پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۱۰:۴۴ - ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۶۱۷
فیلم و سینمای جهان

تصاویر / ۹ چیزی که فیلم ها و سریال های مشهور آن ها را مُد کردند

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها
فیلم ها و سریال ها می توانند به سلیقه مخاطبان تأثیر بگذارند و در بسیاری از مواقع حاوی تبلیغات پنهانی برای محصولات خاصی هستند. با این حال، گاهی اوقات، چیزهایی که در فیلم ها و سریال ها به نمایش درمی آیند، بدون هدف تبلیغاتی، با استقبال تماشاگران مواجه می‌شوند.

فیلم ها و سریال ها می توانند سلیقه ی مخاطبان را تحت تأثیر قرار دهند. آن ها در بسیاری از مواقع حاوی تبلیغات پنهانی ای هستند که برای محصولات به خصوصی طراحی شده اند. با این حال، گاهی هم چیزهایی که در فیلم ها و سریال ها به نمایش درمی آیند، بدون آنکه هیچ هدف تبلیغاتی ای در پس آن ها باشد، با استقبال تماشاگران رو به رو می شوند.

مدل موی راسویی – کروئلا (Cruella)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

بعد از انتشار فیلم «کروئلا» بسیاری از آن هایی که اهل مُد هستند به آرایشگاه ها هجوم آوردند تا مدل موهای خود را به شکل شخصیت کروئلا درآورند. شبکه های اجتماعی مملوء از تصاویر دخترانی شد که یک بخش از موهای خود را مشکی و بخش دیگرش را سفید پلاتینه رنگ کرده بودند.

این مدل مو به دلیل شباهتش به ظاهر راسو که موهایی سیاه و سفید دارد، «راسویی» نام گرفت.

گل رز درون حباب شیشه ای – دیو و دلبر (Beauty and the Beast)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

بعد از انتشار فیلم «دیو و دلبر» در سال ۲۰۱۷، بسیاری از تماشاگران دوست داشتند خانه ی خود را مزین به همان رز جادویی ای کنند که درون یک حباب شیشه ای قرار داشت و شخصیت دیو به دقت از آن مراقبت می کرد. اینترنت مملوء از آموزش های گام به گامی شد که درباره ی نحوه ی ساخت این شئ تزئینی بودند.

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

تولیدکنندگان هم البته دست به کار شدند و بسیاری از فروشگاه ها شروع به فروش رزهای مصنوعی درون حباب های شیشه ای کردند. بعضی گلفروشی ها حتی از رز طبیعی استفاده می کردند. آن ها ادعا می کردند گل درون حباب می تواند تا ۳ سال دوام آورد.

چای  – دانتون ابی (Downton Abbey)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

شخصیت های سریال انگلیسی «دانتن ابی» بسیاری از اوقات در حال نوشیدن چای به تصویر کشیده می شدند. گرچه چای از قبل هم نوشیدنی محبوبی در سرتاسر دنیا بود اما یک شرکت تولید چای در انگلیس از افزایش فروش محصولات خود در دوران پخش این سریال خبر داد. فروش محصولات این شرکت نه تنها در انگلیس، بلکه در آمریکا، کانادا و استرالیا نیز افزایش یافته بود.

کلاه فلت – پیکی بلایندرز (Peaky Blinders)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

سریال «پیکی بلایندرز» باعث محبوبیت دوباره ی پوشاک کلاسیک مردانه شد. گوگل آمار و ارقام حیرت انگیزی از میزان جستجوی عبارات «استایل شلبی» و «کت و شلوار مردانه توییت» در این موتور جستجو ارائه داد.

کلاه فلت شخصیت اصلی سریال هم با استقبال تماشاگران رو به رو شد. هر چه محبوبیت سریال بیشتر می شد، سرعت فروش این مدل کلاه هم بالاتر می رفت. در سال ۲۰۱۶ وقتی فصل سوم این سریال منتشر شد، میزان فروش کلاه های کپ در انگلیس ۸۳ درصد افزایش یافت.

کرست های قدیمی و دستکش های توری  – بریجرتون (Bridgerton)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

سریال «بریجرتون» تماشاگرانش را به پوشیدن کرست علاقمند کرد. یک فروشگاه اینترنتی در آمریکا به نام Orchard Corsets که به فروش کرست اختصاص دارد از افزایش ۷۱ درصدی ترافیک سایت خود بعد از انتشار این سریال خبر داد. در همان زمان، سایت دیگری نیز که به فروش اقلام پوششی سبک قدیمی اختصاص دارد اعلام کرد فروش کرست های آن نسبت به سال پیش از آن، ۹۱ درصد افزایش یافته بود.

با این حال، کرست تنها چیزی نبود که در میان طرفداران سریال «بریجرتون» محبوبیت یافت. دستکش های توری شخصیت ها با استقبال بسیار بیشتری رو به رو شدند. همان سایت از افزایش ۷۴۴ درصدی فروش دستکش های توری خود خبر داد.

کلاه بره قرمز رنگ و محصولات برند شَنِل – امیلی در پاریس (Emily in Paris)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

بعد از انتشار سریال «امیلی در پاریس» تقاضا برای کلاه های بره ی قرمز رنگ و محصولات برند دست دوم افزایش یافت. این امر به طور خاص مربوط به برند شَنِل بود که شخصیت اصلی سریال بارها با برخی محصولات آن دیده شد. یک فروشگاه اینترنتی که به فروش محصولات برند شَنِل می پردازد از افزایش ۳۰ درصدی فروش خود بعد از انتشار فصل جدید این سریال خبر داد.

آبنبات دالگونا – بازی مرکب (Squid Game)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

یکی از به یادماندنی ترین لحظات سریال «بازی مرکب» جایی بود که شخصیت ها اشکال مختلفی را از آبنبات هایی شکری جدا می کردند. این آبنبات ها که به آن ها دالگونا گفته می شود خیلی زود به قلب طرفداران این سریال راه یافتند و شبکه های اجتماعی و اینترنت مملوء از ویدئوها و تصاویر چالش برش آبنبات دالگونا شد.

یک شرکت تولیدکننده ی شیرینی و شکلات در سئول به نام Segyero Dalgona که این آبنبات را برای سریال «بازی مرکب» تولید کرد، در آن زمان دوران سختی را پشت سر می گذاشت. با این حال، بعد از انتشار قسمت مربوط به آبنبات های دالگونا در سریال، همه چیز برای این شرکت زیر و رو شد. فروش آبنبات های دالگونا چندین برابر شد و علاقمندان حاضر به ساعت ها ایستادن در صف برای خرید همان آبنبات سریال «بازی مرکب» بودند.

اسامی دخترانه ی فیلم ها و سریال های فانتزی – هری پاتر (Harry Potter)، بازی تاج و تخت (Game of Thrones) گرگ و میش (The Twilight Saga)، بازی های مرگبار (The Hunger Games)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

فرانشایزهای سینمایی با شخصیت های زن قدرتمند الهام بخش تماشاگران خود برای نامگذاری دختران شان به نام این شخصیت ها شدند. از سال ۲۰۰۲ دختران زیادی هرماینی نامگذاری شدند، در حالی که در فاصله ی سال های ۱۹۳۲ تا ۲۰۰۱ تعداد دختران دارای این نام بسیار اندک بود. علت رواج این نام، فیلم های «هری پاتر» بود.

شخصیتی که امیلیا کلارک در سریال «بازی تاج و تخت» نقش آن را برعهده داشت نیز اسامی دنریس و کالیسی را محبوب کرد. این در حالی است که نام کالیسی تا پیش از سال ۲۰۱۱ اصلاً وجود نداشت.

مجموعه فیلم «گرگ و میش» هم چند نام دخترانه را محبوب کرد. نام بلا از قبل محبوب بود اما محبوبیت نام رزالی قدمت چندانی ندارد. از دهه ی ۱۹۳۰ از این اسم به ندرت استفاده می شد، اما در سال ۲۰۰۸ با انتشار اولین قسمت از این فرانشایز همه چیز تغییر کرد.

همچون کالیسی، نام کتنیس هم تا پیش از انتشار فیلم «بازی های مرگبار» وجود نداشت. از سال ۲۰۱۲ والدین زیادی این نام را روی دختران خود گذاشتند.

راویولی قارچ – گرگ و میش (The Twilight Saga)

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

اسامی دخترانه تنها چیزی نبود که با انتشار مجموعه فیلم «گرگ و میش» محبوبیت یافت. این فرانشایز سلیقه ی غذایی تماشاگران خود را نیز تحت تأثیر قرار داد. طرفداران این مجموعه فیلم دوست داشتند راویولی قارچی که بلا در اولین قرار عاشقانه اش با ادوارد در یکی از رستوران های ایالت واشنگتن به نام «بلا ایتالیا» خورد را امتحان کنند.

فیلم و سریالهای مشهور,تبلیغات پنهانی توسط فیلم وسریال ها

این رستوران در سال ۲۰۰۹ نزدیک به ۴،۵۰۰ بشقاب از این غذا را برای طرفداران «گرگ و میش» سرو کرد. در سال ۲۰۱۱ راویولی قارچ نیمه آماده ای هم به سبک این فرانشایز برای طرفداران آن عرضه شد.

  • 10
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی

دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی شهاب حسینی یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران است که تا به حال در آثار فاخری مانند محیا، دلشکسته، شهرزاد و... به نقش آفرینی پرداخته است. این هنرمند در هر یک از هنرنمایی های خود دیالوگ های ماندگاری دارد که در ادامه این مقاله از سرپوش قصد داریم به بخشی از آنها اشاره کنیم. بیوگرافی کوتاه از شهاب حسینی سید شهاب الدین حسینی تنکابنی در ۱۴ بهمن ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. وی اصالتا تن کابنی است و تحصیلات عالیه خود را در رشته روانشناسی از دانشگاه تهران برای مهاجرت به کانادا ناتمام گذاشت. وی در سال ۱۳۷۳ با پریچهر قنبری ازدواج کرد و حاصل این پیوند دو فرزند پسر به نام های محمد امین و امیرعلی است. فعالیت هنری شهاب حسینی با تئاتر دانشجویی و سپس، گویندگی در رادیو شروع شد. از جمله جوایز این هنرمند می توان به موارد زیر اشاره کرد: - او برای بازی در شمعی در باد (۱۳۸۲) و رستگاری در هشت و بیست دقیقه (۱۳۸۳) نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.  - حسینی در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم سوپر استار جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد. -  او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین کسب کرد. - او در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ نیز با ایفای نقش در فیلم فروشنده توانست جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به خود اختصاص بدهد. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی؛ درباره شهاب حسینی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی فیلم سینمایی دلشکسته در نقش امیرعلی: - هر کی ریــش گـذاشت مسلمـــون نیـست، هـــرکی پیـشونیش رو داغ کـــرد، مــرد خــدا نیست. - تو همه ی اعتقادا اشتباه میشه. همیشه ام یه عده گرگن تو لباس میش! -  من بنده آن دمم که ساقی گوید یک جام دگر بگیر و من نتوانم - ما فردا میایم خواستگاری، دیگه نمی خوام خواهرم باشی می خوام نفسم باشی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در فیلم دلشکسته سریال شهرزاد در نقش قباد: -شهرزاد نمی دونی بدون، من با تو چیزایی پیدا کردم که هیچوقت تو زندگیم نداشتم و نمی خوام از دستش بدم. - ما همه مهره های سوخته ایم که زیر دست بزرگ آقاییم. -  آره خب عمو جان حقیقت تلخه عموجان، شنیدنش همچین یه جاهایی از وجدان آدمو جز میده. -  میرم صاف وامیستم جلوی بزرگ آقا بش میگم بزرگ آقا من، زن من، خب؟! پا به ماهه! عین ۱۰-۱۲ ماهو میخوام بمونم ور دلش چی میگی شما؟ - قباد : فقط یه سوال، خیلی دلم می خواد جوابشو بدونم، تو هنوزم دلت باهاشه؟ شهرزاد : فراموشی زمان می بره، فقط فکر می کنم اگه من به هر دری زدم، و اونی نشد که می خواستم بشه، لابد قسمت خرافه نیست، هست واقعا - موقتیه این روزا شهرزاد، می گذره. این وسط تنها چیزی که مهمه اینه که من هنوز با همه ی وجودم دوست دارم. عاشقتم - قباد : سخته واسم دوری تو اینو بفهم، چطوری اینو بهت ثابت کنم؟ شهرزاد : دیر شده، برای ثابت کردنش خیلی خیلی دیر شده … حتی ملک جوانبخت هزار و یک شبم نبودی وگرنه من کم قصه و داستان به گوش تو نخوندم. عاشق بزدل عشقو هم زایل می کنه آقای قباد دیوانسالار -قباد : این کارو باهام نکن شهرزاد. اینطوری خردم نکن. من هنوز دوستت دارم، خیلی بیشتر از قبل. همه چیو خراب نکن شهرزاد : برو قباد، پشت سرتم دیگه نگاه نکن -  من چی کار به کسی داشتم، داشتم زندگیمو می کردم. با بدبختی خودم سر و کله می زدم. اصلا روحمم خبر داشت همچین کسی تو این دنیا زندگی می کنه؟ کی نشونم داد؟ شما. بعدشم که فرستادینم تو بهشت تازه می خواستم بفهمم زندگی یعنی چی؟ تازه طعمش داشت زیر دهنم مزه مزه می کرد که یقه مو گرفتین ترپ انداختینم وسط جهنم. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال شهرزاد سریال مدار صفر درجه در نقش حبیب پارسا: -تو را به جای همه دوست میدارم-تو را به خاطر عطر نان گرم برفی که اب میشود -برای بخشش اولین گناه-تو را برای دوست داشتن دوست میدارم-تو را به خاطر تمام کسانی که دوست نمیدارم دوست میدارم ...  - همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛همين  - مظفر:منوببخش ...یافراموش کن! حبیب:میبخشم...ولی فراموش نمیکنم!!!  -حبيب: فقط چرا فكر مي كنيد كه سفر اعزام ممكنه منتفي بشه؟ دكتر: اين مملكت پسرجان،سرزمين گسل و زلزله و پس لرزه است!آدم از فردا روزش - این و خداوند باید جواب بده ، باید جواب این سوال رو بده ! اگه تو این دنیا هیچ جایی برای آرامش وجود نداره ؛ و اگه تمام رویاهای ما از عشق ، عدالت و آزادی فقط ی خیال بیهودس! پس چرا ما رو آفرید ؟!... -ميدوني چيه تقي جان؟من بر خلاف مرحوم پدرم،ازسياست چيز زيادي نميدونم! همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛ همين دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال مدار صفر درجه سایر فیلم ها: -یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی پایان ناپذیره ... (درباره الی) - میدونی برتر از عشق بی فرجام چیه؟فرجام بدون عشق... (برف روی شیروانی داغ) - من زندگی مو باختم حاج اقا منو از زندون می ترسونی؟برو از خدا بترس ... (جدای نادر از سیمین) - جنگ احساس مسولیته نه شلیکه گلوله ... (شوق پرواز) - هر چه تو اوج میگیری دنیا از دید تو بزرگتر می شود و تو از دید دنیا کوچکتر می شوی ... (شوق پرواز) - تو کویر ادم به خدا نزدیک تره چون اسمون به زمین نزدیک تره ... (پلیس جوان) - میدونی چیت حرص ادمو درمیاره؟اینکه حالت از من بده ولی حس واقعیتو بهم نمیگی خب چیه هر چی هست بیا به خودم بگو فکر میکنی چیزیمه؟فکر میکنی چون چیزیمه عرضه ندارم پس چون عرضه ندارم دیگه.....این منصفانه نیست چون من دارم سعی خودمو میکنم غلطی تا حالا نتونستم بکنم چون نمیتونم تمرکز کنم رو کاری ک باید بکنم نمیتونم تمرکز کنم چون همه ی وقتمو اون چرت وپرتا ی مزخرف و دغدغه های احمقانه پر کرده دانشکده ی مزخرف و شاگردای خنگ و... (پرسه در مه) گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش