین بوکس، تای چی و وینگ چون پرداخت که آن را از استاد بزرگ، ییپ من آموخت. ترکیب این سبک های مبارزه ای به لی کمک کرد تا فلسفه مبارزه آزاد خود را توسعه دهد که امروزه با نام جیت کان دو شناخته می شود و بر هنرهای رزمی ترکیبی تاثیر گذاشته است. مجموعه تلویزیونی اکشن The Green Hornet تماشاگران آمریکایی را با لی در نقش کاتو، یک کارشناس هنرهای رزمی آشنا کرد.

فیلم های بعدی او، Fist of Fury، The Way of the Dragon و Enter the Dragon، ژانر سینمای اکشن هنگ کنگ را در دهه ۱۹۷۰ در سراسر جهان محبوب کرد و شکاف بین شرق و غرب را پر کرد. انضباط شدید و روانی تکنیک های دفاع شخصی او کلیشه های آسیایی را کنار زد. لی به نماد ناسیونالیسم چینی و همچنین یک نماد فرهنگ عامه تبدیل شد. بروس لی در سن ۳۲ سالگی، پس از بیهوش شدن در یک جلسه دوبله برای فیلم اژدها وارد می شود در اثر ادم مغزی درگذشت.

۴- کریس فارلی

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

کریس فارلی یک کمدین و بازیگر سبک کمدی شلنگ تخته بود که کمدی بداهه اجرا می کرد. او عضو گروه تئاتر The Second City Theatre در شیکاگو بود. فارلی پس از بازی در تئاترهای طعنه آمیز و انتقادی، در سال ۱۹۹۰ به تیم جدید بازیگران برنامه Saturday Night Live پیوست. در آنجا، او یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین شخصیت های خود، مت فولی، یک سخنران انگیزشی که در یک ون کنار رودخانه زندگی می کند را خلق کرد! فارلی به مدت پنج فصل در SNL حضور داشت.

او فعالیت سینمایی خود را با حضور کوتاهی در فیلم های Wayne’s World و Coneheads آغاز کرد که هر دو از طرح های SNL الهام گرفته بودند.ا ولین نقش های مشهور او با Tommy Boy and Black Sheep بود که فارلی در آن نقش شخصیت های ساده لوح بدشانس و دوست داشتنی با جذابیتی پسرانه را بازی می کرد. این کمدین فیزیکی با مصرف الکل و مواد مخدر دست و پنجه نرم می کرد و بارها به مراکز ترک اعتیاد و توان بخشی مراجعه کرد. سلامتی فارلی اما همواره رو به وخامت بود و در نهایت او در سن ۳۳ سالگی در اثر اوردوز درگذشت.

۵- دیواین (هریس گلن میلستید)

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

دیواین نام هنری و شخصیت درگ کویین بازیگری به نام هریس گلن میلستید بود. هریس به عنوان یک بازیگر شخصیت، صحنه ضد فرهنگی دهه شصت را پذیرفت. دیواین توجه فیلمساز مستقل جان واترز را به خود جلب کرد و به گروه بازیگران او به نام Dreamlanders پیوست. آن ها با هم فیلم های متفاوت و تجربی مانندEat Your Makeup ساختند که در آن دیواین نقش جکی کندی، بیوه جان اف. کندی رییس جمهور ترور شده ایالات متحده را بازی کرده، و مدل ها را مجبور می کند تا آرایش خودشان را بخورند.

بدنام ترین نقش برای دیواین، نقش بابز جانسون در فلامینگوهای صورتی (Pink Flamingos,) بود که در آن ادعا می کند او کثیف ترین انسان زنده روی کره زمین است. بابز تا آنجا پیش می روند که تمایز خود را با مصرف مدفوع تازه سگ اثبات می کنند. این فیلم تنها به خاطر این صحنه یک سری طرفدار بسیار وفادار پیدا کرد. دیواین در کلوپ های شبانه برنامه اجرا می کرد و برای مدت کوتاهی به حرفه موسیقی دیسکویی روی آورد. هریس در نهایت در ۴۲ سالگی به دلیل نارسایی قلبی در خواب درگذشت.

۶- هیث لجر

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

هیث لجر بازیگر استرالیایی بود که در سن ۱۰ سالگی وارد عرصه بازیگری شد. اولین نقش او پیتر پن در یک تئاتر مدرسه ای در مدرسه گیلدفورد گرامر بود. او مدرسه را ترک کرد و به طور تمام وقت بازیگری را دنبال کرد و در سریال های تلویزیونی استرالیا مانند سریال محبوب Home and Away حضور یافت. نقش آفرینی لجر در کمدی رمانتیک نوجوان آمریکایی، ۱۰۱۰ Things I Hate About You او را به شهرت رساند. نقش های اول و پشتیبان او در اوایل دهه ۲۰۰۰ لجر را به یک استعداد قابل توجه تبدیل کرد.

لجر بازی های به یاد ماندنی از خود به جای گذاشته است، از جمله یک مهتر مزرعه در A Knight’s Tale که شوالیه می شود و چوپان سرخورده ای به نام انیس دل مار درBrokeback Mountain. شاید تاثیرگذارترین و ماندگارترین شخصیت او جوکر در فیلم شوالیه تاریکی (The Dark Knight) بوده باشد که جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای او به ارمغان آورد. نقش لجر به عنوان دشمن شرور بتمن بر سلامتی ذهنی و جسمی او تاثیر گذاشت. لجر از بی خوابی رنج می برد که همراه با داروهای تجویزی باعث مرگ او در سال ۲۰۰۸ در سن ۲۸ سالگی شد.

۷- جیمز دین

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

جیمز دین در خانواده ای مذهبی در مناطق روستایی ایندیانا بزرگ شد. مرگ مادرش و فشارهای مالی بر پدرش دوران کودکی او را بغرنج کرد. در طول سال آخر دبیرستان، او با کشیش متودیست، کشیش جیمز دوئرد، رابطه دوستی برقرار کرد. این دوستی بر علایق ورزشی و تمایل دین به تحصیل در رشته هنرهای نمایشی تاثیر گذاشت. او با مخالفت پدرش با ورود به عرصه بازیگری مواجه شد، موضوعی که دوری او و پدرش از هم را رقم زد. دین قبل از ترک تحصیل یک ترم را در UCLA گذراند اما بعد از ترک تحصیل، به بازیگری روی آورد.

دین دوران موفقی را در انواع سریال های تلویزیونی و اجراهای تئاتر آغاز کرد. در همان زمان، او در استودیو بازیگران در نیویورک به تحصیل در سبک متد اکتینگ پرداخت. جیمز دین در اقتباس شرق عدن (East of Eden) با تایید نویسنده جان اشتاین بک به ایفای نقش پرداخت. شناخته شده ترین نقش دین در فیلم شورش بدون دلیل (Rebel Without a Cause) است، داستان جیم استارک، نوجوانی سرخورده و بد فهمیده شده که به دنبال راهنمایی از طرف پدرش است. بازی او در این فیلم آخرین بازی او نیز بود زیرا جیمز دین یک ماه قبل از انتشار این فیلم به دلیل یک تصادف مرگبار جانش را از دست داد. دین تنها پنج سال بود که به صورت حرفه ای وارد بازیگری شده بود و در سن تنها ۲۵ سالگی درگذشت.

۸- جان کازال

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

جان کازال یک بازیگر با تجربه و بااستعداد بود. او به خاطر نقش فردو کورلئونه در فیلم پدرخوانده به شهرت رسید. بازی بی نقص او در این فیلم منجر به حضور او در فیلم بعدی اش با نام مکالمه (The Conversation) در کنار جین هکمن شد و کازال نقش فردو را در قسمت دوم پدرخوانده نیز تکرار کرد.

پسر سرخورده و مغرور یک رئیس مافیایی، در ادامه در فیلم بعدازظهر سگی (Dog Day Afternoon) حضور یافت که در آن کازال نقش یک سارق خشن بانک را بازی می کند که وضعیت سلامت روحی مناسبی ندارد. کازال در اواخر دوران حرفه ای خود به تئاتر بازگشت تا اینکه به سرطان ریه مبتلا شد .با وجود بیماری شدیدش، کازال تمام صحنه های فیلم آخرش، شکارچی گوزن (The Deer Hunter)، را قبل از مرگش در سن ۴۲ سالگی به پایان رساند. کازال نامزد مریل استریپ بود و هر پنج فیلمی که در آن ها بازی کرد نامزد دریافت جایزه اسکار شدند.

۹- مریلین مونرو

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

مریلین مونرو نام هنری نورما جین مورتنسون بود. او کار خود را به عنوان یک مدل آگهی های تبلیغاتی برای First Motion Picture Unit در طول جنگ جهانی دوم آغاز کرد. مونرو در کمدی هایی The Seven Year Itch و Some Like It Hot نقش بلوندهای ساده لوح و بلوندهای جذاب را بازی می کرد. جذابیت جنسی همراه با اعتماد به نفس و بازیگوش مونرو او را به نماد جنسی آن سال های هالیوود تبدیل کرد.

مونرو در آخرین فیلم خود به نام The Misfits با بازی در نقش یک زن مطلقه در یک درام وسترن معاصر، نقشی متفاوت از نقش های قبلی اش ایفا کرد. مریلین مونرو بعد از این فیلم دچار بیماری و اعتیاد شد و قبل از بازگشت به مدلینگ برای مدتی کوتاه، توسط استودیوهای فیلم سازی و روزنامه ها تحت فشار قرار گرفت. مونرو ۳۶ ساله بود که در خانه خود در لس آنجلس به دلیل مصرف بیش از حد باربیتورات ها و داروهای مُسکن درگذشت.

۱۰- رومی اشنایدر

بازیگران محبوب,مرگ بازیگران محبوب در جوانی

رومی اشنایدر یک بازیگر آلمانی – فرانسوی بود که بازیگری را با بازی در درام های تاریخی آغاز کرد. او در سه گانه اتریشی Sissi در نقش ملکه الیزابت اتریش بازی کرد. اشنایدر پس از ایفای نقش در درام تاریخی فرانسوی Christine، به فرانسه نقل مکان کرد و در آنجا توجه اورسن ولز، کارگردان مشهور هالیوودی را به خود جلب کرد.

او در اقتباسی از رمان محاکمه (The Trial) نوشته فرانتس کافکا، نقش زنی را بازی کرد که با مردی که به جرم نامعلومی محکوم شده بود، ارتباط داشت. اشنایدر برای باقی عمر خود در فیلم های فرانسوی بازی کرد که آخرین آن ها درام فرانسوی – آلمانی به نام رهگذر (The Passerby) بود. اشنایدر در سن ۴۳ سالگی در آپارتمانش در پاریس بر اثر ایست قلبی درگذشت.

  • 10
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش