دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
۱۶:۲۳ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۹۰۸۱۰
فیلم و سینمای جهان

۱۱ هیولای فیلم‌های ترسناک کریسمس

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

همه فیلم‌های ترسناک کریسمس را دوست دارند و لیست این قبیل فیلم‌ها هم آن‌قدر طولانی هست که بتوانند تمام شب‌های دسامبر را پر کنند. در این لیست ما یازده هیولای محبوب کریسمس را که در فیلم‌های ترسناک کریسمسی حضور داشتند معرفی می‌کنیم: هیولاهایی در قالب اسباب‌بازی‌ها، هدیه‌ها و درختان کریسمس کشنده.

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۱) بابانوئل در فیلم‌های مختلف

بیایید با رفیق چاق قرمزمان شروع کنیم که بارها به هیبت قصاب در فیلم‌ها حاضر شده. در طول فیلم‌هایی از قبیل شب بی‌صدا، شب مرگ‌آور (Silent Night, Deadly Night) و دنباله‌های آن، قصه‌هایی از سرداب (Tales From the Crypt)، نحسی کریسمس (Christmas Evil)، صادرات نادر: داستانی از کریسمس (Rare Exports: A Christmas Tale) و مجموعه‌های تلویزیونی از قبیل داستان‌های ترسناک آمریکایی (American Horror Stories) پیرمرد مهربان شب‌های کریسمس آنقدر جنازه روی هم تلنبار کرده است که دست‌کمی از قاتلان جانی مانند مایکل مایرز و سنت نیک نداشته باشد. همه می‌دانیم چطور اتفاق می‌افتد: وقتی خوابیم به سراغمان می‌آید. او می‌داند که ما کی می‌خوابیم.

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۲) کرامپوس در فیلم کرامپوس (Krampus)

مایکل دوگرتی کارگردان و نویسنده‌ی فیلم‌هایی مانند «گودزیلا: پادشاه هیولاها» شاید اولین فیلم کریسمس را ساخت که شامل این سوال بود: «چه نوع بزی روی دو پای عقب خود راه می رود؟» جواب را امروز همه می‌دانیم: کرومپوس. هیولایی که دوگرنی آن را از افسانه‌های فولکلور اروپایی الهام گرفته ولی خودش به آن ارتشی از اسباب‌بازی‌ها و کوکی‌های قاتل داد؛ شامل جک جعبه‌ای که عنوانی در این لیست برای خودش دارد. فیلم کرامپوس با لیست بازیگران برجسته که تونی کولت در صدر آن قرار دارد، باعث شد که هرگز فراموش نکنیم که اگر رسومات و اهمیت تعطیلات کریسمس را فراموش کنیم، هیولایی نیمه‌انسان نیمه‌بز ظاهر خواهد شد و گناهکاران را کشان‌کشان تا جهنم خواهد برد.

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۳) گرملین‌ در فیلم گرملین‌ها (Gremlins)

وقتی حیوان خانگی جدید شما مجموعه‌ای از قوانین سختگیرانه را برای شما تعیین می‌کند، بهتر است که آن‌ها را رعایت کنید. البته که اگر بیلی (زک گالیگان) این اصل را رعایت می‌کرد، ما از کتک‌کاری‌هایی لذت‌بخش محروم می‌شدیم که وقتی مجموعه‌ای از موجودات مکار، حیله‌گر، بی‌رحم و بامزه خانه‌اش را تصرف کردند اتفاق افتاد.

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۴) اوگی بوگی در انیمیشن کابوس قبل از کریسمس (The Nightmare Before Christmas)

وقتی جک اسکلینگتون به این نتیجه رسید که برای تصاحب کریسمس لازم است بابانوئل را بدزدد، دزدهای کوچکی که برای این‌کار در نظر گرفته بود نتوانستند نقشه‌ی او را دقیق اجرا کنند و بابانوئل را به‌جای بردن به امنیت نسبی شهر هالوین پیش اوگی بوگی بردند. بدجنس‌ترین مرد آن اطراف به شکل گونی بزرگی پر از حشرات با عادت‌های ناخوشایند قماربازی که احساسات واقعاً بدی را منتقل می‌کرد.

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۵) قاتل بابانوئل در فیلم تا کریسمس بازش نکن (Don’t Open Till Christmas)

همین الان با بابانوئل‌های قاتل آشنا شدیم اما یک نفر هم هست که تمام کسانی را که لباس بابانوئل پوشیده باشند به قتل می‌رساند. شخصیت منفی فیلم که مسلح به تنفری عمیق از کریسمس (ترامای کودکی) و تعدادی سلاح تیز، زوجی را در ماشین شخصی‌شان، بابانوئلی را درحال اجرای نمایش در میهمانی و بابانوئل دیگری را درحال کبابی کردن بلوط‌ها روی آتش به قتل می‌رساند… و این‌ها تنها در ده دقیقه‌ی ابتدایی فیلم اتفاق می‌افتد. وقتی اسکاتلندیارد پرونده را به دست می‌گیرد، در نقشه‌ای که برای دستگیری قاتل می‌کشند تعدادی از افسران پلیس باید لباس بابانوئل بپوشند.

بله به همان اندازه که حدس می‌زنید خون جاری خواهد شد! کریسمس مبارک!

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۶) پوکا در اپیزود پوکا (Pooka !)

شبکه ‌hulu  و شرکت Bluhouse توانستند در مجموعه‌ی به‌سوی تاریکی و با ساخت اپیزود پوکا در کریسمس ۲۰۱۸ یک بار دیگر رکوردهای جدید برای فیلم‌های ترسناک با تم هالووین ثبت کنند. کارگردان ناچو ویگالوندو در این فیلم به دنبال جواب این سوال است: چه می‌شود اگر محبوب‌ترین اسباب‌بازی فصل به کابوسی تمام‌عیار تبدیل شود؟ به این ترتیب بازیگر سخت‌کوش (نیاشا هاتندی) که برای پوشیدن لباس پوکا استخدام می‌شود درمی‌یابد که در هزارتویی از وحشت همراه با موجودی با چشمان شیشه‌ای و بدنی پوشیده از خز گیر افتاده است.

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۷) مرد زنجبیلی در فیلم مرد زنجبیلی (Gingerdead Man)

هرچند از نظر فنی نمی‌توان این فیلم را فیلم کریسمسی دانست، اما مگر در چه فصل دیگری قرار است با مرد شیرینی زنجبیلی روبرو شوید؟ این فیلم ترسناک-کمدی به تهیه‌کنندگی اسطوره‌ی B-movie، چارلز باند، گری بوسی را در نقش قاتلی بی‌رحم نشان می‌دهد که بعد از اعدام توانسته با استفاده از مخلوط یک سری ادویه از جمله زنجبیل، خون و البته جادوی سیاه دوباره به زندگی بازگردد. البته همانطور که از عرعر کردن بوسی در این نقش مشخص است، او این‌بار کاملا به صورت انسان به زندگی برنگشته. همانطور که روی قوطی ادویه نوشته شده، او حالا کلوچه‌ای بزرگ و عجیب است. شیرینی جهنمی که بی‌صبرانه به دنبال انتقام است.

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۸) جن دومینیک نازی در فیلم الف‌ها (Elves)

هرچند این فیلم امروز در مفهوم و اجرا کمی مضحک به نظر می‌رسد اما از لحاظ داستانی از بعضی دیگر فیلم‌های این لیست کمی سیاه‌تر است. بعد از این‌که در اثنای یکی از مراسم آیینی «خواهران ضد کریسمس» جنی اهریمنی و ترسناک و دوستانش احضار می‌شوند، هیتلر تصمیم می‌گیرد برای اولین بار نژادی دورگه از انسان و جن بسازد و نوجوانی باکره به نام کریستن (جولی آستین) در مرکز این طرح قرار دارد. بازیگر گریزلی آدامز «دن هگرتی» با آن ریش مجلل، این‌بار در نقش کارآگاه سابق ظاهر شده که حالا بخت از او رو گردانده و بابانوئل بودن در مرکز خرید را برعهده گرفته. در حالی که جن دیوانه با هدف حامله کردن کریستین (بله درست خواندید!) و به دنیا آوردن هیولایی نازی، او را تعقیب می‌کند این کارآگاه هم درگیر این جنجال‌ها می‌شود.

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۹) آدم‌برفی قاتل در فیلم جک فراست (Jack Frost)

داستان جک فراست، فیلم ترسناکی که در سال ۱۹۹۷ اکران شد (نه جک فراست، داستان دلگرم کننده تعطیلات فراطبیعی با بازی مایکل کیتون که در سال ۱۹۹۸ اکران شد) مانند مرد زنجبیلی درباره قاتلی‌ست که در ظاهر موجودی تناسخ پیدا می‌کند که در حالت عادی نماد بی‌خطر و دوست‌داشتنی تعطیلات کریسمس‌ است. با وجود آن‌که این فیلم بیشتر کمدی است تا ترسناک، جک فراست هنوز هم شامل چندین صحنه‌ی قتل است. تعدادی از آن‌ها با قندیل یخ اتفاق می‌افتد و یک مورد هم قتل در وان حمام است که از شدّت بی‌مزگی میتواند به‌نوعی تاثیرگذار باشد.

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۱۰) تماس‌گیرنده شو در فیلم کریسمس سیاه (Black Christmas)

فرقی نمی‌کند این فیلم محصول سال ۱۹۷۴ را در چه فصلی از سال تماشا می کنید. به‌هرحال این فیلم بسیار ترسناک است. داستان همان داستان همیشگی است که همه بلدیم: دخترانی که با هیجان برای فصل جشن آماده می‌شوند اما تماس‌های تلفنی ناشناسی با آن‌ها گرفته می‌شود و بعد از آن اجساد پیدا می‌شود. حتی ترسناک‌ترین مساله را هم می‌دانیم: تماس‌ها از داخل خانه گرفته می‌شوند.

هیولای فیلم‌های ترسناک,کریسمس

۱۱) درختان کریسمس در انتقام درختی (Treevenge)

جیسون ایسنر با ساخت این فیلم و استفاده از زمینه‌ی فیلم کالت و بدنام کانیبال هولوکاست در واقع اعلان جنگ کرده است. فیلم در ادامه به تصویری خشن و عین‌حال خنده‌دار از واقعه‌ای که ظاهرا قطع درختان است از زاویه دید یک درخت تبدیل می‌شود. حتی فریاهای درختان ترسیده نیز ترجمه و زیرنویس می‌شود. بعدش؟ باید منتظر انتقام درختان بود. به‌عنوان فیلم گالن‌های خون، کره‌های چشم از حدقه درآمده و لذت‌های ترسناک دیگر این فستیوال را اضافه کنید تا متوجه شوید در ادامه‌ی فیلم چه می‌گذرد.

digikala.com
  • 17
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
حضرت شیث,بیوگرافی حضرت شیث,زندگینامه حضرت شیث بیوگرافی حضرت شیث، فرزند حضرت آدم علیه السلام

پدر:آدم

مادر:حوا

کنیه:هبة الله

سن:بیش از ۹۰۰ سال

محل دفن:کوه ابوقبیس

ادامه
عنصری بلخی,زندگینامه عنصری بلخی,آثار ابوالقاسم حسن عنصری بلخی زندگینامه عنصری بلخی (ملک الشعرا) و آثار او

نام:ابوالقاسم حسن بن احمد عنصری بلخی

لقب:عنصری بلخی

زاده:۳۵۰ هجری قمری

زادگاه:بلخ

سمت:شاعر پارسی گوی بلخ

وفات:۴۳۱ هجری قمری

ادامه
ابومعشر بلخی,بیوگرافی ابومعشر بلخی,زندگینامه ابومعشر بلخی زندگینامه ابو معشر بلخی بهمراه فعالیت هایش

زادگاه:بلخ

سمت:منجم ایرانی

دوره:خلافت المعتز بالله تا خلافت معتمد رییس منجمان بغداد

ملیت:ایرانی

وفات:واسط

ادامه
تریپل اچ,بیوگرافی تریپل اچ,زندگینامه تریپل اچ بیوگرافی تریپل اچ قهرمان کمربند wwe سنگین‌وزن جهان (+ تصاویر)

زاده:۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۶۹

زادگاه:Nashua, New Hampshire

پیشه:کشتی گیر حرفه ای آمریکایی

ملیت:آمریکایی

قد:۱۹۳ سانتیمتر

ادامه
فعالیت های صالح حردانی,صالح حردانی تیم ملی,صالح حردانی و برادرش بیوگرافی صالح حردانی فوتبالیست دفاع راست کشور (+ تصاویر)

زاده:۲۴ شهریور ۱۳۷۷

زادگاه:دیشموک

ملیت:ایرانی

پیشه:فوتبالیست

قد:۱۷۶ سانتی متر

ادامه
جملات زیبای کتاب شازده کوچولو,کتاب شازده کوچولو,متن شازده کوچولو

دیالوگ هایی از شازده کوچولو شازده کوچولو به خاطر برخورداری از یک شخصیت داستانی فوق العاده برای بزرگسالان، بیشتر از کودکان، جذابیت دارد. دیالوگ های بین شازده کوچولو و روباه در نزد بزرگسالان، محبوب دارد؛ به این طریق که زندگی شخصی خود را با استفاده از این دیالوگ ها بهبود می دهند. جملات و دیالوگ هایی از شازده کوچولو در بین انواع رمان های تخیلی قوی می توان به شازده کوچولو زا اشاره کرد. درواقع نویسنده شازده کوچولو که آنتوان دو سنت اگزوپری نام دارد به عنوان نویسنده ای توانمند شناخته میشود که توانسته کتاب بسیار بی نظیر و با متن غنی و پر بار بنویسد که بیشتر مخاطبان را به خود جذب کرده است و مخاطبان از این کتان به عنوان یک اثر هنری بی نظیر یاد می کنند. دیالوگ های بین شازده کوچولو و روباه به دیالوگ هایی اطلاق میشود که انسان از آن ها درس زندگی میگیرد و وقتی که آن ها را می خواند نسبت به زندگی اش از درک بیشتری برخوردار میشود. >> شازده کوچولو:از کجا بدونم که کسی واسم مهمه و بهش وابسته شدم؟ روباه:وقتی که از زندگیت رفت. تا زمانی که توی زندگیته، متوجه اش نمیشی. >> شازده کوچولو گفت:شوخی چیه؟ روباه گفت همونی که آدم ها حرف دلشون را به همدیگه میزنن! >> شازده کوچولو:چطور میشه فهمید که یک جامعه متمدن شده: روباه:وقتی که شعار دادن اون جامعه جای خودش رو به شعور بده! >> شازده کوچولو پرسید:دوست داشتن بهتره یا دوست داشته شدن؟ روباه جواب داد:کدوم یکی برای پرنده مهمتره ؟ بال چپ یا بال راست؟! >> شازده کوچولو به روباه:سلام، با من بازی می کنی؟ روباه:من نمیتونم باهات بازی کنم آخه من که اهلی نیستم! جملات و دیالوگ هایی از شازده کوچولو >> شازده کوچولو:از این بدتر که اومدنت واسه کسی خوش‌حالی نمیاره چی میتونه باشه؟ روباه:این که بری و کسی نفهمه که رفتی. >> شازده کوچولو:کی بفهمم که یکی خیلی میفهمه و یکی اصلاً نمیفهمه؟ روباه:اونی که میفهمه بیشتر ساکته و اونی که نمیفهمه دهنش همیشه بازه. >> شازده کوچولو پرسید:غم انگیزتر از این که بیای و کسی خوشحال نشه چیه؟ روباه گفت:بری و کسی متوجه نشه! >> شازده کوچولو:چرا بعضی وقتا احساس میکنی که خیلی پوچی؟ روباه:چون آدمایی دورت هستن که پوچن. وقتی کنار آدمای پوچ باشی، خودتم پوچ میشی! >> شازده کوچولو پرسید:کی اوضاع بهتر میشه؟ روباه گفت:از وقتی که بفهمی همه چیز به خودت بستگی داره >> شازده کوچولو:خجالت آوره که دو نفر عاشق همدیگه میشن اما اونا خیلی جوونن و نمی تونن معنی عشق را بفهمن. منم هنوز خیلی جوونم که بتونم عاشقش بشم. >> شازده کوچولو از گل پرسید:آدم ها کجایند؟ گل گفت:باد به اینور و آنورشان می برد این بی ریشگی حسابی اسباب دردسرشان شده >> شازده کوچولو:تو سواد داری؟ روباه گفت:سواد مال آدماست من شعور دارم >> شازده کوچولو:کی میتونم از همه ی اشتباهاتم آگاه بشم؟ روباه:به جای اینکه از دوستات بخوای نقاط ضعفت رو بگن، به سراغ دشمنات برو و حرفای اونا رو گوش کن. اونا توی گفتن نقاط ضعفت خیلی مهارت دارن. >> شازده کوچولو:چه وقتی میتونم دشمنم رو خیلی ناراحت کنم؟ روباه:وقتی خودت خوشحال باشی؛ دشمنت از همیشه ناراحت تره! این ناراحتی تو هست که دشمنت رو خوشحال میکنه! جملاتی از شازده کوچولو گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش