دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
۱۹:۴۸ - ۰۷ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۸۵۷
رادیو و تلویزیون

در پشت صحنه مسابقه «عصر جدید» چه خبر است؟ | از کل‌کل‌های علیخانی با شرکت‌کنندگان تا پیک‌نیک خانوادگی در استادیوم

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید
برنامه تلویزیونی «عصر جدید» با اجرای احسان علیخانی در ۳ فصل توانسته است مخاطبان بسیاری را از سراسر ایران به خود جذب کند اما پشت صحنه این برنامه پرمخاطب چه خبر است؟

به گزارش ایرنا، با گذشت ۳ فصل از برنامه پر مخاطب عصر جدید علاقه مندان می دانند که این برنامه در باشگاه ورزشی آرارات ضبط می شود. یک درب کوچک سبز زنگ محل ورود مهمانان است و خیابان‌های  اطراف هم پر از ماشین های پارک شده هستند. پشت در یک راهروی کوچک قرار دارد که چند نفر به عنوان حراست اسامی را جهت ورود چک می کنند. تلفن های همراه را هم می گیرند و پس از آن علاقه مندان می توانند جهت حضور در استودیو وارد ورزشگاه شوند.

استودیو به صورت دو طبقه طراحی شده، یک طبقه که سن و صندلی های مهمانان را تشکیل می دهد و طبقه بالاتر که اتاق داوران، نویسندگان، جلسات، گریم و ... در آن تعبیه شده است.

تصویربرداری عصر جدید با ۲۵ دوربین

بیش از ۲۵ دوربین در مکان های مختلف استودیو جای گذاری شده است، دو نفر از تصویربرداران روی داربستی که در ارتفاع ۱۰ متری نصب شده، کار تصویربرداری پیش از شروع‌ برنامه را انجام می دهند و برنامه با تشویق گرم حضار آغاز می شود و همه دوربین ها شروع به ضبط می‌کنند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

در حقیقت عرض استیج ۴۰ متر و از کف صحنه تا سقف حدود ۲۰ متر فاصله است. دوربین ها بی وقفه مشغول تصویربرداری هستند و تمام اتفاقات روی دکور ۳۶۰ درجه را کنترل می کنند.

مسئول روابط عمومی برنامه اتاق شرکت کنندگان را برای شروع پیشنهاد می دهد. اتاقی بزرگ که گروه های شرکت کننده پیش از اجرا در آن گرد هم می آیند. این اتاق حسابی شلوغ است و چند گروه جوان که لباس پوشیده و آماده هستند، منتظر شروع برنامه نشسته اند. از آن طرف پشت اتاق در بسته دیگری که از چند اتاق دیگر تشکیل شده، احسان علیخانی لباس پوشیده و در حال گریم است. چند مبل هم کمی آن طرف تر، چیده شده و یک پرچم بزرگ مشکی مزین به نام فاطمةالزهراس(س) نیز روی دیوار آویخته شده، اینجا عوامل مشغول کار هستند.

امین حیایی و روزبه معینی نیز مشغول صحبت با هم هستند و بناست حیایی تازه لباس‌هایش را عوض کند. مجید اسماعیلی و کارن همایون فر اما آماده هستند. ژاله صامتی نیز مرحله گریم را می گذراند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

یک استادیوم ورزشی با فضای خانوادگی!

داخل استودیو اما فضا جور دیگری است. علاقه مندان بسیاری گرد هم آمده اند. نقطه مشترکشان هم ماسک چند رنگی است که برنامه به آنها داده است. هنوز برنامه شروع نشده و حاضران با انرژی بالایی مشغول تشویق و دست زدن هستند. از احسان علیخانی شروع می کنند و بعد تک تک داوران را تشویق می کنند. فضا چیزی شبیه استادیوم های ورزشی است اما خانوادگی!

برگردیم به اتاق شرکت کنندگان. امشب ۵ گروه اجرا دارند. گروه پدیده های ژیمناستیک که متشکل از کودکان ژیمناستیک کار است، گروه کاکتوس، سید وحید موسوی، پیمان ابراهیمی و آرزو جعفری. تا اینجای کار اجرای آرزو جعفری، گروه پدیده های ژیمناستیک و گروه کاکتوس به پایان رسیده است.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

سید وحید موسوی روی سن درحال اجراست و یک آهنگ لری می خواند. اما این اجرا داوران را قانع نمی کند و امین حیایی از موسوی درخواست یک قطعه شاد می کند، او هم سریع این درخواست را اجابت می کند و همین بهانه ای دست بچه های گروه کاکتوس که از صفادشت آمده اند، داد تا اتاق شرکت کنندگان را روی سرشان بگذارند و با دستمال کاغذی و دست در دست هم رقص محلی اجرا کنند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

از کل کل مجری با مهمان تا شوخی با پول

اجرا که به پایان می رسد، نوبت کل کل های علیخانی با وحید موسوی فرا می رسد. هر دو تلاش می کنند با تکه های هم قافیه با هم شوخی کنند که با استقبال تماشاگران روبرو می شود ولی مشخص نیست چند تا از این شوخی ها در نهایت رنگ آنتن را به خود ببینند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

پس از اجرای این قطعه و گرفتن ۴ رای سفید از داوران، نوبت به پیمان ابراهیمی می رسد تا با لهجه اصفهانی برای بینندگان استنداپ اجرا کند. موضوعی که انتخاب کرده، پول است، اجرا طولانی و کش دار شده، اما او پس از حدود ۱۵ دقیقه اجرا می تواند ۴ رای سفید را از آن خود کند.

بعد از ضبط این قسمت، چراغ ها روشن می شوند، از حاضران در استودیو با ساندویچ سرد و نوشابه پذیرایی می شود. البته پذیرایی از مهمانان این بار نظم بهتری نسبت به دوره‌های قبل دارد و حسابی هم تماشاگران را سرگرم کرده و چیزی شبیه یک پیک نیک خانوادگی در استادیوم است. داوران به اتاق استراحت می روند و بناست بعد از زمان کمی و مشورت با یکدیگر، برگزیدگان را اعلام کنند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

همایون فر: ایران سرزمینی پر از استعداد است

در این فاصله فرصتی دست می دهد تا گپ کوتاهی با کارن همایون فر آهنگساز پیشکسوت داشته باشیم. البته او ترجیح می دهد برای مصاحبه از فرصت استفاده کند و کمی در فضای باز حضور داشته باشد. به همین دلیل مصاحبه در بخشی از فضای باز محوطه صورت می گیرد که پشت درهایش هواداران شرکت کنندگان حضور دارند و با سر وصدای بسیاری مشغول تشویق هستند و به راحتی هم آرام نمی گیرند.

همایون فر در این گفت وگو با بیان اینکه ایران یک سرزمین پر از استعداد است و شما بخش کوچکی از آن را در صحنه عصر جدید می بینید، تاکید می کند: ما استعدادهای عجیبی داریم که طبیعتا نمی شود همه مسئولیتش را گردن یک برنامه انداخت. برنامه ای که بخش عمده نمایشی دارد و در بخشی هم به استعدادها می پردازد.

وی ادامه داد: استعداد یک معیاری دارد اما داوری که آنجا نشسته با توجه به دانش، سواد،تجربه، جهان بینی و نگاه هنری و استاد دانشگاهی اش یک معیاری را برایش می سازد که به آن می گویند زیبایی شناسی که متاسفانه در عامه به آن می گویند سلیقه. در حالیکه کاملا اشتباه است و ما کت و شلوار انتخاب نمی کنیم بلکه برای یک استعداد، پارامترهایی در ذهنمان داریم و قضاوتش می کنیم که بر اساس آن معیارها تصمیم می گیریم. حال برخی مواقع خیلی سخت می شود و برخی اوقات نه خیلی ساده می شود یک استعداد را تشخیص داد.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

اسماعیلی: علیخانی برنامه سازی موفق است

یکی دیگر از داوران برنامه که در همین زمان فرصتی برای گفت و گو با وی دست می دهد، مجید اسماعیلی است. او معتقد است برنامه باعث شده تا بتواند با فضای عمومی جامعه ارتباط بهتری برقرار کند.

او همچنین علیخانی را برنامه سازی پرتوان می داند که باشناخت با افکار عمومی ارتباط برقرار می کند و در مسیر خود نیز موفق است.

در حالی که صدای تماشاچیان همچنان از داخل استودیو به گوش می رسد و داوران و شرکت کنندگان خود را تشویق می کنند، با کمک و راهنمایی روزبه معینی میتوان با امین حیایی گفت و گو کرد. حیایی از جمله بازیگرانی است که تجربه های بسیار و متفاوتی را از سر گذرانده و در حالی که هنوز در جوانی و میانسالی به سر می برد، می توان به او لقب پیشکسوت داد.

او از محبوبیت بالایی میان تماشاگران هم برخوردار است و البته این شاید به سعه صدر و خوشرویی او در مواجهه با هوادارانش نیز برمی گردد. با حوصله بسیار عکس یادگاری می گیرد، صحبت می کند و در بسیار خوش اخلاق است.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

حیایی: عاشق عصر جدید هستم، دوست دارم بچه ها دیده شوند

شما در دوره های مختلف برنامه عصر جدید داور بودید و در تغییر داورها شما تنها فردی بودید که تغییر نکرده است. چرا؟

حقیقتش به اصرار احسان علیخانی بود و نظر اول من این بود که یا همه داورها با هم عوض شوند یا اصلا داورها را تغییر ندهیم و همان داورها را ادامه دهیم. اما گویا با اعضای دیگر به نتیجه نرسیدند و اصرار هم داشت که من حتما باید باشم و می گفت برای تو جایگزینی پیدا نکردم. و من افرادی به او معرفی می کردم اما می گفت حضور تو را در عصر جدید لازم دارم و تو عضوی از عصر جدید هستی و می خواهم که باشی.

وی تاکید کرد: من هم قبول کردم به هر حال من عاشق عصر جدیدم و بچه‌ها را دوست دارم و دوست دارم حمایت شان کنیم و کمک کنیم تا دیده شوند. خودم هم در موسسه‌ای که کار می کنم در رشته بازیگری استعدادیابی می کنم اما در عصر جدید در همه رشته‌ها استعدادیابی می‌کنیم و من هم دوست دارم تا بچه ها دیده شوند و به نتیجه‌ای برسند.

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

اشک شوق شرکت کنندگان برگزیده

فرصت به پایان می رسد. در این مدت کف سن توسط عوامل برق انداخته شده، مجری و داوران وارد فاز دوم تصویربرداری می شوند. میز و صندلی های داوران نسبت به فصل اول بهتر شده است. البته به نظر می رسد که اسماعیلی نشستن طولانی مدت روی صندلی ها اذیتش می کند و یک تشک طبی گرد روی صندلی اش دیده می شود.

ابتدا علیخانی در میان تشویق بسیار حاضران در استودیو از آنها می خواهد که کمی خویشتن داری کنند. آنها را که در نیمه شب همچنان با هیجان تشویق می کنند دعوت به آرامش می کند و از آنها می خواهد که صبوری کنند تا ابتدا لحظه ورود داوران به برنامه ضبط شود. حاضران همراهی می کنند. این بخش تصویربرداری می شود. داوران که در این فاصله با هم مشورتی داشته اند سر جاهایشان می نشینند. گروه های شرکت کننده به ترتیب روی سن می آیند، علیخانی در حالی که تلاش می کند ریتم و هیجان برنامه حفظ شود، اسامی برگزیدگان را اعلام می کند. گروه کاکتوس و پیمان ابراهیمی به مرحله بعد راه یافته اند و حالا نیاز است تا رای بینندگان را هم به دست بیاورند. 

مسابقه عصرجدید,پشت صحنه مسابقه عصر جدید

پس از اعلام اسامی برگزیدگان هرکدام اشک شوق می ریزند و جملاتی از شوق می گویند. تصویربرداری یک بخش به پایان رسیده است. حالا درهای استودیو باز شده تا تماشاگرانی که دوست دارند برنامه را ترک کنند و آنهایی که دوست ندارند بمانند. ساعت از نیمه شب گذشته. مجری و داورها به طبقه بالا می روند. زمان کمی برای تعویض لباس و استراحت دارند. بناست یک قسمت دیگر ضبط شود که تا صبح به طول می انجامد.

  • 18
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
سها نیاستی,سها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده من,سال دوم دانشکده من بیوگرافی و عکس های سها نیاستی بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۱۳۷۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر 

سال فعالیت: ۱۳۹۷ تا به حال

مدرک تحصیلی: مهندسی معماری از دانشگاه تهران

ادامه
عکس آرامگاه باباافضل کاشانی,بابا افضل الدین کاشانی,زندگی نامه افضل الدین کاشانی زندگی نامه افضل الدین کاشانی؛شاعر، حکیم و فیلسوف بزرگ ایرانی

شهرت: بابا افضل

تاریخ تولد: نیمۀ اول قرن شش

محل تولد: کاشان 

وفات: حدود سال ۶۱۰

محل دفن: کوه ‌های مَرَق از قراء کاشان

ادامه
دیالوگ های ماندگار حامد بهداد,دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در فیلم سعادت آباد,دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش منصور خانه دختر

دیالوگ های ماندگار حامد بهداد حامد بهداد، فارغ التحصیل رشته بازیگری تئاتر میباشد و در کارنامه ی خود، کارهای بسیاری انجام داده است. گاهی اوقات یک بازیگر در سینما و تلویزیون به بیان دیالوگ بسیار زیبا و مفهومی می پردازد که از دیالوگ های ماندگار است و ملکه ذهن می شوند. در این مطلب از سرپوش با تعدادی از دیالوگ های ماندگار حامد بهداد آشنا می شوید. دیالوگ های ماندگار حامد بهداد حامد بهداد در شهر مشهد در تاریخ ۲۶ آبان ماه سال ۱۳۵۶ دیده به جهان گشود. محل سکونت او در دوران کودکی و نوجوانی، شهرهای مشهد، تهران و نیشابور است ولی مجددا به شهر مشهد در دوران دبیرستان برگشت. حامد بهداد، در دانشگاه آزاد اسلامی تهران در رشته تئاتر در مقطع کارشناسی بازیگری، فارغ التحصیل شده است. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش محسن- سعادت آباد: محسن:راستی چی بود تو وسط این دعواها و اینا حالت به هم خورده بود؟ یاسی:چه فرقی میکنه برای تو؟ اصلاپرسیدی من برای چی رفتم دکتر؟ محسن:خب دکتر رفتی دیگه آدم مگه دکتر نمیره! دکتر رفتی که رفتی، بعدشم تو فکر کردی من مثل اون مرتیکه دیوانم...! >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش منصور- خانه دختر: یه چیزایی رو هیچوقت به من نگو. هیچوقتِ هیچوقت. شاید تیریپ بی غیرتی بردارم ولی از توو داغون میشم. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش مسعود – آرایش غلیظ: تو اگه دلت میخواد رو تخت بخوابی و رو میز غذا بخوری منم دلم میخواد ویلا و پنت هاووس و BMW داشته باشم چون شما جاتونو رو زمین میندازین منو نفرست رو هوا. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش حامد- نارنجی پوش: لیلا:تبریک میگم. حامد:برای چی؟ لیلا:دادگاه رو بردی. حامد:کاشکی تو رو می بردم. دیالوگ های کوتاه حامد بهداد >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش حبیب- محاکمه در خیابان: هر روز خدا تا تموم بشه یه کرور آدم یا می بره بالا یا زمین می زنه، نه میشه گفت بیخیال نه میشه گفت به قول تو زنبور، نه میشه گفت بدش تعطیل خوبش باز، راستش تو عمرم دل اینکه خبر بد بدم نداشتم اما یه ورش رفیقمه یه ورشم خبر بد. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش داوود- زندگی جای دیگریست: من خیلی ها رو از مرگ نجات دادم، خیلی هام زیر دستم مردن. فکر میکردم مرگ برام عادی شده نگو مرگ دیگران برام عادی شده بود. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش فواد- روز سوم: تو مال من باش، من این لباسا رو آتش می زنم. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش بهرام- حس پنهان: آدمایی که چشماشون رو میدوزن و پائین رو نگاه میکنن و رو صورتشون هیچ لبخندی نیست، دارن از خودشون فرار میکنن. خوش بر و رویی اما ﺍﺯﺍﻭﻥ ﺁﺩﻣﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﻣﺮﮔﺖ ﺟﺴﺪﺕ ﺑﻮ گند ﻣﯿﮕﯿﺮﻩ. همه ی موجودای زنده پس از مرگشون فاسد میشن و آدما قبل از مرگشون. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش حسین- نیمه شب اتفاق افتاد : زیبا:تو چیکارمی؟ شوهرمی؟ پدرمی؟ پسرمی؟ چرا باید بهت محل بذارم؟ حسین:من می خوام همش باشم! >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش عماد – دلخون: میدونی مثل چی میمونه؟ مثل این که ۱ جنگل آتیش گرفته و تو میخوای با ۱ فنجون آب خاموشش کنی. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش حامد – پله آخر: به هر حال خیلی کودکانست آدم هر جور دوست داره رفتار کنه در یک شغل اینقدر حرفه ای با یه عذرخواهی فکر کنه همه چیز تموم میشه. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش مهرداد – بوتیک: من تا الان فکر می کردم بهش گفته بودم خوب ویترین میزنی... نگفته بودم خوبم تار می زنی. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش حمید – آدمکش: مرده شور این زندگی رو ببرن. همه چی داری... خونه، ماشین، مستغلات، پول. عشق که نداری یعنی هیچی نداری. >> دیالوگ های ماندگار حامد بهداد در نقش حاج محسن- کیمیا و خاک: امیر:تعطیله حاج آقا حاج آقا:سلام علیکم، در حال حاضر که کل مملکت تعطیله دیالوگ های جذاب حامد بهداد >> فرزاد- چه خوبه که برگشتی: فرزاد:سی، چهل سال دیگه فکر نکنم از من باقی مونده باشه. کامبیز:سی، چهل سال با این شکم؟ برو بابا. فرزاد:هر چی، بیست سال، ده سال، بگو دو سال، دلم می خواد جانانه عاشق بشم، قلبم بزنه، گریه کنم، فریاد بکشم، محبنون بشم... کامبیز:عاشقی کیلو چنده مرد حسابی! گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش