شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۸۰۳۰۰۰۱۸

انواع روش های تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی,تبلیغات آنلاینتبلیغات آنلاین
تبلیغات اینترنتی این روز‌ها به یکی از مهمترين بخشهای تبليغات تبدیل شده است. اینترنت به عنوان یکی از رسانه هاي اجتماعي قدرتمند این روز‌ها به یکی از پرترافیک ترین عرصه های تبلیغاتی تبدیل شده است.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی عبارت است از: خرید یا اجاره ی کالا از طريق تبلیغات آنلاین.

مزایای تبلیغات اینترنتی( تبلیغات آنلاین)

تبلیغات آنلاین از جذابیت بسیار زيادي برخوردار است، به دلیل آن که قابل اندازه‌گیری بوده و باتوجه به اهدافی که دنبال می کنید می تواند بسیار پیچیده باشد.

بدین معنی که، حقیقتا این امکان وجود دارد که بصورت کوتاه مدت و بلند مدت، ارزش درامد دریافتی از هر سایت را اندازه‌گیری کنید. همچنين این قابلیت وجود دارد که براي افزایش اثرگذاری تبلیغات، بخش مشخصی از جامعه را هدف قرار دهید.

همچنین خیال کنید که شما یک فروشگاه دارید، چه زمانی می توانید بيش ترین تعداد مشتریان را جذب کنید و ميزان فروش بسيار بالايي داشته باشید؟ زمانی که فروشگاه شما در پر رفت و آمد ترین خیابان در پر جمعیت ترین شهر جهان قرار داشته باشد و تمام ۲۴ ساعت روز و تمام ۳۶۵ روز سال فروشگاه شما باز باشد. چنين شرایطی تنها زمانی براي یک فروشگاه به وجود می آید که تبلیغات اینترنتی را براي شناساندن خود و معرفی محصولات خود به کاربران استفاده نماید. زمانی که شما از تبلیغات اینترنتی براي معرفی برند و تجارت خود به کاربران استفاده می نمایید، تجارت خود را در معرض دید هزاران کاربر که در سراسر جهان به دنبال خدمات و محصولات شما هستند قرار می دهید و این معرفی در تمام ساعتهای روز و در تمام روزهای سال بصورت بدون وقفه ادامه دارد و بدین گونه شما می توانید کاربران را در هرکجای جهان که باشند و در هر ساعت و هر روز از سال براي تجارت خود جذب نمایید.

ديگر مزایای تبلیغات اینترنتی:

- هزینه کم تر و نتيجه بهتر

- مخاطب یابی هدفمند و ارتباط بهتر با مخاطبان

- قابلیت پیگیری و اندازه‌گیری عملکرد آن

- قابلیت ویرایش و بروز رسانی

- قدرت برند سازی بالا

تبلیغات اینترنتی,تبلیغات آنلاینانواع روش های تبلیغات اینترنتی

انواع تبلیغات اینترنتی( تبلیغات آنلاین):

تبلیغ درست و هدفمند براي رشد هر کسب و کاری الزامی است. هر چه نباشد، مشتریان سرانجام باید از طریقی با نام شما اشنا شوند.

افزایش اگاهی برند و بهبود فروش از مهم ترين مقاصد در بازاریابی اينترنتي است. به عنوان یک بازاریاب حوزه دیجیتال بایستی درباره تمام ابعاد تبلیغات اینترنتی اگاهی کسب کنیم. ولی مهم تر از همه، ایجاد استراتژی تبلیغاتی براي مقاصد کسب و کارتان است تا بتوانید از بهترین ترکیب تبلیغات اینترنتی جهت دستیابی به مقاصد خود دست یابید.

تبلیغات در این بستر روش های مختلفی دارد. در این قسمت میتوانید در مورد شیوه های گوناگون تبلیغات اینترنتی بخوانید و بفهمید که کدامیک شیوه های تبلیغات اینترنتی براي شما مناسب هستند.

۱- تبلیغات همسان( Native)

در تبلیغات نیتیو، تبلیغات در قالب« محتوا» عرضه می شوند؛ محتوایی که طی ارزش آفرینی براي خوانندگان، معرفِ برندی است که محتوا را سفارش داده است. به عبارت ديگر، برندها و شرکتهای مختلف با پرداخت هزینه، از وبسایت های ديگر تقاضا ميکنند که محتوایی سفارشی را براي آن ها تولید و منتشر کنند.

این محتوا کارکردهای اموزشی و تبلیغاتی دارد؛ یعنی ضمن این که محتوایی ارزشمند براي مخاطبان به شمار میرود ، آن ها را بسوی آشنایی با برند و محصولی خاص هم هدایت ميکند.

۲- تبلیغات بنری( تبلیغات نمایشی)

یک راه خوب برندینگ، تبلیغ بنری ثابت در وب سایت های مطرح ايراني است، تبلیغات بنری هنوز هم به عنوان یکی از پر استفاده ترین شیوه های تبلیغاتی مطرح است. چرا که این نوع تبلیغات همیشه در معرفی و مطرح کردن نام یک برند در فضای اینترنت مؤثر است.

با بکارگیری درست این شیوه تبلیغاتی و طراحی یک بنر جذاب و متقاعدکننده می توانید کاربران بیشتری را به طرف برند خود هدایت کنید و در پایان به تعداد مشتریان خود بیفزایید.

۳- تبلیغات موبایلی

تمامی ما در کنار لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی مان، یک تلفن همراه هوشمند یا تبلت داریم. همچنين امار استفاده از اَپ های موبایلی در این سالها ، افزایش چشم‌گیر و روز افزونی داشته است.

بعضی از کسب وکارها و اپلیکشن ها به این شکل اند که با مخاطبانشان بیش تر از طريق گوشی و تبلت ها در ارتباط هستند؛ از این رو براي دریافت بازخورد بهتر، درصورتی که تبلیغات خود را به موبایل ها بیاورند بازدهی بهتری را دریافت خواهند کرد.

۴- تبلیغات شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعي بخش مهمی از زندگی روزانه ما هستند و براي اگاهی از برند و همچنين دستیابی به مشتریان جدید بالقوه، مؤثر هستند. تبليغات در شبکه های اجتماعي می تواند بسیار هدفمند باشد.

۵- ایمیل مارکتینگ

سابقه این مدل بازاریابی اينترنتي به زمان ایجاد سرويس ایمیل برمیگردد، ولی اکنون سیستم های مخصوص بازاریابی آنلاین پیشرفت و تغييرات زيادي داشته اند. کمپین های تبلیغات ایمیلی با کمک ابزارهای ایمیل مارکتینگ خودکارسازی شده اند، امروزه با کمک یک سیستم جامع ایمیل مارکتینگ می توانید به مقاصد تجاری بسیار پرسود خود دست یابید.

۶- تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی یکی از جذاب ترین راه‌های بازاریابی آنلاین است که آگهی دهندگان می توانند براي جذب مخاطب از آن استفاده کنند. به دلیل آن که ویدیو از المان های سمعی و بصری استفاده ميکند تا نظر مخاطبان را بخود جلب کند و نسبت به متن، اطلاعات زيادي را در مدت زمان کمتری جابجا می کند.

امروزه ویدیوها یک شیوه قدرتمند براي جلب توجه مشتریان است و در نتيجه ویدئو مارکتینگ روز به روز دارای محبوبیت و اعتبار بیشتری می شوند. بازاریابان می توانند از طريق نمایش ویدیو، با ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در هر زمان و هر مکان، به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و براي برند خود بازاریابی کنند.

۷- دیجیتال ساینیج

هرچند این نام آنقدر شناخته شده نیست، ولی به آرامی وارد زندگی کاربران شده و بزودی در سال های آینده به عنوان یک واقیعت مشترک بین همگان مطرح می شود. دیجیتال ساینیج شکل پیشرفته از تبليغات بیلبوردی سنتی است که در بیلبوردها، MUPIها، دریچه های نمایش، گیشه های تلفن یا هر ایستگاه دیگری که دارای یک صفحه است، استفاده می شوند. کارایی این مدل تبليغات به قابلیت آن ها در جلب توجه مشتریان در زمان های غیر جذاب از روزشان، برمیگردد.

تبلیغات اینترنتی,تبلیغات آنلاینتبلیغات اینترنتی

۸- تبلیغات محتوایی مرتبط

از محتوای مرتبط غافل نشوید. همیشه کسانی که به دنبال محتوای خاصی میگردند، از مطالب مرتبط با آن استقبال ميکنند . خیال کنید کسی به مد و لباس علاقمند است، در حال خواندن مقاله ای در رابطه با مدل مانتو میباشد . به احتمال خيلي زیاد کسی که این محتوا را یافته است و مشغول مطالعه آن است، باید علاقمند به دانستن مطالب بیش تر در این حوزه باشد. پس میتوان با قرار دادن یک عکس لینک دار و یا قرار داده لینک در داخل این صفحه کاربر را بصورت کاملا هدفمند به صفحه خود هدایت کنید.

۹- رپورتاژ اگهی

رپورتاژ اگهی در واقع گزارشی بی طرفانه است که پیرامون موضوع، برند یا محصولی خاص، اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار ميدهد . رپورتاژ اگهی از وضعیت تبلیغاتی خارج شده و اطلاعات، گزارش یا خبر سودمندی را در اختیار مخاطب قرار ميدهد . از این رو براي کاربران جذابیت قابل توجهی دارد.

رپورتاژ اگهی اطلاعات مفیدی از محصول یا خدمات کسب وکار شما عرضه ميدهد و باعث ميشود مخاطب با آن اشنا شده و اطلاعات بیشتری پیرامون محصول یا خدمات مورد نظر کسب کند.

همچنين می توانید از عکس، ویدئو، نمودار و … جهت انتقال هرچه بهتر پیام خود به مخاطب در رپورتاژ اگهی استفاده کنید. تبلیغ رپورتاژ اگهی علاوه بر افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت، بر روی سئو و بهينه سازي سایت شما هم تأثير به سزایی دارد.

۱۰- تبليغات کلیکی:

تبلیغات کلیکی یا به اصطلاح PPC که از عبارت Pay Per Click گرفته شده است در واقع پرداخت مبلغی به ازای هر کلیک است.

تبليغات کلیکی من جمله مدل های رایج تبلیغات آنلاین است. باتوجه به افزایش استفاده از اینترنت و همچنین گوشی های هوشمند یکی از بهترین راهکارها براي شناخته شدن برند، استفاده از تبليغات آنلاین مثل تبلیغات کلیکی است.

نکته مهم:

واضح است که هزینه کردن براي تبليغات می تواند مؤثر باشد. ولی باید به خاطر داشته باشیم که این ها تبليغات اجاره اي هستند و هر زمان که شما پول کافی براي تبليغات نداشته باشید، تبليغات شما ديگر به نمایش گذاشته نمی شوند. علاوه‌براین ، درصورتی که شما در تبلیغات آنلاین باهوش نباشید، احتمال این که پول و سرمایه ی خود را هدر بدهید بسیار زیاد است. بدین ترتیب باتوجه به هدف تبلیغات، نوع محصول، ویژگیهای مخاطبان، باید شکل مناسب انتخاب شود.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 15
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش