پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۱۵۵

استرس بار خودرو چیست و چگونه بر روی خودرو نصب میشود؟

استرس بار خودرو,استرس بار خودرو چیست,میله تعادل در خودرواسترس بار سبب تعادل بهتر خودرو می شود
استرس بار خودرو، نام یکی از قطعات خودروهای مسابقه ای و تقویت شده است که متشکل از یک میله آهنی میباشد و محل قرارگیری آن در داخل کاپوت است و موجب اتصال کمک فنرهای جلو به یکدیگر میشود. در این مطلب از سرپوش با استرس بار خودرو و انواع آن آشنا می شوید.

استرس بار خودرو

شما با استرس بار خودرو می توانید در سر پیچ ها بدون نگرانی از بلند شدن چرخ ها از زمین، سریعتر بپیچید. نیرو توسط این قطعه در هر دو کمک فنر، تقسیم می شود و همین امر مانع انتقال کل نیرو به یک طرف میشود و خودرو در پیچ های تند، ثبات بیشتری دارد. متأسفانه استرس بار خودرو توسط خودروسازان داخلی بر روی خودرو نصب نمی شود و در نتیجه خودروهای تولید داخل ، بیشتر واژگون می شوند. از این رو شما میتوانید استرس بار را با صرف هزینه کمی بر روی خودروی خود نصب کنید.

استرس بار خودرو موجب انتقال نیرو و ضربه به بدنه خودرو نمیشود بلکه با تقسیم نیرو در بین هر دو کمک فنر، تعادل خودرو در سر پیچ ها را بیشتر می کند. اگر این قطعه را بر روی یک خودروی بی کیفیت نظیر پراید، نصب کنید؛ خودرو در سر پیچ ها تعادل بیشتری پیدا می کند و درنتیجه احتمال واژگونی، کم تر است. لازم به ذکر است وظیفه کمک فنر، کاهش لرزش های خودرو در مسیرهای ناهموار است و در صورت خرابی کمک فنر خودرو ممکن است خودرو به یک سمت کشیده شود و سبب واژگونی آن در پیچ ها شود.

در زمان ورود به یک پیچ با خودروی بدون استرس بار، نیروی گریز از مرکز شما از پیچ به بیرون هدایت می شود اما درصورت نصب استرس بار بر روی آن، خودرویتان از پیچ خارج نمیشود و به راهش با وزن کمتری ادامه می دهد و خودرو راحت تر، کنترل میشود. درصورت وارد کردن فشار کم تر به سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو، طول عمر آن افزایش می یابد.

تاریخچه و دلایل اختراع میله تعادل

از زمانی که نخستین استرات بار، تولید شده است؛ اطلاعات دقیقی دردسترس نیست ولی هدف از اختراع این قطعه، تقویت شاسی های مک فرسون بود. باتوجه به ضعیف بودن سیستم تعلیق در قسمت بالای کاپوت، فرمان پذیری ماشین ها کاهش می یابد؛ به همین خاطر متخصصین برای پوشاندن این نقطه ضعف، استرس بار را اختراع کردند. البته سیستم تعلیق مک فرسون درحال حاضر، منسوخ شده است اما هم چنان در ایران، بعنوان شاسی اکثر تولیدات داخلی از آن استفاده میشود.

دلیل نام گذاری استرس بار در فارسی

به برجک های کمک فنرِ جلو،« نقاط استرس» می گویند؛ به این دلیل که فشار حاصل از دور زدن به این قسمت، بطور مستقیم وارد می شود و علت انتخاب نام« استرس بار» برای این قطعه در زبان فارسی، همین امر می باشد.

استرات بار خودرو,مزایای استرس بار خودرو,استرس بار خودرواسترس بار خودرو می‌تواند تا حد زیادی با نیروی گریز از مرکز مقابله کند

این میله با قرار گرفتن بر روی نقاطِ استرس، انرژی های وارده را تقسیم می کند ولی اسامی دیگری برای این قطعه توسط راننده ها و فروشنده های ایرانی تعیین شده است.

انواع استرس بار خودرو موجود در بازار

استرس بار خودرو، انواع گوناگونی دارد که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

>> استرس بار جلو:

استرس بار جلو بر روی برجک های کمک چرخ جلو به راحتی نصب می شود. باتوجه به محل قرارگیری آن در درون کاپوت، خودروی شما تغيير خاص نمی کند. این وسیله مانع ایجاد فشار بر روی چرخ های جلو میشود و در سر پیچ ها، میزان پایداری و هندلینگ خودرو را افزایش می دهد.

>> استرس بار عقب:

محل نصب استرس بار عقب در درون صندوق عقب خودرو می باشد؛ به همین خاطر موجب اشغال مقداری از فضای صندوق عقب خودروی شما میشود. اگر از نظر شما، میزان تعادل و فرمان پذیری خودرو در پیچ ها، مهمتر از اشغال شدن فضای صندوق عقب است؛ حتماً بر روی خودرو خود، هر دو استرس بار را نصب کنید وگرنه صرفا استرس بار جلو را نصب کنید.

آموزش نحوه نصب استرات بار( استرس بار)

این میله، پس از نصب شدن در زیر کاپوت، سر فنرهای طرفین خودرو را به یکدیگر متصل می کند. این میله در خودروهای دارای سیستم تعلیق مستقل، در زیر بازوها نصب می شود. در قسمت جلوی بسیاری از خودروهای امروزی، استرس بار( میله تعادل) وجود دارد و در قسمت عقب برخی از خودروهای اسپرت، از میله تعادل استفاده میشود. البته میزان استحکام استرس بارهای موجود در بازار، نسبت به نمونه های استاندارد نصب شده بر روی خودروها بیشتر است.

در صورت داشتن مهارت می توانید این قطعه را در مدت کم تر از ۱۵ دقیقه بر روی خودروی خود نصب کنید. همچنین اگر بازوی تنظیم شونده وجود دارد؛ پس از باز کردن پیچ های برجک اتاقک کمک فنر، دو کفی استرات بار را باز کنید و بعد از قرار دادن در انجا پیچ ها را ببندید. در این زمان باید نسبت تنظیم به بازو اقدام کنید و پیچ و مهره اش را به دو سر کفی استرات بار ببندید.

مزایای استرس بار

- استرس بار، میزان تعادل خودرو را بهبود می دهد. در نظر داشته باشید که اکثر خودروهای دارای استرس بار بعنوان خودروی معمولی محسوب نمیشوند. همچنین وجود استرس بار در خودرو به فرمان گیری درست کمک می کند و به این ترتیب خودرو دچار گیج فرمانی نمیشود.

‏- استرس بار به سیستم تعلیق، کمک می کند و موجب تماس لاستیک با سطح جاده بطور مداوم میشود.

- استرس بار برای ثبات خودرو بعنوان یک وسیله ضروری شناخته میشود و از این رو هیچ خطری، شما را در پیچ ها و انحرافات جاده ای تهدید نمیکند.

نام گذاری استرس بار خودرو,میله تعادل در خودرو,معایب استرات باراسترس بار به عنوان یک وسیله برای ثبات خودرو ضروری است

- درصورت نصب استرس بار بر روی خودروی خود، طول عمر جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو و همچنین پایداری خودرو در پیچ ها زیاد میشود.

- درصورت استفاده از استرس بار، نیازی به داشتن فنرهای سفت در خودروی خود به منظور رانندگی سختتر ندارید؛ به همین علت این قطعه باعث افزایش تعادل خودرو می گردد.

- گاهی اوقات نیروهای وارد شده به فنرها به منظور نگهداشتن لاستیک ها بر روی زمین، کافی نیست که باید از استرس بار استفاده کنید.

معایب استرات بار( استرس بار)

> یکی از معایب استرس بار خودرو اینست که موجب اتصال دو سر فنرهای چپ و راست به هم‌دیگر میشود و در نتیجه باعث کاهش استقلال عملکردی فنرهای چپ و راست میشود. سیستم تعلیق موظف است که لاستیک را در تماس با سطح جاده نگهدارد. هر کدام از چرخ ها با استفاده از سیستم تعلیق مستقل می توانند خود را با وضعیت جاده بطور مستقل، هماهنگ کنند.

گاهی اوقات در بعضی از شرایط باید چرخ سمت راست به سمت بالا برود و چرخ سمت چپ به سمت پائین بیاید. بنابراین درصورت اتصال این دو چرخ به یکدیگر، یکی از آن ها نمی تواند با زمین، حداکثر تماس ممکن را داشته باشد و درصورت سفت بودن میله تعادل امکان دارد که یکی از چرخ ها در پیچ های خیلی تند، بطور کامل از زمین جدا شود؛ به این دلیل که چرخ بیرونی توسط میله تعادل به سمت پائین فشار داده میشود تا تماس آن با زمین حفظ شود و از سوی دیگر چرخ سمت داخل به سمت بالا فشار داده میشود تا فشار کمتری بر روی فنر آن وارد شود.

درصورت سفت بودن میله تعادل، این نیروی رو به بالا از نیروی فنر، بیشتر می شود و چرخ از سطح زمین بطور کامل، جدا میشود که در بسیاری از خودروهای مسابقه ای، چنین وضعیتی قابل رویت است. البته این موضوع به علت محدودیت های قانونی برای خودروهای مسابقه ای است.

> از دیگر معایب استرس بار خیلی سفت می توان به از کنترل خارج شدن اتومبیل اشاره کرد. میله تعادل، فشار رو به بالا را بر هر دو چرخ جلو و عقب وارد میکند. درصورت زیاد بودن این فشار، چرخ های سمت داخل از روی زمین بلند می شوند. اگر چرخ جلو نسبت به چرخ عقب، سریعتر از زمین بلند شود؛ خودرو دچار کم فرمانی میشود درغیر این صورت اتومبیل دچار بیش فرمانی می گردد؛ به همین خاطر با تغییر دادن استحکام میله تعادل می توانید از این مشکل جلوگیری کنید. بنابراین درصورت تمایل به نصب استرس بار بر روی خودروی خود، حتماً با یک متخصصی مشورت کنید که از وضعیت سیستم تعلیق و فنر های اتومبیلتان مطلع است.

> مردم به اشتباه فکر می کنند که اگر استرس بار را بر روی خودروی خود نصب کنند؛ قیمت ماشین کاهش می یابد اما جالب است بدانید که میله تعادل بر ارزش خودروی شما هیچ اثری ندارد. شما با استفاده از چند پیچ و مهره می توانید این قطعه را به برجک های کمک فنر وصل کنید و در زمان دلخواه، آن را جدا کنید. به این ترتیب استرس بار شاسی یا سیستم تعلیق شما را تغيير نمی دهد.

معایب استرس بار خودرو,انواع استرس بار خودرو,استرس بار خودرو چیستاسترس بار خودرو انتقال نیرو و ضربه از طریق کمک را به بدنه خودرو منتقل نمی‌کند

گردآوری: بخش خودرو سرپوش

  • 14
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
ویژه سرپوش