جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۸۰۰۵۷

کد امنیتی کنکور چیست و چگونه میتوان آنرا دریافت کرد؟

کد امنیتی کنکور,کد امنیتی کنکور چیست,کد امنیتی برای کنکور چیستوارد نمودن کد امنیتی کنکور الزامی است
برای انجام فرآیند کنکور سراسری، علاوه بر شماره داوطلبی، شماره پرونده، کد رهگیری و سایر اطلاعات فردی، به وارد کردن کد امنیتی کنکور نیاز است. داوطلبان در سایت سازمان سنجش به منظور انجام هر عملیاتی باید حتماً کد امنیتی را وارد کنند.

کد امنیتی کنکور

کد امنیتی کنکور به اعدادی گفته میشود که داوطلبان در لحظه ای که وارد پورتال سازمان سنجش می شوند، باید در باکس مربوطه این اعداد را بدرستی وارد کرد تا بتوانند بخش مورد نظرشان را مشاهده کنند.

>> داوطلبان ازمون های مختلف نظیر کنکور کارشناسی ارشد و دکتری، کنکور سراسری، آزمون های استخدامی سازمان ها و شرکتهای دولتی میتوانند به بخش موردنظر در سایت سازمان سنجش اموزش کشور مراجعه و فرآیندهای هر یک از آزمون ها را انجام دهند. در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان امور مختلف مربوط به هر یک از ازمونها را انجام داد که از این امور می توان به ثبت نام، انتخاب رشته، دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج اشاره کرد.

>> داوطلبان برای ورود به پورتال سازمان سنجش و بخش اعلام نتایج کنکور سراسری، باید اطلاعاتی نظیر کد داوطلبی، شماره پرونده، کد رهگیری و اطلاعات هویتی مانند شماره شناسنامه و کد ملی را داشته باشند و این اطلاعات را در محل های خواسته شده وارد نمایند. کد دیگری به جز موارد مذکور وجود دارد که به آن کد امنیتی کنکور گفته میشود و باید در محل مربوطه وارد شود.

>> کد امنیتی کنکور به اعدادی گفته میشود که در سایت سازمان سنجش در صفحه مربوط به اعلام نتایج، دریافت کارت ورود به جلسه، ثبت نام یا هر عملیات دیگر، درج شده است. داوطلبان باید این اعداد را با اطلاعات دیگری از جمله کد داوطلبی، در باکس مشخص شده به منظور ورود به صفحه مورد نظرشان وارد کنند.

>> در هر مرحله از ازمون های مختلف برای ورود به پورتال سنجش، وارد نمودن کد امنیتی کنکور الزامی است ولی داوطلبان، ملزم به حفظ کردن یا نگهداری از آن نیستند. همیشه در صفحه ورود به بخش های مختلف سنجش، این کد را می بینید و فقط داوطلبان باید در کادر مربوطه این اعداد را بدرستی وارد کنند.

نحوه دریافت کد امنیتی کنکور

برای ورود به هر بخش از سایت سازمان سنجش باید حتماً کد امنیتی کنکور را وارد کنید تا اطلاعاتی نظیر اطلاعات کارنامه، نتایج، کارت ورود به جلسه کنکور و سایر امور آزمون های مختلف را مشاهده کنید. در ادامه با روش دریافت کد امنیتی کنکور و استفاده از این کد در سایت سازمان سنجش اموزش کشور اشنا میشوید.

داوطلبان باید در ابتدا به صفحه اصلی سایت سازمان سنجش آموزش کشور که نشانی آن sanjesh.org می باشد؛ وارد شوند و بر روی گزینه سراسری از منوی سمت راست تصویر کلیک نمایند. در اینصورت داوطلبان باید در سایت سازمان سنجش به صفحه کنکور سراسری وارد شوند و گزینه کارنامه نهایی آزمون سراسری یا مشاهده نتایج نهایی آزمون سراسری را انتخاب کنند.

کد امنیتی برای کنکور چیست,کد امنیتی کنکور چیست,کد امنیتی در کارنامه کنکوربرای ورود به هر بخش از سایت سازمان سنجش باید حتماً کد امنیتی کنکور را وارد کنید

داوطلبان در صفحه اعلام نتایج و دریافت کارنامه کنکور سراسری، برای این که به پورتال و مشاهده نتایج وارد شوند از دو روش می توانند اقدام کنند. روش اول اینگونه است که داوطلبان باید اطلاعاتی نظیر شماره شناسنامه، شماره پرونده و سال تولد خود را وارد کنند درحالیکه در روش دوم باید شماره شناسنامه، شماره داوطلبی و سال تولد خود را وارد کنند. درهر صورت داوطلبان در هر دو روش باید در کادر خواسته شده، کد امنیتی کنکور را وارد کنند. فقط باید توجه کنند که همان اعداد درج شده در تصویر که کد امنیتی کنکور است را در باکس موردنظر با دقت و بطور کامل وارد نمایند.

کد امنیتی کنکور ارشد,نحوه دریافت کد امنیتی کنکور,کد امنیتی کنکور سراسری چیستدر صورت اشتباه وارد شدن کد امنیتی کنکور داوطلب نمیتواند به بخش مورد نظرش وارد شود

داوطلبان درصورتی می توانند شماره داوطلبی و شماره پرونده ی خود را دریافت کنند که کارت اعتباری کنکور سراسری را بخرند و هزینه ی کنکور را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور بپردازند. داوطلبان باید فرآیند ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج کنکور را با استفاده از این کدها و سایر اطلاعات شخصیشان طی کنند.

وارد کردن کد امنیتی کنکور، علاوه بر شماره داوطلبی، شماره پرونده و کد پیگیری برای وارد شدن به پورتال سنجش الزامیست. کد امنیتی همانطور که در بالا ذکر شد، اعداد درج شده در صفحه ورود به سیستم موردنظر است و داوطلبان باید در باکس مربوطه این اعداد را وارد نمایند. داوطلبان باید با یادداشت کردن شماره داوطلبی و کد پیگیری برای خودشان، مراحل آزمون های مختلف را به آسانی انجام دهند اما الزامی نیست که کد امنیتی را حفظ و نگهداری کنند.

داوطلبان برای دریافت کد امنیتی جدید باید صفحه جدیدی را باز کنند یا صفحه را مجددا بارگذاری کنند و یا بر روی گزینه دریافت کد جدید کلیک کنند. در صورت اشتباه وارد شدن کد امنیتی کنکور توسط داوطلبان در باکس مربوطه، آن ها نمیتوانند به بخش مورد نظرشان وارد شوند و تنها در صورتی که اعداد درج شده را در کادر خواسته شده با دقت و بدرستی وارد کنند، مجوز ورود به آن قسمت را دارند.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 9
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
حضرت شیث,بیوگرافی حضرت شیث,زندگینامه حضرت شیث بیوگرافی حضرت شیث، فرزند حضرت آدم علیه السلام

پدر:آدم

مادر:حوا

کنیه:هبة الله

سن:بیش از ۹۰۰ سال

محل دفن:کوه ابوقبیس

ادامه
عنصری بلخی,زندگینامه عنصری بلخی,آثار ابوالقاسم حسن عنصری بلخی زندگینامه عنصری بلخی (ملک الشعرا) و آثار او

نام:ابوالقاسم حسن بن احمد عنصری بلخی

لقب:عنصری بلخی

زاده:۳۵۰ هجری قمری

زادگاه:بلخ

سمت:شاعر پارسی گوی بلخ

وفات:۴۳۱ هجری قمری

ادامه
ویژه سرپوش