شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۲۳ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۰۶۷۶
بانک و بیمه

 تامین اجتماعی، امانتدار خوبی برای کارگران نبوده است

تامین اجتماعی,حق بیمه‌های پرداختی کارگران در فعالیت‌های سودده اقتصادی
شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی یا همان شستا با هدف سرمایه‌گذاری حق بیمه‌های پرداختی کارگران در فعالیت‌های سودده اقتصادی و ایجاد ارزش‌افزوده برای تامین نیازهای بیمه‌شدگان در سال‌های بازنشستگی تاسیس شده، با این حال انتشار دو گزارش از فعالیت‌های این شرکت در ۱۰ -۱۵ سال گذشته نشان می‌دهد که متولیان صیانت از منافع کارگران، امانتداران خوبی برای این جامعه بزرگ نبوده‌اند.

گزارش اصلاحی شستا باید بعد از گزارش تحقیق و تفحص بیرون بیاید تا منجر به اصلاح فرایندی در مجموعه شود وگرنه کشف مصادیق تخلف به تنهایی کارساز نیست و به اصلاح اساسی منجر نمی‌شود

به گزارش «توسعه ایرانی»، بیست و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری، نمایندگان مجلس از گزارش جدید تحقیق و تفحص از شستا رونمایی کردند؛ گزارشی که مدعی نمایشی از تخلفات و اختلاس‌های کلان در این شرکت سرمایه‌گذاری است. البته پیشتر هم چنین گزارشی از عملکرد زیرمجموعه‌های تامین اجتماعی و شستا منتشر شده بود اما تداوم انتشار این گزارش‌ها نشان می‌دهد که انجام چنین تحقیق و تفحص‌هایی بدون اصلاح اساسی ساختار این نهادها، امری بیهوده است.

تخلفات مشابه در دولت‌های غیرمشابه

«علیرضا حیدری»، کارشناس رفاه و تامین اجتماعی در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه «به نظر می‌رسد تخلفات مطرح‌شده در گزارش مجلس، سال‌های طولانی در شستا ادامه‌دار بوده، می‌گوید: پیش از این و برای دوره ۱۰ ساله قبل از سال ۹۲ نیز از کل سازمان تامین اجتماعی و شستا یک گزارش تحقیق و تفحص تهیه شد. آن گزارش به صحن مجلس وقت رفت ولی با برچسب امنیتی روی آن مواجه و جزییات آن اصلاً منتشر نشد یعنی خلاف آیین‌نامه داخلی که گزارش باید قرائت و منتشر می‌شد، آن را بلوکه کردند. در آن گزارش، بنده یکی از افرادی بودم که در جریان کار بودم و تهیه آن گزارش یک سال و نیم به طول انجامید اما نتایج آن هیچ زمان بیرون نیامد.

وی اضافه می‌کند: حالا هم این گزارش را داریم ولی واقعیت این است که در همه گزارشات تحقیق و تفحص شستا، تخلفات مشابهی دیده می‌شود. در واقع برخی تخلفات در ذات خود تخلف هستند اما برای انجام آنها مجوز یا از نهادهای بالادستی یا از حوزه‌‌های مدیریتی حاکم بر شرکت صادر شده است. مثلاً در مورد تخلفات «س.م» در تامین اجتماعی که یکی از آنها استفاده و هزینه‌کرد از منابع غیرشمول بود، دیدیم که وی در دادگاه مدعی شد برایم ضوابط غیرشمول تعریف نشده بود و تعدادی رسید ارائه کرد و در نهایت در این زمینه تبرئه شد. یکی از دستاوردهای گزارشات تحقیق و تفحص، این است که حکم حسابرسی داخلی دارد و مصادیق تخلفات کشف می‌شود اما مهم مرحله، گام بعدی‌ست که باید رویه‌ها و فرایندها مورد بررسی قرار بگیرد.

کشف مصادیق تخلف، گره‌گشا نیست

به گفته این کارشناس رفاه، گزارش اصلاحی باید بعد از گزارش تحقیق و تفحص بیرون بیاید تا منجر به اصلاح فرایندی در مجموعه شود وگرنه کشف مصادیق تخلف به تنهایی کارساز نیست و به اصلاح اساسی منجر نمی‌شود.

وی در توضیح بیشتر این موضوع می‌گوید: وقتی یک اتفاق نادرستی در شستا افتاده که قبل از آن و قبل‌تر از آن هم به همین شیوه یا شیوه‌های مشابه سابقه داشته، بدون تردید نشان‌دهنده یک اشکال یا باگ سیستمی‌ست. حالا باید مرجعی که متولی اصلاحات یا تغییر است، دست به اصلاح فرایندی بزند. در نتیجه گزارش تحقیق و تفحص به تنهایی هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.

    وقتی زمینه تخلف و بستر برای بروز تخلف و سوءاستفاده از حق امضاها فراهم است، صندلی‌ها هم قیمت پیدا می‌کنند و خرید و فروش می‌شوند، موضوعی که هیچ جای دنیا یافت نمی‌شود

حیدری با بیان اینکه «اشکالات سیستمی ازجمله عدم تدوین و به‌کارگیری یک آیین‌نامه معاملاتی قوی، راه را برای تخلفات مالی و تکرار آنها در طول زمان بازمی‌گذارد»، می‌افزاید: راه‌های نفوذ یا فرار باید بسته شود. اینکه مدیران هر کاری را خواستند انجام دهند، اصلا درست نیست. اگر راه‌های نفوذ بسته نشود، هیچ کاری انجام نشده، ضمن اینکه باید بپذیریم بسیاری از تخلفات شرکت‌ها در گزارش تحقیق و تفحص نمی‌آید و مخفی می‌ماند. در انجام تحقیق و تفحص توسط یک گروه محدود که ممکن است در برخی حوزه‌ها اصلاً حرفه‌ای نباشند، به صورت گزینشی عمل می‌شود و در واقعیت همه گزارش‌های مالی حسابرسی شده شرکت‌ها بررسی نمی‌شود.

نمایش تعارض منافع در دولت و صندوق‌های بازنشستگی

این کارشناس اقتصادی در توضیح اینکه در حوزه اجرا چه اتفاقی باید بیفتد تا چنین گزارش‌هایی به نتایج مطلوب منجر شود، می‌گوید: ما آیین‌نامه‌ای به نام آیین‌نامه تعارض منافع در دولت و صندوق‌های بازنشستگی داریم که اگر اجرایی شود، از خیلی از اتفاقات که مصادیق آن را در گزارش شستا می‌بینیم، جلوگیری می‌شود. به عنوان اولین اقدام، باید پیگیری کنند که آن آیین‌نامه در همه نهادهای اقتصادی کشور ازجمله صندوق‌های بازنشستگی اجرا شود. مثلاً کمیته‌ای در سطح صندوق‌ها شکل بگیرد که کار بازخورد گرفتن و کنترل و حسابرسی داخلی را انجام دهد، هم در سطح کلان صندوق‌ها و هم در سطح خرد شرکت‌های زیرمجموعه.

شناسایی تصادفی علف‌های هرز

به اعتقاد حیدری، باید فرایندی پیش رفت و اگر فرایندها اصلاح شود، همه چیز خود به خود اصلاح می‌شود. او ادامه می‌دهد: اگر فرایندی دست به اصلاح بزنند دیگر شاهد این نخواهیم بود که در یک شرکت شستا ۵۹ میلیون دلار تخلف اتفاق بیفتد یا در شرکت دیگری ۱۹ میلیون دلار اختلاس صورت بگیرد. نکته اصلی این است که این تخلفات مالی در حوزه‌های سرمایه‌گذاری همه صندوق‌های بازنشستگی کشور اتفاق می‌افتد و اگر ابزار بازدارنده نداشته باشیم، اوضاع تغییر نخواهد کرد. بنابراین باید به سمت ایجاد و استقرار ابزارهایی برویم که بازدارندگی ایجاد می‌کنند. مثلاً اجرای یک آیین‌نامه معاملاتی، امکان عقد قراردادهای مالی زمینه‌ساز تخلف را از بین می‌برد. باید زمینه تخلف را از بین برد. نباید فقط و فقط به دنبال علف هرز بگردیم و علف‌های هرز را به صورت تصادفی شناسایی کنیم!

به گفته وی، وقتی زمینه کشت تخلف فراهم است و بستر برای بروز تخلف و سوءاستفاده از حق امضاها فراهم است، حتی صندلی‌ها قیمت پیدا می‌کنند و خرید و فروش می‌شوند! هیچ جا در دنیا یافت نمی‌شود که صندلی مدیریتی فلان شرکت یا اداره به بهمان قیمت خرید و فروش بشود!

این کارشناس رفاه اجتماعی تاکید می‌کند: گزارش باید حاوی «چه باید کرد» باشد، گلوگاه‌ها و نقاط ضعف را پیدا کند و راهکارهای مشخص اصلاحی پیشنهاد دهد. متولی تحقیق و تفحص، باید اصلاحات فرایندی پیشنهاد دهد و نسخه بدهد. اینکه فقط بگوییم سیستم بیمار است که همه می‌دانیم بیمار است و چند نشانه از بیماری را هم بیان کنند، کفایت نمی‌کند و در عمل چاره‌ساز نخواهد بود.

  • 13
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
این به اصطلاح سازمان بیمه ای بین ۳۰ تا ۳۵ سال ۳۰ درصد حقوق کارگرها را میگیرد و در زمان بازنشستگی با هزار منت و ترفند و بهانه جویی به مدت چند سال حقوق بخور و نمیر و در سطح نازل به بازنشسته ها میدهد همیشه هم صندوق بازنشستگی خالیه
یک اداره ای است که مردم را سر کیسه کند کارمندشان بخورند
صدرحمت به دزد
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش