چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
۲۰:۵۰ - ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۰۳۲۴
فیلم و سینمای جهان

۱۰ فیلم ترسناک در مورد اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی؛ از Clickbait تا Unfriended

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

روزیاتو | همان طور که رسانه های اجتماعی و عصر دیجیتال هر روز بیش از پیش افراد را در تمام جنبه های زندگی روزمره شان تحت تاثیر قرار می دهند، کاملاً منطقی به نظر می رسد که این موضوع نیز وارد ژانر وحشت شود. حتی چندین فیلم ترسناک هم وجود دارند که به سبک ویدیوهای وایرال یا استریم های زنده فیلمبرداری می شوند. برخی از این فیلم ها مسلماً ممکن است بازگوکننده داستان های ترسناک کلاسیک، تنها با یک پیچش دیجیتالی، باشند.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

بسیاری از داستان های ترسناک کلاسیک، ماهیتی اخلاقی در بطن خود دارند و فیلم های ترسناک با موضوع شبکه های اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اغلب اوقات، چیزهایی مانند اذیت و آزار سایبری یا وسواس برای اعمال قدرت و نفوذ، فقط باید توسط قدرت های تاریکی که وجود دارند مجازات شوند. در واقع، برخی از این فیلم ها خطرات واقعی مرتبط با رسانه های اجتماعی در زندگی واقعی را برجسته می سازند. بدین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم ترسناک در مورد اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی آشنا کنیم.

۱۰- We’re All Going to the World’s Fair (2021)‎

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

در ما همه به نمایشگاه جهانی می رویم، کیسیِ تنها با پدر بیوه اش زندگی می کند. او تصمیم می گیرد در یک چالش آنلاین به نام “چالش نمایشگاه جهانی” شرکت کند. کیسی سه بار به شکل ترانه می گوید که “می خواهم به نمایشگاه جهانی بروم”، سپس صفحه نمایش خود را با خون می پوشاند و یک ویدیوی کوتاه تماشا می کند. با این حال، کیسی در ویدئوی بعدی خود فاش می کند که قبلاً مشکل راه رفتن در خواب داشته و ادعا می کند که ظاهراً این مشکل در حال بازگشت است. او سپس ویدیویی عجیب را در قالب نسخه تحریف شده از چهره خود دریافت می کند و کاربری با نام “JLB” از کیسی می خواهد که با وی تماس بگیرد.

به کیسی هشدار داده می شود که این چالش ممکن است به زودی کنترل او را به دست بگیرد. فیلم های او روز به روز ترسناک تر شده و باعث می شود که او به فکر قتل پدرش بیفتد که جان خودش را نیز به خطر می اندازد. داستان با یک یادداشت مبهم به پایان می رسد: کیسی ادعا می کند که او تمام مدت با انجام چالش همراه بوده است، و JLB مدعی می شود که او بعدا با کیسی واقعی در زندگی واقعی اش دوست شده است.

۹- Clickbait (2021)‎

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

در ClickBit، دانشجویی به نام بیلی یک ولاگر مشهور است، اما خیلی زود متوجه می شود که ولاگر دیگری که از سرطان رنج می برد، نفوذ و قدرت او را تهدید می کند. سپس بیلی بعد از یک مهمانی توسط یک تعقیب گر موموز هدف قرار می گیرد. با این حال، مشخص می شود که این ماجرا موهبتی در ظاهری ترسناک برای حرفه آنلاین او است، چرا که او یک بار دیگر محبوب می شود. به همین دلیل، بیلی کاملاً خوشحال است و می خواهد که پرونده را حل نشده نگه دارد و تعقیب گر همچنان او را دنبال کند. یک کارآگاه وظیفه بررسی این پرونده را بر عهده می گیرد، اما به نظر می رسد آنقدر بی کفایت است که نمی تواند کمک قابل توجهی به حل این پرونده بکند.

با این حال، خوش شانسی بیلی بیش از حد زیاد خطرناک می شود، چرا که او توسط تعقیب گرش ربوده می شود. به نظر می رسد تنها امید بیلی هم اتاقی اش، اِما، باشد. به طور کلی، این داستان ترسناک به عنوان هجوی از این موضوع عمل می کند که چگونه افراد مایلند روح خود را فروخته، عقل سلیم را نادیده گرفته، همه چیز را برای ثروت، شهرت و موقعیتِ تبدیل شدن به اینفلوئنسرِ بزرگ بعدی فدا کنند.

۸- Kimi (2022)‎

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

فیلم کیمی نام خود را از یک اسپیکر هوشمند ساختگی می گیرد که کاربران را به خاطر الگوریتمی که دارد تحت نظر می گیرد. آنجلا چایلدز که از راه دور برای آمیگدال، شرکت سازنده اسپیکر کیمی، کار می کند، روزهای خود را در انزوا و تنهایی نسبتاً مطلق به سر برده و روی نرم افزار و تجزیه و تحلیل داده ها کار می کند. تنها تماس او با دنیای بیرون یک همسایه به نام تری است. یک روز، آنجلا ویدیویی تهدیدآمیز دریافت می کند که حمله ای را به تصویر می کشد و بعد از کمی متوجه می شود که این ویدیو ممکن است با بردلی هاسلینگ، مدیرعامل آمیگدال در ارتباط باشد.

وقتی آنجلا تلاش می کند تا این قتل را گزارش دهد، همه چیز به زیان خودش تمام شده و او خود را در کانون یک توطئه و لاپوشانی می بیند. طولی نمی کشد که آنجلا با آدم ربایانی روبرو می شود که قصد کشتن او را دارند. در نهایت باید گفت که این فیلم در مورد تکنولوژی جدید چندان سخت گیر نیست، چرا که ممکن است دستگاه کیمی تنها چیزی باشد که به آنجلا کمک می کند تا در زمان مناسب بر مهاجمان خود غلبه کند. البته یک تفنگ میخی کارآمد هم می تواند به همان اندازه مفید باشد.

۷- Spree (2020)‎

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

شخصیت کرت در فیلم Spree می خواهد اتفاق بزرگ بعدی در شبکه های اجتماعی باشد. به هر حال، این رویا زمانی در دسترس به نظر می رسد که حتی کودکی که پرستاری او را بر عهده دارد، نیز به یک ستاره پرطرفدار تبدیل شده است. کرت در حالی که برای یک برنامه سواری اشتراکی به نام اسپری کار می کند، یک استریم زنده در مورد آموزش چگونگی مشهور شدن خلق می کند. متاسفانه کرت برای جلب توجه هر کاری می کند، حتی اگر این کار کشتن مسافرانش باشد. با این حال، تنها بیننده کرت معتقد است که این قتل ها همه ساختگی هستند.

به زودی، کرت با ستاره های رسانه های اجتماعی بیشتری ملاقات می کند، و آن ها لزوماً از این ملاقات ها جان سالم به در نمی برند، اگر چه این قتل ها به کرت بینندگان بیشتری می دهند. به زودی مشخص می شود که این قتل ها شوخی نیستند، چرا که کرت با لقب “قاتل سواری اشتراکی” مشهور می شود، اما پلیس چیز زیادی برای دنبال کردن و دستگیری او ندارد. البته، پایین کشیدن این قاتل مرموز رفته رفته به علاقه و تمایل وایرال بعدی تبدیل شده و اکنون بسیاری برای معروف شدن در شبکه های اجتماعی به دنبال شکار کرت هستند.

۶- Followers (2021)‎

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر
بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

فیلم دنبال کنندگان یا فالوورها که با نام کاست (Cassette) نیز شناخته می شود، یک فیلم در ژانر ویدیو پیدا شده است که نشان می دهد شهرت اینترنتی تنها برای افراد در قید حیات و زندگان نیست. جانی کریگ می خواهد در رسانه های اجتماعی به یک اینفلوئنسر بزرگ تبدیل شود، اما پس از شرمنده شدن در انظار عمومی باید راه خود را پیدا کند. با این حال، او به زودی از یک منبع غیر منتظره کمک دریافت می کند. آپارتمانی که او با سه هم اتاقی خود در آن زندگی می کند، توسط شبحی از دهه ۱۹۹۰ به نام دان تسخیر شده است.

این ارواح خیلی زود در شبکه های اجتماعی وایرال می شوند و به زودی هم اتاقی هایش نیز به فکر راه اندازی شبکه های اجتماعی خود و اینلوئنسر شدن می افتند. حتی بکی که یک مشاور دانشجویی است، برای کمک به کسب وکار مشاوره زندگی خود نیز وارد این عرصه می شود. با این حال، این قدرت و شهرت ممکن است به قیمتی سنگین بدست بیاید، در شرایطی که شخصیت ها کم کم متوجه می شوند که در حقیقت کسی دیگر در حال کنترل همه چیز است. دنبال کنندگان به سبک ژانر “ویدیو پیدا شده” ساخته شده، که در دنیایی که ظاهراً همه چیز در آن ضبط می شود، کاملاً منطقی به نظر می رسد. حتی کیفیت ویدیوها نیز به آرامی تغییر می کند چرا که شخصیت ها توانایی خرید تجهیزات جدید را پیدا می کنند.

۵- Influencer (2022)‎

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

شخصیت مدیسون در فیلم اینفلوئنسر یک اینفلوئنسر حرفه ای است که تصمیم می گیرد از تعطیلات خود به تایلند به عنوان “سفر کاری” استفاده کند و تصاویر خود در حال ماجراجویی در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد، در حالی که در واقعیت در یک هتل لوکس ساکن شده است. مدیسون به زودی با سی وی دوست می شود که اطراف منطقه را به او نشان می دهد. وقتی یک نفر به زور وارد اتاق مدیسون می شود همه چیز ترسناک می شود و او به این نتیجه می رسد که تا زمانی که گذرنامه اش را پس نگیرد باید در این کشور بماند.

مشخص می شود که نه تنها سی وی پشت این ماجراست، بلکه وی خیلی زود مدیسون را در جزیره ای دور افتاده رها می کند و اینفلوئنسر دیگری را هدف قرار می دهد. وقتی دوست پسر مدیسون به منطقه می آید و مشکوک می شود، سی وی باید به سرعت رد خود را گم کند. در نهایت مدیسون باید به تنهایی مقابل سی وی قرار بگیرد. در پایان، داستان هشدار می دهد که نباید زندگی تان را مجلل تر و باشکوه تر از آن چیزی که واقعا هست به نمایش بگذارید، زیرا ممکن است کسی بخواهد آن را از شما بگیرد.

۴- The Deep House

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

در خانه ای در اعماق، بن و تینا در سفری به اروپا و علاقه مند به بررسی مسائل ماوراءالطبیعه هستند. طبیعتاً این سفر در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. در مدت حضور در فرانسه، به توصیه یکی از افراد محلی به نام پیر، آن ها در حال بررسی یک دریاچه دور افتاده بوده و به دنبال پیدا کردن خانه ای در اعماق آب ها هستند. متاسفانه، تحقیق در داخل خانه، اجساد شرور و ترسناک درون خانه را آزاد می کند.

در ادامه مشخص می شود که این خانه متعلق به خانواده ای بوده که قربانی های آیینی انجام می داده و توسط گروهی از مردم کشته شده اند. تنها پسر خانواده موفق به فرار شده و او کسی جز پیر نیست. ارواح می خواهند که بن و تینا نیز به خانواده کوچکشان بپیوندند، اما حتی اگر این دو موفق به فرار از نیروهای جادوی سیاه و نامیراها شوند، آن ها از قبل در آب های خطرناکی هستند.

۳- Talk To Me (2023)‎

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

با من حرف بزن با فیلم پنجه میمون در عصر رسانه های اجتماعی مقایسه شده است. مایا مادرش را از دست می دهد و در روز سالگرد مرگ مادرش سعی می کند با تازه ترین ترند وایرال روز که یک بازی است، ذهنش را از همه چیز دور کند. بازیکنان از یک دست مومیایی شده برای احضار ارواح استفاده می کنند که به آن ها اجازه می دهد تنها برای چند دقیقه بدن میزبان را در اختیار بگیرند. در جریان یک مهمانی، مایا و دوستانش این بازی ترسناک را امتحان می کنند. هر بازیکن تصویری مختصر به خود را دارد. بخش وایرال بازی از ارسال واکنش های بازیکنان در شبکه های اجتماعی ناشی می شود.

به زودی، حتی شکاکان نیز خود را شیفته این بازی می بینند. متاسفانه، بازیکنان خیلی زود و بیش از مقدار بی خطر در این بازی فرو بروند. ممکن است ارواح آزاد شده باشند و دیگر به این راحتی قابل کنترل نباشند.

۲- Deadstream (2022)‎

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها,فیلم درباره اینفلوئنسر

در Deadstream، شان یک تولید کننده محتوای از اعتبار افتاده است که هم حامیان مالی و هم طرفداران خود را به خاطر یک ویدیوی بحث برانگیز از دست داده است. به نظر می رسد آخرین امید او این است که در خانه ای جن زده به نام “عمارت مرگ” زندگی کند، خانه ای که گفته می شود روح یک وارث مرده با علاقه به شعر و رمز و راز آن را تسخیر کرده است. حتی گزارش های مربوط به مرگ های مرتبط با خانه نیز او را از این کار باز نمی دارد. در یک پیچش نسبت به کلیشه های کلاسیک ژانر وحشت، شان ممکن است حمایت مالی اسپانسرش را از دست بدهد، اگر خیلی زود استریم ماجرا را متوقف کند و به بخشی از خانه را از چشم دوربین خود و مخاطبان دور نگه دارد.

شان، در ادامه، زمانی که کریسی، یکی از طرفدارانش، در خانه به او ملحق می شود، با همراهی غیرمنتظره روبرو می شود. از بخت بد شان، او کمی عجولانه عمل می کند و یک نماد مرموز در خانه را که در واقع محافظ اوست، نابود می کند. طبیعتاً روح هم از آنچه شان فکر می کند به او نزدیک تر است. به نظر می رسد که وارث به دنبال مخاطبی برای اشعار خود است و این موضوع به بینندگان یادآوری می کند که رسانه های اجتماعی ممکن است مدرن به نظر برسند، اما تمایل وسواس گونه برای اعتبار پیدا کردن یک طبیعت انسانی است.

۱- Unfriended (2015)‎

داستان فیلم Unfriended با مرگ یک دانش آموز دبیرستانی به نام لورا بارنز شروع می شود، پس از اینکه یک ویدیوی تحقیرآمیز و شرم آور از او به صورت آنلاین پخش شده است. یک سال بعد، بهترین دوست سابق او، بلر، در یک چت گروهی است که توسط یک مزاحم به نام “بیلی ۲۲۷” مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. با این حال، بلر خیلی زود متوجه می شود که این حساب قبلاً به لورا تعلق داشته است.

لورا با تهدید به مرگ موفق می شود اعضای گروه را مجبور به اعتراف به کارهای وحشتناکشان کند. حتی تلاش برای تماس با پلیس، لورا را آن سوی خط قرار می دهد. هر کدام از بازیکنان به شیوه ای وحشتناک یکی پس از دیگری می میرند، تا اینکه بلر با لورا تنها می ماند. در ادامه مشخص می شود که هر کدام از دوستان به نحوی در تحقیر لارا دخالت داشته اند، پیش از اینکه روح او آخرین قهقهه اش را بزند.

  • 18
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی

دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی شهاب حسینی یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران است که تا به حال در آثار فاخری مانند محیا، دلشکسته، شهرزاد و... به نقش آفرینی پرداخته است. این هنرمند در هر یک از هنرنمایی های خود دیالوگ های ماندگاری دارد که در ادامه این مقاله از سرپوش قصد داریم به بخشی از آنها اشاره کنیم. بیوگرافی کوتاه از شهاب حسینی سید شهاب الدین حسینی تنکابنی در ۱۴ بهمن ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. وی اصالتا تن کابنی است و تحصیلات عالیه خود را در رشته روانشناسی از دانشگاه تهران برای مهاجرت به کانادا ناتمام گذاشت. وی در سال ۱۳۷۳ با پریچهر قنبری ازدواج کرد و حاصل این پیوند دو فرزند پسر به نام های محمد امین و امیرعلی است. فعالیت هنری شهاب حسینی با تئاتر دانشجویی و سپس، گویندگی در رادیو شروع شد. از جمله جوایز این هنرمند می توان به موارد زیر اشاره کرد: - او برای بازی در شمعی در باد (۱۳۸۲) و رستگاری در هشت و بیست دقیقه (۱۳۸۳) نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.  - حسینی در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم سوپر استار جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد. -  او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین کسب کرد. - او در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ نیز با ایفای نقش در فیلم فروشنده توانست جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به خود اختصاص بدهد. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی؛ درباره شهاب حسینی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی فیلم سینمایی دلشکسته در نقش امیرعلی: - هر کی ریــش گـذاشت مسلمـــون نیـست، هـــرکی پیـشونیش رو داغ کـــرد، مــرد خــدا نیست. - تو همه ی اعتقادا اشتباه میشه. همیشه ام یه عده گرگن تو لباس میش! -  من بنده آن دمم که ساقی گوید یک جام دگر بگیر و من نتوانم - ما فردا میایم خواستگاری، دیگه نمی خوام خواهرم باشی می خوام نفسم باشی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در فیلم دلشکسته سریال شهرزاد در نقش قباد: -شهرزاد نمی دونی بدون، من با تو چیزایی پیدا کردم که هیچوقت تو زندگیم نداشتم و نمی خوام از دستش بدم. - ما همه مهره های سوخته ایم که زیر دست بزرگ آقاییم. -  آره خب عمو جان حقیقت تلخه عموجان، شنیدنش همچین یه جاهایی از وجدان آدمو جز میده. -  میرم صاف وامیستم جلوی بزرگ آقا بش میگم بزرگ آقا من، زن من، خب؟! پا به ماهه! عین ۱۰-۱۲ ماهو میخوام بمونم ور دلش چی میگی شما؟ - قباد : فقط یه سوال، خیلی دلم می خواد جوابشو بدونم، تو هنوزم دلت باهاشه؟ شهرزاد : فراموشی زمان می بره، فقط فکر می کنم اگه من به هر دری زدم، و اونی نشد که می خواستم بشه، لابد قسمت خرافه نیست، هست واقعا - موقتیه این روزا شهرزاد، می گذره. این وسط تنها چیزی که مهمه اینه که من هنوز با همه ی وجودم دوست دارم. عاشقتم - قباد : سخته واسم دوری تو اینو بفهم، چطوری اینو بهت ثابت کنم؟ شهرزاد : دیر شده، برای ثابت کردنش خیلی خیلی دیر شده … حتی ملک جوانبخت هزار و یک شبم نبودی وگرنه من کم قصه و داستان به گوش تو نخوندم. عاشق بزدل عشقو هم زایل می کنه آقای قباد دیوانسالار -قباد : این کارو باهام نکن شهرزاد. اینطوری خردم نکن. من هنوز دوستت دارم، خیلی بیشتر از قبل. همه چیو خراب نکن شهرزاد : برو قباد، پشت سرتم دیگه نگاه نکن -  من چی کار به کسی داشتم، داشتم زندگیمو می کردم. با بدبختی خودم سر و کله می زدم. اصلا روحمم خبر داشت همچین کسی تو این دنیا زندگی می کنه؟ کی نشونم داد؟ شما. بعدشم که فرستادینم تو بهشت تازه می خواستم بفهمم زندگی یعنی چی؟ تازه طعمش داشت زیر دهنم مزه مزه می کرد که یقه مو گرفتین ترپ انداختینم وسط جهنم. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال شهرزاد سریال مدار صفر درجه در نقش حبیب پارسا: -تو را به جای همه دوست میدارم-تو را به خاطر عطر نان گرم برفی که اب میشود -برای بخشش اولین گناه-تو را برای دوست داشتن دوست میدارم-تو را به خاطر تمام کسانی که دوست نمیدارم دوست میدارم ...  - همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛همين  - مظفر:منوببخش ...یافراموش کن! حبیب:میبخشم...ولی فراموش نمیکنم!!!  -حبيب: فقط چرا فكر مي كنيد كه سفر اعزام ممكنه منتفي بشه؟ دكتر: اين مملكت پسرجان،سرزمين گسل و زلزله و پس لرزه است!آدم از فردا روزش - این و خداوند باید جواب بده ، باید جواب این سوال رو بده ! اگه تو این دنیا هیچ جایی برای آرامش وجود نداره ؛ و اگه تمام رویاهای ما از عشق ، عدالت و آزادی فقط ی خیال بیهودس! پس چرا ما رو آفرید ؟!... -ميدوني چيه تقي جان؟من بر خلاف مرحوم پدرم،ازسياست چيز زيادي نميدونم! همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛ همين دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال مدار صفر درجه سایر فیلم ها: -یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی پایان ناپذیره ... (درباره الی) - میدونی برتر از عشق بی فرجام چیه؟فرجام بدون عشق... (برف روی شیروانی داغ) - من زندگی مو باختم حاج اقا منو از زندون می ترسونی؟برو از خدا بترس ... (جدای نادر از سیمین) - جنگ احساس مسولیته نه شلیکه گلوله ... (شوق پرواز) - هر چه تو اوج میگیری دنیا از دید تو بزرگتر می شود و تو از دید دنیا کوچکتر می شوی ... (شوق پرواز) - تو کویر ادم به خدا نزدیک تره چون اسمون به زمین نزدیک تره ... (پلیس جوان) - میدونی چیت حرص ادمو درمیاره؟اینکه حالت از من بده ولی حس واقعیتو بهم نمیگی خب چیه هر چی هست بیا به خودم بگو فکر میکنی چیزیمه؟فکر میکنی چون چیزیمه عرضه ندارم پس چون عرضه ندارم دیگه.....این منصفانه نیست چون من دارم سعی خودمو میکنم غلطی تا حالا نتونستم بکنم چون نمیتونم تمرکز کنم رو کاری ک باید بکنم نمیتونم تمرکز کنم چون همه ی وقتمو اون چرت وپرتا ی مزخرف و دغدغه های احمقانه پر کرده دانشکده ی مزخرف و شاگردای خنگ و... (پرسه در مه) گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش