چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
۱۲:۵۵ - ۰۸ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۵۲۰
فیلم و سینمای ایران

تمام سریال هایی که سپاه پشت آن ها بوده؛ از پایتخت ۵ تا آقازاده!

سپاه پاسداران حالا به طور جدی وارد پروژه های فرهنگی شده، از سینما تا سریال، گزارش پیش رو درباره تمام سریال هایی ست که سپاه پشت آن ها بوده

سازمان اوج هر چقدر در فیلمسازی موفق عمل کرده، در سریال سازی به جایگاهی« مطلوب» دست نیافته و حالا چشم امیدش به« آقازاده» است. فیلم های« بادیگارد»،« به وقت شام»،« ایستاده در غبار»،« تنگه ابو قریب»،« ۲۳ نفر» و... از جمله آثار شاخصی هستند که برای« اوج» اعتبار به ارمغان آوردند. این اتفاق، اما برای سریال های اوج رخ نداده و همچنان اثری قابل ارجاع در کارنامه اش دیده نمی شود.« پایتخت ۵» یک استثنا است و نباید موفقیت آن را تمام و کمال به حساب اوج گذاشت. این سریال برندی تثبیت شده بود که اوج در یک فصل آن سرمایه گذاری کرد و...

با این پیشینه، اهمیت« آقازاده» دوچندان می شود. اگر این سریال در شبکه خانگی تبدیل به بمب شود، مسیر تازه ای در سریال سازی پیش روی سازمان اوج قرار می گیرد.« آقازاده» با نویسندگی و تهیه کنندگی حامد عنقا ساخته شده که پیشینه ای موفق در عرصه سریال سازی دارد:نردبام آسمان، قلب یخی، انقلاب زیبا، تنهایی لیلا، پدر و بر سر دو راهی، آثار عنقا هستند که هم در زمان پخش پربیننده شدند و هم حواشی فرامتن آن، محل بحث بود.

حالا و طبق نشانه ها ،« آقازاده» نه تنها عنصر جذابیت را داراست که فرامتن آن تندتر است! این دو ویژگی باعث می شود سریال، اثری منفعل نباشد و این همان چیزی است که اوج نیاز دارد. شاید یکی از انتقادات به سازمان اوج این بوده که ظرفیت شبکه خانگی را رها کرده و عرصه را به« دیگران» واگذار کرده است. از طرفی، مورد نقد بود که چرا از قدرت سریال برای نقد صریح اجتماعی استفاده نمی کند.« آقازاده» حالا همه خصوصیت ها برای اینکه سازمان اوج در کانون توجه قرار گیرد را داراست.

در آستانه توزیع« آقازاده» در شبکه خانگی، کارنامه سریال سازی اوج را ارزیابی کرده ایم تا مشخص شود این سازمان با چه پیشینه ای به« آقازاده» رسیده است.

آقازاده/ ۱۳۹۹

تمام سریال هایی که سپاه پشت آن ها بوده,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

« آقازاده» دست روی سوژه های داغ گذاشته و پرونده های ملتهب اجتماعی را دراماتیزه کرده است. از« آقازاده» بعنوان یک سریال سیاسی یاد می شود که پس زمینه عاشقانه دارد. این دو ویژگی می تواند به کمک سریال بیاید و همزمان خاص پسند ها و مخاطب عام را با خود همراه کند. کارنامه حامد عنقا نشان می دهد او شیوه سرگرم کردن مخاطب را بلد است و می داند چگونه مفاهیم مختلف را در بستر یک سریال جذاب روایت کند. این مساله را در سریال پدر هم شاهد بودیم؛ هر چند انتقادات زیادی به نوع و نحوه روایت آن سریال وارد بود و بازیگران جوانش حاشیه های زیادی ایجاد کردند، اما به هر حال پربیننده بود. به جز این موارد، ترکیب بازیگران را هم از یاد نبریم که« آقازاده» را تبدیل به سریالی پرستاره کرده است. سریال« آقازاده» اولین محصول خانگی اوج است.

نویسنده و تهیه کننده:حامد عنقا

کارگردان:بهرنگ توفیقی

بازیگران:امین تارخ، امیر آقایی، مهدی سلطانی، امین حیایی، نیکی کریمی، جمشید هاشم پور، ثریا قاسمی، لعیا زنگنه، کامبیز دیرباز، سینا مهراد، دیبا زاهدی، مهدی کوشکی، سامیه لک، مسعود فروتن، کاوه خداشناس، سعید داخ، روزبه معینی و محمدحسین لطیفی.

گیله وا/ ۹۷

تمام سریال هایی که سپاه پشت آن ها بوده,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

« گیله وا» با موضوع قیام جنگل و جنایت های انگلیس در ایران ساخته شد. این سریال چند بار در کنداکتور قرار گرفت، اما پخش آن هر بار به تعویق افتاد؛ و یکی از حاشیه های انتشار فیلمی از یکی بازیگرانش در خارج کشور بود. با این حال« گیله وا» سریالی متوسط بود که در زمان پخش با استقبال بالا مواجه نشد.

کارگردان:اردلان عاشوری

بازیگران:ستاره اسکندری، حمیدرضا پگاه، امیرحسین صدیق، بهروز شعیبی، مهدی زمین پرداز، مهران رجبی و...

مینو/ ۱۳۹۷

تمام سریال هایی که سپاه پشت آن ها بوده,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

« مینو» روایت اتفاق هایی است که در خرمشهر در روز های منتهی به اشغال رخ می دهد. در این سریال گوشه ای از مقاومت و تلاش مردان و زنان برای آزاد سازی این شهر به تصویر کشیده شد.« مینو» سریالی متوسط است و باوجود ویژگی های مثبت تبدیل به یک اتفاق نشد. سریال« مینو» اثری محترم است که می توانست به مخاطب گسترده تر دست یابد. در حالی که آخرین قسمت سریال طوری ساخته شد که مخاطب در انتظار سری دوم این سریال باشد، به نظر می رسد که از طرف عوامل تمایلی برای ادامه سریال نباشد.

کارگردان:امیرمهدی پوروزیری

بازیگران:عباس غزالی، سیاوش طهمورث، محمود پاک نیت ، پروانه معصومی و...

در میان خاکستر/ ۱۳۹۶

تمام سریال هایی که سپاه پشت آن ها بوده,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

« در میان خاکستر» زندگی شهید مهدی آلبوغبیش، اولین منتخب شورای شهر خرمشهر را روایت می کند. او از مبارزانی بود که در مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر در برابر متجاوزان بعثی ایستادگی کردند...« متوسط» بهترین عنوان برای ارزیابی کیفیت این سریال است و سریال« در میان خاکستر» نتوانست جایگاه بالایی میان بیننده ها به دست بیاورد. شاید خیلی از مخاطبان تلویزیون اسمی از این سریال هم نشنیده باشند.

کارگردان:سجاد امیریزدانی

بازیگران:ارسطو خوش رزم، حمیدرضا محمدی، سوده ازقندی، ژاله کاظمی، ایمان سلگی، مرتضی حسنلو، فاطمه عریضی و...

پایتخت ۵/ ۱۳۹۶

تمام سریال هایی که سپاه پشت آن ها بوده,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

« پایتخت ۵» یکی از بهترین فصل های این سریال محبوب لقب دارد. داستان سریال از شمال ایران شروع شد، به ترکیه رفت و در سوریه به پایان رسید. سیروس مقدم و محسن تنابنده در مقام کارگردان و نویسنده، روایتی جذاب و تکان دهنده از جنایات های داعش به تصویر کشیدند.« پایتخت ۵» تبدیل به سریالی پربیننده شد که همه جای ایران نامش سر زبان ها بود! این سریال به واسطه حمایت سازمان اوج توانست از برخی خطوط قرمز عبور کند. حمایت مالی اوج از« پایتخت ۵» نیز منجر به سریالی با پروداکشن عظیم شد.

کارگردان:سیروس مقدم

بازیگران:محسن تنابنده، احمد مهران فر، علیرضا خمسه، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبداللهی، بهرام افشاری و...

سر دلبران/ ۱۳۹۶

تمام سریال هایی که سپاه پشت آن ها بوده,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

« سر دلبران» چالش ایمان مردم در عصر حاضر است. این مفهوم متعالی در سریال به شعاری ترین شکل ممکن روایت شد. خود سریال هم جذابیت دراماتیک نداشت تا بتواند نظر مخاطبان را جلب کند.« سر دلبران» در زمانی طولانی تولید شد، اما نتیجه اش سریالی قوی نبود.

کارگردان:محمدحسین لطیفی

بازیگران:برزو ارجمند، محمد کاسبی، فرهاد قائمیان، اسماعیل محرابی، متین ستوده، جعفر دهقان، کامران تفتی، جهانبخش سلطانی و...

آسمان من/ ۱۳۹۴

تمام سریال هایی که سپاه پشت آن ها بوده,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

« آسمان من» بر اساس پرونده های واقعی دهه ۶۰ با موضوع امنیت پرواز ساخته شد. این سریال قصه های جذابی داشت و در هر قسمت یک داستان را روایت می کرد. پروداکشن سریال هم بر کیفیت بصری آن می افزود.« آسمان من» مخاطب گسترده ای در پخش اول نداشت. در بازپخش، اما مورد توجه قرار گرفت و مخاطب خوبی به دست آورد. این سریال شروع خوبی برای سازمان اوج محسوب می شود ، اما در ادامه این موفقیت آنطور که باید تداوم نیافت.

  • 20
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
دیالوگ های فیلم سینمایی,بررسی بهترین دیالوگ ها,دیالوگ های باارزش

سخنوری یکی از ارکان ادبیات ایران و جهان است و نغزگویی و جمله‌های تاثیرگذار دو بن مایه اصیل در زبان محاوره تمامی ملل هستند. با توجه به همین اصل یکی از پایه‌های ماندگاری فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی را باید در دیالوگ‌هایی جستجو کرد که در حافظه تاریخی مخاطبانشان نقش بسته‌اند. با توجه به استقبال و درخواست شما عزیزان تصمیم گرفتیم دیالوگ‌های ماندگار سینمای جهان و ایران و همچنین سریال‌های تلویزیونی را بازنشر کنیم. از این که همراه ما هستید و نظرات خود را با ما در میان می‌گذارید، سپاسگزاریم.

ویژه سرپوش