یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۱۰:۴۴ - ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۶۱۷
فیلم و سینمای جهان

تصاویر / ۹ چیزی که فیلم ها و سریال های مشهور آن ها را مُد کردند

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها
فیلم ها و سریال ها می توانند به سلیقه مخاطبان تأثیر بگذارند و در بسیاری از مواقع حاوی تبلیغات پنهانی برای محصولات خاصی هستند. با این حال، گاهی اوقات، چیزهایی که در فیلم ها و سریال ها به نمایش درمی آیند، بدون هدف تبلیغاتی، با استقبال تماشاگران مواجه می‌شوند.

فیلم ها و سریال ها می توانند سلیقه ی مخاطبان را تحت تأثیر قرار دهند. آن ها در بسیاری از مواقع حاوی تبلیغات پنهانی ای هستند که برای محصولات به خصوصی طراحی شده اند. با این حال، گاهی هم چیزهایی که در فیلم ها و سریال ها به نمایش درمی آیند، بدون آنکه هیچ هدف تبلیغاتی ای در پس آن ها باشد، با استقبال تماشاگران رو به رو می شوند.

مدل موی راسویی – کروئلا (Cruella)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

بعد از انتشار فیلم «کروئلا» بسیاری از آن هایی که اهل مُد هستند به آرایشگاه ها هجوم آوردند تا مدل موهای خود را به شکل شخصیت کروئلا درآورند. شبکه های اجتماعی مملوء از تصاویر دخترانی شد که یک بخش از موهای خود را مشکی و بخش دیگرش را سفید پلاتینه رنگ کرده بودند.

این مدل مو به دلیل شباهتش به ظاهر راسو که موهایی سیاه و سفید دارد، «راسویی» نام گرفت.

گل رز درون حباب شیشه ای – دیو و دلبر (Beauty and the Beast)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

بعد از انتشار فیلم «دیو و دلبر» در سال ۲۰۱۷، بسیاری از تماشاگران دوست داشتند خانه ی خود را مزین به همان رز جادویی ای کنند که درون یک حباب شیشه ای قرار داشت و شخصیت دیو به دقت از آن مراقبت می کرد. اینترنت مملوء از آموزش های گام به گامی شد که درباره ی نحوه ی ساخت این شئ تزئینی بودند.

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

تولیدکنندگان هم البته دست به کار شدند و بسیاری از فروشگاه ها شروع به فروش رزهای مصنوعی درون حباب های شیشه ای کردند. بعضی گلفروشی ها حتی از رز طبیعی استفاده می کردند. آن ها ادعا می کردند گل درون حباب می تواند تا ۳ سال دوام آورد.

چای  – دانتون ابی (Downton Abbey)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

شخصیت های سریال انگلیسی «دانتن ابی» بسیاری از اوقات در حال نوشیدن چای به تصویر کشیده می شدند. گرچه چای از قبل هم نوشیدنی محبوبی در سرتاسر دنیا بود اما یک شرکت تولید چای در انگلیس از افزایش فروش محصولات خود در دوران پخش این سریال خبر داد. فروش محصولات این شرکت نه تنها در انگلیس، بلکه در آمریکا، کانادا و استرالیا نیز افزایش یافته بود.

کلاه فلت – پیکی بلایندرز (Peaky Blinders)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

سریال «پیکی بلایندرز» باعث محبوبیت دوباره ی پوشاک کلاسیک مردانه شد. گوگل آمار و ارقام حیرت انگیزی از میزان جستجوی عبارات «استایل شلبی» و «کت و شلوار مردانه توییت» در این موتور جستجو ارائه داد.

کلاه فلت شخصیت اصلی سریال هم با استقبال تماشاگران رو به رو شد. هر چه محبوبیت سریال بیشتر می شد، سرعت فروش این مدل کلاه هم بالاتر می رفت. در سال ۲۰۱۶ وقتی فصل سوم این سریال منتشر شد، میزان فروش کلاه های کپ در انگلیس ۸۳ درصد افزایش یافت.

کرست های قدیمی و دستکش های توری  – بریجرتون (Bridgerton)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

سریال «بریجرتون» تماشاگرانش را به پوشیدن کرست علاقمند کرد. یک فروشگاه اینترنتی در آمریکا به نام Orchard Corsets که به فروش کرست اختصاص دارد از افزایش ۷۱ درصدی ترافیک سایت خود بعد از انتشار این سریال خبر داد. در همان زمان، سایت دیگری نیز که به فروش اقلام پوششی سبک قدیمی اختصاص دارد اعلام کرد فروش کرست های آن نسبت به سال پیش از آن، ۹۱ درصد افزایش یافته بود.

با این حال، کرست تنها چیزی نبود که در میان طرفداران سریال «بریجرتون» محبوبیت یافت. دستکش های توری شخصیت ها با استقبال بسیار بیشتری رو به رو شدند. همان سایت از افزایش ۷۴۴ درصدی فروش دستکش های توری خود خبر داد.

کلاه بره قرمز رنگ و محصولات برند شَنِل – امیلی در پاریس (Emily in Paris)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

بعد از انتشار سریال «امیلی در پاریس» تقاضا برای کلاه های بره ی قرمز رنگ و محصولات برند دست دوم افزایش یافت. این امر به طور خاص مربوط به برند شَنِل بود که شخصیت اصلی سریال بارها با برخی محصولات آن دیده شد. یک فروشگاه اینترنتی که به فروش محصولات برند شَنِل می پردازد از افزایش ۳۰ درصدی فروش خود بعد از انتشار فصل جدید این سریال خبر داد.

آبنبات دالگونا – بازی مرکب (Squid Game)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

یکی از به یادماندنی ترین لحظات سریال «بازی مرکب» جایی بود که شخصیت ها اشکال مختلفی را از آبنبات هایی شکری جدا می کردند. این آبنبات ها که به آن ها دالگونا گفته می شود خیلی زود به قلب طرفداران این سریال راه یافتند و شبکه های اجتماعی و اینترنت مملوء از ویدئوها و تصاویر چالش برش آبنبات دالگونا شد.

یک شرکت تولیدکننده ی شیرینی و شکلات در سئول به نام Segyero Dalgona که این آبنبات را برای سریال «بازی مرکب» تولید کرد، در آن زمان دوران سختی را پشت سر می گذاشت. با این حال، بعد از انتشار قسمت مربوط به آبنبات های دالگونا در سریال، همه چیز برای این شرکت زیر و رو شد. فروش آبنبات های دالگونا چندین برابر شد و علاقمندان حاضر به ساعت ها ایستادن در صف برای خرید همان آبنبات سریال «بازی مرکب» بودند.

اسامی دخترانه ی فیلم ها و سریال های فانتزی – هری پاتر (Harry Potter)، بازی تاج و تخت (Game of Thrones) گرگ و میش (The Twilight Saga)، بازی های مرگبار (The Hunger Games)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

فرانشایزهای سینمایی با شخصیت های زن قدرتمند الهام بخش تماشاگران خود برای نامگذاری دختران شان به نام این شخصیت ها شدند. از سال ۲۰۰۲ دختران زیادی هرماینی نامگذاری شدند، در حالی که در فاصله ی سال های ۱۹۳۲ تا ۲۰۰۱ تعداد دختران دارای این نام بسیار اندک بود. علت رواج این نام، فیلم های «هری پاتر» بود.

شخصیتی که امیلیا کلارک در سریال «بازی تاج و تخت» نقش آن را برعهده داشت نیز اسامی دنریس و کالیسی را محبوب کرد. این در حالی است که نام کالیسی تا پیش از سال ۲۰۱۱ اصلاً وجود نداشت.

مجموعه فیلم «گرگ و میش» هم چند نام دخترانه را محبوب کرد. نام بلا از قبل محبوب بود اما محبوبیت نام رزالی قدمت چندانی ندارد. از دهه ی ۱۹۳۰ از این اسم به ندرت استفاده می شد، اما در سال ۲۰۰۸ با انتشار اولین قسمت از این فرانشایز همه چیز تغییر کرد.

همچون کالیسی، نام کتنیس هم تا پیش از انتشار فیلم «بازی های مرگبار» وجود نداشت. از سال ۲۰۱۲ والدین زیادی این نام را روی دختران خود گذاشتند.

راویولی قارچ – گرگ و میش (The Twilight Saga)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

اسامی دخترانه تنها چیزی نبود که با انتشار مجموعه فیلم «گرگ و میش» محبوبیت یافت. این فرانشایز سلیقه ی غذایی تماشاگران خود را نیز تحت تأثیر قرار داد. طرفداران این مجموعه فیلم دوست داشتند راویولی قارچی که بلا در اولین قرار عاشقانه اش با ادوارد در یکی از رستوران های ایالت واشنگتن به نام «بلا ایتالیا» خورد را امتحان کنند.

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

این رستوران در سال ۲۰۰۹ نزدیک به ۴،۵۰۰ بشقاب از این غذا را برای طرفداران «گرگ و میش» سرو کرد. در سال ۲۰۱۱ راویولی قارچ نیمه آماده ای هم به سبک این فرانشایز برای طرفداران آن عرضه شد.

  • 10
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
دیالوگ ونزدی,دیالوگ سریال ونزدی,دیالوگ هایی از ونزدی

دیالوگ ونزدی ونزدی ( Wednesday) مجموعه ای تلویزیونی در ژانر کمدی، ترسناک، ماوراء طبیعی و داستان بلوغ است که بر اساس شخصیت ونزدی آدامز ساخته شده‌ است. جنا اورتگا در نقش ونزدی آدامز، یک دختر ۱۶ ساله که دارای قدرت‌های فرا حسی است. او به دلیل ایجاد شرارت در مدارس دیگر به آکادمی نِوِرمور فرستاده می‌شود. یکی از ویژگی های ونزدی این هست که به هیچ کسی اهمیت نمی دهد و نگرانی های دیگران برای او ارزشی نداره و بسیار حاضر جواب است. در ادامه این مقاله سرپوش  به معروف ترین دیالوگ های سریال ونزدی پرداخته ایم. دیالوگ معروف از ونزدی آدامز: آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان گیری را میبرند. دیالوگ های سریال ونزدی: من فکر نمیکنم از همه بهترم، فقط اینکه از تو بهترم دیالوگ ونزدی  به دوستش: هر وقت حالم بهم خورد به تو فکر میکنم. دیالوگ هایی از ونزدی: من طوری رفتار می‌کنم که انگار مهم نیست اگر کسی من رو دوست نداشته باشه. در اعماق وجودم پنهانی از آن لذت می برم. دیالوگ هایی از ونزدی آدامز: من به انتقام باور دارم، معمولا هم خیلی گرم و با درد زیاد درستش می‌کنم. حاضرجوابی های ونزدی: دوست شما بودن باید با یک برچسب هشدار دهنده همراه باشد. دیالوگ های به یاد ماندی ونزدی آدامزی جالب ترین دیالوگ های ونزدی:  احساسات مساوی با ضعف است. دیالوگ هایی مشهور در سریال ونزدی: ونزدی دختر رویاهای شما نیست. او کابوس شماست. دیالوگ جذاب ونزدی: جالب ترین گیاهان در سایه رشد می کنند. پاسخ های ونزدی به دوستانش: من به بهشت یا جهنم اعتقاد ندارم، اما به انتقام اعتقاد دارم! دیالوگ مشهور ونزدی آدامز: هرکس کفش های پاشنه بلند را اختراع کرد، به وضوح یک شکنجه گر در کنارش بوده. دیالوگ های کاراکتر اصلی سریال ونزدی: تو دلیلی هستی که میفهمم چقدر ضروری است که هرگز خود را از دست ندهم. گردآوری: بخش هنر و سینما بیتوته

ویژه سرپوش