سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۰۶۴

تکنیک ضربدر منها چیست و چه تاثیری در کنکور دارد؟

تکنیک ضربدر منها,تکنیک ضربدر منها چیست,روش ضربدر منها در کنکوریاد گرفتن تکنیک ضربدر منها کنکور به مرور زمان و با اجرای مداوم انجام می‌شود
کاربرد تکنیک ضربدر منها برای کلیه آزمون های آزمایشی، کنکور و ... می باشد. در واقع برای کاهش اشتباهات در آزمون یا کنکور می توان از تکنیک ضربدر منها که در این مطلب از سرپوش روش انجام آن ذکر شده است استفاده کرد.

تکنیک ضربدر منها

اگر داوطلبان کنکور، چند تکنیک و روش را یاد بگیرند؛ می توانند ازمون را مهار کنند و زمان آنرا بهتر مدیریت کنند. تکنیک ضربدر منها از موثرترین تکنیک ها در راستای جلوگیری از تحویل سفید پاسخ نامه دروس و افزایش سرعت پاسخ گویی به شمار می رود. در این تکنیک، سوالات را از ابتدای دفترچه تا انتها بررسی می کنند و درصورت برخورد با سوالات ساده آن ها را حل می کنند، سپس علامت ضربدری در کنار سوالات وقت گیر می گذارند و از علامت منها در کنار سوالات سخت و غیر قابل حل می گذارند.

عدم بازگشت به سوالات دارای علامت منفی، از مهمترین نکات اجرای تکنیک ضربدر منها به شمار می رود. با توجه به اینکه داوطلبان شرکت کننده در کنکور، سطوح متفاوتی دارند؛ احتمالا سوالی که برای شما سخت است برای داوطلب دیگر، آسان است و قادر به پاسخ دادن به آن است و در مقابل، سوالی که برای شما ساده است؛ برای آن داوطلب، سخت است و در کنار آن سؤال، علامت منفی میگذارد.

تشخیص نوع سوالات برای اجرای تکنیک تست زنی ضربدر منها

سه گروه سؤال در آزمون از نظر میزان تسلط و آمادگی در پاسخ گویی وجود دارد که در ادامه شرح داده شده است:

- سوالات ساده:

سوالاتی که به آنها تسلط دارید و می توانید آنها را به سادگی و بدرستی پاسخ دهید؛ سوالات ساده نام دارند. طبیعی است که وقتی صورت این سوالات را میخوانید؛ جوابشان در ذهنتان شکل بگیرد و از آن ها بزودی عبور کنید.

- سوالات شک دار و زمانبر:

سؤالاتی که بدرستی یاد نگرفته اید و در پاسخ گویی دچار تردید شده اید؛ علامت ضربدر را در کنار این سؤالات به نشانه ی شک دار بودن سؤال بگذارید. در پایان وقت، سؤالات شک دار را مجدداً بررسی کنید. اگر می توانید جواب این سوالات را بدهید وگرنه در دفترچه ی سؤال، علامت منها کنار ضربدر بگذارید که یعنی آن ها را پاسخ نداده اید. این کار باعث میشود که در پاسخ نامه، کمتر اشتباه کنید.

تکنیک ضربدر منها چیست,مزایای تکنیک ضربدر منها,تکنیک ضربدر منها برای چی خوبهتکنیک ضربدر منها به نوعی تکنیک پس انداز زمان در جلسه آزمون و کنکور است

- سوالات سخت:

تصور شما اینست که پاسخ دادن به سوالات سخت، غیرممکن است. حتی اگر جواب این سوالات را بفهمید، آن قدر در تردیدید که هیچ وقت آنرا بر روی برگه پاسخنامه علامت نمی زنید! جواب دادن به همین سوالات در اکثر مواقع باعث میشود که درصدهای منفی را بوجود آورید؛ اینکار باعث تأثير منفی در کارنامه کنکور داوطلب می شود! توصیه ی ما به شما اینست که از کنار این سوالات به راحتی عبور کنید. البته در کنار این نوع تست ها یک علامت منها بگذارید تا برای حل آنها در زمان های اضافی، وقت صرف نکنید.

تکنیک ضربدر منها برای چه کسانی مناسب است؟

تکنیک ضربدر منها به منظور حل تست ها برای همه داوطلب های کنکور سراسری و شرکت کنندگان آزمون های آزمایشی فراهم شده است. نکته ی قابل توجه در زمان اجرای صحیح این تکنیک، تمرین کردن به اندازه کافی می باشد. اگر این روش را در سر جلسه کنکور، بدون تمرین و برای نخستین بار اجرا می کنید، نباید توقع داشته باشید که نتیجه خاصی از آن بگیرید!

در زمان حل تست های تمرینی، تکمیلی و سنجشی در منزل باید حداقل چندین بار از تکنیک ضربدر منها استفاده کنید تا به خوبی با نکاتش آشنا شوید. همچنین تکنیک ضربدر منها را چندین مرتبه در سر جلسه آزمون های آزمایشی اجرا کنید. بعد از اینکه روی اجرای این روش به اندازه کافی مسلط شدید، باید از آن انتظار نتیجه خوب داشته باشید.

مزایای تکنیک ضربدر منها

> افزایش قدرت نه گفتن به سوالات وقت گیر، از مزایای تمرین تکنیک ضربدر منها در ازمونها به شمار می رود. اجرای تکنیک ضربدر منها باعث میشود که بتوانید هیجان خود را کنترل کنید و تمرکزتان را افزایش دهید و پاسخ نامه دروس را سفید تحویل ندهید.

> شما با انجام تکنیک ضربدر منها دچار کمبود وقت برای حل سوالات ساده نمیشوید؛ به این دلیل که برخی از داوطلبان، تک تک سوالات را از روی کمال گرایی حل می کنند و دچار کمبود وقت برای حل سوالات ساده در انتهای دفترچه می شوند.

> تکنیک ضربدر منها باعث میشود که کم تر در ازمون دچار اشتباه شوید و آرامشتان در زمان پاسخ گویی به سؤالات، حفظ شود و به خوبی قادر به طبقه بندی سؤالات در گروه های مختلف شوید. از مزایای این تکنیک می توان به تنظیم و مدیریت زمان اشاره کرد.

> تکنیک ضربدر منها این مزیت را دارد که تمام سؤالات دفترچه ی آزمون را حداقل یک مرتبه مطالعه میکنید.

روش ضربدر منها در کنکور,تکنیک ضربدر منها,درباره تکنیک ضربدر منهااز مزایای انجام تکنیک ضربدر منها این است که برای حل سوالات دچار کمبود وقت نخواهید شد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 15
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
ویژه سرپوش