جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
۱۹:۴۸ - ۰۷ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۸۵۷
رادیو و تلویزیون

در پشت صحنه مسابقه «عصر جدید» چه خبر است؟ | از کل‌کل‌های علیخانی با شرکت‌کنندگان تا پیک‌نیک خانوادگی در استادیوم

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید
برنامه تلویزیونی «عصر جدید» با اجرای احسان علیخانی در ۳ فصل توانسته است مخاطبان بسیاری را از سراسر ایران به خود جذب کند اما پشت صحنه این برنامه پرمخاطب چه خبر است؟

به گزارش ایرنا، با گذشت ۳ فصل از برنامه پر مخاطب عصر جدید علاقه مندان می دانند که این برنامه در باشگاه ورزشی آرارات ضبط می شود. یک درب کوچک سبز زنگ محل ورود مهمانان است و خیابان‌های  اطراف هم پر از ماشین های پارک شده هستند. پشت در یک راهروی کوچک قرار دارد که چند نفر به عنوان حراست اسامی را جهت ورود چک می کنند. تلفن های همراه را هم می گیرند و پس از آن علاقه مندان می توانند جهت حضور در استودیو وارد ورزشگاه شوند.

استودیو به صورت دو طبقه طراحی شده، یک طبقه که سن و صندلی های مهمانان را تشکیل می دهد و طبقه بالاتر که اتاق داوران، نویسندگان، جلسات، گریم و ... در آن تعبیه شده است.

تصویربرداری عصر جدید با ۲۵ دوربین

بیش از ۲۵ دوربین در مکان های مختلف استودیو جای گذاری شده است، دو نفر از تصویربرداران روی داربستی که در ارتفاع ۱۰ متری نصب شده، کار تصویربرداری پیش از شروع‌ برنامه را انجام می دهند و برنامه با تشویق گرم حضار آغاز می شود و همه دوربین ها شروع به ضبط می‌کنند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

در حقیقت عرض استیج ۴۰ متر و از کف صحنه تا سقف حدود ۲۰ متر فاصله است. دوربین ها بی وقفه مشغول تصویربرداری هستند و تمام اتفاقات روی دکور ۳۶۰ درجه را کنترل می کنند.

مسئول روابط عمومی برنامه اتاق شرکت کنندگان را برای شروع پیشنهاد می دهد. اتاقی بزرگ که گروه های شرکت کننده پیش از اجرا در آن گرد هم می آیند. این اتاق حسابی شلوغ است و چند گروه جوان که لباس پوشیده و آماده هستند، منتظر شروع برنامه نشسته اند. از آن طرف پشت اتاق در بسته دیگری که از چند اتاق دیگر تشکیل شده، احسان علیخانی لباس پوشیده و در حال گریم است. چند مبل هم کمی آن طرف تر، چیده شده و یک پرچم بزرگ مشکی مزین به نام فاطمةالزهراس(س) نیز روی دیوار آویخته شده، اینجا عوامل مشغول کار هستند.

امین حیایی و روزبه معینی نیز مشغول صحبت با هم هستند و بناست حیایی تازه لباس‌هایش را عوض کند. مجید اسماعیلی و کارن همایون فر اما آماده هستند. ژاله صامتی نیز مرحله گریم را می گذراند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

یک استادیوم ورزشی با فضای خانوادگی!

داخل استودیو اما فضا جور دیگری است. علاقه مندان بسیاری گرد هم آمده اند. نقطه مشترکشان هم ماسک چند رنگی است که برنامه به آنها داده است. هنوز برنامه شروع نشده و حاضران با انرژی بالایی مشغول تشویق و دست زدن هستند. از احسان علیخانی شروع می کنند و بعد تک تک داوران را تشویق می کنند. فضا چیزی شبیه استادیوم های ورزشی است اما خانوادگی!

برگردیم به اتاق شرکت کنندگان. امشب ۵ گروه اجرا دارند. گروه پدیده های ژیمناستیک که متشکل از کودکان ژیمناستیک کار است، گروه کاکتوس، سید وحید موسوی، پیمان ابراهیمی و آرزو جعفری. تا اینجای کار اجرای آرزو جعفری، گروه پدیده های ژیمناستیک و گروه کاکتوس به پایان رسیده است.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

سید وحید موسوی روی سن درحال اجراست و یک آهنگ لری می خواند. اما این اجرا داوران را قانع نمی کند و امین حیایی از موسوی درخواست یک قطعه شاد می کند، او هم سریع این درخواست را اجابت می کند و همین بهانه ای دست بچه های گروه کاکتوس که از صفادشت آمده اند، داد تا اتاق شرکت کنندگان را روی سرشان بگذارند و با دستمال کاغذی و دست در دست هم رقص محلی اجرا کنند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

از کل کل مجری با مهمان تا شوخی با پول

اجرا که به پایان می رسد، نوبت کل کل های علیخانی با وحید موسوی فرا می رسد. هر دو تلاش می کنند با تکه های هم قافیه با هم شوخی کنند که با استقبال تماشاگران روبرو می شود ولی مشخص نیست چند تا از این شوخی ها در نهایت رنگ آنتن را به خود ببینند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

پس از اجرای این قطعه و گرفتن ۴ رای سفید از داوران، نوبت به پیمان ابراهیمی می رسد تا با لهجه اصفهانی برای بینندگان استنداپ اجرا کند. موضوعی که انتخاب کرده، پول است، اجرا طولانی و کش دار شده، اما او پس از حدود ۱۵ دقیقه اجرا می تواند ۴ رای سفید را از آن خود کند.

بعد از ضبط این قسمت، چراغ ها روشن می شوند، از حاضران در استودیو با ساندویچ سرد و نوشابه پذیرایی می شود. البته پذیرایی از مهمانان این بار نظم بهتری نسبت به دوره‌های قبل دارد و حسابی هم تماشاگران را سرگرم کرده و چیزی شبیه یک پیک نیک خانوادگی در استادیوم است. داوران به اتاق استراحت می روند و بناست بعد از زمان کمی و مشورت با یکدیگر، برگزیدگان را اعلام کنند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

همایون فر: ایران سرزمینی پر از استعداد است

در این فاصله فرصتی دست می دهد تا گپ کوتاهی با کارن همایون فر آهنگساز پیشکسوت داشته باشیم. البته او ترجیح می دهد برای مصاحبه از فرصت استفاده کند و کمی در فضای باز حضور داشته باشد. به همین دلیل مصاحبه در بخشی از فضای باز محوطه صورت می گیرد که پشت درهایش هواداران شرکت کنندگان حضور دارند و با سر وصدای بسیاری مشغول تشویق هستند و به راحتی هم آرام نمی گیرند.

همایون فر در این گفت وگو با بیان اینکه ایران یک سرزمین پر از استعداد است و شما بخش کوچکی از آن را در صحنه عصر جدید می بینید، تاکید می کند: ما استعدادهای عجیبی داریم که طبیعتا نمی شود همه مسئولیتش را گردن یک برنامه انداخت. برنامه ای که بخش عمده نمایشی دارد و در بخشی هم به استعدادها می پردازد.

وی ادامه داد: استعداد یک معیاری دارد اما داوری که آنجا نشسته با توجه به دانش، سواد،تجربه، جهان بینی و نگاه هنری و استاد دانشگاهی اش یک معیاری را برایش می سازد که به آن می گویند زیبایی شناسی که متاسفانه در عامه به آن می گویند سلیقه. در حالیکه کاملا اشتباه است و ما کت و شلوار انتخاب نمی کنیم بلکه برای یک استعداد، پارامترهایی در ذهنمان داریم و قضاوتش می کنیم که بر اساس آن معیارها تصمیم می گیریم. حال برخی مواقع خیلی سخت می شود و برخی اوقات نه خیلی ساده می شود یک استعداد را تشخیص داد.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

اسماعیلی: علیخانی برنامه سازی موفق است

یکی دیگر از داوران برنامه که در همین زمان فرصتی برای گفت و گو با وی دست می دهد، مجید اسماعیلی است. او معتقد است برنامه باعث شده تا بتواند با فضای عمومی جامعه ارتباط بهتری برقرار کند.

او همچنین علیخانی را برنامه سازی پرتوان می داند که باشناخت با افکار عمومی ارتباط برقرار می کند و در مسیر خود نیز موفق است.

در حالی که صدای تماشاچیان همچنان از داخل استودیو به گوش می رسد و داوران و شرکت کنندگان خود را تشویق می کنند، با کمک و راهنمایی روزبه معینی میتوان با امین حیایی گفت و گو کرد. حیایی از جمله بازیگرانی است که تجربه های بسیار و متفاوتی را از سر گذرانده و در حالی که هنوز در جوانی و میانسالی به سر می برد، می توان به او لقب پیشکسوت داد.

او از محبوبیت بالایی میان تماشاگران هم برخوردار است و البته این شاید به سعه صدر و خوشرویی او در مواجهه با هوادارانش نیز برمی گردد. با حوصله بسیار عکس یادگاری می گیرد، صحبت می کند و در بسیار خوش اخلاق است.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

حیایی: عاشق عصر جدید هستم، دوست دارم بچه ها دیده شوند

شما در دوره های مختلف برنامه عصر جدید داور بودید و در تغییر داورها شما تنها فردی بودید که تغییر نکرده است. چرا؟

حقیقتش به اصرار احسان علیخانی بود و نظر اول من این بود که یا همه داورها با هم عوض شوند یا اصلا داورها را تغییر ندهیم و همان داورها را ادامه دهیم. اما گویا با اعضای دیگر به نتیجه نرسیدند و اصرار هم داشت که من حتما باید باشم و می گفت برای تو جایگزینی پیدا نکردم. و من افرادی به او معرفی می کردم اما می گفت حضور تو را در عصر جدید لازم دارم و تو عضوی از عصر جدید هستی و می خواهم که باشی.

وی تاکید کرد: من هم قبول کردم به هر حال من عاشق عصر جدیدم و بچه‌ها را دوست دارم و دوست دارم حمایت شان کنیم و کمک کنیم تا دیده شوند. خودم هم در موسسه‌ای که کار می کنم در رشته بازیگری استعدادیابی می کنم اما در عصر جدید در همه رشته‌ها استعدادیابی می‌کنیم و من هم دوست دارم تا بچه ها دیده شوند و به نتیجه‌ای برسند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

اشک شوق شرکت کنندگان برگزیده

فرصت به پایان می رسد. در این مدت کف سن توسط عوامل برق انداخته شده، مجری و داوران وارد فاز دوم تصویربرداری می شوند. میز و صندلی های داوران نسبت به فصل اول بهتر شده است. البته به نظر می رسد که اسماعیلی نشستن طولانی مدت روی صندلی ها اذیتش می کند و یک تشک طبی گرد روی صندلی اش دیده می شود.

ابتدا علیخانی در میان تشویق بسیار حاضران در استودیو از آنها می خواهد که کمی خویشتن داری کنند. آنها را که در نیمه شب همچنان با هیجان تشویق می کنند دعوت به آرامش می کند و از آنها می خواهد که صبوری کنند تا ابتدا لحظه ورود داوران به برنامه ضبط شود. حاضران همراهی می کنند. این بخش تصویربرداری می شود. داوران که در این فاصله با هم مشورتی داشته اند سر جاهایشان می نشینند. گروه های شرکت کننده به ترتیب روی سن می آیند، علیخانی در حالی که تلاش می کند ریتم و هیجان برنامه حفظ شود، اسامی برگزیدگان را اعلام می کند. گروه کاکتوس و پیمان ابراهیمی به مرحله بعد راه یافته اند و حالا نیاز است تا رای بینندگان را هم به دست بیاورند. 

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

پس از اعلام اسامی برگزیدگان هرکدام اشک شوق می ریزند و جملاتی از شوق می گویند. تصویربرداری یک بخش به پایان رسیده است. حالا درهای استودیو باز شده تا تماشاگرانی که دوست دارند برنامه را ترک کنند و آنهایی که دوست ندارند بمانند. ساعت از نیمه شب گذشته. مجری و داورها به طبقه بالا می روند. زمان کمی برای تعویض لباس و استراحت دارند. بناست یک قسمت دیگر ضبط شود که تا صبح به طول می انجامد.

  • 18
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی

دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی شهاب حسینی یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران است که تا به حال در آثار فاخری مانند محیا، دلشکسته، شهرزاد و... به نقش آفرینی پرداخته است. این هنرمند در هر یک از هنرنمایی های خود دیالوگ های ماندگاری دارد که در ادامه این مقاله از سرپوش قصد داریم به بخشی از آنها اشاره کنیم. بیوگرافی کوتاه از شهاب حسینی سید شهاب الدین حسینی تنکابنی در ۱۴ بهمن ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. وی اصالتا تن کابنی است و تحصیلات عالیه خود را در رشته روانشناسی از دانشگاه تهران برای مهاجرت به کانادا ناتمام گذاشت. وی در سال ۱۳۷۳ با پریچهر قنبری ازدواج کرد و حاصل این پیوند دو فرزند پسر به نام های محمد امین و امیرعلی است. فعالیت هنری شهاب حسینی با تئاتر دانشجویی و سپس، گویندگی در رادیو شروع شد. از جمله جوایز این هنرمند می توان به موارد زیر اشاره کرد: - او برای بازی در شمعی در باد (۱۳۸۲) و رستگاری در هشت و بیست دقیقه (۱۳۸۳) نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.  - حسینی در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم سوپر استار جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد. -  او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین کسب کرد. - او در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ نیز با ایفای نقش در فیلم فروشنده توانست جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به خود اختصاص بدهد. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی؛ درباره شهاب حسینی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی فیلم سینمایی دلشکسته در نقش امیرعلی: - هر کی ریــش گـذاشت مسلمـــون نیـست، هـــرکی پیـشونیش رو داغ کـــرد، مــرد خــدا نیست. - تو همه ی اعتقادا اشتباه میشه. همیشه ام یه عده گرگن تو لباس میش! -  من بنده آن دمم که ساقی گوید یک جام دگر بگیر و من نتوانم - ما فردا میایم خواستگاری، دیگه نمی خوام خواهرم باشی می خوام نفسم باشی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در فیلم دلشکسته سریال شهرزاد در نقش قباد: -شهرزاد نمی دونی بدون، من با تو چیزایی پیدا کردم که هیچوقت تو زندگیم نداشتم و نمی خوام از دستش بدم. - ما همه مهره های سوخته ایم که زیر دست بزرگ آقاییم. -  آره خب عمو جان حقیقت تلخه عموجان، شنیدنش همچین یه جاهایی از وجدان آدمو جز میده. -  میرم صاف وامیستم جلوی بزرگ آقا بش میگم بزرگ آقا من، زن من، خب؟! پا به ماهه! عین ۱۰-۱۲ ماهو میخوام بمونم ور دلش چی میگی شما؟ - قباد : فقط یه سوال، خیلی دلم می خواد جوابشو بدونم، تو هنوزم دلت باهاشه؟ شهرزاد : فراموشی زمان می بره، فقط فکر می کنم اگه من به هر دری زدم، و اونی نشد که می خواستم بشه، لابد قسمت خرافه نیست، هست واقعا - موقتیه این روزا شهرزاد، می گذره. این وسط تنها چیزی که مهمه اینه که من هنوز با همه ی وجودم دوست دارم. عاشقتم - قباد : سخته واسم دوری تو اینو بفهم، چطوری اینو بهت ثابت کنم؟ شهرزاد : دیر شده، برای ثابت کردنش خیلی خیلی دیر شده … حتی ملک جوانبخت هزار و یک شبم نبودی وگرنه من کم قصه و داستان به گوش تو نخوندم. عاشق بزدل عشقو هم زایل می کنه آقای قباد دیوانسالار -قباد : این کارو باهام نکن شهرزاد. اینطوری خردم نکن. من هنوز دوستت دارم، خیلی بیشتر از قبل. همه چیو خراب نکن شهرزاد : برو قباد، پشت سرتم دیگه نگاه نکن -  من چی کار به کسی داشتم، داشتم زندگیمو می کردم. با بدبختی خودم سر و کله می زدم. اصلا روحمم خبر داشت همچین کسی تو این دنیا زندگی می کنه؟ کی نشونم داد؟ شما. بعدشم که فرستادینم تو بهشت تازه می خواستم بفهمم زندگی یعنی چی؟ تازه طعمش داشت زیر دهنم مزه مزه می کرد که یقه مو گرفتین ترپ انداختینم وسط جهنم. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال شهرزاد سریال مدار صفر درجه در نقش حبیب پارسا: -تو را به جای همه دوست میدارم-تو را به خاطر عطر نان گرم برفی که اب میشود -برای بخشش اولین گناه-تو را برای دوست داشتن دوست میدارم-تو را به خاطر تمام کسانی که دوست نمیدارم دوست میدارم ...  - همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛همين  - مظفر:منوببخش ...یافراموش کن! حبیب:میبخشم...ولی فراموش نمیکنم!!!  -حبيب: فقط چرا فكر مي كنيد كه سفر اعزام ممكنه منتفي بشه؟ دكتر: اين مملكت پسرجان،سرزمين گسل و زلزله و پس لرزه است!آدم از فردا روزش - این و خداوند باید جواب بده ، باید جواب این سوال رو بده ! اگه تو این دنیا هیچ جایی برای آرامش وجود نداره ؛ و اگه تمام رویاهای ما از عشق ، عدالت و آزادی فقط ی خیال بیهودس! پس چرا ما رو آفرید ؟!... -ميدوني چيه تقي جان؟من بر خلاف مرحوم پدرم،ازسياست چيز زيادي نميدونم! همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛ همين دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال مدار صفر درجه سایر فیلم ها: -یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی پایان ناپذیره ... (درباره الی) - میدونی برتر از عشق بی فرجام چیه؟فرجام بدون عشق... (برف روی شیروانی داغ) - من زندگی مو باختم حاج اقا منو از زندون می ترسونی؟برو از خدا بترس ... (جدای نادر از سیمین) - جنگ احساس مسولیته نه شلیکه گلوله ... (شوق پرواز) - هر چه تو اوج میگیری دنیا از دید تو بزرگتر می شود و تو از دید دنیا کوچکتر می شوی ... (شوق پرواز) - تو کویر ادم به خدا نزدیک تره چون اسمون به زمین نزدیک تره ... (پلیس جوان) - میدونی چیت حرص ادمو درمیاره؟اینکه حالت از من بده ولی حس واقعیتو بهم نمیگی خب چیه هر چی هست بیا به خودم بگو فکر میکنی چیزیمه؟فکر میکنی چون چیزیمه عرضه ندارم پس چون عرضه ندارم دیگه.....این منصفانه نیست چون من دارم سعی خودمو میکنم غلطی تا حالا نتونستم بکنم چون نمیتونم تمرکز کنم رو کاری ک باید بکنم نمیتونم تمرکز کنم چون همه ی وقتمو اون چرت وپرتا ی مزخرف و دغدغه های احمقانه پر کرده دانشکده ی مزخرف و شاگردای خنگ و... (پرسه در مه) گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش