دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹
۲۲:۴۱ - ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۶۴۶۵
رادیو و تلویزیون

سرهنگ علیفر هم از ایران می رود

علیرضا علیفر,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون
یک اشتباه در گزارش بازي تیمهای باشگاه رئال مادرید و لوانته سبب گردید تا گزارشگر قدیمی تلويزيون از طرف سازمان صدا و سیما تا اطلاع ثانوی از گزارش محروم شود.

علیرضا علیفر در حین گزارش بازي تیمهای رئال مادرید و لوانته با استناد به ترکیبی که سایت انگلیسی اسکای اسپورت منتشر نموده بود دچار یک اشتباه گردید و خاطرنشان کرد که شماره ۱۷ تیم لوانته جلال حسینی است. اگرچه علیفر این اشتباه را در زمان گزارشش تصحیح کرد ولی در پایان بازي و در حالیکه این خطا دست مایه کاربران فضای مجازي قرار گرفته با منتشر اطلاعیه ای از طرف سازمان صدا و سیما ابعاد تازه ای پیدا کرد. علیرضا علیفر در گفتگويي که با" ورزش سه" داشت دراین رابطه خاطرنشان کرد:« من از شب گذشته تا امروز ساعت ۹ صبح در حال مکالماتم با بیرون از کشور بودم و تلفن هایی که از ایران ميشد را نمی توانستم پاسخ بدهم.»

ولی موضوعی که علیفر بعد از این می گوید به ماجرا سمت و سوی جدید تری ميدهد . وی در مورد مکالمه های خارجی که داشته است خاطرنشان کرد:« یک رادیو و چند شبکه فارسی زبان لس آنجلس و همچنين یک شبکه خبری با من تماس گرفتند. من بزودی راهی ترکیه می شوم و درصورتی که شرایط درست پیش برود و به توافق برسم به امریکا خواهم رفت.»

وی در مورد اشتباهش در گزارش بازي و همچنين عکس العمل سازمان صدا و سیما خاطرنشان کرد:« این مسئله مهمی است. درصورتی که یک اشتباهی از سر کوتاهی باشد آدم غمگین نمی شود، ولی این چنین نبود. ده دقیقه آغاز بازي بخاطر پخش مسابقات تکواندو پخش نشد و در آن ده دقیقه من نتوانستم به ترکیبی که تلويزيون ميدهد دسترسی داشته باشم به همین خاطر از یکی از معتبرترین سایت ها( اسکای نیوز) ترکیب را در آوردم.»

علیفر ادامه داد:« ببینید یک موقعی در زندگی اتفاقاتی رقم می خورد و راهگشایی هایی در ادامه اش می شود که تصورش را نمی کنید. من اکنون درصورتی که نتوانم در کشور خودم خدمت کنم سعی می کنم از جای دیگری این کار را انجام بدهم.» وی با تأکید بر این که مسئله سفر زودهنگامش جدّي هست خاطرنشان کرد:« باورتان نمی شود ولی من از شب گذشته تا ۹ صبح جواب تلفن های خارجی را می دادم. همه می خندیدند و از این اتفاق استقبال کردند؛ می گفتند که خوب شد اینگونه شد. همان طور که گفتم هم از رادیو ها، شبکه های خبری و دو تلويزيون فارسی زبان در لس آنجلس با من صحبت کردند. اما من قرار نیست باتوجه به سن و سالی که دارم کارمند این تلويزيون ها باشم و به عنوان گزارشگر و مجری کار کنم بلکه قرار است مدیر گروه ورزشی بشوم هرچند در کنارش کار اجرا و گزارش هم انجام خواهم داد.»

وی در مورد اطلاعیه سازمان صدا و سیما و محرومیتش هم خاطرنشان کرد:« من از این خبر شوکه نشدم. مهم نیست؛ از همه همکارانم که در ۲۵ سال حضورم در صدا و سیما، شبکه سه و شبکه ورزش به من کمک کردند قدردانی می کنم چرا که اگر من آدم بزرگواری در حرفه خودم هستم از محبت های سازمان و مدیرانم بوده است. اگر خدا بخواهد در جای دیگری خدمت خواهم کرد و باید دید چه پیش می آید . احتمالا این اتفاق منشا خیری شود و من بتوانم پله های ترقی را در این سن و سال طی کرده و پول خوبی هم بگیرم. من هدفم خدمت به فوتبال است، مربی درجه یک هستم، ۲۵ سال سابقه گزارش در تلويزيون، تسلط به زبان مادری، بیان و صدای درست و هشت سال ورزشی نویسی دارم. من آدم عادی نیستم و خب حالا بجاي قدردانی بخاطر این اشتباه در حد سرسوزن در طول نود دقیقه چنين شرایطی برایم ایجاد شده است . این اتفاقی هست که در گزارش های مستقیم در جهان رخ ميدهد .»

* من گناهی ندارم

علیرضا علیفر در این باره که گفته ميشود اختلالی در سایت اسکای اسپورت در آن هنگام بوجود آمده خاطرنشان کرد:« من دنبال این نیستم که به چه دلیل سایت اسکای اسپورت این کار را کرده است . من وظیفه ام این هست که ارنج دو تیم را پانزده دقیقه پیش از بازي دربیاورم و روی آنتن با ترکیبی که درست پیش از بازي در تلويزيون اعلام ميشود چک کنم. حالا این بار بازي رئال و لوانته بخاطر تکواندو ده دقیقه اش پخش نشد و من از سایت اسکای نیوز آن را برداشتم. تمام تصاویرش هست و همه میتوانند ببینند که شماره ۱۷ لوانته جلال حسینی است و هنگامی که روی آن کلیک می کنید مشخصات سیدجلال حسینی را ميدهد . این سایت قابل ویرایش نیست.»

وی در ادامه با اشاره به اینکه در ابتدا و با دیدن نام حسینی چه واکنشی داشته است خاطرنشان کرد:« من هنگامی که آرنج را در آوردم و دیدم شماره ۱۷ جلال حسینی است فکر کردم این یک تشابه اسمی هست و یک جلال حسینی ديگر است. من که نمی خواهم هواپیما بسازم و بعد متوجه شدم که شماره ۱۷ وکچویچ هست.» گزارشگر قدیمی صدا و سیما با تائید این که سازمان باید از او حمایت میکرد خاطرنشان کرد:« بنظر من باید صد در صد حمایت می کردند. هر کجا هم اگر فردی مرتکب اشتباهی متعارف شود میتواند تذکر بگیرد و اگر آن خطا را تکرار کرد به جای تذکر اخطار و سومین بار شما را محروم کنند. من پس از ۲۵ سال تجربه اشتباهی کردم که براي آن دلایل مستندی هم دارم و مرجع من یکی از معروفترین سایت های جهان است.» او اضافه کرد:« این شرایط از دوحالت خارج نیست و شکل سومی وجود ندارد. اشتباه سایت یا سهوی بوده یا عمداً اما در هر صورت براي من چه تفاوتی ميکند چرا که گناهی نداشتم. ضمن این که در طول گزارش آن را تصحیح کردم. درصورتی که اشتباهی می کردم و تا پایان بازي آن اشتباه را اصلاح نمی کردم بازهم وضعیت تفاوت میکرد .»

* گله ای از صدا و سیما ندارم

علیرضا علیفر در ادامه با اشاره به محرومیتش خاطرنشان کرد:« من اصلاً گله ای از هیچکسی در سازمان صدا و سیما ندارم. بیست و پنج سال با صداقت، تخصص و داشتن مدرک مربيگری A، صدای گیرا، تسلط برزبان مادری، تلفظ صحیح اسامی خارجی و وفاداری کامل خدمت کردم و تا این لحظه از تمامی همکاران و دوستانم خاطره خوبی دارم. اشکالی ندارد بخاطر یک اشتباه به اندازه سرسوزن محروم شوم و اصلاً گله ای ندارم. این خواست خدا بوده هست ؛ بعضی در جوانی پله های ترقی را طی ميکنند و بعضی مانند من در میان سالی چنين شرایطی برای شان پیش می آید .» وی در ادامه گفت:« من تا لحظه ای که در کشور هستم تابع سازمان و مدیران خواهم بود.»

وی ادامه داد:« اما از مدیران سازمان کسی با من تماس نگرفته و تنها تهيه کننده برنامه زنگ زد و از من خواست تا مستندات را به وی بدهم و من هم این کار را کردم. بازهم ميگويم که یک اشتباه در حد سرسوزن پس از ۲۵ سال قابل بحث نیست، رسانه ها وظیفه شان بزرگ نمایی هست ولی براي سازمان این یک اشتباه معمولی هست و تمامی همکاران من چنين اشتباهاتی ميکنند .»

علیفر خاطرنشان کرد:« دوباره از تمامی همکاران و مدیران متشکرم و اصلاً گله ای از آنها ندارم. من ۲۵ سال جوانی ام را گذاشتم و هنوز عضوی از سازمان هستم.»

گزارشگر قدیمی فوتبال ایران در پایان درباره این که چه زمانی از ایران خواهد رفت هم خاطرنشان کرد:« هنوز معلوم نیست؛ کار خلافی نمی کنم وبه شبکه ای نمی روم که با اهداف کشور من مخالف باشد. پیشنهاداتم را بررسی می کنم و جایی را انتخاب می کنم که هیچ مشکلی با کشور و مذهب و تفکرات من نداشته باشد. من کاری هم اگر بکنم به صورت قانونی خواهد بود که هر موقع خواستم به کشورم بیایم.»

  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آرمین 2,زندگینامه آرمین 2afm,بیوگرافی آرمین 2afm بیوگرافی آرمین زارعی(ارمین ۲fm)+ عکس

نام اصلی:آرمین زارعی

نام مستعار:آرمین ۲ای اف ام(ارمین ۲fm)

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ماه ۱۳۶۵

زادگاه:تهران، ایران

شغل:خواننده

سبک( ها):پاپ، رپ

ادامه
پیمان رنجبری,بیوگرافی پیمان رنجبری,پیمان رنجبری بازیکن لیگ یک بیوگرافی پیمان رنجبری بازیکن فوتبال ایران (+تصاویر)

نام: پیمان رنجبری

تاریخ تولد: ۳۰ مرداد ماه ۱۳۷۱

محل تولد: تبریز، ایران

قد: ۱۸۴ سانتی متر 

رشته فعالیت: بازیکن فوتبال ایران

شروع فعالیت در فوتبال: تیم جوانان اردبیل

ادامه
مگ ویتمن,زندگینامه مگ ویتمن,بیوگرافی مگ ویتمن بیوگرافی مگ ویتمن زن میلیاردر اینترنتی (+عکس)

نام کامل: مارگارت کوشینگ ویتمن

تاریخ تولد: ۴ اوت ۱۹۵۶

زادگاه: لانگ آیلند، نیویورک، آمریکا

محل سکونت: اترتون، کالیفرنیا، آمریکا

محل تحصیل: دانشگاه پرینستن، مدرسه بیزنس هاروارد 

شغل: رییس و مدیر عامل اجرایی هیولت پکرد

ادامه
علی لاریجانی,بیوگرافی علی لاریجانی,زندگینامه علی لاریجانی بیوگرافی علی لاریجانی (+عکس)

نام کامل:علی اردشیر لاریجانی

پیشینه:سیاستمدار، هیئت علمی

هیئت دولت:دولت پنجم، دولت ششم

تاریخ تولد:۱۳ خرداد ۱۳۳۶

زادگاه:نجف، عراق

محل تحصیل:دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران

ادامه
نادرشاه,بیوگرافی نادرشاه,زندگینامه نادرشاه زندگینامه نادر شاه افشار

نام کامل:نادر قلی یا نَدَرقلی

لقب ها:نادر قلی بیگ، تهماسب قلی خان، نایب السلطنه، نادر شاه

پیشینه:نخستین شاهنشاه سلسله افشاریان

تاریخ تولد:۳۰ مهر ۱۰۶۷، ۲۸ محرم ۱۱۰۰( قمری)

زادگاه:و کلات نادری پایتخت ایران در دوره افشاریه

دوران سلطنت:۱۱۴۸ تا ۱۱۶۰( قمری)( ۱۲ سال)

ادامه
ابن سینا,ابوعلی سینا,زندگینامه ابن سینا زندگینامه ابن سینا به زبان ساده

نام کامل: ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا

نام های دیگر:ابوعلی سینا، پور سینا، ابن سینا

لقب ها:شیخ الرئیس؛ شرف الملک، حجت الحق شاه زاده اطباء

پیشینه:فیلسوف، دانشمند و حکیم

تاریخ تولد:۱ شهریور ۳۵۹ه‍.ش

محل تولد:بخارا (ازبکستان کنونی)

ادامه
امام علی (ع),زندگینامه امام علی (ع),بیوگرافی امام علی (ع) زندگینامه امام علی (ع)

نام کامل: علی بن ابی طالب

لقب ها:امیرالمؤمنین، مرتضی، اسداللّه، حیدر کرار، سید عرب، سیدالمسلمین، امام المتّقین

تاریخ تولد:۱۳ رجب سال سی ام عام الفیل

محل تولد:کعبه، مکه، حجاز

درگذشت:۲۱ رمضان ۴۰ هجری

مدفن:حرم علی بن ابی طالب، نجف، عراق

ادامه
زکریای رازی,زندگینامه زکریای رازی,زکریای رازی کیست زندگینامه زکریای رازی، فیلسوف معروف ایرانی

نام: ابوبکر محمّد بن زکریای رازی

تاریخ تولد: ۲۵۱ ه‍. ق

تاریخ مرگ: ۳۱ اکتبر ۹۲۵ م

والدین: زکریا بن یحیی

ملیت: ایرانی، عباسی

رشته فعالیت: پزشکی، فلسفه و کیمیاگری

ادامه
غلامرضا تختی,غلامرضا تختی کیست,بیوگرافی غلامرضا تختی از کودکی تا قهرمانی غلامرضا تختی

نام:غلامرضا تختی

لقب:جهان پهلوان

تولد: ۵ شهریور ۱۳۰۹

زادگاه:تهران، کشور ایران

فوت:‏ ۱۷ دی ۱۳۴۶

قد:۱۸۵ سانتیمتر 

ادامه
دیالوگ های فیلم سینمایی,بررسی بهترین دیالوگ ها,دیالوگ های باارزش

سخنوری یکی از ارکان ادبیات ایران و جهان است و نغزگویی و جمله‌های تاثیرگذار دو بن مایه اصیل در زبان محاوره تمامی ملل هستند. با توجه به همین اصل یکی از پایه‌های ماندگاری فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی را باید در دیالوگ‌هایی جستجو کرد که در حافظه تاریخی مخاطبانشان نقش بسته‌اند. با توجه به استقبال و درخواست شما عزیزان تصمیم گرفتیم دیالوگ‌های ماندگار سینمای جهان و ایران و همچنین سریال‌های تلویزیونی را بازنشر کنیم. از این که همراه ما هستید و نظرات خود را با ما در میان می‌گذارید، سپاسگزاریم.

ویژه سرپوش