سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
۱۵:۳۷ - ۲۴ دي ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۰۰۵۹۵۳
موبایل و تبلت

جزئیات کامل قابلیت‌های دوربین گلکسی S20 پلاس فاش شد

گلکسی S20 پلاس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت
سامسونگ به‌زودی گلکسی S20، جدیدترین عضو خانواده‌ی گلکسی اس را معرفی می‌کند و اکنون جزئیات کامل دوربین و قابلیت‌های جدید یکی از اعضای این خانواده، یعنی گلکسی +S20، فاش شده است.

سامسونگ ماه آینده جدیدترین اعضای خانواده‌ی گلکسی S را رونمایی خواهد کرد. قبلا تصور می‌شد پرچم‌داران جدید به‌نام گلکسی S11 به بازار عرضه شوند؛ ولی اکنون، نام گلکسی S20 برای سری جدید تأیید شده است. تعدادی تصویر از منبع ناشناسی دراختیار رسانه‌های فناوری قرار گرفته است که جزئیات طراحی بدنه و ترکیب‌بندی دوربین‌های گلکسی +S20 را نشان می‌دهد. با نگاهی به تصاویر، می‌توان استفاده از چهار لنز دوربین را در پشت گوشی جدید کره‌ای‌ها تأیید کرد. به‌علاوه در پنل جلویی، تنها یک لنز دوربین سلفی دیده می‌شود.

علاوه‌بر تصاویری که از پرچم‌دار جدید سامسونگ منتشر شد، اطلاعاتی از جزئیات و قابلیت‌های دوربین آن نیز دردسترس قرار گرفت. طبق شایعه‌هات، گلکسی S20 پلاس به یکی از ترکیب‌های قدرتمند دوربین در دنیای گوشی‌های هوشمند مجهز خواهد بود. درادامه، به برخی از قابلیت‌های و مشخصات دوربین گوشی جدید سامسونگ اشاره می‌کنیم.

گلکسی S20 پلاس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

جزئیات حسگرهای دوربین گلکسی S20 پلاس

دوربین اصلی: سونی IMX 555 با لنز ۱۲ مگاپیکسلی و ابعاد پیکسل ۱/۸ میکرومتر

دوربین دوم: سامسونگ ISOCell S5KGW2 با لنز ۶۴ مگاپیکسلی

دوربین سوم: سامسونگ ISOCell S5K2LA

دوربین چهارم: نامشخص

دوربین سلفی: سونی IMX 374 با لنز ۱۰ مگاپیکسلی مشابه با گلکسی S10 و Note 10 و پشتیبانی از ضبط ویدئو ۴K 60fps

لنز ۱۰۸ مگاپیکسلی احتمالا فقط در مدل Ultra دیده خواهد شد

اولین نکته‌ی مهم در اطلاعات منتشرشده، در رزولوشن لنز دوربین اول دیده می‌شود. اطلاعات جدید مشخصات دوربین اول را ۱۲ مگاپیکسلی با ابعاد پیکسل ۱/۸ میکرومتر ادعا می‌کند که برابر با اطلاعات منتشرشده‌ی حساب کاربری Universelce در توییتر است. حسگر دوربین از نوع IMX 555 سونی ادعا می‌شود که هنوز در بازار وجود ندارد. ایشان آگاروال، از افشاگران مشهور دنیای موبایل، نیز اطلاعات جدید را تأیید کرده و ۱۲ مگاپیکسلی بودن حسگر را با احتمال زیادی صحیح می‌داند. طبق اطلاعات فاش‌شده، لنز دوربین دوم گوشی جدید سامسونگ ۶۴ پیکسلی است که می‌توان احتمال صحیح‌بودن آن را زیاد دانست؛ البته هنوز کارایی لنز دوم مشخص نیست.

نکته‌ای که نمی‌توان در اطلاعات فاش‌شده‌ی جدید تأیید یا رد کرد، استفاده از لنز ماکرو یا حسگر ۱۰۸ مگاپیکسل است؛ چراکه اپلیکیشن دوربین دسترسی به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی یا حالت ماکرو را نشان نمی‌دهد. البته اپلیکیشن کنونی نسخه‌ی اولیه محسوب می‌شود و شاید گزینه‌های مذکور فعلا در این نسخه وجود نداشته باشند. بااین‌همه، موجودنبودن لنزهای مذکور در گوشی گلکسی S20 پلاس دور از انتظار نیست.

براساس شایعات، فقط حرفه‌ای‌ترین نسخه از پرچم‌دار جدید سامسونگ، یعنی گلکسی S20 Ultra به دوربین با حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی مجهز خواهد بود؛ درنتیجه نبود چنین دوربینی در اطلاعات کنونی آن‌چنان عجیب نیست. در اطلاعات جدید، جزئیاتی از لنز تله‌فوتو هم منتشر شد که تجهیز حسگر به بزرگ‌نمایی سه‌برابری و مجموع بزرگ‌نمایی سی‌برابری را در گلکسی S20 و گلکسی +S20 تأیید می‌کند.

امکانات ضبط ویدئو

اخبار قبلی ادعا می‌کردند سامسونگ برای گوشی‌های جدید خود امکان ضبط ویدئو ۸K را در نظر می‌گیرد. اطلاعات مذکور با بررسی کدهای اپلیکیشن دوربین سامسونگ فاش شده بود و اکنون می‌توان تأیید کرد فیلم‌برداری ۸K 30fps در گوشی گلکسی S20 پلاس وجود خواهد داشت؛ اما نمی‌توان درباره‌ی نسخه‌های دیگر اظهارنظر کرد. قطعا برخی از کاربران از نبود امکان تغییر حالت فیلم‌برداری به ۲۴fps ناراحت خواهند شد؛ اما از دیدگاه کارشناسان، تصمیم سامسونگ بر محدودکردن فیلم‌برداری به ۳۰ فریم‌برثانیه آن‌چنان اشتباه نیست. متأسفانه منبع اطلاعات جدید امکان بررسی فیلم‌برداری آهسته را با اپلیکیشن دوربین سامسونگ نداشت؛ چون گوشی هنگام استفاده از آن حالت، با اختلال روبه‌رو شد.

گلکسی S20 پلاس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

از دیگر قابلیت‌های احتمالی دوربین گوشی پرچم‌دار سامسونگ می‌توان به توانایی ضبط فیلم‌های ۴K 60fps اشاره کرد که همراه‌با لرزش‌گیری ویدئویی (احتمالا هم OIS و هم EIS) و در هر دو دوربین جلو و پشت انجام می‌شود. ظاهرا گلکسی S20 پلاس از فیلم‌برداری ۴K 60fps HDR پشتیبانی نمی‌کند و ۸K 30fps نیز چنین قابلیتی ندارد.

سامسونگ در گوشی‌ جدید پرچم‌دار خود، میکروفون زوم را نیز ارائه خواهد کرد که قبلا در گلکسی Note 10 دیده بودیم. این قابلیت که دیدگاه‌های مثبت کاربران و کارشناسان را به‌همراه داشت، صدا را بر فریم در حال فیلم‌برداری متمرکز می‌کند؛ درنتیجه زمانی‌که کاربر فیلم را با بزرگ‌نمایی ضبط کند، صدا نیز به‌نوعی بزرگ‌نمایی و روی سوژه‌ی مدنظر متمرکز می‌شود.

قابلیت Smart Selfie Angle

سامسونگ علاوه‌بر قابلیت‌های جدید در دوربین سری S، برخی حالت‌های هوشمند را نیز به آن‌ اضافه‌ می‌کند که یکی از آن‌ها Smart Selfie Angle نام دارد. این قابلیت با تشخیص تعداد افراد حاضر در فریم تصویر، در عکس‌برداری سلفی به حالت واید تغییر حالت می‌دهد؛ درنتیجه دوربین سلفی گوشی جدید سامسونگ لنز وایدی دارد که در حالت عادی بخش‌های واید اضافی را می‌بُرد. همین سیستم برای S10 و Note 10 هم به‌کار گرفته شد.

گلکسی S20 پلاس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

حالت Single Take Photo

سامسونگ گلکسی S20 پلاس حالت‌های عکس‌برداری و فیلم‌برداری جدیدی دارد که قبلا در اخبار به آن‌ها اشاره شده بود. از میان آن‌ها می‌توان Single Take را نام برد که دوربین به‌صورت خودکار فیلم‌ها و عکس‌هایی را از صحنه‌ی پیش روی کاربر ضبط می‌کند. درواقع، کاربر با فعال‌کردن این حالت و تنها حرکت در صحنه، تصاویری را به‌صورت خودکار ضبط می‌کند و بعدا گوشی تعدادی از آن‌ها را برای نگه‌داری و ذخیره پیشنهاد می‌دهد. قابلیت مذکور در هر دو دوربین جلو و عقب اجرایی خواهد بود. برای رابط کاربری آن نیز طراحی جدیدی در گالری وجود دارد.

حالت Pro Video

همان‌طورکه از نام این حالت برمی‌آید، کاربر با تنظیم آن امکان ضبط فیلم به‌صورت حرفه‌ای را خواهد داشت. درحال‌حاضر، منابع افشاسازی اطلاعات هیچ عکس و فیلمی از این حالت ندارند؛ چون نمونه‌ی اولیه‌ی گلکسی S20 پلاس دردسترس آن‌ها هنگام استفاده از این حالت با اختلال روبه‌رو شد.

گلکسی S20 پلاس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

حذف حالت Director's View

از قابلیت‌های جذاب‌تر که احتمالا در محصول نهایی جدید سامسونگ غایب باشد، حالت فیلم‌برداری Director's ٰView نام دارد. کاربر با استفاده از این حالت، قابلیت‌های فیلم‌برداری حرفه‌ای و کارگردانی را خواهد داشت. ایده‌ی اصلی از آنجا می‌آید که کاربر امکان تصویربرداری با لنزهای گوناگون را داشته باشد و دوربین نیز سوژه را تعقیب کند. شواهدی از وجود حالت کارگردانی در کدهای اپلیکیشن اولیه‌ی دوربین سامسونگ دیده می‌شد؛ اما مدل اولیه‌ی دردسترس منابع این خبر، چنین امکانی نداشته است. به‌هرحال، شاید سامسونگ در زمان عرضه حالت فیلم‌برداری کارگردانی را ارائه نکند.

ترکیب‌بندی دوربین

تصاویر منتشرشده چهار لنز دوربین را در پشت گوشی گلکسی S20 پلاس نشان می‌دهد. البته ۶ حفره در بخش دوربین دیده می‌شود و در سمت چپ، سه حسگر دوربین وجود دارد که احتمالا تله‌فوتو و لنز اصلی و اولتراواید هستند. در سمت راست، حسگر نامشخص چهارم را می‌بینیم که زیر آن حفره‌ای برای میکروفون و بهبود قابلیت زوم صدا وجود دارد. حفره‌ی دیگر نیز مربوط به فلش است که طبق ادعای منبع خبر، مشابه فلش گلکسی S10 و نوت ۱۰ است.

با نگاهی اولیه به ترکیب‌بندی دوربین و مشخصات گلکسی S20 پلاس، به‌نظر می‌رسد با گوشی حرفه‌ای مجهز به قابلیت‌های تصویری عالی روبه‌رو هستیم. به‌هرحال، برای تأیید حدس و گمان‌ها باید تا زمان عرضه‌ی نهایی در ماه آینده و انتشار اولین بررسی‌ها از پرچم‌دار جدید کره‌ای‌ها منتظر بمانیم.

گلکسی S20 پلاس,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

  • 12
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
ویژه سرپوش