یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۸۷

آموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام بهمراه تصویر

آموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام,مراحل فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام,مراحل فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرامفعال سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام امنیت حساب اینستاگرام شما را افزایش می دهد
پروسه ی فعال کردن تائید دو مرحله ای اینستاگرام اصلاً سخت نیست و شما در نسخه اندرویدی و آی او اسی این اپلیکیشن می توانید به سادگی و با طی کردن چند مرحله ساده قابلیت تائید هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام

نقش امنیت در دنیای اینترنت، بسیار مهم و اساسیست. بنابراین بسیاری از اپلیکیشن ها برای ورود به برنامه از یک لایه امنیتی استفاده می کنند که یکی از این برنامه ها اینستاگرام می باشد. یکی از مزایای انجام این کار اینست که به کاهش احتمال هک شدن و دسترسی غیر مجاز به حساب کاربری کمک میکند. یکی از ویژگی های امنیتی، تائید هویت دو مرحله ای نام دارد که موجب کاهش شدت ریسک هک شدن اکانت های مختلف شما میشود. در سرویس های مختلفی، قابلیت تائید هویت دو مرحله ای ارائه شده که از آنها می توان به اکانت گوگل، تلگرام، واتساپ و غیره اشاره کرد. در زمان فعال کردن قابلیت تائید هویت دو مرحله ای برای اکانت خاص، صرفا برای وارد شدن ، رمز عبور اصلی اکتفاء نمیکند بلکه ازطریق دیگری که برای وارد شدن به این برنامه انتخاب کرده بودید باید هویتتان را به تائید برسانید. از این رو تایید هویت کاربر در دو مرحله انجام می شود، به همین خاطر به آن تایید هویت دو مرحله ای می گویند.

فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای این قابلیت را برای شما فراهم میکند که افراد سودجو یا هکرها نتوانند با اکانت های مختلف کاربران به برنامه هایتان دسترسی داسته باشند. درصورت فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای، حتی اگر فردی پسورد یا رمز عبور اولیه تان را بداند نمیتواند با آنها لاگین شود و یا اطلاعات شما را بدزدد چون با مشکل تایید هویت در مرحله دوم مواجه می شود. اما اینستاگرام هم علاوه بر سرویس ها و برنامه های نام برده شده، قابلیت دیگری به نام تایید هویت دو مرحله ای دارد. با توجه به اینکه در اینستاگرام میتوان فایل های تصویری و شخصی افراد را بارگذاری و ارسال کرد ، توصیه ی ما اینست که حتماً نسبت به فعالسازی قابلیت تائید هویت دو مرحله ای اقدام کنید.

مراحل فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام

وقتی که قابلیت تایید دو مرحله ای را برای اینستاگرام فعال میکنید امنیت حساب اینستاگرامتان بالا می رود. پس درصورت فعالسازی تائید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام یعنی شما برای ورود به اینستاگرام نیازمند کد منحصر بفردی غیر از نام کاربری و پسورد خود هستید. در واقع شما برای دسترسی به حسابتان باید دو مرحله امنیتی را رد کنید. به دو روش می توان رمز دو مرحله ای اینستاگرام را فعال کرد:

>> نخستین روش آسان برای فعال سازی تائید دو مرحله ای، استفاده از شماره تلفن همراه است. در این روش یک پیام متنی با کد منحصر بفرد در زمان ورود به حساب اینستاگرام، به گوشی تلفنتان ارسال می شود و وقتی که آن کد را وارد میکنید به حساب اینستاگرامتان وارد میشوید.

>> روش دوم فعال سازی تایید دو مرحله ای، از طریق اپلیکیشن مخصوص احراز هویت( تولید کننده کد امنیتی اینستاگرام) می باشد.

آموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام

به دو روش می توان رمز دو مرحله ای را فعال کرد. هر دو روش دارای مراحل ابتدایی مشابه به هم هستند و بعد از این که هر کدام از دو روش( پیام متنی یا برنامه احراز هویت) را انتخاب کردید مراحل بعدی متفاوت میشود. به این منظور ابتدا وارد حساب اینستاگرامتان شوید. پس از کلیک روی عکس پروفایلتان، وارد صفحه پروفایل خود می شوید، آیکن منو را در بالای صفحه و سمت راست، انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه Setting بر روی گزینه security کلیک کنید. در این مرحله باید گزینه Two- Factor Authentication و در آخر، دکمه Get Started را انتخاب کنید.

مراحل فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام,حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرام,آموزش حذف تایید دو مرحله ای اینستاگراممراحل آموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام

دو روش برای احراز هویت در پنجره باز شده وجود دارد ، از این رو باید در مورد روش فعال کردن رمز دو مرحله ای تصمیم بگیرید و یک گزینه را از میان دو گزینه پیام متنی و برنامه احراز هویت انتخاب کنید.

۱. استفاده از پیام متنی برای احراز هویت( Use Text Message):

پس از طی کردن مراحل قبل، از میان دو روش فعالسازی تائید دو مرحله ای اینستا در صفحه ی باز شده، Text Message را انتخاب کنید تا پیامک برایتان ارسال شود. این نکته را در نظر بگیرید که به شماره تلفن شما پیامک مربوطه، فرستاده میشود که شما در بخش پروفایل اینستاگرامتان، آنرا ثبت کرده اید. در صورت عدم دسترسی به این شماره، مجوز تغيير آنرا دارید. برای این کار میتوانید شماره تلفن اینستاگرامتان را از بخش Change Phone Number تغییر دهید.

مراحل فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام,آموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام,مراحل حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرامآموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام با پیامک

کد شش رقمی را پس از دریافت پیامک، در قسمت Enter Cod وارد کنید و گزینه Next را بزنید. اینستاگرام در این مرحله، تعدادی كد با عنوان Recovery Codes را به شما ارایه می دهد كه بهتر است از آنها اسكرین شات بگیرید. پس از این برای این که به حساب اینستاگرامتان وارد شوید باید كد پیامك شده توسط اینستاگرام را پس از وارد کردن پسورد اینستاگرام نیز وارد کنید.

مراحل فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام,حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرام,آموزش حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرامتصاویر آموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام از طریق پیامک

به این نکته دقت کنید كه از این به بعد برای ورود به اینستاگرام، صرفا با رمز نمی توانید وارد اكانتتان شوید و حتماً به یک پیامک دریافتی از سوی اینستاگرام نیاز دارید؛ به این ترتیب الزامیست که پیام کوتاه ارسال شده از اینستاگرام را وارد کنید. پس اگر اتفاقی برای خط گوشیتان رخ دهد و نتوانید پیامك ارسالی اینستاگرام را ببینید، دیگر به این حساب كاربری دسترسی ندارید. اگر قصد تغيير خط تلفن همراه خود یا حذف اکانت اینستاگرام تان را دارید، پیش از این که چنین کاری را انجام دهید حتماً باید اقدام به غیر فعال كردن و حذف تائید دو مرحله ای اینستاگرام نمایید.

۲. استفاده از اپلیکیشن احراز هویت برای فعال سازی رمز دو مرحله ای( Authentication App):

درصورت انتخاب چنین روشی، باید اپلیکیشن احراز هویت مناسبی را پیش از ادامه مراحل بعدی نصب کنید که یکی از این اپلیکیشن ها Google Authenticator نام دارد. با انتخاب گزینه Authentication App روی next کلیک کنید و سپس Open را انتخاب کنید. پس از اجرا شدن اپلیکیشن Google Authenticator شما باید کد شش رقمی را یادداشت کنید. دقت داشته باشید که این کد در هر ۳۰ ثانیه تغییر می کند.

نحوه تأیید دو مرحله ای اینستاگرام,ترفندهای اینستاگرامآموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام با استفاده از برنامه احراز هویت

در این مرحله باید به اپلیکیشن اینستاگرام بروید و این کد شش رقمی را در اینستاگرام وارد کنید. سپس دکمه ی Next را بزنید و مجدداً Next را انتخاب کنید. باید حتماً کد Recovery را یادداشت کنید. در مواقع عدم دسترسی به اپلیکیشن Google Authenticator، این کد برای ورود به اینستاگرام به شما کمک می کند. سپس گزینه Done را انتخاب کنید.

آموزش حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرام,مراحل فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام,آموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگراممراحل آموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام با برنامه احراز هویت

برای این که رمز دوم اینستاگرام را از طریق اپلیکیشن فعال کنید، فراموش نکنید که اگر روی گوشی خود، چند اپلیکیشن احراز هویت نصب کرده باشید و یا بخواهید برای ورود به اکانت اینستاگرام از طریق چند دستگاه مختلف اقدام کنید، باید گزینه Set Up Manually را به منظور تولید کد( IG code) انتخاب کنید و تنظیمات رمز دو مرحله ای را توسط آن در دستگاه های دیگر انجام دهید. توجه داشته باشید که این کد را باید به منظور پیشگیری از مشکل در دفعات بعدی کپی داشته باشید یا از آن اسکرین شات بگیرید. وقتی که این کد را در اپلیکیشن احراز هویت وارد کردید، رمز ۶ رقمی برایتان تولید می شود که باید برای لاگین شدن از آن، از دستگاه دیگری استفاده کنید.

تصاویر آموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام,مراحل حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرامتصاویر  آموزش فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام از روش برنامه احراز هویت

حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرام

با اینكه بسیاری از كاربران اینستاگرام برای حفظ امنیت اكانت خود در سراسر جهان، از قابلیت تائید هویت دو مرحله ای اینستاگرام استفاده می كنند ولی گاهی وقت ها افراد به دلایل مختلف، قادر به غیرفعال کردن این قابلیت هستند. یكی از این دلایل افراد اینست که میخواهند خط تلفن همراه كاربر را تغيير دهند. گاهی وقت ها كاربران برای ورود به حساب اینستاگرامشان كه تایید دو مرحله ای شده، با مشكلاتی رو به رو میشوند و استفاده از این روش برایشان سخت است. به طورمثال افرادی كه اكانت های اینستاگرام بسیاری با اطلاعات و شماره های متفاوت دارند و مدام میخواهند از یك حساب خارج شوند و به حساب دیگری وارد شوند، ممكن است جزء این دسته باشند. همچنین بعضی از افراد مطمئن هستند که حساب اینستاگرامشان هک نمیشود و از راههای مختلفی این امر انجام میشود؛ به همین خاطر به تائید دو مرحله ای اینستاگرام نیزی ندارند. درهرصورت چنانچه قصد حذف تائید دو مرحله ای اینستاگرامتان را دارید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

پس از اجرا کردن برنامه اینستاگرام، وارد اكانتتان میشوید. سپس در پائین صفحه و سمت راست، علامت آدمك را به منظور ورود به صفحه اطلاعات كاربری خود لمس کنید. سپس علامت سه خط را در سمت راست و بالای صفحه لمس كنید. پس از انتخاب گزینه یSetting وارد تنظیمات حساب كاربریتان میشوید.

با انتخاب گزینه Security به گزینه Two- Factor Authentication دسترسی می یابید. در این مرحله اگر هریک از گزینه های text message یا Authentication App فعال بود، آن ها را انتخاب کنید و گزینه turn off را بزنید.

,مراحل حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرام,ترفندهای اینستاگرامآموزش حذف فعال کردن تأیید دو مرحله ای اینستاگرام 

گاهی اوقات می خواهید تائید دو مرحله ای اینستاگرام را غیر فعال و یا حذف کنید ولی به گوشی موبایل خود یا ریكاوری دسترسی ندارید. همچنین آسان ترین روش، هنگام فراموشی رمز دو مرحله ای اینستاگرام برای دور زدن رمز دو مرحله ای، ورود به صفحه لاگین اینستاگرام و گرفتن اسکرین شات از صفحه تأیید دو مرحله ای است. سپس باید متن زیر را به ایمیل معرفی شده توسط اینستاگرام بفرستید و درخواست حذف تایید دو مرحله ای را از آن ها داشته باشید:

Hi, I’m hacked, someone put my number in my account and double- checked the invoice in my account now I can not get the code to login to my page, please remove the two- step confirmation option or a backup Send out.‎

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 13
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پور,عکس های کامران قاسم پور بیوگرافی کامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۶ اذر ۱۳۷۵

زادگاه:جویبار

ملیت:ایرانی

پیشه:کشتی گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی امیر حسین زارع و افتخارات او در رقابت ها (+ تصاویر)

زاده:آمل، مازندران

زادگاه:۲۷ دیماه سال ۱۳۷۹

ملیت:ایرانی

پیشه:ورزشکار

ورزش:کشتی

ادامه
علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفی بیوگرافی علی اکبر یوسفی کشتی‌گیر فرنگی‌کار کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۷۵

زادگاه:بابل

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

ورزش:کشتی فرنگی

ادامه
هادی چوپان,بیوگرافی هادی چوپان,عکس هادی چوپان بیوگرافی هادی چوپان بدنساز و قهرمان مستر المپیا (+ تصاویر)

زاده:۴ مهر ۱۳۶۶

زادگاه:اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس

ملیت:ایرانی

شغل:ورزشکار بدن سازی

قد:۱٫۶۹ متر( ۵ فوت ۶ ۱⁄۲ اینچ)

ادامه
حضرت یعقوب ع,زندگینامه یعقوب,نام همسر حضرت یعقوب بیوگرافی حضرت یعقوب (ع) و سرانجام زندگی او

لقب:اسرائیل

زادگاه:فلسطین

دین:یکتاپرست

خویشاوندان مهم:اسحاق، یوسف

آرامگاه: الخلیل

ادامه
مایکل فارادی,زندگینامه مایکل فارادی,کشفیات مایکل فارادی زندگینامه مایکل فارادی شیمیدان و فیزیکدان تجربی انگلیسی (+ تصاویر)

زاده:۲۲ سپتامبر ۱۷۹۱

زادگاه:جنوب لندن، انگلستان

ملیت:انگلیسی

پیشه:شیمی دان و فیزیک دان تجربی

دین:مسیحی

ادامه
فعالیت های یانگ هویی یان,عکس های یانگ هویی یان,یانگ هویی یان بیوگرافی یانگ هویی یان بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی (+ تصاویر)

زاده:۱۹۸۱

زادگاه:گوانگ دانگ شاند بیجیائو

ملیت:چینی

پیشه:کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
مسعود خداوردی,سه برادر خداوردی شب عروسی,میثم خداوردی بیوگرافی سه برادر خداوردی گروه موسیقی فان (+ تصاویر)

اعضای گروه:مسعود خداوردی( ۱۳ مرداد ۱۳۵۷، سرخه سمنان)- میثم خداوردی( ۱۶ مرداد ۱۳۶۰، سرخه سمنان)- علیرضا خداوردی( ۱۰ آذر ۱۳۶۲، سرخه سمنان)

ملیت:ایرانی

سمت:خواننده

سال های فعالیت:۱۳۹۱- اکنون

معروف شدن با:آهنگ شما خونتون مورچه داره ؟

ادامه
وحید شمسایی,بیوگرافی وحید شمسایی,عکس های جدید وحید شمسایی بیوگرافی وحید شمسایی مربی فوتسال کشور (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:فوتسال

متولد:۳۰ آذر ۱۳۵۵

قد:۱۸۰ متر

نام مستعار:آقای گل

پست:مهاجم

ادامه
ویژه سرپوش