یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۱۱۵

آموزش قرار دادن لینک در استوری به چند روش متنوع (+ تصاویر)

قرار دادن لینک در استوری,آموزش قرار دادن لینک در استوری,قرار دادن لینک در استوری اینستاگرامقرار دادن لینک در استوری اینستاگرام یک روش تعاملی و افزایش ترافیک برای مشاغل است
یکی از قابلیت های اینستاگرام که کاربران زیادی، از آن استقبال کرده اند؛ استوری اینستاگرام می باشد. علت محبوبیت استوری در بین کاربران و جذب آن ها به پیج های بیزینسی، گذاشتن لینک در استوری می باشد. در این مطلب از سرپوش نحوه قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام آموزش داده شده است.

قرار دادن لینک در استوری

به یک داستان کوتاه در اینستاگرام که بیانگر مجموعه ای از تصاویر و ویدیوهاست؛ استوری اینستاگرام می گویند. شما میتوانید در استوری پیجتان، لینک دلخواه خود را قرار دهید تا کاربران برای هدایت به صفحه ی مقصد موردنظر شما بر روی آن کلیک کنند. محدودیت هایی در نسخه های قبلی اپلیکیشن اینستاگرام برای گذاشتن لینک در استوری وجود داشت؛ یعنی شما با داشتن حداقل ۱۰ هزار فالوور یا دریافت تیک آبی از سمت اینستاگرام میتوانستید لینک به استوری، اضافه کنید اما این محدودیت ها در آپدیت های اخیر اینستاگرام برداشته شد و همه ی کاربران، قادر به گذاشتن لینک های دلخواه در استوری پیجشان هستند. شما می توانید از روش زیر در استوری خود لینک بگذارید:

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام برای چه افرادی مناسب است؟

- فروشگاه هایی که محصولاتشان را به صورت اینترنتی می فروشند؛ می توانند لینک در استوری اینستاگرام بگذارند.

- افرادی که میخواهند به مخاطبینشان از طریق اینستاگرام، موضوع خاصی را اموزش دهند.

- بلاگرها، اینفلوئنسرها و افراد دارای فالوورهای زیاد می توانند لینک در استوری اینستاگرام قرار دهند.

- صفحات شناخته شده ای که به انجام کار تبلیغات سایت، کانال و پیج اینستاگرام می پردازند.

روش های قرار دادن لینک در استوری

> گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام با استیکر Link:

شما می توانید از روش زیر برای لینک گذاشتن در استوری اقدام کنید:

پس از اجرای برنامه ی اینستاگرام باید برای رفتن به بخش استوری، صفحه را به سمت راست بکشید. سپس با انتخاب یک عکس و یا ویدیو از گالری گوشی خود، آن را در استوری آپلود نمایید. در بالای صفحه بر روی آیکون “استیکرها” بزنید. پس از انتخاب استیکر “Link” میتوانید لینک مورد نظرتان را در کادر اول وارد کنید.

سپس یک متن دلخواه در کادر دوم( Customize sticker text) وارد کنید تا آن را به جای آدرس لینک نمایش دهد.( وارد کردن این کادر اختیاری است.) در این زمان با کلیک بر روی گزینه Done، استوری شما منتشر میشود.

گذاشتن لینک یوتیوب در استوری اینستاگرام,گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام با فالوور کم,روش قرار دادن لینک در استوری اینستاگرامگذاشتن لینک در استوری اینستاگرام با استیکر Link

> اضافه کردن لینک در اینستاگرام با روش IGTV:

داشتن حداقل ۱۰ هزار کاربر، یکی از شرایط لازم اضافه کردن لینک به استوری محسوب میشود اما شما نیز می توانید محصولات یا کسب و کار خود را با تعداد فالوورهای کم تر تبلیغ کنید، به این صورت که پس از فعال کردن قسمت Swipe up باید از بخش IGTV استفاده کنید. در داخل این برنامه، پروفایل خود را انتخاب کنید و روی آیکون علامت+، ضربه بزنید. سپس گزینه IGTV Video را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید. مدت زمان ویدئویی که انتخاب میکنید باید حداقل یک دقیقه باشد وگرنه قادر به نمایش آن نیست. معمولاً از IGTV برای ویدئو های طولانی‌تر استفاده می شود.

شما می توانید از گیف های Swipe upبه منظور هدایت کاربران به سمت لینک مد نظر استفاده کنید، صرفا باید با ضربه زدن بر روی استیکرهای بالای صفحه و یا جست وجوی عبارت Swipe Up آنرا پیدا و انتخاب کنید و سپس به انتشارIGTV خود بپردازید.

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام با فالوور کم,روش قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام,روش های قرار دادن لینک در استوریاضافه کردن لینک در اینستاگرام با روش IGTV

> گذاشتن لینک یوتیوب در استوری اینستاگرام :

یکی دیگر از شبکه هایی که در صورت داشتن تولید محتوای قوی و اکانت فعال، منبع درآمد مناسبی برای شما محسوب میشود؛ یوتیوب است. صرفا کافیست که مراحل زیر را برای گذاشتن لینک یوتیوب در استوری اینستاگرام طی کنید:

در ابتدا با باز کردن پست مد نظرتان در یوتیوب باید گزینه ای که به شکل سه نقطه در منوی سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید و سپس گزینه Share را بزنید. در این مرحله پس از انتخاب Share Copy Link یوتیوب را ببندید و اینستاگرام را باز کنید. وقتی که به قسمت استوری وارد شدید از گالری خود، عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس در بالا و سمت راست صفحه در قسمت استیکرهای موجود، Link را پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید. درصورت مشاهده دو گزینه ی IGTV Video و Weblink در این قسمت باید گزینه Weblink را انتخاب و لینک یوتیوب را در آن کپی کنید.

روش های قرار دادن لینک در استوری,اضافه کردن لینک در اینستاگرام با روش IGTV,لینک در استوری اینستاگرام با استیکر Linkگذاشتن لینک یوتیوب در استوری اینستاگرام

کاربردهای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام برای اکانت ‎های مختلف، کاربردهای بسیاری دارد اما کاربران اینستاگرام از قابلیت قرار دادن لینک در استوری برای تبلیغ بیزینس خود یا دیگران استفاده می کنند. اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام در راستای اهمیت بالای محتوای استوری، کاربرد و اهمیت زیادی دارد. کاربردهای قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام به شرح زیر میباشد :

>> امکان قرار دادن لینک و درگاه پرداخت در استوری اینستاگرام :

بسیاری از کاربرانی که در اینستاگرام، فعال هستند؛ دارای وب سایتی به صورت مجزا می باشند. این افراد به منظور جذب بازدیدکننده ی بیشتر برای وب سایت خود از قابلیت قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام استفاده می کنند. در نتیجه از طریق اینستاگرام و وب سایتشان می توانند فروش انجام دهند.

قابلیت درج درگاه پرداخت مخصوص به خود در استوری، از دیگر امکانات برنامه ی اینستاگرام می باشد. اگر شما قصد مدیریت درست بر فعالیت خود را دارید، میتوانید نسبت به تهیه ی یک درگاه پرداخت اینترنتی مخصوص به خود افدام نمایید. در حقیقت شرایط خرید با درگاه پرداخت آنلاین برای مشتری، اسان میشود و علاوه‌براین شما راحتتر می توانید مدیریت کنید.

>> امکان قرار دادن لینک های داخلی در استوری اینستاگرام :

یکی از روشهای اضافه کردن لینک به استوری در خود اپلیکیشن اینستاگرام، لینک داخلی می باشد. مثلا درصورت انتشار یک پست در اینستاگرام و قرار دادن آن در استوری، لینک دهی داخلی صورت گرفته است.

حال درصورت انجام اینکار نسبت به پیج های دیگر، همین اتفاق می افتد. در نتیجه شما میتوانید پست کاربران دارای پیج عمومی را در استوری منتشر کنید. البته لینک دهی داخلی، صرفا محدود به لینک دادن پست نیست و درصورت قرار دادن لینک پروفایل و IGTV در استوری خود، لینک دهی داخلی انجام داده اید.

>> گذاشتن لینک شبکه های اجتماعی در استوری اینستاگرام :

قرار دادن لینک صفحه ی دلخواه از شبکه های مجازی دیگر، یکی از کاربرد های لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام محسوب میشود. شما میتوانید در استوری اینستاگرام ، لینک پروفایل شخصی یا چنل موردنظر خود را قرار دهید. در اینصورت ، باعث جذب مخاطبان بیشتری برای چنل یا گروه‌های چتتان میشوید. به عنوان مثال ، کسانی که می خواهند برای ویدیوهای خود در Youtube از طریق اینستاگرام، بازدیدکننده جذب کنند؛ باید در استوری اینستاگرامتان، لینک مربوط به ویدیوی خود را آپلود کنند. همچنین ادمین های چنل های تلگرامی، استفاده از این قابلیت اینستاگرام را برای افزایش ممبرهای خود، فرصت مناسبی می بینند.

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام با فالوور کم,روش قرار دادن لینک در استوری اینستاگراقرار دادن لینک در استوری اینستاگرام تاثیر کلانی در افزایش بازدید توسط مخاطبین دارد

مزایای لینک گذاشتن در استوری

در حالت کلی استورهای اینستاگرام برای کسب و کارها به عنوان یک راهکار عالی میباشد ، بدین دلیل که در خارج از ایران، دسترسی به افراد بیشتری را برای شما فراهم می کند و همین امر باعث معرفی راحتتر کالا و خدمات به تمامی این افراد میشود.

دقت کنید که شما نمی توانید اطلاعات کامل و جامعی از محصولات یا خدمات را مانند یک وب سایت ارائه دهید. قابلیت لینک گذاشتن در استوری در افزایش بازدید مخاطبین و هدایت بسوی هدف مورد نظرتان، تأثير بسیار زیادی دارد. مثلا شما به عنوان صاحب فروشگاه اینترنتی، به معرفی جدیدترین محصول خود در استوری پرداخته اید و تمایل دارید که چنین محصولی را مخاطبین از شما بخرند، حال میتوانید برای هدایت مخاطبین به همان صفحه، لینک صفحه خرید محصول را در استوری قرار دهید تا اعتماد مشتری خود را با ارائه اطلاعات کامل تر، جلب کنید و بیشتر محصولتان به فروش برود.

همچنین شما میتوانید تبلیغات دیگر صفحات و شبکه های اجتماعی را با استفاده از این قابلیت انجام دهید و درآمدی را بدست آورید.

روش های افزایش نرخ کلیک لینک های استوری

روش های افزایش نرخ کلیک لینک های استوری به شرح زیر میباشد :

* لینک نتایج مسابقه به منظور ترغیب کاربر:

یکی از راه‌های افزایش نرخ کلیک سایت، انتشار نتایج مسابقات و لیست برندگان در یک پست در سایتتان می باشد. سپس می توانید کاربران را از طریق لینک استوری به مشاهده نتایج در سایت هدایت کنید.

* قرار دادن لینک پست های جدید سایت:

وقتی که یک محتوای اموزشی مفید را برای کاربرانتان، تولید کردید؛ لینک آنرا در استوری خود بگذارید تا کاربران زیادی به سایتتان جذب شوند.

* تبلیغ محصولات یا خدمات مربوط به کسب و کار:

از پلتفرم های جذاب و کاربردی برای تبلیغ محصولات می توان به اینستاگرام اشاره کرد. شما میتوانید در سایت خود به معرفی محصولات و یا خدماتتان بپردازید و کاربران را از طریق قابلیت لینک استوری اینستاگرام دعوت کنید تا محصول مورد نظرتان را در سایت ببینند.

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام با فالوور کم,روش قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام,روش های قرار دادن لینک در استوریلینک استوری اینستاگرام یکی از مهم ترین ابزارهایی است که تاثیر شگفت انگیزی بر مشاغل دارد

* معرفی ویدیو دوره های آموزشی کاربردی:

با توجه به کوتاه بودن مدت زمان استوری های اینستاگرام و محدودیت های آپلود ویدیو در آی جی تی وی اینستاگرام میتوانید لینک ویدیوهای اموزشی خود را در استوری اینستاگرام بگذارید تا کاربران به لینک مورد نظرتان رجوع کنند.

* قرار دادن لینک تخفیف در استوری:

مردم، علاقه زیادی دارند که از پیج ها، تخفیف ها و هدایایی دریافت کنند. یکی از راههای هدایت تعداد زیاد کاربران به سایت، قرار دادن لینک تخفیف محصولات و یا خدمات می باشد.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 17
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

بیوگرافی سحر زکریا

زمان و محل تولد سحر زکریا به تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۵۲در اراک برمی گردد. مادر این بازیگر، اهل شمال بود و اصلیت پدرش که به عنوان مهندس برق، فعالیت داشت؛ از اراک بود. همین امر باعث شد که سحر تا مقطع پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کند. با این که محل تولد سحر، گیلان بوده است ولی پدرش برای او از اراک، شناسنامه گرفته است. سحر دارای یک خواهر میباشد که کوچکتر از خودش است و متاهل شده و در حال حاضر ، فرزند دارد.

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش