پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
۱۶:۲۲ - ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۶۳۸۹
دنیای خودرو

نگاهی به ۱۰ سوپر اسپرت برتر سرزمین خورشید تابان!

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خودروهای ژاپنی با هر برندی که باشند و در هر جای جهان که به فروش بروند، جدای از بحث رقابتی با دیگر خودروسازان، به قابلیت اعتماد بالا، کیفیت و قیمت مناسب خود شاخته می شوند. اما این را نیز باید دانست که خودروسازان سرزمین خورشید تابان، در کنار ساخت خودروهای اقتصادی عامه پسند، خیلی خوب بلدند که چگونه سوپراسپرت های جذاب و پرقدرتی را نیز تولید کرده و به رقابت با برندهای دیگر بفرستند.

در طول سال ها، تعدادی خودروهای افسانه ای ژاپنی بوده اند که هر یک با ویژگی های خاص خود و شاخصه های منحصر به فردی که درون خود اشته اند، نام خود را برای همیشه درصنعت خودروسازی جاودان کرده اند. سوپراسپرت هایی مانند داتسون ۲۴۰Z، مزدا RX-7، تویوتا سوپرا، اولین نسل از آکورا NSX، نیسان جی تی آر،ت ویوتا MR2، مزدا میاتا نسخه اصلی و بسیاری از خودروهای جذاب دیگر که هر یک حرفی برای گفتن داشته و دارند.

هر یک از آن ها، فرمان پذیری (هندلینگ) دقیق، قدرت قابل احترام و تکامل‌های برتر در زمینه رانندگی را ارائه داده اند. نیازی به ذکر نیست که در کنار تمام این موارد، اعتماد پذیری بالا و قیمت معقول نیز همراه همیشگی آن ها بوده است. اکنون در این مقاله، ۱۰ تا از بهترین سوپراسپرت های ژاپنی را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید آن ها را مشاهده کنید:

نیسان جی تی-آر

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

حتی با وجود بیشتر از یک دهه از چرخه فروش این خودرو، خودروی R35 نیسان جی تی آر به راه خود به عنوان یک رقیب ترسناک حتی در بین سوپراسپرت های امروزی ژاپنی ادامه می‌دهد. این گودزیلای ژاپنی، به عنوان یکی از سریع ترین خودروهای چهارچرخ محرک(AWD) اسپرت جهان شناخته می‌شود که شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت آن، حتی با بوگاتی ویرون افسانه ای برابری می‌کند.

بدون شک این خودرو در نسل های فعلی نیز از بهترین خودروهای اسپرت ژاپنی محسوب می‌شود که علاوه بر ظاهر جذاب، ویژگی‌های منحصر به فرد موتوری خاص خود را نیز دارد.

آکورا NSX

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خودروی افسانه ای ژاپنی که اکنون در چرخه هیبرید زندگی خود به سر می‌برد، اگر بالاتر از رقیبان اروپایی و آمریکایی خود نباشد، در هیچ زمینه ای کمتر از آن ها نیست. در واقع شرکت آکورا، تمامی پتانسیل خود را بر روی احیای یک نمونه مدرن از NSX گذاشته تا بتواند یک هیولایی را تولید کند که با استفاده از تریم کربنی خود، باتری های پیشرفته برای سیستم هیبرید و یک قلب تپنده ۶ سیلندر با توربودوقلو، یک شاهکار طراحی و مهندسی به شمار برود.

تمامی این ویژگی های موتوری می‌توانند قدرت بی نظیر ۵۷۳ اسب بخار را با یک شتاب فوق العاده بالا، به زیر پای راننده خود منتقل کنند. این خودرو همچنین ثابت کرده است که می‌توان در یک وسیله چهارچرخ، ترکیبی از فن آوری مدرن و احساسات انسانی را در کنار یکدیگر جای داد.

تویوتا ۸۶/سوبارو BRZ

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

این خودروی کوچک و اسپرت ژاپنی می‌تواند قدرتی معادل ۲۰۰ اسب بخار را تولید کرده و خود را در زمان حدود ۷ ثانیه، از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برساند. اگرچه شاید پیش خودتان فکر کنید که خیلی از کراس اوورهای امروزی نیز از این خودرو سریع تر باشند اما آیا می‌توان عملکرد نهایی این اسپرت تویوتا را با هیچ کراس اووری مقایسه کرد؟ سیستم تعلیق و شاسی این خودرو، یک نمونه تحسین برانگیز، هماهنگ و محکم بوده که در تعقیب و گریز ها می‌تواند لبخند را بر روی لبان راننده بنشاند.

سوبارو WRX STI

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خودروی ژاپنی مخصوص رالی ممکن است مانند دیگر رقیبان خود، یک محصول با فن آوری‌های فوق مدرن نباشد اما با همان سیستم های کمتر دیجیتال شده خود، بازهم می‌تواند درس خوبی به رقیبانش بدهد. یک قلب تپنده تخت چهارسیلندر توربوشارژ که به جعبه دنده ۶ سرعته دستی متصل شده و قدرت را به چهارچرخ (AWD) منتقل می‌کند، کمی در دنیای امروزی که عصر هیبریدها و جعبه دنده‌های اتومات فوق سریع است، کمی از مد افتاده به نظر می‌رسد.

اگرچه با این ویژگی‌ها شاید برخی بگویند که نمی‌توان این سوبارو را به یک سوپر اسپرت تشبیه کرد اما روح عملکرد بالای ژاپنی در WRX STI به ارث رسیده است.

نیسان ۳۷۰Z

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

این نیسان جذاب با ظاهر منحصربه فرد و و عملکرد دینامیکی اسپرت در حوزه رانندگی، توانسته طرفداران بسیار زیادی را برای خود در سراسر دنیا دست و پا کند. اگرچه این خودرو ظاهر جذابی دارد اما از بسیاری فن آوری های روز دنیا در زمینه ایمنی بهره ای نداشته و درون کابین آن نیز صندلی های نسبت به دیگر رقیبان، از راحتی کمتری بهره می‌برند.

البته اگر به سال عرضه این سوپراسپرت یعنی سال ۲۰۰۹ نگاهی بیندازیم جای تعجبی هم ندارد که پس از گذشت ۱۰ سال، فن آوری ها به کار رفته در آن از مد افتاده باشند. هنوز هم از طرف نیسان هیچ حرفی در مورد جایگزین مدرن تر ۳۷۰Z به میان نیامده است.

تویوتا سوپرا

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

این سوپر اسپرت خیلی کمتر از دیگر رقیبان هموطن و غیرهموطن خود نیاز به معرفی دارد. خواهرخوانده بی ام و Z4 یک خودرویی است که با ویژگی های فنی و تکنولوژیک خود و استفاده از یک قلب تپنده خطی ۶ سیلندر توربوشارژ و شاسی فوق العاده مدرن و هماهنگ، تبدیل به یک افسانه شده است.

مزدا MX-5

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

یک خودروی سبک وزن، چرخ عقب محرک(RWD) با فضای سر بی نهایت که در کنار ویژگی های دیگر، تبدیل به یک خودروی عالی شده است. MX-5 هیچگاه جزء سریع ترین یا قدرتمندترین خودروها نبوده و بدون شک، هیچگاه جزء لوکس ترین خودروهای اسپرت ژاپنی نیز نبوده است. اما این مزدا، همیشه برای صاحبان خود در بین خودروهایی قرار داشته که بیشترین جذابیت در رانندگی را ارائه داده است.

مزدا MX-5 با برچسب قیمتی کمی بالاتراز ۳۰,۰۰۰ دلار یک سوپراسپرت به صرفه است که در بین رقیبان خود، از جذابیت‌های زیادی بهره می‌برد.

لکسوس RC F

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

این لکسوس RC F یک خودرویی است  که پلی بین دو سگمنت خاص محسوب می‌شود. سوپراسپرت جذابی که مابین یک خودروی برتر لوکس و یک خودروی عضلانی تنومند مانند فورد موستانگ قرار داشته و بدون شک، ظاهر فوق العاده جذابی را نیز دارد. این خودروی با عملکرد بالای ژاپنی، با سوپراسپرت های رقیب اروپایی مقایسه می‌شود که از نظر سرعت، وزن و قدرت، بی نظیر هستند.

هوندا سیویک تایپ R

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خودروی جذاب CTR یا سیویک تایپ R، از آن دسته سوپراسپرت هایی است که هر کسی می‌خواهد از نظر قدرت، تعادل، تکامل و سرعت از خودروی خود انتظار داشته باشد. به علاوه، این خودرو که در کلاس هاچبک نیز تولید می شود، می‌تواند با موتور توربوشارژ خود و جعبه دنده ۶ سرعته دستی سریع خود، تعریف جذابی از یک سوپراسپرت ژاپنی ارائه دهد.

اینفینیتی Q60 Red SpORT 400

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

اسپرت ترین خودروی حال حاضر برند ژاپنی اینفینیتی یک سوپراسپرت جذابی است که با موتور V6 و استفاده از توربو دوقلو، می‌تواند ۴۰۰ اسب بخار قدرت را به راننده خود هدیه داده و احساس قدرت و پاسخ دهی مناسب را از طرف خود به راننده منتقل کند. اینفینتی در قسمت طراحی خارجی، نسخه خاص از Q60 خود را با ظاهری تهاجمی و در کلاس کوپه به تولید رسانده تا بتواند یک برگ برنده جذاب برای خود به عنوان یک برند لوکس ساز ژاپنی داشته باشد.

  • 22
  • 7
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آرمین 2,زندگینامه آرمین 2afm,بیوگرافی آرمین 2afm بیوگرافی آرمین زارعی(ارمین ۲fm)+ عکس

نام اصلی:آرمین زارعی

نام مستعار:آرمین ۲ای اف ام(ارمین ۲fm)

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ماه ۱۳۶۵

زادگاه:تهران، ایران

شغل:خواننده

سبک( ها):پاپ، رپ

ادامه
علی شفیعی,بهترین بازیکن والیبال جهان,خانواده علی شفیعی بیوگرافی علی شفیعی، دومین لژیونر ایران در پست سرعتی زن (+ تصاویر)

ملیت: ایرانی

لقب: شفیعی جوان

متولد: ۳۰ شهریور ماه ۱۳۷۰

محل تولد: آمل، مازندران

قد: ۱۹۹ سانتیمتر 

پست: دفاع وسط

ادامه
پیمان رنجبری,بیوگرافی پیمان رنجبری,پیمان رنجبری بازیکن لیگ یک بیوگرافی پیمان رنجبری بازیکن فوتبال ایران (+تصاویر)

نام: پیمان رنجبری

تاریخ تولد: ۳۰ مرداد ماه ۱۳۷۱

محل تولد: تبریز، ایران

قد: ۱۸۴ سانتی متر 

رشته فعالیت: بازیکن فوتبال ایران

شروع فعالیت در فوتبال: تیم جوانان اردبیل

ادامه
مگ ویتمن,زندگینامه مگ ویتمن,بیوگرافی مگ ویتمن بیوگرافی مگ ویتمن زن میلیاردر اینترنتی (+عکس)

نام کامل: مارگارت کوشینگ ویتمن

تاریخ تولد: ۴ اوت ۱۹۵۶

زادگاه: لانگ آیلند، نیویورک، آمریکا

محل سکونت: اترتون، کالیفرنیا، آمریکا

محل تحصیل: دانشگاه پرینستن، مدرسه بیزنس هاروارد 

شغل: رییس و مدیر عامل اجرایی هیولت پکرد

ادامه
علی لاریجانی,بیوگرافی علی لاریجانی,زندگینامه علی لاریجانی بیوگرافی علی لاریجانی (+عکس)

نام کامل:علی اردشیر لاریجانی

پیشینه:سیاستمدار، هیئت علمی

هیئت دولت:دولت پنجم، دولت ششم

تاریخ تولد:۱۳ خرداد ۱۳۳۶

زادگاه:نجف، عراق

محل تحصیل:دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران

ادامه
نادرشاه,بیوگرافی نادرشاه,زندگینامه نادرشاه زندگینامه نادر شاه افشار

نام کامل:نادر قلی یا نَدَرقلی

لقب ها:نادر قلی بیگ، تهماسب قلی خان، نایب السلطنه، نادر شاه

پیشینه:نخستین شاهنشاه سلسله افشاریان

تاریخ تولد:۳۰ مهر ۱۰۶۷، ۲۸ محرم ۱۱۰۰( قمری)

زادگاه:و کلات نادری پایتخت ایران در دوره افشاریه

دوران سلطنت:۱۱۴۸ تا ۱۱۶۰( قمری)( ۱۲ سال)

ادامه
ابن سینا,ابوعلی سینا,زندگینامه ابن سینا زندگینامه ابن سینا به زبان ساده

نام کامل: ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا

نام های دیگر:ابوعلی سینا، پور سینا، ابن سینا

لقب ها:شیخ الرئیس؛ شرف الملک، حجت الحق شاه زاده اطباء

پیشینه:فیلسوف، دانشمند و حکیم

تاریخ تولد:۱ شهریور ۳۵۹ه‍.ش

محل تولد:بخارا (ازبکستان کنونی)

ادامه
امام علی (ع),زندگینامه امام علی (ع),بیوگرافی امام علی (ع) زندگینامه امام علی (ع)

نام کامل: علی بن ابی طالب

لقب ها:امیرالمؤمنین، مرتضی، اسداللّه، حیدر کرار، سید عرب، سیدالمسلمین، امام المتّقین

تاریخ تولد:۱۳ رجب سال سی ام عام الفیل

محل تولد:کعبه، مکه، حجاز

درگذشت:۲۱ رمضان ۴۰ هجری

مدفن:حرم علی بن ابی طالب، نجف، عراق

ادامه
زکریای رازی,زندگینامه زکریای رازی,زکریای رازی کیست زندگینامه زکریای رازی، فیلسوف معروف ایرانی

نام: ابوبکر محمّد بن زکریای رازی

تاریخ تولد: ۲۵۱ ه‍. ق

تاریخ مرگ: ۳۱ اکتبر ۹۲۵ م

والدین: زکریا بن یحیی

ملیت: ایرانی، عباسی

رشته فعالیت: پزشکی، فلسفه و کیمیاگری

ادامه
ویژه سرپوش