چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۳۱

گواهی قبولی کنکور چیست؟

گواهی قبولی کنکور,گواهی قبولی کنکور سراسری چیست,نحوه دریافت گواهی قبولی کنکوردریافت گواهی قبولی کنکور به دو صورت اینترنتی و حضوری امکان پذیر است
یکی از شروط ثبت نام برخی از دانشگاه ها، دریافت گواهی کنکور می باشد. درواقع به اطلاعات رتبه کنکور و رشته و دانشگاه پذیرفته شده دانشجو، گواهی قبولی کنکور میگویند که از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش می توانید آن را به صورت اینترنتی دریافت کنید.

گواهی قبولی کنکور

در نظر داشته باشید که ارائه گواهی قبولی کنکور برای تکمیل ثبت نام برخی از دانشگاه ها در ایران و خارج از کشور، الزامیست. بنابراین دانشجو میتواند به دو روش، گواهی قبولی کنکور خود را دریافت کند که این دو روش، شامل مراجعه حضوری به سازمان اموزش کشور و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش می باشد.

همچنین دانشجو میتواند به جز دو روش مذکور، با کارشناس پشتیبان سازمان سنجش نیز تماس تلفنی برقرار کند و درخواست گواهی قبولی کنکور سراسری خود را ثبت کند. نحوه درخواست حضوری گواهی قبولی کنکور برای پذیرفته شدگان دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر فرق دارد.

مدت زمان انجام فرآیند و مراحل گرفتن گواهی رتبه و قبولی در کنکور، ۷۲ ساعت می باشد.

شما می توانید به دو صورت اینترنتی و حضوری گواهی ازمون سراسری را دریافت کنید.

فرم درخواست گواهی قبولی کنکور

به منظور ثبت نهایی فرم درخواست گواهی قبولی کنکور، ارسال مدارک دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه های سراسری به صندوق پستی سازمان سنجش الزامیست. بنابراین از این مدارک می توان به کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، یک نامه فرم درخواست شامل اطلاعات شخصی( اسم، فامیل، نام پدر، شماره شناسنامه و شماره ملی، تاریخ تولد، محل صدور، محل تولد، شماره تلفن ثابت و همراه، آدرس و کد پستی، سال کنکور و رشته و مقطع و شهر قبول شده ) اشاره کرد.

دانشجویانی می توانند روش پستی را انتخاب کنند که موفق نشده اند در سامانه، مدارک خود را بارگذاری کنند و یا این که شیوه ی مراجعه حضوری را انتخاب کرده اند. برای این که متن فرم درخواست گواهی قبولی کنکور را بارگذاری کنید باید متن درخواست و اطلاعات آن پس از ورود به صفحه ارسال درخواست جدید، به صورت زیر نوشته شود:

با عرض سلام و احترام ؛

اینجانب… متولد سال … به کد ملی … تقاضا دارم گواهی قبولی کنکور مجاز به انتخاب رشته بنده در کنکور سراسری با مشخصات زیر به آدرس پستی مندرج ارسال بفرمایید:

نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، محل تولد، کد ملی، شماره شناسنامه، مقطع قبولی، رشته قبولی، سال قبولی، شماره ثابت، شماره همراه ، آدرس پستی، کد پستی

با تشکر

درخواست گواهی قبولی کنکور سراسری,فرم درخواست گواهی قبولی کنکور,نحوه دریافت گواهی قبولی کنکوردریافت گواهی کنکور برای ثبت نام برخی از دانشگاه ها الزامی است

درصورت فارغ التحصیلی از رشته های نیمه متمرکز مثل رشته های دانشگاه فرهنگیان، اگر قبولی شما دو مرحله ای و با برگزاری مصاحبه بوده است؛ بهتر است که این موضوع را در متن درخواستتان قید کنید.

نحوه پیگیری گواهی قبولی کنکور

برای این که داوطلبان پس از ثبت نام کنکور و اعلام نتایج آن، جواب درخواست و گواهی قبولی کنکور خود را دریافت کنند؛ یک کد پیگیری، پس از ثبت درخواست دریافت گواهی کنکور برایشان ارسال خواهد شد. در نتیجه دانشجو پس از گذشت حداکثر ۷۲ ساعت از ثبت درخواست گواهی قبولی کنکور می تواند به قسمت نتیجه ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش مراجعه کند و نتیجه ی درخواستش را با استفاده از این کد پیگیری ببیند.

بنابراین دانشجو باید باتوجه به اهمیت کد پیگیری ارسال شده پس از ثبت فرم درخواست، در حفظ و نگهداری این کد تا زمان پیگیری گواهی قبولی کنکور بکوشد؛ به این دلیل که اگر آن را گم یا فراموش کند، دچار مشکل ورود به بخش درخواست ها در سایت سازمان سنجش می شود.

دانشجویانی که گواهی قبولی کنکور خود را از طریق مراجعه حضوری دریافت کرده اند ، مدرک آنها از طریق پست به آدرس وارد شده در فرم درخواست، ارسال می شود ولی دانشجویانی که درخواست گواهی قبولی کنکور خود را از طریق سایت سازمان سنجش کشور ثبت کرده اند؛ پس از تائید مدارک ارسالی از طرف کارشناس میتوانند آن را دریافت کنند.

نحوه دریافت گواهی قبولی کنکور,گواهی قبولی کنکور سراسری چیست,گواهی قبولی کنکورمراحل گرفتن گواهی کنکور از ابتدا تا دریافت فرم و نتیجه آن حدود ۷۲ ساعت زمان می برد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 16
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش