سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳
۱۴:۴۱ - ۰۴ دي ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۰۰۱۰۴۱
بانک و بیمه

جزئیات بیمه تکمیلی بازنشستگان اعلام شد/ افزایش سقف بیمه در بخش جراحی و پاراکلینیک

بیمه تکمیلی بازنشستگان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
مدیرعامل بیمه آتیه‌سازان حافظ ، جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان را اعلام کرد و گفت: تعهدات و اعتبارات بیمه امسال، آمبولانس، خدمات سرپایی و ویزیت، آزمایشگاهی، بستری و جراحی را شامل می‌شود.

به گزارش فارس، ریاحی فر در مورد جزییات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: امسال سقف تعهدات ۱۷ درصد بیشترشده و اعتبارات تخصیص یافته از هزار میلیارد به ۱۴۰۰ میلیارد افزایش یافته است.

 

خدمات بستری،سرپایی و بستری بیماران خاص

وی در مورد جزئیات و سقف تعهدات بیمه امسال توضیح داد: در زمینه خدمات بستری فوق تخصصی و خدمات سرپایی و بستری بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج ‌موارد مورد تعهد بیمه شامل هزینه‌های بستری در بیمارستان ناشی از اعمال جراحی تخصصی و فوق تخصصی اعم از جراحی قلب و عروق، مغز و اعصاب، جراحی‌های ستون فقرات ( به جز دیسک ستون فقرات) و برخی از اعمال جراحی لگن و مفصل ران، فمور و مفصل زانو، برخی از اعمال جراحی گرانقیمت دستگاه‌های بدن، پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند ریه، پیوند مغز استخوان و هزینه‌های بستری طبی و اعمال جراحی بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج است.

 

وی افزود: همچنین داروهای تخصصی و داروهای درمان عوارض جانبی بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج و عوارض دارویی داروهای شیمی‌درمانی بیماران مبتلا به سرطان حسب تجویز پزشک معالج متخصص اعم از شمول و غیرشمول بیمه پایه مندرج در فهرست رسمی داروهای ایران مورد تأیید وزارت بهداشت و تزریق IVIG، BCG مشمول دریافت خدمات بیمه هستند.

 

ریاحی فر گفت: ویزیت، آزمایش، رادیولوژی و سایر خدمات سرپایی مرتبط با بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج را پوشش می دهیم که بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج قرارداد شامل بیماران مبتلا به تالاسمی ماژور، هموفیلی، دیالیزی مزمن، MS، پارکینسون، آلزایمر، پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند ریه، پیوند مغز استخوان، بیماری‌های ضعف و عضله مغز استخوان ( از جمله ALS ، MLS ، پولی میوزیت، دوشن و ...) بیماری های خودایمنی ( از جمله آرتریت روماتوئید، لوپوس، پمفیگوس و...)، بیماری پسوریازیس و بیماری های نوروپاتی و انواع بدخیمی‌ها (کانسرها و پری‌کانسر) است.

 

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ گفت: سقف تعهد دراین زمینه ۲۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال تعیین شده است.

 

خدمت تشخیصی، درمانی سرپایی

وی تصریح کرد: هزینه‌های خدمات تشخیصی، درمانی سرپایی از جمله فلوروسکپی، انواع ماموگرافی، سنجش تراکم استخوان، سایر انواع آنژیوگرافی، انواع سونوگرافی، انواع سی تی اسکن، انواع MRI، پزشکی هسته‌ای و انواع اسکن ، خدمات تشخیصی چشم (OCT، اسکن کان فوکال، UBM، ECC، پاکی‌متری توپوگرافی، پنتاکم، GDX ، HTR و...)، FNA ارگان‌های مختلف بدن، هولتر مانیتورینگ IOL Master، مانومتری، نوار مثانه، ICG ، نوار چشم EOG و ERG، Body box تست متاکولین (آستوگرافی)، تست‌های تنفسی، پلتیسموگرافی، پاپ اسمیر، PRP (کد ۳۰۲۳۶۵)، اکوکاردیوگرافی، ASI، نوار قلب، تست ورزش، پروگرامینگ پیس میکر، تست تیلت تست‌های ارزیابی پیس میکر، آنالیز پیس میکر، fall test فیبرواسکن کبد، اوزون‌تراپی، نوار عضله نوار عصب، نوار مغز، تست اورودینامیک، فیزیوتراپی و لیزر فیزیوتراپی، خدمات کایروپراکتیک، مگنتوتراپی، اودیومتری، اپتومتری، پریمتری اتوماتیک، بررسی عصب بینایی، بررسی عصب شنوایی، تمپانومتری، اسپیرومتری شامل خدمات بیمه است.

 

ریاحی فر افزود: ملاک محاسبه هزینه‌های مذکور تا سقف تعرفه‌های مصوب برای بخش خصوصی و نهادهای عمومی غیردولتی در سال ۹۷ است و سقف تعهد ۷.۵۰۰.۰۰۰ ریال دیده شده است.

 

خدمات آزمایشگاهی

ریاحی‌فر ادامه داد: هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی اعم از آزمایشات تشخیص طبی و آسیب‌شناسی از جمله پذیرش و نمونه‌گیری، تجزیه ادرار، شیمی بالینی، شیمی بالینی اختصاصی، هورمون‌شناسی، تومور مارکرها، خون‌شناسی، انعقاد، بانک خون، سرولوژی و ایمنولوژی، میکروب‌شناسی، آزمایش‌های متفرقه، آزمایشات ژنتیک مولکولی، تست‌های غربالگری، تشخیص پیش از تولد بیماری‌های ژنتیک، سیتوپاتولوژی، آسیب‌شناسی تشریحی، گلوبال خدمات ژنتیک و سایر موارد در لیست تعهدات ما قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: هزینه پاتولوژی مربوط به تمامی موارد نمونه‌برداری که به صورت سرپایی در مطب یا سایر مراکز درمانی انجام می‌شود مطابق تعرفه‌های آسیب‌شناسی تشریحی مورد عمل بیمه‌گر قابل پرداخت است و سقف تعهد ۳.۵۰۰.۰۰۰ ریال (به جز خدمات پزشکی قانونی و خدمات آزمایشگاهی ناباروری) است.

 

اعمال مجاز سرپایی

وی گفت: هزینه‌های مربوط به اعمال مجاز سرپایی مندرج در کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت از قبیل شکستگی‌ها، دررفتگی‌ها، انواع گچ‌گیری‌ها (به همراه هزینه‌های رادیولوژی)، آتل‌گذاری، اکسیزیون جسم خارجی، اکسیزیون تومورهای خوش‌خیم، اکسیزیون‌ میخچه، جراحی ناخن فرورفته در نسج نرم، کشیدن ناخن، درمان و کنترل خونریزی بینی، اکسیزیون آبسه، شالازیون، ناخنک چشم، پونکسیون، مایع مغزی نخاعی (LP)، در آوردن جسم خارجی از گوش و بینی است که سقف تعهد ۴.۰۰۰.۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده است.

 

هزینه‌های بستری در بیمارستان

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ گفت: هزینه‌های بستری در بیمارستان ناشی از درمان طبی، سایر اعمال جراحی، خدمات Day Care، جراحی دیسک ستون فقرات، آنژیوگرافی عروق قلب و مغز و کاروتید، سی‌تی آنژیوگرافی، مالتی دتکتور و آنژیوگرافی‌های بعضی از عروق محیطی و دیجیتال، همچنین لیزرتراپی چشم (نظیر ضایعات شبکیه، پاگ لیزر ) ،SLT (لیزرگلوکوم)، تزریق ماده فارماکولوژیک داخل ویتره مانند (آوستین، لوسنتیس، آیلا و سایر موارد مشابه)، (کراسلینگUVX,p ، PRP، PDT چشم)،RF نقاط مختلف بدن و سوزن آن و همچنین استفاده از RF از طریق آندوسکوپ، ERCP به تنهایی و یا توأم با استنت‌گذاری انواع آندوسونوگرافی انواع آندوسکوپی و کولونوسکوپی،PET اسکن، گامانایف، بیوپسی سوزنی و آسپیراسیون مغز استخوان تواما، سوزن براکی تراپی به صورت سرپایی و یا بستری، سنگ‌شکن و نمونه‌برداری از ارگان‌های مختلف بدن به وسیله سوزن نظیر (پروستات، پستان و سایر موارد مشابه) تحت هدایت تصویربرداری شامل تعهدات بیمه امسال است.

 

وی سقف تعهد را ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال از محل تعهدات فوق تخصصی و بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج قرارداد اعلام کرد.

 

خدمات رادیوگرافی

ریاحی فر گفت: هزینه خدمات رادیوگرافی (به جز فلوروسکپی و انواع ماموگرافی که در سقف خدمات تشخیصی درمانی سریاپی است) با سقف تعهد ۱.۸۰۰.۰۰۰ ریال لحاظ شده است.

 

آمبولانس

وی گفت: هزینه‌های انتقال بیمار با آمبولانس در موارد اورژانس که منجر به بستری شدن بیمار می‌ شود یا در صورت انتقال بیمار با ‌آمبولانس در طول مدت بستری به سایر مراکز تشخیصی درمانی (رفت و برگشت) در موارد داخل شهری (بدون محدودیت در تعداد دفعات) برای هر بیمه شده در طول مدت قرارداد و همچنین در مواقعی که امکان مداوای بیمار در بیمارستان‌های محل اقامت وی فراهم نباشد با تأیید مورد توسط پزشک معالج یا بیمارستان مبدأ، فقط انتقال بیمار (رفت) در موارد بین‌شهری توسط آمبولانس با هواپیما به مراکز درمانی در تعهد است (حداکثر چهار نوبت) برای هر بیمه شده در طول مدت قرارداد در سقف تعهدات بستری (عمومی یا فوق تخصصی).

 

ریاحی فر گفت: در صورت انتقال بیمار با آمبولانس در طول مدت بستری به سایر مراکز درمانی (در موارد داخل شهری) رفت و برگشت یک نوبت محسوب می‌شود و سقف تعهد آمبولانس یا هواپیما داخل شهری هر نوبت ۸۵۰.۰۰۰ ریال، آمبولانس یا هواپیما بین شهری هر نوبت ۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال خواهد بود.

 

 

  • 13
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش