شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۸۰۳۰۰۰۱۸

انواع روش های تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی,تبلیغات آنلاینتبلیغات آنلاین
تبلیغات اینترنتی این روز‌ها به یکی از مهمترين بخشهای تبليغات تبدیل شده است. اینترنت به عنوان یکی از رسانه هاي اجتماعي قدرتمند این روز‌ها به یکی از پرترافیک ترین عرصه های تبلیغاتی تبدیل شده است.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی عبارت است از: خرید یا اجاره ی کالا از طريق تبلیغات آنلاین.

مزایای تبلیغات اینترنتی( تبلیغات آنلاین)

تبلیغات آنلاین از جذابیت بسیار زيادي برخوردار است، به دلیل آن که قابل اندازه‌گیری بوده و باتوجه به اهدافی که دنبال می کنید می تواند بسیار پیچیده باشد.

بدین معنی که، حقیقتا این امکان وجود دارد که بصورت کوتاه مدت و بلند مدت، ارزش درامد دریافتی از هر سایت را اندازه‌گیری کنید. همچنين این قابلیت وجود دارد که براي افزایش اثرگذاری تبلیغات، بخش مشخصی از جامعه را هدف قرار دهید.

همچنین خیال کنید که شما یک فروشگاه دارید، چه زمانی می توانید بيش ترین تعداد مشتریان را جذب کنید و ميزان فروش بسيار بالايي داشته باشید؟ زمانی که فروشگاه شما در پر رفت و آمد ترین خیابان در پر جمعیت ترین شهر جهان قرار داشته باشد و تمام ۲۴ ساعت روز و تمام ۳۶۵ روز سال فروشگاه شما باز باشد. چنين شرایطی تنها زمانی براي یک فروشگاه به وجود می آید که تبلیغات اینترنتی را براي شناساندن خود و معرفی محصولات خود به کاربران استفاده نماید. زمانی که شما از تبلیغات اینترنتی براي معرفی برند و تجارت خود به کاربران استفاده می نمایید، تجارت خود را در معرض دید هزاران کاربر که در سراسر جهان به دنبال خدمات و محصولات شما هستند قرار می دهید و این معرفی در تمام ساعتهای روز و در تمام روزهای سال بصورت بدون وقفه ادامه دارد و بدین گونه شما می توانید کاربران را در هرکجای جهان که باشند و در هر ساعت و هر روز از سال براي تجارت خود جذب نمایید.

ديگر مزایای تبلیغات اینترنتی:

- هزینه کم تر و نتيجه بهتر

- مخاطب یابی هدفمند و ارتباط بهتر با مخاطبان

- قابلیت پیگیری و اندازه‌گیری عملکرد آن

- قابلیت ویرایش و بروز رسانی

- قدرت برند سازی بالا

تبلیغات اینترنتی,تبلیغات آنلاینانواع روش های تبلیغات اینترنتی

انواع تبلیغات اینترنتی( تبلیغات آنلاین):

تبلیغ درست و هدفمند براي رشد هر کسب و کاری الزامی است. هر چه نباشد، مشتریان سرانجام باید از طریقی با نام شما اشنا شوند.

افزایش اگاهی برند و بهبود فروش از مهم ترين مقاصد در بازاریابی اينترنتي است. به عنوان یک بازاریاب حوزه دیجیتال بایستی درباره تمام ابعاد تبلیغات اینترنتی اگاهی کسب کنیم. ولی مهم تر از همه، ایجاد استراتژی تبلیغاتی براي مقاصد کسب و کارتان است تا بتوانید از بهترین ترکیب تبلیغات اینترنتی جهت دستیابی به مقاصد خود دست یابید.

تبلیغات در این بستر روش های مختلفی دارد. در این قسمت میتوانید در مورد شیوه های گوناگون تبلیغات اینترنتی بخوانید و بفهمید که کدامیک شیوه های تبلیغات اینترنتی براي شما مناسب هستند.

۱- تبلیغات همسان( Native)

در تبلیغات نیتیو، تبلیغات در قالب« محتوا» عرضه می شوند؛ محتوایی که طی ارزش آفرینی براي خوانندگان، معرفِ برندی است که محتوا را سفارش داده است. به عبارت ديگر، برندها و شرکتهای مختلف با پرداخت هزینه، از وبسایت های ديگر تقاضا ميکنند که محتوایی سفارشی را براي آن ها تولید و منتشر کنند.

این محتوا کارکردهای اموزشی و تبلیغاتی دارد؛ یعنی ضمن این که محتوایی ارزشمند براي مخاطبان به شمار میرود ، آن ها را بسوی آشنایی با برند و محصولی خاص هم هدایت ميکند.

۲- تبلیغات بنری( تبلیغات نمایشی)

یک راه خوب برندینگ، تبلیغ بنری ثابت در وب سایت های مطرح ايراني است، تبلیغات بنری هنوز هم به عنوان یکی از پر استفاده ترین شیوه های تبلیغاتی مطرح است. چرا که این نوع تبلیغات همیشه در معرفی و مطرح کردن نام یک برند در فضای اینترنت مؤثر است.

با بکارگیری درست این شیوه تبلیغاتی و طراحی یک بنر جذاب و متقاعدکننده می توانید کاربران بیشتری را به طرف برند خود هدایت کنید و در پایان به تعداد مشتریان خود بیفزایید.

۳- تبلیغات موبایلی

تمامی ما در کنار لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی مان، یک تلفن همراه هوشمند یا تبلت داریم. همچنين امار استفاده از اَپ های موبایلی در این سالها ، افزایش چشم‌گیر و روز افزونی داشته است.

بعضی از کسب وکارها و اپلیکشن ها به این شکل اند که با مخاطبانشان بیش تر از طريق گوشی و تبلت ها در ارتباط هستند؛ از این رو براي دریافت بازخورد بهتر، درصورتی که تبلیغات خود را به موبایل ها بیاورند بازدهی بهتری را دریافت خواهند کرد.

۴- تبلیغات شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعي بخش مهمی از زندگی روزانه ما هستند و براي اگاهی از برند و همچنين دستیابی به مشتریان جدید بالقوه، مؤثر هستند. تبليغات در شبکه های اجتماعي می تواند بسیار هدفمند باشد.

۵- ایمیل مارکتینگ

سابقه این مدل بازاریابی اينترنتي به زمان ایجاد سرويس ایمیل برمیگردد، ولی اکنون سیستم های مخصوص بازاریابی آنلاین پیشرفت و تغييرات زيادي داشته اند. کمپین های تبلیغات ایمیلی با کمک ابزارهای ایمیل مارکتینگ خودکارسازی شده اند، امروزه با کمک یک سیستم جامع ایمیل مارکتینگ می توانید به مقاصد تجاری بسیار پرسود خود دست یابید.

۶- تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی یکی از جذاب ترین راه‌های بازاریابی آنلاین است که آگهی دهندگان می توانند براي جذب مخاطب از آن استفاده کنند. به دلیل آن که ویدیو از المان های سمعی و بصری استفاده ميکند تا نظر مخاطبان را بخود جلب کند و نسبت به متن، اطلاعات زيادي را در مدت زمان کمتری جابجا می کند.

امروزه ویدیوها یک شیوه قدرتمند براي جلب توجه مشتریان است و در نتيجه ویدئو مارکتینگ روز به روز دارای محبوبیت و اعتبار بیشتری می شوند. بازاریابان می توانند از طريق نمایش ویدیو، با ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در هر زمان و هر مکان، به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و براي برند خود بازاریابی کنند.

۷- دیجیتال ساینیج

هرچند این نام آنقدر شناخته شده نیست، ولی به آرامی وارد زندگی کاربران شده و بزودی در سال های آینده به عنوان یک واقیعت مشترک بین همگان مطرح می شود. دیجیتال ساینیج شکل پیشرفته از تبليغات بیلبوردی سنتی است که در بیلبوردها، MUPIها، دریچه های نمایش، گیشه های تلفن یا هر ایستگاه دیگری که دارای یک صفحه است، استفاده می شوند. کارایی این مدل تبليغات به قابلیت آن ها در جلب توجه مشتریان در زمان های غیر جذاب از روزشان، برمیگردد.

تبلیغات اینترنتی,تبلیغات آنلاینتبلیغات اینترنتی

۸- تبلیغات محتوایی مرتبط

از محتوای مرتبط غافل نشوید. همیشه کسانی که به دنبال محتوای خاصی میگردند، از مطالب مرتبط با آن استقبال ميکنند . خیال کنید کسی به مد و لباس علاقمند است، در حال خواندن مقاله ای در رابطه با مدل مانتو میباشد . به احتمال خيلي زیاد کسی که این محتوا را یافته است و مشغول مطالعه آن است، باید علاقمند به دانستن مطالب بیش تر در این حوزه باشد. پس میتوان با قرار دادن یک عکس لینک دار و یا قرار داده لینک در داخل این صفحه کاربر را بصورت کاملا هدفمند به صفحه خود هدایت کنید.

۹- رپورتاژ اگهی

رپورتاژ اگهی در واقع گزارشی بی طرفانه است که پیرامون موضوع، برند یا محصولی خاص، اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار ميدهد . رپورتاژ اگهی از وضعیت تبلیغاتی خارج شده و اطلاعات، گزارش یا خبر سودمندی را در اختیار مخاطب قرار ميدهد . از این رو براي کاربران جذابیت قابل توجهی دارد.

رپورتاژ اگهی اطلاعات مفیدی از محصول یا خدمات کسب وکار شما عرضه ميدهد و باعث ميشود مخاطب با آن اشنا شده و اطلاعات بیشتری پیرامون محصول یا خدمات مورد نظر کسب کند.

همچنين می توانید از عکس، ویدئو، نمودار و … جهت انتقال هرچه بهتر پیام خود به مخاطب در رپورتاژ اگهی استفاده کنید. تبلیغ رپورتاژ اگهی علاوه بر افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت، بر روی سئو و بهينه سازي سایت شما هم تأثير به سزایی دارد.

۱۰- تبليغات کلیکی:

تبلیغات کلیکی یا به اصطلاح PPC که از عبارت Pay Per Click گرفته شده است در واقع پرداخت مبلغی به ازای هر کلیک است.

تبليغات کلیکی من جمله مدل های رایج تبلیغات آنلاین است. باتوجه به افزایش استفاده از اینترنت و همچنین گوشی های هوشمند یکی از بهترین راهکارها براي شناخته شدن برند، استفاده از تبليغات آنلاین مثل تبلیغات کلیکی است.

نکته مهم:

واضح است که هزینه کردن براي تبليغات می تواند مؤثر باشد. ولی باید به خاطر داشته باشیم که این ها تبليغات اجاره اي هستند و هر زمان که شما پول کافی براي تبليغات نداشته باشید، تبليغات شما ديگر به نمایش گذاشته نمی شوند. علاوه‌براین ، درصورتی که شما در تبلیغات آنلاین باهوش نباشید، احتمال این که پول و سرمایه ی خود را هدر بدهید بسیار زیاد است. بدین ترتیب باتوجه به هدف تبلیغات، نوع محصول، ویژگیهای مخاطبان، باید شکل مناسب انتخاب شود.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 15
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
ویژه سرپوش