کد مقاله: ۹۸۰۳۰۰۰۱۸

انواع روش های تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی,تبلیغات آنلاینتبلیغات آنلاین
تبلیغات اینترنتی این روز‌ها به یکی از مهمترين بخشهای تبليغات تبدیل شده است. اینترنت به عنوان یکی از رسانه هاي اجتماعي قدرتمند این روز‌ها به یکی از پرترافیک ترین عرصه های تبلیغاتی تبدیل شده است.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی عبارت است از: خرید یا اجاره ی کالا از طريق تبلیغات آنلاین.

مزایای تبلیغات اینترنتی( تبلیغات آنلاین)

تبلیغات آنلاین از جذابیت بسیار زيادي برخوردار است، به دلیل آن که قابل اندازه‌گیری بوده و باتوجه به اهدافی که دنبال می کنید می تواند بسیار پیچیده باشد.

بدین معنی که، حقیقتا این امکان وجود دارد که بصورت کوتاه مدت و بلند مدت، ارزش درامد دریافتی از هر سایت را اندازه‌گیری کنید. همچنين این قابلیت وجود دارد که براي افزایش اثرگذاری تبلیغات، بخش مشخصی از جامعه را هدف قرار دهید.

همچنین خیال کنید که شما یک فروشگاه دارید، چه زمانی می توانید بيش ترین تعداد مشتریان را جذب کنید و ميزان فروش بسيار بالايي داشته باشید؟ زمانی که فروشگاه شما در پر رفت و آمد ترین خیابان در پر جمعیت ترین شهر جهان قرار داشته باشد و تمام ۲۴ ساعت روز و تمام ۳۶۵ روز سال فروشگاه شما باز باشد. چنين شرایطی تنها زمانی براي یک فروشگاه به وجود می آید که تبلیغات اینترنتی را براي شناساندن خود و معرفی محصولات خود به کاربران استفاده نماید. زمانی که شما از تبلیغات اینترنتی براي معرفی برند و تجارت خود به کاربران استفاده می نمایید، تجارت خود را در معرض دید هزاران کاربر که در سراسر جهان به دنبال خدمات و محصولات شما هستند قرار می دهید و این معرفی در تمام ساعتهای روز و در تمام روزهای سال بصورت بدون وقفه ادامه دارد و بدین گونه شما می توانید کاربران را در هرکجای جهان که باشند و در هر ساعت و هر روز از سال براي تجارت خود جذب نمایید.

ديگر مزایای تبلیغات اینترنتی:

- هزینه کم تر و نتيجه بهتر

- مخاطب یابی هدفمند و ارتباط بهتر با مخاطبان

- قابلیت پیگیری و اندازه‌گیری عملکرد آن

- قابلیت ویرایش و بروز رسانی

- قدرت برند سازی بالا

تبلیغات اینترنتی,تبلیغات آنلاینانواع روش های تبلیغات اینترنتی

انواع تبلیغات اینترنتی( تبلیغات آنلاین):

تبلیغ درست و هدفمند براي رشد هر کسب و کاری الزامی است. هر چه نباشد، مشتریان سرانجام باید از طریقی با نام شما اشنا شوند.

افزایش اگاهی برند و بهبود فروش از مهم ترين مقاصد در بازاریابی اينترنتي است. به عنوان یک بازاریاب حوزه دیجیتال بایستی درباره تمام ابعاد تبلیغات اینترنتی اگاهی کسب کنیم. ولی مهم تر از همه، ایجاد استراتژی تبلیغاتی براي مقاصد کسب و کارتان است تا بتوانید از بهترین ترکیب تبلیغات اینترنتی جهت دستیابی به مقاصد خود دست یابید.

تبلیغات در این بستر روش های مختلفی دارد. در این قسمت میتوانید در مورد شیوه های گوناگون تبلیغات اینترنتی بخوانید و بفهمید که کدامیک شیوه های تبلیغات اینترنتی براي شما مناسب هستند.

۱- تبلیغات همسان( Native)

در تبلیغات نیتیو، تبلیغات در قالب« محتوا» عرضه می شوند؛ محتوایی که طی ارزش آفرینی براي خوانندگان، معرفِ برندی است که محتوا را سفارش داده است. به عبارت ديگر، برندها و شرکتهای مختلف با پرداخت هزینه، از وبسایت های ديگر تقاضا ميکنند که محتوایی سفارشی را براي آن ها تولید و منتشر کنند.

این محتوا کارکردهای اموزشی و تبلیغاتی دارد؛ یعنی ضمن این که محتوایی ارزشمند براي مخاطبان به شمار میرود ، آن ها را بسوی آشنایی با برند و محصولی خاص هم هدایت ميکند.

۲- تبلیغات بنری( تبلیغات نمایشی)

یک راه خوب برندینگ، تبلیغ بنری ثابت در وب سایت های مطرح ايراني است، تبلیغات بنری هنوز هم به عنوان یکی از پر استفاده ترین شیوه های تبلیغاتی مطرح است. چرا که این نوع تبلیغات همیشه در معرفی و مطرح کردن نام یک برند در فضای اینترنت مؤثر است.

با بکارگیری درست این شیوه تبلیغاتی و طراحی یک بنر جذاب و متقاعدکننده می توانید کاربران بیشتری را به طرف برند خود هدایت کنید و در پایان به تعداد مشتریان خود بیفزایید.

۳- تبلیغات موبایلی

تمامی ما در کنار لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی مان، یک تلفن همراه هوشمند یا تبلت داریم. همچنين امار استفاده از اَپ های موبایلی در این سالها ، افزایش چشم‌گیر و روز افزونی داشته است.

بعضی از کسب وکارها و اپلیکشن ها به این شکل اند که با مخاطبانشان بیش تر از طريق گوشی و تبلت ها در ارتباط هستند؛ از این رو براي دریافت بازخورد بهتر، درصورتی که تبلیغات خود را به موبایل ها بیاورند بازدهی بهتری را دریافت خواهند کرد.

۴- تبلیغات شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعي بخش مهمی از زندگی روزانه ما هستند و براي اگاهی از برند و همچنين دستیابی به مشتریان جدید بالقوه، مؤثر هستند. تبليغات در شبکه های اجتماعي می تواند بسیار هدفمند باشد.

۵- ایمیل مارکتینگ

سابقه این مدل بازاریابی اينترنتي به زمان ایجاد سرويس ایمیل برمیگردد، ولی اکنون سیستم های مخصوص بازاریابی آنلاین پیشرفت و تغييرات زيادي داشته اند. کمپین های تبلیغات ایمیلی با کمک ابزارهای ایمیل مارکتینگ خودکارسازی شده اند، امروزه با کمک یک سیستم جامع ایمیل مارکتینگ می توانید به مقاصد تجاری بسیار پرسود خود دست یابید.

۶- تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی یکی از جذاب ترین راه‌های بازاریابی آنلاین است که آگهی دهندگان می توانند براي جذب مخاطب از آن استفاده کنند. به دلیل آن که ویدیو از المان های سمعی و بصری استفاده ميکند تا نظر مخاطبان را بخود جلب کند و نسبت به متن، اطلاعات زيادي را در مدت زمان کمتری جابجا می کند.

امروزه ویدیوها یک شیوه قدرتمند براي جلب توجه مشتریان است و در نتيجه ویدئو مارکتینگ روز به روز دارای محبوبیت و اعتبار بیشتری می شوند. بازاریابان می توانند از طريق نمایش ویدیو، با ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در هر زمان و هر مکان، به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و براي برند خود بازاریابی کنند.

۷- دیجیتال ساینیج

هرچند این نام آنقدر شناخته شده نیست، ولی به آرامی وارد زندگی کاربران شده و بزودی در سال های آینده به عنوان یک واقیعت مشترک بین همگان مطرح می شود. دیجیتال ساینیج شکل پیشرفته از تبليغات بیلبوردی سنتی است که در بیلبوردها، MUPIها، دریچه های نمایش، گیشه های تلفن یا هر ایستگاه دیگری که دارای یک صفحه است، استفاده می شوند. کارایی این مدل تبليغات به قابلیت آن ها در جلب توجه مشتریان در زمان های غیر جذاب از روزشان، برمیگردد.

تبلیغات اینترنتی,تبلیغات آنلاینتبلیغات اینترنتی

۸- تبلیغات محتوایی مرتبط

از محتوای مرتبط غافل نشوید. همیشه کسانی که به دنبال محتوای خاصی میگردند، از مطالب مرتبط با آن استقبال ميکنند . خیال کنید کسی به مد و لباس علاقمند است، در حال خواندن مقاله ای در رابطه با مدل مانتو میباشد . به احتمال خيلي زیاد کسی که این محتوا را یافته است و مشغول مطالعه آن است، باید علاقمند به دانستن مطالب بیش تر در این حوزه باشد. پس میتوان با قرار دادن یک عکس لینک دار و یا قرار داده لینک در داخل این صفحه کاربر را بصورت کاملا هدفمند به صفحه خود هدایت کنید.

۹- رپورتاژ اگهی

رپورتاژ اگهی در واقع گزارشی بی طرفانه است که پیرامون موضوع، برند یا محصولی خاص، اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار ميدهد . رپورتاژ اگهی از وضعیت تبلیغاتی خارج شده و اطلاعات، گزارش یا خبر سودمندی را در اختیار مخاطب قرار ميدهد . از این رو براي کاربران جذابیت قابل توجهی دارد.

رپورتاژ اگهی اطلاعات مفیدی از محصول یا خدمات کسب وکار شما عرضه ميدهد و باعث ميشود مخاطب با آن اشنا شده و اطلاعات بیشتری پیرامون محصول یا خدمات مورد نظر کسب کند.

همچنين می توانید از عکس، ویدئو، نمودار و … جهت انتقال هرچه بهتر پیام خود به مخاطب در رپورتاژ اگهی استفاده کنید. تبلیغ رپورتاژ اگهی علاوه بر افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت، بر روی سئو و بهينه سازي سایت شما هم تأثير به سزایی دارد.

۱۰- تبليغات کلیکی:

تبلیغات کلیکی یا به اصطلاح PPC که از عبارت Pay Per Click گرفته شده است در واقع پرداخت مبلغی به ازای هر کلیک است.

تبليغات کلیکی من جمله مدل های رایج تبلیغات آنلاین است. باتوجه به افزایش استفاده از اینترنت و همچنین گوشی های هوشمند یکی از بهترین راهکارها براي شناخته شدن برند، استفاده از تبليغات آنلاین مثل تبلیغات کلیکی است.

نکته مهم:

واضح است که هزینه کردن براي تبليغات می تواند مؤثر باشد. ولی باید به خاطر داشته باشیم که این ها تبليغات اجاره اي هستند و هر زمان که شما پول کافی براي تبليغات نداشته باشید، تبليغات شما ديگر به نمایش گذاشته نمی شوند. علاوه‌براین ، درصورتی که شما در تبلیغات آنلاین باهوش نباشید، احتمال این که پول و سرمایه ی خود را هدر بدهید بسیار زیاد است. بدین ترتیب باتوجه به هدف تبلیغات، نوع محصول، ویژگیهای مخاطبان، باید شکل مناسب انتخاب شود.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 15
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.6 stars from 21 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید