سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹
۲۱:۰۸ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۱۰۴۶
فناوری اطلاعات و ارتباطات

جهرمی: بسته‌های قدیمی و ارزان قیمت اپراتورها، از طریق سایت آنها در دسترس است/ روایت معاون وزیر ارتباطات از ۵G در ایران

محمد جواد آذری جهرمی,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
وزیر ارتباطات درباره وضعیت پیگیری موضوع بسته های اینترنتی توضیح داد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات اظهار‌کرد: بسته های قدیمی و ارزان قیمت اپراتورها، از طریق سایت آن ها دردسترس است. صرفا از سایت خرید بسته کنید.

پرونده تخلف اپراتورها در تعزیرات در حال رسیدگی است. با اختیاری که دولت به رگولاتوری داد، از این هفته جرائم بسیار سنگینی وضع می کنیم تا متخلفان به تبعیت از مقررات بازگردند.

روایت معاون وزیر ارتباطات از ۵G در ایران

معاون وزیر ارتباطات گفت: در آینده ای نه چندان دور فضای مجازی به بستر اصلی اقتصاد دیجیتال تبدیل می شود. اقتصاد دیجیتال در بسياري از کشورها، سهم خوبی از اقتصاد را از آن خود کرده است و ما نیز باید در کشورمان بستر مناسبی در این زمینه ایجاد کنیم.

«حسین فلاح جوشقانی» روز شنبه در گفتگو با ایرنا درباره ضرورت توسعه نسل پنجم ارتباطات اظهار‌کرد: همانطور که سالها قبل و در زمان توسعه اینترنت نسل سوم و چهارم، تعلل کردیم و در نهایت مجبور به سرمایه گذاری زیاد در این حوزه شدیم تا کمبودها را جبران کنیم، اگر در دستیابی به نسل پنجم ارتباطات هم کم کاری کنیم، قطعاً با مشکل روبرو خواهیم شد.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور اظهار‌کرد: فرآیند تحول حوزه دیجیتال در کشور باید همگام با تمام جهان رخ دهد. مخصوصا حوزه ICT که فن آوری های مربوط به آن به سرعت در حال تغییر و تحول است.

بعضی معتقدند، در این وضعیت اقتصادی و با توجه به مشکلاتی که وجود دارد، سرمایه گذاری روی اینترنت نسل پنجم ضروری نیست. معاون وزیر ارتباطات در این مورد اعتقاد دارد: ما ناگزیر از توسعه تکنولوژی هستیم. در حوزه فناوری مدت زمان زيادي طول نمی کشد که تکنولوژی های جدید جایگزین قدیمی ترها میشوند و قدیمی ها بعضی از کارهای تخصصی را پوشش نمی دهند.

او ادامه داد: در پاسخ به این که می گویند «الان چه نیازی به ورود نسل پنجم ارتباطات به ایران است؟» باید بگویم این طرح اکنون به صورت پایلوت در کشور اجرایی شده تا ابعاد مختلف این تکنولوژی از تمامی جهات مورد بررسی قرار بگیرد.

فضای مجازی بستر اصلی اقتصاد دیجیتال است

او با تأکید بر این که«۵G تنها تغییر حوزه ارتباطات و اینترنت نیست و تغییر یک اکوسیستم است» اظهار‌کرد: نسل پنجم ارتباطات صرفا یک فناوری موبایلی نیست، بلکه فناوری فراگیری در حوزه ICT است که دنیا را متحول می کند.

به گفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همگرایی اینترنت (Internet) فیکس و همراه، توسعه صنایع و کسب و کارها بر بستر ۵G همگی جزء اتفاقاتی هستند که با ورود نسل پنجم ارتباطات باید منتظر آن بود.

فلاح گفت: در آینده ای نه چندان دور فضای مجازی به بستر اصلی اقتصاد دیجیتال تبدیل می شود. اقتصاد دیجیتال در بسياري از کشورها، سهم خوبی از اقتصاد را از آن خود کرده است و ما نیز باید در کشورمان بستر مناسبی را ایجاد کنیم.

مطمئنا افرادی که اکنون از توسعه نسل پنجم ارتباطات در کشور انتقاد می کنند، اگر در آینده این تکنولوژی وارد دنیا شود و ما عقب مانده باشیم، باز هم به ما انتقاد خواهند کرد. مجموعه وزارت ارتباطات و پژوهشگاه های مرتبط به این وزارت خانه نقشه راه نسل پنجم ارتباطات را تدوین کرده اند و مشغول کار کردن در این حوزه هستند. در تمام دنیا ابتدا طرح به صورت پایلوت انجام می شود و بعد از آن از پوشش موبایلی برخوردار خواهد شد.

گوشی نسل پنجم ارتباطات در بازار وجود دارد 

محمد جواد آذری جهرمی,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات

او در مورد کمبود گوشی تلفن همراهی که نسل پنجم ارتباطات را پوشش می دهد، گفت: اینک در بازار تعدادی گوشی وجود دارد که این فناوری را پوشش دهد. ضمن اینکه طرح پایلوت به این معناست که نسل پنجم ارتباطات، ابتدا در اپراتورها، مراکز پژوهشی، صنایع و دانشگاه ها تست می شود تا دانش فنی حداقلی در این خصوص به دست بیاید و بتوانیم با چشم باز به پیشواز آینده برویم.

معاون وزیر ارتباطات اظهار‌کرد: تکنولوژی آهسته وارد زندگی ما می شود و مردم هم بسته به نیازی که دارند به استقبال آن می روند. قرار نیست شوک یک باره ای به مردم وارد شود. ورود هر تکنولوژی به شیوه هات اسپات است. یعنی ابتدا در نقاطی که ویژگی های ترافیکی دریافت سرویس را دارند ارائه می شود و بعد از آن توسعه پیدا می کند.

ملاحظات فرهنگی را در نظر می گیریم

او اضافه کرد: نسل پنجم ارتباطات هم پس از تست شدن در مکان های علمی و دانشی، در مکان های پرجمعیت و عمومی دردسترس کاربران قرار می گیرد و بعد از آن میتوان به کاربران در نقاط پرترافیک خدمات داد. پس از این مرحله است که میتواند به مطالبه روز مردم تبدیل شود. دقیقا مانند اتفاقی که برای نسل های پیش از این رخ داد و شاهد هستیم که اکنون مردم در نقاط دورافتاده روستاها هم درخواست پوشش نسل چهارم ارتباطات را دارند.

فلاح جوشقانی اظهار کرد: تکنولوژی مسیر خود را طی می کند، ما هم اگر به تکنولوژی هایی مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و مسائلی از این دست نیاز داریم باید نسل پنجم ارتباطات را به صورت پایلوت پیش ببریم.

معاون وزیر ارتباطات اظهار‌کرد: البته در کنار آن ملاحظاتی فرهنگی را هم در نظر خواهیم گرفت تا برای رویارویی با تمام ابعاد آن آماده باشیم ولی این تکنولوژی چه بخواهیم و چه نخواهیم وارد کشور می شود.

  • 18
  • 7
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
این هم مثل همون گوجه است که میگفت بیایید از سر کوچه ما بخرید!!!تو سایت هم همچین چیزی نیست
مشاهده کامنت های بیشتر
آلفرد مارشال,زندگی نامه آلفرد مارشال,تصاویر آلفرد مارشال زندگینامه آلفرد مارشال، اقتصاددان برجسته قرن نوزدهم (+ تصاویر)

زادروز: ۲۶ ژوئیه ۱۸۴۲

زادگاه: لندن، انگلستان

تاریخ مرگ: ۱۳ ژوئیه ۱۹۲۴

حیطه: اقتصاد

آثار: کتاب اصول علم اقتصاد

ادامه
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
میلتون فریدمن,تصاویر میلتون فریدمن,کتابهای میلتون فریدمن زندگینامه میلتون فریدمن، اقتصاددان و آماردان آمریکایی (+ تصاویر)

متولد: ۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۱۲

زادگاه: بروکلین، نیویورک

مرگ: ۱۶ نوامبر ۲۰۰۶

ملیت: آمریکایی

رشته فعالیت: اقتصاد

ادامه
شهاب حسینی,زندگی نامه شهاب حسینی,عکس هایی از شهاب حسینی زندگینامه شهاب حسینی و تصاویری از او و خانواده اش

نام خانوادگی: حسینی تنکابنی

تاریخ تولد: ۱۳۵۲/۱۱/۱۴

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر، مجری، صداپیشه، کارگردان

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
ویژه سرپوش