۱۶:۲۲ - ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۶۳۸۹
دنیای خودرو

نگاهی به ۱۰ سوپر اسپرت برتر سرزمین خورشید تابان!

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خودروهای ژاپنی با هر برندی که باشند و در هر جای جهان که به فروش بروند، جدای از بحث رقابتی با دیگر خودروسازان، به قابلیت اعتماد بالا، کیفیت و قیمت مناسب خود شاخته می شوند. اما این را نیز باید دانست که خودروسازان سرزمین خورشید تابان، در کنار ساخت خودروهای اقتصادی عامه پسند، خیلی خوب بلدند که چگونه سوپراسپرت های جذاب و پرقدرتی را نیز تولید کرده و به رقابت با برندهای دیگر بفرستند.

در طول سال ها، تعدادی خودروهای افسانه ای ژاپنی بوده اند که هر یک با ویژگی های خاص خود و شاخصه های منحصر به فردی که درون خود اشته اند، نام خود را برای همیشه درصنعت خودروسازی جاودان کرده اند. سوپراسپرت هایی مانند داتسون ۲۴۰Z، مزدا RX-7، تویوتا سوپرا، اولین نسل از آکورا NSX، نیسان جی تی آر،ت ویوتا MR2، مزدا میاتا نسخه اصلی و بسیاری از خودروهای جذاب دیگر که هر یک حرفی برای گفتن داشته و دارند.

هر یک از آن ها، فرمان پذیری (هندلینگ) دقیق، قدرت قابل احترام و تکامل‌های برتر در زمینه رانندگی را ارائه داده اند. نیازی به ذکر نیست که در کنار تمام این موارد، اعتماد پذیری بالا و قیمت معقول نیز همراه همیشگی آن ها بوده است. اکنون در این مقاله، ۱۰ تا از بهترین سوپراسپرت های ژاپنی را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید آن ها را مشاهده کنید:

نیسان جی تی-آر

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

حتی با وجود بیشتر از یک دهه از چرخه فروش این خودرو، خودروی R35 نیسان جی تی آر به راه خود به عنوان یک رقیب ترسناک حتی در بین سوپراسپرت های امروزی ژاپنی ادامه می‌دهد. این گودزیلای ژاپنی، به عنوان یکی از سریع ترین خودروهای چهارچرخ محرک(AWD) اسپرت جهان شناخته می‌شود که شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت آن، حتی با بوگاتی ویرون افسانه ای برابری می‌کند.

بدون شک این خودرو در نسل های فعلی نیز از بهترین خودروهای اسپرت ژاپنی محسوب می‌شود که علاوه بر ظاهر جذاب، ویژگی‌های منحصر به فرد موتوری خاص خود را نیز دارد.

آکورا NSX

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خودروی افسانه ای ژاپنی که اکنون در چرخه هیبرید زندگی خود به سر می‌برد، اگر بالاتر از رقیبان اروپایی و آمریکایی خود نباشد، در هیچ زمینه ای کمتر از آن ها نیست. در واقع شرکت آکورا، تمامی پتانسیل خود را بر روی احیای یک نمونه مدرن از NSX گذاشته تا بتواند یک هیولایی را تولید کند که با استفاده از تریم کربنی خود، باتری های پیشرفته برای سیستم هیبرید و یک قلب تپنده ۶ سیلندر با توربودوقلو، یک شاهکار طراحی و مهندسی به شمار برود.

تمامی این ویژگی های موتوری می‌توانند قدرت بی نظیر ۵۷۳ اسب بخار را با یک شتاب فوق العاده بالا، به زیر پای راننده خود منتقل کنند. این خودرو همچنین ثابت کرده است که می‌توان در یک وسیله چهارچرخ، ترکیبی از فن آوری مدرن و احساسات انسانی را در کنار یکدیگر جای داد.

تویوتا ۸۶/سوبارو BRZ

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

این خودروی کوچک و اسپرت ژاپنی می‌تواند قدرتی معادل ۲۰۰ اسب بخار را تولید کرده و خود را در زمان حدود ۷ ثانیه، از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برساند. اگرچه شاید پیش خودتان فکر کنید که خیلی از کراس اوورهای امروزی نیز از این خودرو سریع تر باشند اما آیا می‌توان عملکرد نهایی این اسپرت تویوتا را با هیچ کراس اووری مقایسه کرد؟ سیستم تعلیق و شاسی این خودرو، یک نمونه تحسین برانگیز، هماهنگ و محکم بوده که در تعقیب و گریز ها می‌تواند لبخند را بر روی لبان راننده بنشاند.

سوبارو WRX STI

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خودروی ژاپنی مخصوص رالی ممکن است مانند دیگر رقیبان خود، یک محصول با فن آوری‌های فوق مدرن نباشد اما با همان سیستم های کمتر دیجیتال شده خود، بازهم می‌تواند درس خوبی به رقیبانش بدهد. یک قلب تپنده تخت چهارسیلندر توربوشارژ که به جعبه دنده ۶ سرعته دستی متصل شده و قدرت را به چهارچرخ (AWD) منتقل می‌کند، کمی در دنیای امروزی که عصر هیبریدها و جعبه دنده‌های اتومات فوق سریع است، کمی از مد افتاده به نظر می‌رسد.

اگرچه با این ویژگی‌ها شاید برخی بگویند که نمی‌توان این سوبارو را به یک سوپر اسپرت تشبیه کرد اما روح عملکرد بالای ژاپنی در WRX STI به ارث رسیده است.

نیسان ۳۷۰Z

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

این نیسان جذاب با ظاهر منحصربه فرد و و عملکرد دینامیکی اسپرت در حوزه رانندگی، توانسته طرفداران بسیار زیادی را برای خود در سراسر دنیا دست و پا کند. اگرچه این خودرو ظاهر جذابی دارد اما از بسیاری فن آوری های روز دنیا در زمینه ایمنی بهره ای نداشته و درون کابین آن نیز صندلی های نسبت به دیگر رقیبان، از راحتی کمتری بهره می‌برند.

البته اگر به سال عرضه این سوپراسپرت یعنی سال ۲۰۰۹ نگاهی بیندازیم جای تعجبی هم ندارد که پس از گذشت ۱۰ سال، فن آوری ها به کار رفته در آن از مد افتاده باشند. هنوز هم از طرف نیسان هیچ حرفی در مورد جایگزین مدرن تر ۳۷۰Z به میان نیامده است.

تویوتا سوپرا

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

این سوپر اسپرت خیلی کمتر از دیگر رقیبان هموطن و غیرهموطن خود نیاز به معرفی دارد. خواهرخوانده بی ام و Z4 یک خودرویی است که با ویژگی های فنی و تکنولوژیک خود و استفاده از یک قلب تپنده خطی ۶ سیلندر توربوشارژ و شاسی فوق العاده مدرن و هماهنگ، تبدیل به یک افسانه شده است.

مزدا MX-5

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

یک خودروی سبک وزن، چرخ عقب محرک(RWD) با فضای سر بی نهایت که در کنار ویژگی های دیگر، تبدیل به یک خودروی عالی شده است. MX-5 هیچگاه جزء سریع ترین یا قدرتمندترین خودروها نبوده و بدون شک، هیچگاه جزء لوکس ترین خودروهای اسپرت ژاپنی نیز نبوده است. اما این مزدا، همیشه برای صاحبان خود در بین خودروهایی قرار داشته که بیشترین جذابیت در رانندگی را ارائه داده است.

مزدا MX-5 با برچسب قیمتی کمی بالاتراز ۳۰,۰۰۰ دلار یک سوپراسپرت به صرفه است که در بین رقیبان خود، از جذابیت‌های زیادی بهره می‌برد.

لکسوس RC F

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

این لکسوس RC F یک خودرویی است  که پلی بین دو سگمنت خاص محسوب می‌شود. سوپراسپرت جذابی که مابین یک خودروی برتر لوکس و یک خودروی عضلانی تنومند مانند فورد موستانگ قرار داشته و بدون شک، ظاهر فوق العاده جذابی را نیز دارد. این خودروی با عملکرد بالای ژاپنی، با سوپراسپرت های رقیب اروپایی مقایسه می‌شود که از نظر سرعت، وزن و قدرت، بی نظیر هستند.

هوندا سیویک تایپ R

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خودروی جذاب CTR یا سیویک تایپ R، از آن دسته سوپراسپرت هایی است که هر کسی می‌خواهد از نظر قدرت، تعادل، تکامل و سرعت از خودروی خود انتظار داشته باشد. به علاوه، این خودرو که در کلاس هاچبک نیز تولید می شود، می‌تواند با موتور توربوشارژ خود و جعبه دنده ۶ سرعته دستی سریع خود، تعریف جذابی از یک سوپراسپرت ژاپنی ارائه دهد.

اینفینیتی Q60 Red SpORT 400

برترین خودروهای ژاپنی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

اسپرت ترین خودروی حال حاضر برند ژاپنی اینفینیتی یک سوپراسپرت جذابی است که با موتور V6 و استفاده از توربو دوقلو، می‌تواند ۴۰۰ اسب بخار قدرت را به راننده خود هدیه داده و احساس قدرت و پاسخ دهی مناسب را از طرف خود به راننده منتقل کند. اینفینتی در قسمت طراحی خارجی، نسخه خاص از Q60 خود را با ظاهری تهاجمی و در کلاس کوپه به تولید رسانده تا بتواند یک برگ برنده جذاب برای خود به عنوان یک برند لوکس ساز ژاپنی داشته باشد.

  • 18
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید