چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۸۰

ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور سراسری چه شرایطی است؟

ترمیم معدل دیپلم,ترمیم معدل دیپلم چیست,ترمیم معدل دیپلم چگونه استزمان ثبت‌نام در ترمیم معدل دیپلم یک ماه قبل از شروع امتحانات نهایی آغاز می‌شود
بهبود معدل، تأثير به سزایی بر روی کنکور سراسری دارد و این نمرات به دست آمده در کارنامه کتبی داوطلبان ذکر نمیشود. لذا توجه کنید که تأثير نمره ارتقا معدل شما، صرفا بر روی کنکور سراسری میباشد وگرنه فاقد ارزش است. در این مطلب از سرپوش شرایط ترمیم معدل دیپلم آورده شده است.

ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور سراسری

صرفا داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی کنکور سراسری و دارای معدل پائین می توانند از ترمیم معدل نظام قدیم و پیش دانشگاهی برخوردار شوند. داوطلبان دارای معدل پائین و مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم میتوانند به منطقه اموزشی فارغ التحصیلی خود بمدت یک ماه قبل از برگزاری امتحانات نهایی خرداد، شهریور و یا دی ماه مراجعه کنند و برای ثبت نام در امتحانات ترمیم معدل اقدام کنند.

با توجه به این که نظام آموزشی در طی سال های اخیر، تغيير کرده است ترمیم معدل برای داوطلبان نظام جدید، متفاوت از ترمیم معدل نظام قدیم و پیش دانشگاهی می باشد. سوابق تحصیلی برای داوطلبان نظام قدیم به معنای دیپلم و پیش دانشگاهی است؛ به همین دلیل می توان برای کنکور برای امتحانات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی، از ترمیم معدل نظام قدیم استفاده کرد. در حالیکه مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان با مدرک نظام جدید، تعریف نمی شود.

به کسانی که مدرک دیپلم خود را از سال ۸۴ به بعد و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۹۱ به بعد گرفته اند؛ داوطلبان نظام قدیم میگویند که می توانند در امتحانات ترمیم معدل نظام قدیم برای افزایش معدل و تأثير سوابق تحصیلی خود در کنکور سراسری شرکت کنند.

 مدارک لازم جهت ثبت نام برای ترمیم معدل دیپلم

 مدارک لازم برای ترمیم معدل دیپلم عبارتست از:

>> درخواست کتبی داوطلب

>> کارنامه فارغ التحصیلی

>> تصویر صفحه اول شناسنامه عکسدار و کارت ملی

>> تصویر کارنامه فارغ التحصیلی

>> صورتجلسه کمیسیون خاص اموزشگاه

>> نامه درخواست آموزشگاه به اداره

ترمیم معدل دیپلم نظام جدید,ترمیم معدل دیپلم,ترمیم معدل دیپلم چگونه استترمیم معدل نظام قدیم برای کنکور برای امتحانات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی امکانپذیر میباشد

تأثير ترمیم معدل نظام قدیم و پیش دانشگاهی 

اموزش و پرورش، امتحانات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی را برای کمک به داوطلبان دارای معدل پائین برگزار می کند. طرح ترمیم معدل به دانش آموزان، این امکان را می دهد که مجددا در امتحانات دروسی شرکت کنند که داوطلب، نمره بالایی در آنها کسب نکرده است. در صورتی که داوطلب بتواند نمره بهتری را با شرکت در امتحانات کسب کند، نمرات بهتری را برای او در نظر میگیرند و گرنه در کنکور سراسری، نمرات اولیه ی او را اعمال میکنند.

تمامی داوطلبان نظام قدیم با استفاده از ترمیم معدل نظام قدیم و پیش دانشگاهی میتوانند معدل خود را برای ورود به دانشگاه از جمله دانشگاه فرهنگیان بهبود ببخشند.

ترمیم معدل دیپلم نظام جدید

در سال ۱۳۹۴ برای نخستین بار، قانون ترمیم معدل به تصویب رسید. لذا معدل دیپلم افراد علاقه مند به استفاده از این قانون باید کمتر از ۲۰ باشد. ترمیم معدل در سوابق تحصیلی داوطلبان، تأثير زیادی دارد به این صورت که آن ها می توانند در کنکور، شرکت کنند. سوابق تحصیلی به میزان ۵ الی ۳۰ درصد بر روی کنکور سراسری تأثير دارد. شما درصورتی میتوانید رتبه خوبی را کسب کنید که معدل خوبی داشته باشید. تمام کسانی که بخواهند برطبق آخرین گزارشات دبیرکل شورای عالی اموزش و پرورش کشور از ترمیم معدل دیپلم نظام جدید استفاده کنند میتوانند با مراجعه به وزارت آموزش و پرورش منطقه خود، درخواست شرکت در بهبود معدل دیپلم نظام جدید را ارائه دهند.

ترمیم معدل برای خارج از کشور

با توجه به تعداد علاقمندان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، ترمیم معدل برای خارج از کشور و یا ترمیم معدل برای مهاجرت به یک دغدغه اساسی تبدیل شده است. دو پارامتر مهم برای پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور عبارتند از:

- معدل( سوابق تحصیلی)

- رتبه کنکور

نمرات کسب شده با ترمیم معدل، در دیپلم یا کارنامه کتبی اعمال نمیشود و صرفا میتواند تأثير بسیاری در رتبه کنکور داشته باشد. پس افراد متقاضی ترمیم معدل برای خارج از کشور و یا ترمیم معدل برای مهاجرت، میتوانند در طرح ترمیم معدل برای بهبود رتبه کنکور خود برای دیپلم ثبت نام کنند و از مزایایش استفاده کنند.

نحوه ثبت نام ترمیم معدل نظام قدیم و پیش دانشگاهی

برای ثبت نام ترمیم معدل کنکور سراسری، هیچ سامانه ای اختصاص نداده اند؛ به همین خاطر، متقاضیان برای این که در امتحانات ترمیم معدل نظام قدیم پیش دانشگاهی شرکت کنند باید به مدرسه بزرگسالان منطقه اموزشی خود که در آنجا فارغ التحصیل شده اند، به صورت حضوری مراجعه کنند و در آن جا ثبت نام کنند.

زمان و محل ثبت نام ترمیم معدل نظام قدیم

یکی از مهم ترین موارد قابل توحه برای ترمیم معدل پیش دانشگاهی، زمان ثبت نام در ترمیم معدل دوازدهم یا دوره پیش دانشگاهی می باشد. معمولاً برای این که در ترمیم معدل، ثبت نام کنید باید به مدرسه بزرگسالان منطقه اموزشی که قبلا در آن فارغ التحصیل شده اید؛ بمدت یک ماه قبل از شروع امتحانات نهایی در خرداد، شهریور ماه و یا دی ماه مراجعه کنید و به ازای دروسی که انتخاب می کنید، به مدرسه مورد نظرتان، هزینه ای را برای چاپ و تصحیح اوراق بپردازید.

زمان و محل ثبت نام ترمیم معدل نظام قدیم,ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم,مدارک لازم برای ترمیم معدل دیپلمسامانه ای برای ثبت نام ترمیم معدل دیپلم وجود ندارد

بخشنامه ترمیم معدل برای کنکور

براساس بخش نامه ترمیم معدل برای کنکور باید شرایط زیر را در نظر بگیرید:

> زمان مناسب برای اینکه افراد در امتحانات ترمیم معدل پیش دانشگاهی و پایه دوازدهم ثبت نام کنند، حداقل ۳۰ الی ۴۵ روز قبل از شروع امتحانات می باشد. به این صورت که با مراجعه به مدارس بزرگسالان منطقه خود یا سایت اموزش و پرورش، ترمیم معدل آنها را پیگیری می کنند.

> افرادی مجوز شرکت در طرح ترمیم معدل دیپلم را دارند که نمره آنها کم تر از ۲۰ باشد.

> تمام متقاضیان می توانند در نوبت امتحانات نهایی خرداد، دی و شهریور ماه در طرح ترمیم معدل شرکت کنند. آنها نمی توانند در دی ماه ، یکی از دروس خود و در خرداد ماه، درس دیگرشان را امتحان دهند.

> برای شرکت در ترمیم معدل، هیچگونه محدودیتی در تعداد و نوع دروس وجود ندارد ولی امتحانات نوبت دوم متقاضیان به صورت نهایی برگزار شد.

> همه ی افراد، صرفا یک بار، مجوز شرکت در طرح ترمیم معدل امتحانات نهایی را دارند.

> صرفا افراد دارای مدرک دیپلم، مجوز استفاده از طرح ترمیم معدل را دارند. لذا دانش آموزان دوره دهم، یازدهم و حتی دوازدهم که فاقد مدرک دیپلم هستند؛ مجوز شرکت در امتحانات نهایی بهبود معدل را ندارند.

> افراد دارای دیپلم نظام قدیم میتوانند علاوه بر دروس نهایی سال سوم دبیرستان، تمام دروسی را ترمیم کنند که در دوره پیش دانشگاهی به صورت نهایی برگزار شد.

> هزینه ی شرکت در امتحانات ترمیم معدل دوازدهم و پیش دانشگاهی بر اساس نوساناتی تغيير می کند.

> در صورتی که نمره ی داوطلبان، پس از شرکت در بهبود معدل دیپلم، کم تر از نمره ی کارنامه باشد؛ برای سوابق تحصیلی، نمره قبلی آن ها را در نظر میگیرند.

> در کنکور ۱۴۰۱ تمام سوالات ترمیم معدل به صورت نظام جدید و نظام قدیم طراحی شد.  

زمان و محل ثبت نام ترمیم معدل نظام قدیم,ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم,مدارک لازم برای ترمیم معدل دیپلمامتحانات نهایی ترمیم معدل دیپلم در دو دسته سوال برای نظام آموزشی قدیم و جدید طراحی می شود

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش