پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۸۰

ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور سراسری چه شرایطی است؟

ترمیم معدل دیپلم,ترمیم معدل دیپلم چیست,ترمیم معدل دیپلم چگونه استزمان ثبت‌نام در ترمیم معدل دیپلم یک ماه قبل از شروع امتحانات نهایی آغاز می‌شود
بهبود معدل، تأثير به سزایی بر روی کنکور سراسری دارد و این نمرات به دست آمده در کارنامه کتبی داوطلبان ذکر نمیشود. لذا توجه کنید که تأثير نمره ارتقا معدل شما، صرفا بر روی کنکور سراسری میباشد وگرنه فاقد ارزش است. در این مطلب از سرپوش شرایط ترمیم معدل دیپلم آورده شده است.

ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور سراسری

صرفا داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی کنکور سراسری و دارای معدل پائین می توانند از ترمیم معدل نظام قدیم و پیش دانشگاهی برخوردار شوند. داوطلبان دارای معدل پائین و مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم میتوانند به منطقه اموزشی فارغ التحصیلی خود بمدت یک ماه قبل از برگزاری امتحانات نهایی خرداد، شهریور و یا دی ماه مراجعه کنند و برای ثبت نام در امتحانات ترمیم معدل اقدام کنند.

با توجه به این که نظام آموزشی در طی سال های اخیر، تغيير کرده است ترمیم معدل برای داوطلبان نظام جدید، متفاوت از ترمیم معدل نظام قدیم و پیش دانشگاهی می باشد. سوابق تحصیلی برای داوطلبان نظام قدیم به معنای دیپلم و پیش دانشگاهی است؛ به همین دلیل می توان برای کنکور برای امتحانات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی، از ترمیم معدل نظام قدیم استفاده کرد. در حالیکه مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان با مدرک نظام جدید، تعریف نمی شود.

به کسانی که مدرک دیپلم خود را از سال ۸۴ به بعد و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۹۱ به بعد گرفته اند؛ داوطلبان نظام قدیم میگویند که می توانند در امتحانات ترمیم معدل نظام قدیم برای افزایش معدل و تأثير سوابق تحصیلی خود در کنکور سراسری شرکت کنند.

 مدارک لازم جهت ثبت نام برای ترمیم معدل دیپلم

 مدارک لازم برای ترمیم معدل دیپلم عبارتست از:

>> درخواست کتبی داوطلب

>> کارنامه فارغ التحصیلی

>> تصویر صفحه اول شناسنامه عکسدار و کارت ملی

>> تصویر کارنامه فارغ التحصیلی

>> صورتجلسه کمیسیون خاص اموزشگاه

>> نامه درخواست آموزشگاه به اداره

ترمیم معدل دیپلم نظام جدید,ترمیم معدل دیپلم,ترمیم معدل دیپلم چگونه استترمیم معدل نظام قدیم برای کنکور برای امتحانات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی امکانپذیر میباشد

تأثير ترمیم معدل نظام قدیم و پیش دانشگاهی 

اموزش و پرورش، امتحانات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی را برای کمک به داوطلبان دارای معدل پائین برگزار می کند. طرح ترمیم معدل به دانش آموزان، این امکان را می دهد که مجددا در امتحانات دروسی شرکت کنند که داوطلب، نمره بالایی در آنها کسب نکرده است. در صورتی که داوطلب بتواند نمره بهتری را با شرکت در امتحانات کسب کند، نمرات بهتری را برای او در نظر میگیرند و گرنه در کنکور سراسری، نمرات اولیه ی او را اعمال میکنند.

تمامی داوطلبان نظام قدیم با استفاده از ترمیم معدل نظام قدیم و پیش دانشگاهی میتوانند معدل خود را برای ورود به دانشگاه از جمله دانشگاه فرهنگیان بهبود ببخشند.

ترمیم معدل دیپلم نظام جدید

در سال ۱۳۹۴ برای نخستین بار، قانون ترمیم معدل به تصویب رسید. لذا معدل دیپلم افراد علاقه مند به استفاده از این قانون باید کمتر از ۲۰ باشد. ترمیم معدل در سوابق تحصیلی داوطلبان، تأثير زیادی دارد به این صورت که آن ها می توانند در کنکور، شرکت کنند. سوابق تحصیلی به میزان ۵ الی ۳۰ درصد بر روی کنکور سراسری تأثير دارد. شما درصورتی میتوانید رتبه خوبی را کسب کنید که معدل خوبی داشته باشید. تمام کسانی که بخواهند برطبق آخرین گزارشات دبیرکل شورای عالی اموزش و پرورش کشور از ترمیم معدل دیپلم نظام جدید استفاده کنند میتوانند با مراجعه به وزارت آموزش و پرورش منطقه خود، درخواست شرکت در بهبود معدل دیپلم نظام جدید را ارائه دهند.

ترمیم معدل برای خارج از کشور

با توجه به تعداد علاقمندان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، ترمیم معدل برای خارج از کشور و یا ترمیم معدل برای مهاجرت به یک دغدغه اساسی تبدیل شده است. دو پارامتر مهم برای پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور عبارتند از:

- معدل( سوابق تحصیلی)

- رتبه کنکور

نمرات کسب شده با ترمیم معدل، در دیپلم یا کارنامه کتبی اعمال نمیشود و صرفا میتواند تأثير بسیاری در رتبه کنکور داشته باشد. پس افراد متقاضی ترمیم معدل برای خارج از کشور و یا ترمیم معدل برای مهاجرت، میتوانند در طرح ترمیم معدل برای بهبود رتبه کنکور خود برای دیپلم ثبت نام کنند و از مزایایش استفاده کنند.

نحوه ثبت نام ترمیم معدل نظام قدیم و پیش دانشگاهی

برای ثبت نام ترمیم معدل کنکور سراسری، هیچ سامانه ای اختصاص نداده اند؛ به همین خاطر، متقاضیان برای این که در امتحانات ترمیم معدل نظام قدیم پیش دانشگاهی شرکت کنند باید به مدرسه بزرگسالان منطقه اموزشی خود که در آنجا فارغ التحصیل شده اند، به صورت حضوری مراجعه کنند و در آن جا ثبت نام کنند.

زمان و محل ثبت نام ترمیم معدل نظام قدیم

یکی از مهم ترین موارد قابل توحه برای ترمیم معدل پیش دانشگاهی، زمان ثبت نام در ترمیم معدل دوازدهم یا دوره پیش دانشگاهی می باشد. معمولاً برای این که در ترمیم معدل، ثبت نام کنید باید به مدرسه بزرگسالان منطقه اموزشی که قبلا در آن فارغ التحصیل شده اید؛ بمدت یک ماه قبل از شروع امتحانات نهایی در خرداد، شهریور ماه و یا دی ماه مراجعه کنید و به ازای دروسی که انتخاب می کنید، به مدرسه مورد نظرتان، هزینه ای را برای چاپ و تصحیح اوراق بپردازید.

زمان و محل ثبت نام ترمیم معدل نظام قدیم,ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم,مدارک لازم برای ترمیم معدل دیپلمسامانه ای برای ثبت نام ترمیم معدل دیپلم وجود ندارد

بخشنامه ترمیم معدل برای کنکور

براساس بخش نامه ترمیم معدل برای کنکور باید شرایط زیر را در نظر بگیرید:

> زمان مناسب برای اینکه افراد در امتحانات ترمیم معدل پیش دانشگاهی و پایه دوازدهم ثبت نام کنند، حداقل ۳۰ الی ۴۵ روز قبل از شروع امتحانات می باشد. به این صورت که با مراجعه به مدارس بزرگسالان منطقه خود یا سایت اموزش و پرورش، ترمیم معدل آنها را پیگیری می کنند.

> افرادی مجوز شرکت در طرح ترمیم معدل دیپلم را دارند که نمره آنها کم تر از ۲۰ باشد.

> تمام متقاضیان می توانند در نوبت امتحانات نهایی خرداد، دی و شهریور ماه در طرح ترمیم معدل شرکت کنند. آنها نمی توانند در دی ماه ، یکی از دروس خود و در خرداد ماه، درس دیگرشان را امتحان دهند.

> برای شرکت در ترمیم معدل، هیچگونه محدودیتی در تعداد و نوع دروس وجود ندارد ولی امتحانات نوبت دوم متقاضیان به صورت نهایی برگزار شد.

> همه ی افراد، صرفا یک بار، مجوز شرکت در طرح ترمیم معدل امتحانات نهایی را دارند.

> صرفا افراد دارای مدرک دیپلم، مجوز استفاده از طرح ترمیم معدل را دارند. لذا دانش آموزان دوره دهم، یازدهم و حتی دوازدهم که فاقد مدرک دیپلم هستند؛ مجوز شرکت در امتحانات نهایی بهبود معدل را ندارند.

> افراد دارای دیپلم نظام قدیم میتوانند علاوه بر دروس نهایی سال سوم دبیرستان، تمام دروسی را ترمیم کنند که در دوره پیش دانشگاهی به صورت نهایی برگزار شد.

> هزینه ی شرکت در امتحانات ترمیم معدل دوازدهم و پیش دانشگاهی بر اساس نوساناتی تغيير می کند.

> در صورتی که نمره ی داوطلبان، پس از شرکت در بهبود معدل دیپلم، کم تر از نمره ی کارنامه باشد؛ برای سوابق تحصیلی، نمره قبلی آن ها را در نظر میگیرند.

> در کنکور ۱۴۰۱ تمام سوالات ترمیم معدل به صورت نظام جدید و نظام قدیم طراحی شد.  

زمان و محل ثبت نام ترمیم معدل نظام قدیم,ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم,مدارک لازم برای ترمیم معدل دیپلمامتحانات نهایی ترمیم معدل دیپلم در دو دسته سوال برای نظام آموزشی قدیم و جدید طراحی می شود

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش