جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
۱۳:۵۱ - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۱۹۶۸
بازی ها

در کنفرانس آنلاین Xbox 20/20 چه گذشت؟/ انتشار اطلاعات برخی از برترین بازی‌های ایکس باکس سری ایکس (Xbox Series X)

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی
اطلاعاتی جدید از قیمت و بازی‌های انحصاری ایکس باکس سری ایکس در مراسم آنلاین Xbox 20/20 منتشر شد.

مایکروسافت (Microsoft) شب قبل در مراسم آنلاین Xbox 20/20 اطلاعات از بعضی بهترین بازي های ایکس باکس سری ایکس رونمایی کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شرکت مایکروسافت (Microsoft) سرانجام کنفرانسی آنلاین برای کنسول نسل بعد خود برگزار کرد و در آن به بازي های مورد انتظار و بعضی ویژگی های Xbox Series X پرداخت.

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

این گرد‌هم‌آیی اینترنتی شب قبل با عنوان Xbox ۲۰/۲۰ بر روی شبکه رفت و از این جهت کاربران توانستند ویدیو های جدیدی از عناوین محبوب خود را روی نسل آینده کنسول های خانگی مشاهده کنند. شرکت مایکروسافت در ادامه اسم بازي سازان و عناوین آنها را نیز برای Xbox Series X مشخص و همچنین قابلیت Smart Delivery را به کاربران معرفی کرد.

گفتنی است از بین عناوین معرفی شده، حداقل ۹ بازي ذکر شده اکنون برای نسل آینده آماده هستند و همینطور هیچ کدام از بازي های معرفی شده از عناوین انحصاری ایکس باکس نیستند. انتظار میرود  شرکت مایکروسافت (Microsoft Corporation) برای رونمایی از بازي های انحصاری کنسول Xbox Series X رویداد دیگری را در آینده تحت نظر قرار داده باشد.

صفحه ابتدایی جدید کنسول ایکس باکس

از مواردی که در رویداد شب قبل شرکت مایکروسافت به جهان معرفی شد میتوان به لوگوی جدید بر روی صفحه آغازین کنسول اشاره کرد. این عکس که ابتدا توسط لری هریب تائید شد قرار است تا لوگوی جدید سیستم مایکروسافت برای کنسول های جدید ایکس باکس باشد.

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

هریب در توئیتر خود با انتشار ویدیویی نوشت: "من خيلي خوشحالم که انیمیشن و صدای جدید شروع کردن تجربه استفاده از ایکس باکس سری ایکس رو تائید کنم. ما این عکس را پيشتر به نمایش گذاشتیم ولی من خواستم تا بصورت رسمی و جداگانه آنرا تائید کنم چون ممکن بود بعضی اشخاص متوجه آن نشده باشند". گفتنی است که شرکت مایکروسافت همواره ارزش زيادي برای صفحات شروع کننده کنسول خود قائل بوده و این امر در تمامی نسل ها دیده می شود.

معرفی قابلیت Smart Delivery بر روی کنسول Xbox Series X

ویژگی معرفی شده Smart Delivery به کاربران این امکان را می دهد که در صورت خرید بازي برای کنسول ایکس باکس وان، نسخه کپی شده ای را نیز برای نسل بعد، یعنی Xbox Series X دریافت کنند. به اینصورت، درصورتی که کاربر جدیدترین ایکس باکس را خریداری کند و مشخصات حساب کاربری خود را وارد نماید، شرکت مایکروسافت (Microsoft) نسخه بروز شده و متناسب با دستگاه را در اختیار فرد قرار می دهد. این ویژگی در واقع سندی است که اشخاص همواره در حال بازي کردن جدیدترین و با کیفیت ترین نسخه یک عنوان هستند. برای استفاده از ویژگی جدید، افراد می بایست کنسول Xbox Series X را خریداری کرده باشند و بازي های مورد نظرشان امکان سازگاری بر روی هر دو دستگاه را داشته باشند.

عناوینی که از قابلیت Smart Delivery بر روی کنسول Xbox Series X پشتیبانی می کنند:

Assassin' s Creed Valhalla

Call of the Sea

Chorus

Cyberpunk 2077

Halo Infinite

Hellblade 2

Dirt 5

Scarlet Nexus

Second Extinction

The Ascent

Vampire:The Masquerade-- Bloodlines 2

Yakuza:Like a Dragon

چه بازي هایی بر روی کنسول ایکس باکس سری ایکس تایید شده اند

مایکروسافت، همان طور که ذکر شد، از عناوین قابل استفاده بر روی کنسول جدید خود نیز رونمایی کرد. بعضی از بازي هایی که در برنامه شب قبل مورد بررسی قرار گرفتند از عناوینی بودند که جدیدا به طرفداران معرفی شده بودند. در ادامه بازي های مورد نظر معرفی و تاریخ عرضه بعضی از آنها نیز مشخص شده است.

عنوان محبوب مسابقه ای Dirt 5

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

این عنوان با ارتقای ماشین ها و افزایش تعداد خودرو ها، جذابیت بیشتری را به کاربران خود پیشنهاد می دهد. سازندگان این عنوان سعی کردند تا با ارائه فصول مختلف سال، زمین های مسابقه متنوع و شرایط مسیر متفاوت رضایت خریداران بازي را به خود جلب کنند. در این بازي همچنین افرادی مثل Troy Baker و Nolan North نیز صداگذاری کرده اندو عنوان Dirt 5 در سال ۲۰۲۰ و با ویژگی Smart Delivery به بازار جهانی عرضه خواهد شد.

بازي Madden NFL 21

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

شرکت مایکروسافت در مراسم خود اظهار داشت که بازی Madden NFL 21 برای کنسول XBox Series X نیز منتشر خواهد شد. در این رویداد زمان زیادی صرف معرفی بازي ذکر شده نشد، اما طبق گفته ها، این عنوان قرار است تا از قابلیت Smart Delivery پشتیبانی کند. بازی Madden NFL 21 نیز در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد.

نمایش بازی Scarlet Nexus

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

عنوان Scarlet Nexus یک بازی اکشن از مجموعه بازی سازی Bandai Namco Studios است. این گروه پيشتر عنوانی مانند Tales of Series را نیز تولید کرده بودند. کاربران بازي را بعنوان Yuito Sumeragi تجربه می کنند که تلاش دارد یک رزمنده قدرتمند باشد.

علت انتخاب این هدف توسط شخصیت اصلی، تاثیرپذیری از شخصی است که در کودکی او را نجات داده بود. او در طی ماجراجویی های خود درگیر اتفاقات غیرمنتظره در شهر New Himuka می شود.

بازي ترسناک The Medium

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

عنوان The Medium از جدیدترین بازی های ترسناک به سبک روانشناسی ساخته شده توسط Blair Witch و Observer بود. داستان بازي مورد نظر در دهه ۸۰ لهستان روایت می شود. کاربران بازی را به عنوان Marianne تجربه می کنند. این شخصیت تحت‌تأثیر کابوس های کشته شدن کودکان قرار گرفته و از این جهت دچار مشکلات متعددی است. هدف بازي آن است که کاربر برای دست یابی به منشاء وجود این کابوس ها، به مناطق مختلف سفر کنند.

عنوان انقراض ثانویه و یا همان Second Extinction

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

بازي Second Extinction عنوانی تیراندازی اول شخص است که افراد با همراهی دو کاربر دیگر میتوانند به شکار دایناسورها بپردازند. ویدیوی منتشر شده از این بازي دنیایی آخرالزمانی را به نمایش گذاشت که توسط دایناسورهای جهش یافته اشغال شده بود.

این عنوان کاربران را به پس گرفتن از دست موجودهای خطرناک جهان دعوت می کند. گفتنی است تاریخ عرضه بازي هم چنان معلوم نیست، ولی مایکروسافت اظهار داشته این عنوان از یژگی Smart Delivery پشتیبانی می کند.

بازي چندنفره The Ascent

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

عنوان The Ascent نمونه ای به سبک اکشن RPG است که به کاربران امکان بازي بهمراه دوستانشان را می دهد. اشخاص در این بازي می بایست تا با تیم خود در مقابل شرکت ها و گروه‌های خلافکار مقاوت کنند و جلوی جرم و جنایت منطقه را بگیرند. گفتنی است این عنوان با انتشار در امسال قرار است از قابلیت Smart Delivery نیز بهره مند باشد.

عنوان جالب و متفاوت Call of The Sea

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

بازي جدید Call of The Sea نمونه ای متمرکز بر روی روایتی ماجراجویانه است. کاربران در این عنوان شخصیت Norah را هدایت می کنند گه تصمیم دارد برای یافتن همسر خود منطقه های مختلف را بگردد. بازي موردنظر روایت گر داستان این زن در دهه ۱۹۳۰ است و داخل یک جزیره به وقوع می پیوندد. او در طی جست وجوی این مکان ، با پیدا کردن جزئیات تازه خاطرات مهم زندگی خود را به یاد می آورد. عنوان Call of The Sea قرار است اواخر سال جاری با قابلیت Smart Delivery به بازار جهانی عرضه شود.

عنوان ترسناک ماجراجویانه Scorn

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

بازي Scorn عنوانی ماجراجویانه و ترسناک است. بر اساس اطلاعات مطرح شده توسط سازنده های بازي، عنوان Scorn ایده خود را از سبک کارهای H.R. Giger الهام گرفته است. دنیای بازی محلی بسیار ترسناک و کابوس گونه است که کاربران میتوانند به روش های متفاوت در آن جستجو کنند. متأسفانه همواره اطلاعاتی از زمان انتشار این بازی و یا قابلیت پشتیبانی آن از Smart Delivery منتشر نشده است.

عنوان مورد انتظار Vampire:The Masquerade Bloodlines 2

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

بازي اول شخص مورد انتظار Vampire:The Masquerade Bloodlines 2 سرانجام رونمایی شد. تریلر جدید این عنوان چندین نمای دیدنی را برای طرفداران به نمایش گذاشت تا کاربران به راحتی تجربه خون آشام بودن را مشاهده کنند. همینطور این ویدیو نشانگر قدرت های مختلف شخصیت های بازي بود و محیط بازي را تا حدودی برای کاربران نمایان ساخت.

با اینکه ساخت و عرضه بازی برای کنسول آینده شرکت مایکروسافت تایید شده، ولی هم چنان جزئیاتی از تاریخ انتشار آن برای مخاطبین مطرح نشده است. این عنوان قرار بود ابتدا در اوایل امسال به مرحله انتشار برسد، اما تیم بازی سازی Paradox Interactive اخیرا اعلام‌کرد عرضه بازی تا اواخر سال ۲۰۲۰ به وقوع نمی پیوندد.

عنوان جدید و فضایی Chorus

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

بازي Chorus یک بازي داستان محور و مبارزه فضایی به صورت تیراندازی است که کاربران را به شخصیت Nara معرفی می کند. این کارکتر یک فضانورد (Astronaut) ماهر است که با جنگنده فضایی خود در کهکشان ها به سر می برد. داستان این بازی روایت گر تعقیب و گریز های نارا با گروهی خطرناک است که او تصمیم دارد آنها را نابود سازد. گفتنی است Chorus در سال ۲۰۲۱ با قابلیت Smart Delivery منتشر خواهد شد.

عنوان مورد انتظار Assassin' s Creed Valhalla

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

شرکت یوبیسافت اخیرا با انتشار تریلر سینمایی از عنوان Assassin' s Creed Valhalla طرفداران خود را خوشحال کرد و گفت کاربران تا انتشار جزئیات بعدی نیاز به صبر زيادي ندارند. در رویداد آنلاین شب گذشته ، شرکت سازنده با انتشار ویدیویی جدید، کیفیت بازي بر روی کنسول XBox Series X را به نمایش گذاشت. عنوان مورد انتظار شرکت یوبیسافت این بار در زمان وایکینگ ها به وقوع می پیوندد.

ویدویی جدید منتشر شده نمایش دقیقی از یک گیم پلی نبود و جزئیات زيادي را از نحوه مبارزه و دنیای بازی به نمایش نگذاشت. در عوض تمرکز این ویدیو بر روی مکان های بازي و مناظر نروژ تا انگستان بود. همینطور قسمت هایی از این نمایش نشانگر Evior، شخصیت اصلی، در حال استفاده از تیغ معروف اساسینزها، هدایت کشتی ها ، مدیریت ارتش خود و پرتاب تبر ها در جنگ بود. این عنوان در زمان عرضه Xbox Series X قابل استفاده است و همینطور از قابلیت Smart Delivery پشتیبانی می کند.

عنوان تیراندازی Bright Memory:Infinite

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

بازي Bright Memory:Infinite یک عنوان اول شخص اکشن است که تجربه شلیک سریع و همچنین مبارزات تن به تن را برای کاربران به ارمغان می آورد. سازندگان از این بازي بعنوان ترکیبی از بازي های Titanfall 2 و Devil may Cry یاد کرده اند. متاسفانه نه تنها زمان انتشار بازی مشخص نشده، بلکه این عنوان از قابلیت Smart Delivery نیز پشتیبانی نخواهد کرد.

معرفی بازي Yakuza:Like a Dragon

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

مایکروسافت همینطور در گردهمایی خود انتشار بازی Yakuza:Like a Dragon، که بعنوان یاکوزا ۷ هم شناخته می شود، را برای ایکس باکس جدید تائید کرد. این سری از ابتدای ساخت عناوین خود بر روی کنسول های ایکس باکس عرضه می شد، در نتیجه انتشار آن برای Xbox Series X مسأله ای دور از ذهن نبود.

گفتنی است این بازي اوایل سال در ژاپن به نمایش گذاشته شد و وجودش بر روی کنسول Play Station 4 نیز تایید شده بود. بازي ذکر شده همینطور با به پایان رساندن داستان شخصیت کازوما، حالا بیانگر روایت زندگی کاسوگا ایچیبان است. عنوان Yakuza مانند اساسینز، در زمان عرضه کنسول جدید مایکروسافت دردسترس خواهد بود.

فهرست بازی سازان عناوین کنسول Xbox Series X

شرک مایکروسافت همچنین فهرستی را از تمام بازي سازان و شرکت هایی که اکنون بر روی عناوین کنسول ایکس باکس سری ایکس فعالیت دارند را منتشر کرد. فهرست بعضی از این شرکت ها به شرح ذیل است:

۲ Ton Studios

Abstractions

Allods

Amazon Games

Asobo Studio

Athlon Games

Beatshapers

Big Ant Studios

Black Bird Interactive

Black Forest

Blackwood Games

Blitworks

Bohemia Interactive

Bossa

Bugbear

CI Games

Coatsink

Coffee Stain Publishing

Crystal Dynamics

***

اولین اطلاعات منتشر شده درباره قیمت نسل بعدی کنسول ایکس باکس

به تازگی یکی از مدیران شرکت مایکروسافت و رییس بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت اطلاعاتی را درباره قیمت کنسول Xbox Series X منتشر کرده است این مدیر اعلام کرده است که از قیمت این کنسول آگاهی کامل دارد و کنسول این شرکت قرار است به طور جدی با کنسول PS5 رقابت کند و می‌تواند از هر نظر کنسول PS5 را کنار زند.

اسپنسر درباره قیمت این کنسول اینگونه اعلام کرد:" من نسبت به قیمتی که قرار است در آینده اعلام شود احساس بسیار خوبی دارم و انتظار می‌رود این کنسول به دلیل قیمت بسیار مناسب آن بتواند به فروش بالایی در بین کاربران دست پیدا کند."

صحبت‌های این مدیر شرکت مایکروسافت اعلام می‌کند که شرکت مذکور هنوز به قیمتی نهایی دست پیدا نکرده است و قصد دارد مقرون به صرفه‌ترین قیمت را برای این کنسول پیدا کند. از طرفی هم این احتمال وجود دارد که شرکت مایکروسافت به دنبال یافتن قیمت کنسول شرکت سونی باشد تا با پایین آوردن قیمت کنسول خود بتواند به فروش بالاتری نسبت به این کنسول دست پیدا کند.

مدیر شرکت مایکروسافت همچنین اعلام کرد که تیم سازنده کنسول ایکس باکس معتقد هستند با برنامه‌ای که برای این کنسول دارند خواهند توانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کنند. از طرفی هم نباید انتظار قیمتی بسیار پایین برای کنسول بعدی مایکروسافت را داشت چرا که این کنسول یقینا قیمتی بالاتر از کنسول‌های Xbox One X یا Xbox One که حدود ۵۰۰ دلار بود را خواهند داشت.

این سازنده بارها اعلام کرده بود که قصد جنگ با کنسول‌های دیگر را ندارد اما مطمئنا مایکروسافت به دنبال پیشی گرفتن از سونی و جبران شکست خود در نسل فعلی کنسول ها است؛ هنوز اطلاعات زیادی از قیمت دو کنسول بعدی دنیای عناوین رایانه‌ای منتشر نشده است و بایدمنتظر اعلام شرکت‌های بزرگ سازنده کنسول ماند.

ایکس باکس سری ایکس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

  • 13
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
رضا بهرام,زندگینامه رضا بهرام,رضا هلاورجانی بیوگرافی رضا بهرام از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

نام هنری: رضا بهرام

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۷۰

محل تولد: یزد

شغل: خواننده

سبک: پاپ

ادامه
شهریار مقانلو,عکس های شهریار مقانلو,شهریار مقانلو بازیکن فوتبال بیوگرافی شهریار مقانلو، اقای گل لیگ ازادگان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ماه ۱۳۷۳

محل تولد: زنجان

ملیت: ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۷ سانتی متر

ادامه
رضا صادقی,همسر رضا صادقی,آهنگ های رضا صادقی بیوگرافی رضا صادقی محبوب ترین خواننده مشکی پوش (+ تصاویر خانوادگی)

نام مستعار: پادشاه مشکی

تولد: ۲۵ مرداد ماه ۱۳۵۸

ملیت: ایرانی

سبک( ها): موسیقی پاپ ایرانی

ساز( ها): گیتار، پیانو، کیبورد

ادامه
صادق محرمی,صادق محرمی و خانواده اش,بیوگرافی صادق محرمی بیوگرافی صادق محرمی (+جدیدترین تصاویر)

زادروز: ۱۱ اسفند ۱۳۷۴

زادگاه: هشتپر، ایران

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۴ متر

پست: دفاع راست

ادامه
فرزاد فرزین,تصاویر فرزاد فرزین,مصاحبه با فرزاد فرزین بیوگرافی فرزاد فرزین خواننده و بازیگر محبوب (+ جدیدترین تصاویر)

تاریخ تولد: ۳ تیر ۱۳۶۰ 

ملیت: ایرانی

سبک ها: پاپ، راک، الکترونیک، جاز

حرفه ها: خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده، ترانه سرا، بازیگر

سازها: گیتار، پیانو، کیبورد

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
ویژه سرپوش