سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
۱۰:۵۸ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۱۱۰۶۷۲۴
مسکن، راه، عمران

قیمت مسکن در سال ۹۷ چگونه خواهد بود؟

یوناتن بت کلیا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
این‌روزها افزایش سرسام آور نرخ دلار و انواع ارز در بازار آزاد باعث گرانی ۳۰ درصدی برخی فرآورده‌های ساختمانی شده است که بدون شک افزایش قیمت برخی نهاده‌های ساختمانی در آینده‌ای نه چندان دور بر گرانی مسکن دامن خواهد زد.

به گزارش تجارت آنلاین، هرچند که برخی مسئولان ذی‌ربط اظهار دارند که قیمت مسکن در سال‌ آینده متناسب با نرخ تورم شاید دو درصد بالاتر از نرخ تورم عمومی رشد پیدا خواهد کرد، اما آنچه که حائز اهمیت است اینکه به‌طورحتم تداوم افزایش نرخ دلار در بازار آزاد آن هم به صورت افسار گسیخته باعث دو رقمی شدن نرخ تورم در سال آینده خواهد شد، لذا اگر قیمت مسکن متناسب با نرخ تورم عمومی هم افزایش پیدا کند در سال‌ آینده شاهد افزایش چشمگیر قیمت مسکن خواهیم بود که باتوجه به اینکه با افزایش نرخ دلار در بازار ارزش پول ملی کشور کاهش پیدا می‌کند این افزایش قیمت مسکن به هیچ عنوان متناسب با قدرت خرید خانواده‌ها نخواهد بود که این امر تاثیر مثبت وام ۱۶۰ میلیون تومانی صندوق پس انداز مسکن یکم برای خانه‌دار کردن زوج‌های جوان را با اما و اگر مواجه می‌کند.

 

البته برخی از کارشناسان اقتصاد مسکن بدون توجه به افزایش قیمت دلار در بازار آزاد ادعا دارند که جهش قیمت مسکن در چند ماه گذشته حباب‌گونه و کاذب بوده و دلیل آن اقدامات سوداگرانه در بازار مسکن است. به‌عبارتی علت افزایش ۵۰ تا ۷۰ درصدی قیمت مسکن در بازار به دلیل اقدامات سوداگران است و قیمت‌های امروز بازار مسکن به هیچ عنوان واقعی نیست، لذا اگر تقاضا وارد بازار مسکن نشود، قیمت‌ها سیر نزولی خواهند داشت، با توجه به اینکه مردم قدرت خرید ندارند قیمت مسکن ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت، پس اگر متقاضیان مسکن فوریتی برای خرید مسکن ندارند دست به خرید مسکن نزنند!

 

گرانی مسکن با افزایش افسار گسیخته نرخ دلار

در همین راستا یوناتن بت کلیا عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این سوال که به طورحتم نرخ تورم در سال‌ آینده با تداوم افزایش نرخ دلار در بازار آزاد دورقمی خواهد شد، آیا افزایش نرخ تورم باعث گرانی قابل توجه قیمت واحدهای مسکونی به ویژه متراژهای ۵۰ تا ۹۰ متری نمی‌شود؟ در گفت‌و گو با «روزنامه تجارت» می‌گوید: وقتی ارز در بازار آزاد گران می‌شود ناخودآگاه این افزایش قیمت ارز بر روی قیمت تمام کالاهای اساسی اثر می‌گذارد و باعث گرانی تمام کالاها خواهد شد.

 

به طورحتم با افزایش قیمت دلار در بازار آزاد نرخ کالاهای وارداتی برای صنعت ساختمان از جمله تیرآهن، میل‌گرد و... هم افزایش پیدا می‌کند. به عبارتی سوال این است که واردات مصالح ساختمانی با ارز ۵۰۰۰ تومان چه تاثیری بر قیمت نهایی ساختمان می‌گذارد و واردات مصالح ساختمانی با ارز ۳۰۰۰ تومانی چه تاثیری بر قیمت نهایی واحدهای مسکونی دارد؟ طبیعتا گران شدن ارز و دلار در بازار‌ آزاد تاثیر بسزایی بر قیمت مسکن می‌گذارد.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح می‌کند: چندی پیش رییس جمهوری در همایشی اعلام کردند که به دلیل تخریب بافت‌های فرسوده در راستای وقوع زلزله و... دولت خواهان نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده است به‌گونه‌ای که بدون دریافت هزینه‌ای از مالک، خانه قدیمی آن‌ها تخریب و بازسازی می‌شود و ۲۰ متر مربع هم بیشتر از زیر بنا به مالک داده می‌شود، بنابراین سوالی که مطرح می‌شود این است که با توجه به افزایش سرسام آور نرخ ارز و دلار در بازار آزاد با چه پولی و با چه شرایطی این طرح اجرا می‌شود؟

 

بت کلیا تاکید می‌کند: دیروز در رسانه‌های رسمی کشور اعلام شد که با حضور و اقدام نیروی انتظامی نرخ دلار در بازار آزاد حدود ۱۰۰ تومان ارزان شد، متاسفانه یکی از معضلاتی که درحال حاضر گریبانگیر اقتصاد ایران است وجود برخی افراد سودجو و رانت‌خوار در بازار است که بدون توجه به معیشت مردم و وضعیت کلان اقتصادی کشور تنها به فکر کسب سود بیشتر برای خود هستند، سوالی که مطرح می‌شود این است که مگر نیروی انتظامی چقدر توان و قدرت دارد که با این اختلال گران بازار ارز مقابله کند، لذا اقتصاد ایران از پایه و اساس با مشکل مواجه است.

 

نرخ تورم در سال آینده ۱۰۰ درصد دورقمی خواهد شد

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه نرخ تورم در سال آینده ۱۰۰ درصد دورقمی خواهد شد، اظهار می‌کند: درحال حاضر سرمایه‌ها به هیچ عنوان به سمت بخش‌های تولیدی و صنعتی حرکت نمی‌کند و سرمایه‌داران ترجیح می‌دهند که برای کسب سود بیشتر اقدام به خرید دلار، ارز، سکه و طلا در بازار کنند، لذا تا زمانی که ساخت و ساز در کشور صورت نگیرد یعنی ساختمانی برای تحویل به مردم ساخته نشود ناخودآگاه این تورم و گرانی بر مردم فشار خواهد آورد که از مشکلات لاینحلی است.

 

افزایش قیمت مسکن در سال ۹۷ تنها ۲ درصد بیشتر از تورم

همچنین صبح دیروز چهارشنبه ( ۲۵ بهمن‌ماه ۹۶) حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درحاشیه اجلاس سراسری انبوه سازان درجمع خبرنگاران درخصوص افزایش قیمت مسکن، گفت: افزایش قیمت مسکن در حد و اندازه تورم به هیچ عنوان چیز بدی نیست و برای سرمایه‌گذاری از‌سوی انبوه سازان و نیز برای مردم، خوب است. علت مناسب بودن افزایش قیمت مسکن متناسب با نرخ تورم این است که اگر قیمت مسکن ثابت بماند دیگر کسی در این بخش سرمایه‌گذاری نخواهد کرد. افزایش قیمت مسکن عامل بدی نیست؛ اما به شرط آنکه حول و حوش نرخ تورم عمومی افزایش یابد؛ بر این اساس پیش بینی ما برای سال آینده نیز افزایش قیمت مسکن تنها ۲ درصد بیشتر از نرخ تورم است.

 

سپرده‌گذاری ۳۶۰ هزار خانه اولی در بانک

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره احتمال کسری منابع صندوق پس انداز مسکن یکم اظهارداشت: منابع و مصارف این صندوق کاملاً روشن است. سیاست دولت نیز براساس حمایت از صندوق مسکن یکم پایه‌گذاری شده است و تاکنون نیز نزدیک به ۳۶۰ هزار نفر در صندوق مسکن یکم حساب افتتاح کرده‌اند.

 

امیدواریم روزی حتی ۵۰ درصد هم بیشتر از میزان فعلی باشد؛ چراکه بهترین فرآیند برای خانه‌‌دار شدن استفاده از سیستم پس انداز است و از آنجایی که مردم به تدریج در این صندوق سپرده‌گذاری می‌کنند، بانک عامل بخش مسکن نیز به تدریج تسهیلات مورد نظر را پرداخت خواهد کرد؛ بنابراین افزایش تسهیلات خرید مسکن از محل این صندوق، شوک به بازار مسکن وارد نخواهد کرد. گردش مالی صندوق یکم مبتنی بر منابع مردم و نه دولت است، بنابراین با تغییر قیمت نفت، تغییری در منابع و مصارف صندوق یکم ایجاد نخواهد شد.

 

مظاهریان نرخ سود تسهیلات صندوق مسکن یکم را کمترین نرخ سود تسهیلات در میان وام‌های موجود معرفی کرد و افزود: در حال حاضر نرخ‌های سود ۹.۵ و ۸ درصد برای تسهیلات از محل این صندوق اخذ می‌شود؛ ضمن اینکه رئیس جمهور نیز قول داده است برای تسهیلات در بافت فرسوده نیز تا ۲ درصد دیگر از نرخ سود آن کاسته شود. همچنین میزان بازپرداخت اقساط آن نیز بلندمدت ترین زمان بازپرداخت است.

 

 باید میزان تقاضا را از محل صندوق مسکن یکم افزایش دهیم

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید میزان تقاضا را از محل صندوق مسکن یکم افزایش دهیم، گفت: باید کاری کنیم که اگر این تسهیلات در حال حاضر ۵۰ درصد مبلغ خرید یک واحد مسکونی را پوشش می‌دهد، به ۷۰ درصد قیمت یک واحد مسکونی برسد. سیاست وزارت راه و شهرسازی این است که شرایط صندوق پس انداز مسکن یکم دائماً به سود مردم تغییر یابد. به عنوان مثال نرخ سود مسکن یکم در ابتدا ۱۸ درصد بود که به ۱۴ و سپس ۱۲ و نهایتا ۹.۵ درصد کاهش یافت. همچنین ممکن است به ‌زودی نرخ این تسهیلات در بافت فرسوده به ۶ درصد کاهش یابد.

 

 

  • 68
  • 101
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۹۷
در انتظار بررسی: ۱۲۲
غیر قابل انتشار: ۱۲۱
جدیدترین
قدیمی ترین
دو ماه پیش ۱۸۷۰۰ دلار به Success-roi برای سرمایه گذاری در سکه دیجیتال از دست دادم، پس از چندین هفته متوجه شدم که این یک کلاهبرداری بوده است. من با .... معرفی شدم و پس از خواندن شهادت آنها با آنها تماس گرفتم. یک پرونده تحقیقاتی باز شد و من تمام شواهد مورد نیاز را ارائه کردم، در دراز مدت پولم را پس گرفتم. با تشکر از . اگر پول یا بیت کوین را از دست داده اید، هرگز نباید امید خود را از دست بدهید، می توانید آنها را در گوگل پیدا کنید
هیچ چیزی تو این مملکت صاحب مرده ارزان نمیشه خصوصا ملک.
مردم نبایدفعلامسکن بخرند چون مثل خودرو معلوم نیست کی به کیه وای به حال مردم هرجور دوست دارن سوارمون شدن
سلام به همگی، نظر من، وقتی قدرت خرید ندارید از فکر خونه خریدن بیاید بیرون،بقیه هم تاهر چقدر دلشون بخواد قیمت ببرند بالا.سرمایه دار از سرمایه دار بخره بهتره تااینکه یه کسی که به بدبختی پس انداز کرده پولشو بده به دلال.. بعدشم ارزون بشد خونه،مگه تا چقدر میتونند قیمت ببرند بالا مردم بتوانند بخرند.به عقل رجوع کنید.قیمتها حبابی هست.
بخرید خونه اما با این قیمت ها نه
مردم خانه نخرید ، اگر رکود در بازار مسکن ایجاد شود، مالکین طماع مجبور خواهند شد قیمت را پایین آورند. هرگز برای سرمایه گذاری فعلا آپارتمان نخرید
دوستان اصلا خونه نخرید خبر موثق دارم قراره نرخ دلار سقوط آزاد بیاد پایین. خونه فقط بفروشین هفته اول شهریور هفته عزای کسایی هست که خونه خریدند. فقط بفروشین
دوستان اصلا خونه نخر...
خبرهای موثقت چی شد عزیزم، الان آبان ماه شده.
دوستان اصلا خونه نخر...
.احتمالا شما که میگی بخر حتما خودت دلالی یا مشاور املاکی هستی.میخوابد جو عاقل باشید،بابا کجای کارید مردم توخرجشون ماندند میتونند خونه بخرند، آقایونی که میگند خونه بخرید خودشون نفسشون از جای گرم بلند میشه..مستاجر باشی بعض اینه که خونه بخری بازار به بیاد خشکسالی یا آلودگی شدید بااین مسؤولین بیخیال.حداقل اینجوری راحت تر کوچ میکنی
دوستان اصلا خونه نخر...
داداش من میشه بگی این خبر موثقت از کجاست ؟ تمامی کارشناسا احتمال افزایش دلار تا ۱۵ تومن رو می دن و با این جو به وجود اومده با تهدید تحریم های ترامپ از یه طرف و سودجویی د لالان داخلی مطمئناروند افزایش قیمت در شهریور را شاهد خواهیم بود . درضمن در طی چندین دهه زندگی در ایران بنده هرگز ندیدم در هیچ شرایطی قیمت مسکن و ملک پایین اومده باشه حتی در شرایط رکود شدید که خرید و فروش هم نبود باز هم قیمت ها افزایش داشت به نظر من کسایی که نخریدند و الان پشیمونن که چرا زودتر ارزون تر می تونستیم بخریم و نخریدیدم الان بخرن که چند ماه دیگه نگن که ای کاش همون تابستون با اون گرونی می خریدیم
داداش من میشه بگی ای...
با سلام من صد در صد مطمئن هستم که رکود بازار مسکنباعث کاهش قیمت مسکن میشود مانند سال ۹۳ و۹۴ که خیلی ازکسانی که اپارتمان سازی کرده بودند ورشکست شدند من واحد ۱۰۰متری که براحتی مشتری ۴ملیونی داشت بعد از رکود به ناچار فروختم ۲ملیون و۳۰۰هزار پس نخرید تا قیمتها سقوط کند
داداش من میشه بگی ای...
کاملآدروسته
آقا اگه نرخ مسکن زیاد بشه انسان های بدبخت خونه نمیتونن بخرند لطفا یک چاره ای به ما و سرمایه گذاران بگذارید
آیا کسی بداد مردم نمی رسه تا کی تا کی .......
آقا یعنی چی سه قبل آپارتمان در خ سپاه بومهن ۱۶۰۰بوده یعنی قبل از برجام الان شده ۲۴۰۰به به بالا یعنی هیچ نظارتی روی مسکن ندارن هر کس هر کاری که دلش میخواد انجام میدم
آقا یعنی چی سه قبل آ...
هیچ نضارتی روی مسکن نیست اگر بود اینجور بالا نمیرفت حال ک دلار پایین اومده ایا امیدی هست ب پایین اومدن قیمت مسکن قیمتها دیوانه کننده است ارزوهای بر باد رفته
بعد پنج سال خون دل خوردن میتونستیم یه خونه بخریم ولی همه چی گرون شد حالا باید ۵ سال دیگه کار کنیم که این تورم جبران بشه واقعا تاسف داره کاش همه ایران زلزله بیاد شما هاهم باما همسان بشید
گرونی بیداد میکنه ، دزدی زیاد میشه ، جرم و .....
لعنت به این وضع لعنت به این کشور لعنت به این سیاست لعنت به این دزدیهای و اختلاس که فقط فشارش به گلوی مردم میاد کار اینها کمتر از داعش نیست اینکه خونه نداشته باشیم آواره خیابونها باشیم بهتره یا اینکه بمیریم همون بهتر که بمیریم که شرمنده زن و بچه نشیم واسه چی انقدر طلاق زیاده فقط به خاطد فقره فقط بعد میگن ازدواج کن الان دیگه فقط باید آقازاده ها ازدواج کنن
سلام متاسفانه تلفات انسانی ما از تلفات جنگ بیشتره و این یک فاجعه ی انسانی بحساب میاد بدلیل ظلم و تحریم امریکا و ما چاره ای جز دفاع نداریم قبل از اینکه دیر شود
ترو خدج یه فکری به حال خانه اولی ها که پول ندارن تو بانک بخوابونن کنید، از کجا این همه سود پرداخت کنن؟
سلام، برای خانه اولی ها که نمیتونن پول بذارن ۱سال بمونه تو بانک چی؟ راه حلی نیست؟ اونا که از همه بیچاره ترن، باید سود ۱۸ درصدی بدن؟ خیلی مسخرس
تورو خداااااااااااااا به یه فکری بکنید به حاله این جوونا
تورو خدااااااااااااا...
تورو خدا به فکر ما باشید برای چی اینقدر خونه باید گرون باشه
تورو خدا به فکر ما ب...
چون مصالح ساختمانی گران شدند
سلام من پارسال تو شهرستان ۳۰ میلیون گذاشتم بانک واسه وام مسکن یکم الان ۴ ماه وام دراومده ولی نمیتونم حتی تو مجتمع ی اپارتمان ۷۰ متری بخرم ، پولم ارزشش نصف شده تازه این همه هم شرط بیخود گذاشتن . لعنت ب این دولت خون مردمو تو شیشه کردن
سلام من پارسال تو شه...
دقیقا. منم همین مشکل رو دارم بیش از یک و سال و نیمه که پولم تو بانکه و وامم اماده ولی حتی نمیتونم یه خونه یه خواب بگیرم
دقیقا. منم همین مشکل...
امتیاز وامتون یک سال فقط میمونه. اینش دیگه خیلی بده.
ایامیشه با وام ۶۰ میلیونی مسکن اول که میدن خانه خرید تازه اون باید شناژ باشه خانه ای ۱۵۰ متر باشه شناژ م باشه باید ۴۰۰ میلیون پرداخت کنید به خدا نمتونیم خانواده ی ۵نفره کارگر باشید تو را به خدا مسئولین کاری بکنن
بخدا شرمنده زن و بچه هامونیم.بعد ار ۲۶سال معلمی وفروش یه خونه به امید گرفتن وام صندوق یکم مسکن همون خونه ۷۰ متری قبل نمیشه خرید.....تو شهرستان کوچک ما بخدا قسم می خورم رو هر متر بنا ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزارتومان بالا کشیده.....
بخدا شرمنده زن و بچه...
منم معلمم .اقای محترم همکار کرامی فکر شغل دوم باش .من ۲۲سال سابقه دارم .دارم استعفا میدم .حتی یک ریال هم نمیکیرم. اموزش پرورش قبرستانی بیش نیست. مومن تهران مسافر کشی کنی ماهی ۷م گیرت میاد
واقعا جای تاسف بابت گرانی اخیر وجود دارد دولت مسکن را رها کرده فقط فکر ماشین و طلا افتاده است با نرخ های کنونی آیا دولتمردان خودشان مستاجری را تجربه کرده اند ?تدبیری در این زمینه اندیشیده شود.
واقعا جای تاسف بابت ...
دولت ها در دور دوم انگار فقط دنبال پر کردن کیسه ی خودشونن دقیقا دور دوم تمامی ریاست جمهوری ها همین بازار افسار گسیخته بوده که نشان دهنده دید کوتاه مدت دولتمردان دارد
دولت ها در دور دوم ا...
سلام این حرفو کاملا تایید میکنم، فقط بفکر پر کردن خزانه دولت با پول ولت هستن،کسی نیس که ...
دولت ها در دور دوم ا...
همه دولتها نه این دولت میلیاردی و مرفه و درد نکشیده
لعنت خدا بر پدر و مادر ظالم ارتجاعی ،حالا هر کی که میخواد باشه.
ما مستاجرهستیم الان باید دوبرابر پارسال پول بدیم ازکجاباید جور کنیم بخدا اینطوری که پیش میره چند وقت دیگه باید چادر بزنیم ویا کانکس اجاره‌کنیم.حقوق من‌ماهی یک و‌پانصده اونی که ماهی سیصد میلیون حقوق میگیره براش راحته مقاومت کنه‌ما داریم له میشیم له
ما مستاجرهستیم الان ...
وقتی به کسانی رای میدیم که اینقدر با سطح عموم جامعه فاصله دارند پاکها رو کنار میزنیم و میریم به کسانی رای میدیم که نه بچه هاشون تومدارس بچه های ما درس خوندند نه خودشون تو خونه های ما و نه درامدهای یکمیلیونی رو میشناسن مسواک دندون اقای رییس جمهور منتخب همین ملت ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارند واقعا برای شعور این ملت باید غصه خورد
دو تا پسر دارم ۳۳ و ۳۵ .یکی دو ساله بیکاره . شوهرم دو سال پیش بازنشسته شده .حقوق چندر غاز بازنشستگی و بیکاری جوانها و مجرد بودن و اجاره خانه و پول قبض های مختلفی که میاد و ...فقط از خدا خواستم یه فرجی بکنه لااقل جوانهامون از این وضع دربیاد . و اون عواملی هم که مملکت رو به روزسیاه نشوندن خدا به روز سیاه بشوندشون. هر بار پسر بزرگم در یخچال رو باز میکنه و فقط پارچ آب رو می بینه مرگ رو راحت تر می بینم. خدا جوابشون رو بده . بچه هاشون اون طرف مرزهامون به عیش و نوشن و خودشونم ماشین های خارجی یوارند و حقوق های میلیونی می گیرن. چه خبر ازماها دارن؟
دو تا پسر دارم ۳۳ و ...
خدا خودش رحم کنه
خدا خودش رحم کنه ...
ملتی که برای انبار کردن ودزدی از همدیگر وکلاه برداری به دیگری رحم نمیکند .چرا باید خدا رحم کند.
اصلی ترین نیاز ما الان مسکن هست. تا آخر عمر که نمیتونیم اجاره بشینیم از این خونه به اون خونه، همه وسایلمون هم خراب بشه. یه فکری به حالا این وضعیت بکنید بسه دیگه.به قول دوستمون آقا سعید از همه چی مون میزنیم تفریح لباس و ... که سی تومن پس انداز کنیم بزاریم بانک تازه یکسال هم دست نزنیم بعد یکسال دو برابر پول ما رو بده خونه بگیریم میایم میبینیم قیمت مسکن بازم بیست سی درصد افزایش داره، واقعا چیکار باید بکنیم ما مردم. همه مسئولان هم نظر کارشناسی میدن کسی نیست واقعا عمل کنه و به رفاه مردم کمک کنه. پولدارها و سرمایه دارها روز به روز دارن غنی تر میشن ما قشر ضعیف هم هر روز داریم پسرفت میکنیم درد دلمون رو هم که نمیتونیم به کسی بگیم.چهل پنجاه سال از خدا عمر میگیرم دنیامون که آباد نمیشه امیدوارم آخرتمون رو آباد کنیم حداقل ازاین دنیای فانی دست خالی نریم و با عمل صالح بریم. یاعلی
بابا جمع کنین یه عده موفخور مسولیتارو پر کردن پول مفت میگیرن هیچ غلطیم نمیکنن.اتحادیه....همه کشکن
سلام، ما به امید سیاست حمایت دولت جناب اقای روحانی رفتیم اپارتمان کوچکمان را فروختیم گفتیم بریم سپرده گذاری کنیم بچه هامون بزرگ شده اند، ولی الان اگر وامی هم بخریم خونه قبلی مام را به زور میگیریم، کارگزاران محترم دولتی، بانک مسکن، اقای مظاهریان اقای روحانی لطفا درد مردم را قدر بدانید و مشکل ما را حل کنید. متشکرم
خدالعنتشون کنه خدا لعنتشون کنه آه ما جوونها مسولین رومیگیره
خدالعنتشون کنه خدا ل...
الهی آمین آخه مسئولی که حرف از پس انداز زدی. بگو ببینم با این اوضاع داغون اقتصادی به نظرت میشه پس انداز کرد ؟ نه بگو دیگه. پس انداز مال مرفهان بی درده .
الهی آمین آخه مسئول...
عزیزم اوناکه نیاز به پس انداز ندارن.همینطور هر سال رو پولشون میاد
خدالعنتشون کنه خدا ل...
انشااا..
آخه کدوم درد رو بگیم تا درمانی واسش پیدا بشه.حقوق ۱۲ درصد افزایش داشتیم مسکن بالای ۴۰ درصد. مستاجر هستیم صاحب خونه خیلی با قلدری میگه یا ۲۰ میلیون روی پول پیش بزارید یا متقاضی دارم. میپرسیم بر چه عرفی افزایش میدی ؟ میگه من بدهکارم این مبلغ رو سریع احتیاج دارم. جای دیگه دارم ساخت و ساز می کنم باید این مبلغ پرداخت بشه وگرنه جا ه جا بشید. آخه خدا ازتون نگذه به نگاهی به بازار مسکن بندازید. ببیند دلال ها و سازنده ها و سرمایه دارها چه بلایی سر مردم دارن میارن. یعنی فیلتر بازار مسکن رو نمی تونید پایین بیارید؟ در اون اتحادیه نظارت بر املاک و مسکن رو تخته کنید. مردم اه مشکل دارن اگه درد دارن باید کجا بیان بگن و چه سازمانی رسیدگی می کنه..
هیچ نظارتی بر روی بازار مسکن وجود نداره و مالکین براساس نیاز خودشون قیمت میزارن، ما پارسال تصمیم گرفته بودیم که امسال خونه بخریم ولی بدلیل گرونی نتونستیم بخریم و الا با این پولی که داریم فقط میتونم رهن کنیم، و الا حدود یکماه هست که دنبال خونه اجاره ای هستیم که خیلی گرونه و هنوز قیمت خوب پیدا نکردیم، و همچنین پارسال با این پول میتونستیم جای خوب رهن کنیم ولی الا باید مناطق پایین تر واقعا سختی زندگی رو داریم با پوست و استخون حس میکنیم، و هر سال داریم فقیرتر می شیم چون پولمون ریال هست و هر روز داره بی ارزشتر میشه
واقعا متاسفم هستم که تو کشوری زندگی میکنم که هیچ ثباتی وجود نداره . من پارسال با هزار امید و آرزو سپرده گذاری کردم که بتونم خونه بخرم امستل همه خونه های فروشی دوبرابر شده با پول و وامی که به من میدن لونه هم نمی تونم بخرم . خدا لعنتشون کنه . این مملکت برای مستکبرینه نه مردم و مستضعف . پولدارا هرروز پولدارتر میشن .
واقعا متاسفم هستم که...
فقط و فقط لعنت خدا بر اونهایی که مسبب هستن و می تونن حل کنن ولی نمی کنن. خدا به زمین بزندشون. جوری که نتونن بلند بشن.
دزدتر از بانک‌ها نیستن. مسئولین هم لازم نکردهنظر بدن. سواره چه خبر دارد از حال پیاده؟ ماشالله خودشون زیر ده تا خونه ندارن اونم توی بهترین جاهای مملکت
من۷سال کار کردم و پس انداز کردم تا بتونم خونه بخرم و از مستجری در بیام الان که تا حدودی توانستم جمع جور کنم قیمت خونه ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرد . بابا دیگه خسته شدم . پدرم در اومد بابت این چه مملکتی هست اخه .خدا شاهده تو این ۷ سال مثل حیوان زندگی کردیم .نه خوردیم نه پوشیدیم . خدایا این چه حکومتی این چه وضیعی اخه تا کی باید جون بکنیم . خدآاااااااااااااااد
واقعا متاسفان برای دولتی که بفکر ملتش نیس
سلام.....شما میگویید تسهیلات،تسهیلات مجانی که نیست و بالاخره پس دادن دارد و عده ای اصلا شرایط گرفتن تسهیلات و پس دادن سنگین آن را ندارند، شما باید قیمت کاذب مسکن و بازار مسکن را تنظیم کنید نه ابنکه راحت ترین راه را انتخاب کنید و تسهیلات را بیشتر کنید، واقعا قیمت بیشتر خانه ها نسبت به شرایطی که دارند و پولی که قرار است بدهیم مطابقت نمیکند و این دور از منطق است، مسئولین لطفا قیمت مسکن را به حال نرمال برگردانید، این منطقی ترین راه برای مردم است و الا خانه دار شدن سخت می شود...
قیمت طی چند ماه از متری ۴ ملیون به ۸ ملیون رسیده،. کدوم وام مسکن کدوم خونه؟ ۲۰ متر هم نمیشه خرید با وام مسکن ، مملکت بی صاحب شده همه بدبخت داریم میشیم کسی ککشم نمیگزه
قیمت طی چند ماه از م...
کوچه علی چپ
قیمت طی چند ماه از م...
راست میگه . خودتون رو زدین به کوچه علی چم؟ تسهیلات کدومه دیگه؟ تسهیلات اینه که قیمت ها رو بشکنید. اینه که دولت برای تمام کارمندان دولت مسکن سازی با قیمت مناسب یا بازپرداخت سبک انجام بده. نه این که بعضی از اعضای هیئت علمی ها کوی اساتید داشته باشند یا کوی فرهنگیان داشته باشند و بقیه سرشون بی کلاه باشه. جواب به خودم : آخه جونم اگه این کارا رو بکنن چه جوری خودشون ثرتمند بشن؟ ساده ای هاااااا
با شمایی که نظرات رو میخونید و تو چین میکنید و تقدیم روانکاوها میکنید تا سطح شعور ملت را بسنجند و دولتشان را مستدام کنند ، میگویم: بس است دیگر . روزهای برزخیتان پیش روست‌.
این چه وضعیه چرا مسولین پیگیری نمیکنن مملکت هر کی هر کی شده
والا من ۲۶۰ دارم دربدرم نمیشه خرید ن میشه پولو نگه داشت به ساعت داره ارزش تومان میاد پاین
والله مردم پول ندارن شکمشون رو سیر کنن اقایون شب میخوابن صبح میذارن روی مسکن اونایی که
من اهواز هستم سی تا دارم میخوام بزارم سپرده بعد وام بگیرم با سود ۹ درصد به نظرتون کار درستیه؟؟؟؟
من اهواز هستم سی تا ...
بله
من اهواز هستم سی تا ...
دروغه فورموله سود چیز دیگری هست من حساب جوانان داشتم بانک مسکن گفت ۲۴تومن وام میده بعد گفت ۱۸تومنه بعد گفت ۱۴تومنش وام جوانان با ۱۱درصد سود و ۴تومنش با۲۸درصد خلاصه ما وام رو گرفتیم اون ۴تومن رو بعدا تسویه کردم موند قسمت وام سپرده جوانان که بعد از ۹ سال که نزدیک ۱۰تومن فسط داده بودم رفتم بانک پرسیدم چقد از ۱۴ تومن مونده گفتن ۱۱میلیون مونده گفتم مگه ۱۲درصد نبوده سودش گفتن نه ۱۱میلیون تومن باید روی اون ۱۴تومن بدین گفتم قرداد رو بیارین چرا دروغ میگین خلاصه حراست بیرونم. کرد شعبه ک یمخان بانک مسکن منم.رفتم قرض کردم و کمی خرت و خورت داشتم فروختم بردم ۷میلیون وخرده ائی دادم وام رو تسویه کر م گور د. بانک مسکن درد
من اهواز هستم سی تا ...
سلام نه دوست عزیز ۸۰تومن ۱/۲۰۰اقساطشه بازپرداختش سخته
دوستان عزیز مگه ما تو این کشورفلک زده دولت داریم دلتون خوشه والا
همه اومون تواین پیج میگن خونه نداریم یه روز بیایداکثرادنبال عشق حال بودن یه عمراخرعمری اومدن کمبوداشونومیندازن گردن دولت جای پرایدسوارشدن وجاده چالوس میرفتین خونه میخریدید موقعی که ارزون بود
همه اومون تواین پیج ...
جنابعالی زوده که حالا بخوای نظر بدی .یا حتما مال مفت گیرت اومده یا سری چیزه اماده کرده نشستی .ملت سالیان ساله که دخلشون به خرجشون نمیرسه .اونوقت مسببش جاده شمال و تفریح نیست .اون جاده شمال جز استراحت .و رفع نیازهای جسمی مردمه .دیگه مردم واسه رفع نیازهاشون دیگه دارند ارزو میکنن چه برسه بخوان واسه ارزوهاشون قدمی بردارند
اینطور که معلومه آقایون اصلان وظیفه تاریخشون ساختن کشور نیست فقط به فکر ادل وادول خودشون هستن اینطور که این حضرات خیر سرشون مدیریت میکنند بزودی یک آپارتمان توی شهرای بزرگ یک میلیارد میشه الباقی باید فکر زدن چادر باشیم
خدا این دولتو کشورو نابود کنه مردم عرزه ندارند کاری کنن
واقعا این چه وضعیه ک ما داریم. با هزار امید و آرزو دو قرون جمع میکنیم ک ی خونه بخریم اونوقت یک سری ادم ک نمیشه بهشون گفت آدم فقط به خاطر سود خودشون این بلاهارو سر مردم بدبخت میارن. همه ضررو زیانشم فقط واسه کارگرای بدبخته. وگرنه اونی ک ماهی ۱۵ میلیون و ۱۰ میلیون درآمد داره واسش چه فرقی میکنه کرونیه یا نیست...مملکت ما فقط اسمش اسلامیه. هیچ بویی از اسلام و عدالت نبرده...
ما بعد از ۴ سال دو موتوره کار کردن تونستیم ۱۵۰ میلیون جمع کنیم تصمیم گرفتیم خونه بخریم دیدم یه شبه خونه ۱۵۰ تومنی شده ۲۰۰ تومن کجای دنیا چنین وضعیتی داره چه باید کنیم جرات خود کشیم نداریم.
ما بعد از ۴ سال دو م...
ما هم همین طور بخدا افسردگی گرفتم خدا باعث و بانی هاشو لعنت کنه
ما بعد از ۴ سال دو م...
سلام داداش اونایی که خونه ندارن میگن ارزون میشه پس شما هم صبر کنید منم از خدا میخوام بهتون صبر بده وغم آخرتون باشه
ما بعد از ۴ سال دو م...
بیا شمال خودم برات با ۱۸۰ میلیون خونه ۲۰۰ متری ویلایی جور‌میکنم اونقدرام قیمت مسکن بالا نرفته
نمیدونم باید چی بگیم ما فقط ضرر میکنیم با باز کردن حساب مسکن یکم پولتو ۱سال میگیرن بعد با افزایش ملک تو این روزا دیگه نتونی ملک بخری واقعا متاسفم واسه این وضیعت ملک هیچکس به فکر نیست فقط متاسفم
نمیدونم باید چی بگیم...
برید رای بدید درست میشه
سلام واقعا آدم تو این کشور امنیت فکری نداره قیمت خونه ها افتضاح کشیده بالا مسولین فکری بکنند واقعا این همه تورم فقط بسود افراد پولدار و سود جو می باشد ولت غیر زندگی در این کشور سخته صبح که از خواب بیدار میشی باید به فکر ی مصیبت جدید باشی
مسئولین ما از اقتصاد چیزی نمیدون فکر میکنن پول نفت و مالیات و واردات که تنها درآمدشون هست مال خودشون و دور وبریاشون وخودشیرینی برای کشورهای دیگه معلومه کم میارن ولی این کسری توی دلار و طلا و تورم و مسکن و همه چیز تاثیر میزاره
مسخرست واقعا انگار جنگ شده اخه چهار تا اجر باید این قیمتش باشه؟
متاسفانه ماقشر کارگرفقط تاوان گرانی مسکن خواروبار وهمه چیزرا میدیم باگذشت ۱۷سال ازازدواجم بادوفرزند هنوزصاحب یک متر خانه نیستم
وام خانخ مسکن یکم مسخره است بااین گرانی خانه تنها راهش اینه که وام بیشتر باسود کمتر بدهند ضامن کسرحقوق هم بردارند مالیات برخانخ های خالی وخانه های دومی ببندند وگرنه به این صورت بیشتریها باید چادرنشین بشن
سلام من ۳۷ساله مستجرم و۱۰میلیون دارم با سه بچه شوهرگارگر الان ۲ماه دنبال خونه میگردم قیمتها رفته بالا خونه نیست توروخدا یکی نیست به فریادمابرسه بااین همه گرونی
همه چیز گران شده هرخانه گران نشده
واقعا مملکت ما بی صاحبه بعد ادعا میکنن ما خدا رو دا ریم ما فقط یه مشت آدم بی مصرف داریم که پولامونو تقدیمشون کنیم
واقعا خانواده اجاره نشینی که کارت یارانشو گرو سوپرمارکت میذاره تحمل گرانی خانه را نخواهد داشت.مسئولین به فکر ندارها باشید
این تحلیل ها هیچ پایه و اساسی نداره. متوسط قیمت خانه نوساز تو منطقه مرزدران ۱۰ تومن شده. بازم آقایون بگن فقط ۲ درصد افزایش خواهیم داشت
چراباید قیمت مسکن یا درحال جهش باشد یارکودواقعا نمی شود سیاستی دربخش مسکن هکمفر ما شودکه اجازه ندهدبه مسکن که جزو مایحتاج ضروری مردم می باشدازدست سود جویان رهایی یابدلطفا مسولین کشور فکری کننددلالان مسکن هم کمتر از دلالان دلار نیستندکه چندین واحد خریداری واحتکار کرده اند
چراباید قیمت مسکن یا...
مشکل ما اینه که خود دولت از هزار تا دلال دلال تره. دولت اگه از این وضعیت پیش اومده سود نمی برد قطعا به این مشکل بزرگ ورود میکرد.
واقعیتش عامل اصلی گرانی رسانه است وکارشناسانی که عمدا تبلیغ گرانی می کنند البته یا خودشون سرمایه گذاربخش مسکن یا پول گرفتند حرف بزنند
دولت و بانک مسکن باید سمت عرضه را از طریق وام ساخت قابل انتقال به خریدار را فعال کند وگرنه مشکل مسکن و کمبود آن می تواند پایه های کشور را ویران و کشور از درون متلاشی شود چون مردم توان افزایش قیمت مسکن و اجاره بها را بیشتر از اینی که هست ندا ند.مرگ بر آمریکا
آخرین افزایش بهای مسکن پاییز نود وشش بود همان طور که توسط کارشناسان ذیربط پیش بینی شده بود !!!!!! درحال حاضر هم اعلام شده متوسط نرخ مسکن متری شش میلبون تومان . ظاهرا اساتید محترم در استفاده از اثرات روانی تبلیغات بر روی اذهان مردم واقعا خبره اند هم مسکن گران تر شد هم تقاضا برای تسهیلات و اعتبارات منصفانه و عادلانه بر پایه بانکداری اسلامی که به زعم این نخبگان دلسوز و عاشقان ملت پایه گذار آن در جهان اسلام هستند افزایش یافت . علی ایحال در سال آتی نیز به همت این عزیزان قیمت ها کماکان افزایش می یابند . افزایش قیمت هم ظاهرا یک سنت حسنه است که سالهاست شاهد آنیم . اجر تمام خدمتگزاران ملت با آقا امیرالمومنین .
ایران هر روز ویرانتر از دیروز
ایران هر روز ویرانتر...
من و همسرم از ترس گرونی انقدر دیر به فکر بچه افتادیم که با مشکل مواجه شدیم واقعا داریم زیر فشار زندگی تو این خراب شده داغون میشیم خدایا خودت رحم کن بهمون
ایران هر روز ویرانتر...
نمیدونم چی شد مثلا دو میلیون رفت روش
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش