یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
۰۱:۰۶ - ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۰۹۵۷
آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد؛

برگزاری امتحانات بعد از عید فطر/ شرایط برگزاری کلاس‌های حضوری در مهر ۱۴۰۰

محسن حاجی میرزایی,وزیر آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که شاید امتحانات حضوری به تاخیر بیفتد ولی حتماً حضوری خواهد بود، گفت: تلاش می کنیم مهر سال آینده مدارس حضوری باشد.

به گزارش تسنیم، محسن حاجی میرزایی درباره جایگاه و شان معلمان در جامعه اظهار‌کرد: آگاهی باعث می شود انسان به کمال برسد و انسانها متناسب با حجم آگاهی ها میتوانند در زندگی نقش آفرینی کنند، جایگاه معلم والاست و نخستین معلم انسان خداوند است، پیامبران، امامان و همه اشخاص تاثیر گذار در تاریخ بشری معلم هستند.

وی ادامه داد: هیچ تحولی در جوامع به شکل پایدار اتفاق نمی افتد جزء از طریق نظام یادگیری، اگر می خواهیم نهادها و اقتصاد کارآمد و فرهنگ غنی داشته باشیم نقطه عزیمت آگاهی است و معلمان در چین جایگاه رفیعی قرار دارند، به میزانی که جامعه آگاهی بیشتری نسبت به این نقش پیدا کند و موقعیت معلمان را به خوبی درک کند جامعه پیشرفت می کند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار‌کرد: اهمیت هر نقشی به مأموریت آن مرتبط است ما نمی توانیم از طریق بیان بگوییم معلمی مهم است آن جا که اهمیت این شغل اثبات می شود به کارکردهای نقش است، با تحول در نظام تعلیم و تربیت جامعه نقش عمیقتری نسبت به نقش معلم پیدا خواهد کرد.

تدریس در شرایط کرونا بسیار پیچیده

حاجی میرزایی درباره ارزیابی از تدریس در شرایط کرونا (corona) گفت: کار پیچیده ای است، در گذشته معلم در کلاس درس با دانش آموزان محدود مواجه بود اما به یکباره این کلاس به سطح جغرافیای ایران گسترش پیدا کرد و تدریس معلم در معرض داوری و قضاوت بسیاری از اشخاص قرار گرفت، معلمان در آموزش مجازی باید از طریق تولید محتوای مجازی، دروس را منتقل کنند، این مسئله نیازمند مهارت هایی است که معلمان آن را در گذشته کسب نکرده بودند و به تدریج در ایام کرونا فرا گرفتند.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان هنوز در آموزش مجازی مشکل دارند، گفت: در روش جدید، سهم دانش آموز در یادگیری افزایش پیدا کرده است، برخی به اینترنت و ابزار هوشمند دسترسی ندارند یا حجم کارهایی که در شاد انجام می شود بالاست و در برخی ساعات ترافیک زیاد می شود بنابراین شاید نتوانند به سهولت کارها را انجام دهند اما مشکلات به تدریج کمتر شد.

تأکید کشورهای دنیا به بازگشایی مدارس

وزیر آموزش و پرورش درباره حضوری بودن آموزش ها در سال تحصیلی آینده مطرح کرد:آموزش از هر طریق دیگری با افت کیفیت همراه است، هیچ چیز جایگزین مدرسه نیست، آموزش تنها کارکرد مدرسه نیست، در این محیط دانش آموزان در تعامل با دوستان خود اجتماعی میشوند بنابراین دنیا توصیه می کند به سمت بازگشایی مدارس برویم، اسفند ماه ۹۸ تاکید این بود مدارس نخستین جایی باشد که بسته و آخرین جایی که باز شود اما امروز می گویند هرکاری می کنید مدارس را باز کنید.

محسن حاجی میرزایی,وزیر آموزش و پرورش

تلاش می کنیم مهر ماه مدارس حضوری باشد

وی افزود: چند هفته قبل به ستاد ملی کرونا گفتم، یک روز در هفته یا یک ساعت در روز دانش آموزان به مدرسه بیایند و تلاش ما این است در شروع سال تحصیلی مدارس حضوری برگزار شود.

بازگشایی نسبی را به آموزش مجازی ترجیح می دهیم

حاجی میرزایی درباره نگرانی والدین از بازگشایی حضوری مدارس گفت: من هم یک پدر هستم و دغدغه ها را درک می کنم، بدون هماهنگی با متولیان بهداشت کاری انجام نمی دهیم، برای بازگشایی حضوری مدارس باید مصونیت جمعی ایجاد شود و تعداد افرادی که واکسن دریافت کرده اند به حدی باشد که از شیوع جمعی بیماری پیشگیری شود اگر چنین شرایطی مهر ۱۴۰۰ فراهم نشود آموزش مجازی ادامه دارد باید منتظر شرایط باشیم اگر شرایط بازگشایی کامل نباشد بازگشایی نسبی راه حل بهتری است و اگر این امکان هم نباشد آموزش مجازی ادامه پیدا می کند البته مهر ۱۴۰۰ در حوزه آموزش مجازی قویتر هستیم.

حاجی میرزایی درباره امتحانات پایان سال دانش آموزان گفت: روشی که از گذشته وجود دارد این است که معلم مسئول ارزشیابی آموخته های دانش آموزان است هم اکنون نیز همینگونه است و معلمان مسئول ارزشیابی پایانی هستند، این روزها توصیه به معلمان این است ارزشیابی فرآیندی که از ابتدای سال آغاز شده است اهمیت بیشتری پیدا کند و بعد هم ارزشیابی پاياني که اختیار آن بر عهده شورای مدرسه است یعنی آنها تصمیم می گیرند به روش اطمینان بخش آزمون ها را برگزار کنند، امتحانات تمام پایه ها به جز پایه نهم و دوازدهم غیر حضوری است.

محسن حاجی میرزایی,وزیر آموزش و پرورش

ممکن است تاریخ امتحانات تغییر کند

وی درباره امتحانات حضوری پایه نهم و دوازدهم عنوان کرد :طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، امتحانات این دو پایه باید حضوری باشد چون در آینده زندگی و شغلی دانش آموزان تاثیر گذار است، ممکن است در زمان برگزاری امتحانات با محدودیت های ستاد ملی کرونا مواجه شویم آنوقت ترجیح می دهیم امتحانات را به تاخیر بیندازیم، با ستاد کرونا هماهنگ هستیم و بدون نظر آن ها اقدام نمی کنیم، جلسات با مسئولان وزارت بهداشت برگزار و به جمع بندی رسیده ایم که باید در ستاد ملی کرونا تصویب شود، تصمیم این است بعداز عید فطر امتحانات برگزار شود مگر این که با محدودیت مواجه شویم و این امتحانات تغیر کند.

  • 9
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
مریم حیدرزاده,زندگی نامه مریم حیدرزاده,عکسهای مریم حیدرزاده بیوگرافی مریم حیدرزاده شاعر، نقاش و نویسنده ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ آبان ۱۳۵۶

محل تولد:تهران

پیشه:شاعر، ترانه سرا، نویسنده، نقاش

ملیت:ایرانی

زمینهٔ کاری:ادبیات، هنر

بیوگرافی مریم حیدرزاده

مریم حیدرزاده در ۲۹ آبان ۱۳۵۶ در بیمارستان شهدای تهران به دنیا آمد. وی در دوران کودکی( حدود سه و نیم سالگی) بینایی خویش را در اثر عمل جراحی و اشتباه پزشک، از دست داد. او در رشته ی حقوق قضایی در دانشگاه تهران به تحصیل پرداخته است. پدر مریم بازنشسته ی ارتش و مادرش کارمند است. والدینش بخاطر نگهداری از مریم خیلی بیرون از منزل فعالیت ندارند. وی دو خواهر به نام های نرگس و مرضیه دارد. خوانندگان داخل کشور و خوانندگان فارسی زبان خارج از کشور از اشعار و سروده های مریم حیدرزاده در بسیاری از ترانه هایشان استفاده کرده اند. مریم حیدرزاده بسیار خوش خلق و خوش صدا است که در فضای مجازی صدای دلنشینش را شنیده اید.

ادامه
علیرضا حیدری,تصویر علیرضا حیدری,قد علیرضا حیدری بیوگرافی علیرضا حیدری قهرمان سابق کشتی ایران (+ تصاویر)

زاده: ۱۴ اسفند ۱۳۵۴

زادگاه: ملایر، ایران

ملیت: ایرانی

پیشه: کشتی گیر

بیوگرافی علیرضا حیدری

علیرضا حیدری در ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۴، در یکی از خانه های خیابان شکوفه، در نزدیکی چهارصد دستگاه که از محله های قهرمان خیز تهران متولد شد. پدر او که حمشت الله حیدری نام داشت و به درستی و صداقت از راه کسب و کار برای رفاه خانواده اش می کوشید، را در دوران کودکی از دست داد. حشمت الله و همسرش پنج فرزند داشتند (چهار پسر و یک دختر) که اعضای خانوادگی پس از فوت حشمت الله، تحت سرپرستی مادر قرار گرفتند. بعد از گذشت دو الی سه سال از فوت این خانواده، خانه تقریباً بزرگ خود را در تهران فروختند و به کرج نقل مکان کردند.

ادامه
ماکان بند,زندگینامه ماکان بند,زندگی نامه ماکان بند بیوگرافی ماکان بند و حواشی آن ها (+ تصاویر)

نام مستعار:ماکان بند

زاده: ۳ دی ۱۳۷۴ 

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سبک( ها):پاپ

ناشرین:آوازی نو

ادامه
اولیور ویلیامسون,زندگینامه اولیور ویلیامسون,تحصیلات اولیور ویلیامسون زندگینامه اولیور ویلیامسون و نظریه هایش (+ تصاویر)

زاده:۲۷ سپتامبر ۱۹۳۲

زادگاه:سوپریور، ویسکانسین

ملیت:ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد خرد

درگذشت:۲۱ مهٔ ۲۰۲۰ 

ادامه
احمد مهرانفر,ازدواج احمد مهرانفر,احمد مهرانفر بازیگر بیوگرافی احمد مهرانفر بازیگر مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۵۴/۳/۱۰

محل تولد:کاشان

تحصیلات:کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی

همسر:مونا فائض پور

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر

ادامه
حضرت موسی (ع),عصای حضرت موسی (ع),زندگی نامه حضرت موسی (ع) زندگی نامه حضرت موسی (ع) یکی از پیامبران اولوالعزم

زاده:قرنهای ۱۳ تا ۱۵ قبل از میلاد مسیح

زادگاه:جوشن،  مصر

همسر:صفورا

دین:اسلام

محل مرگ:کوه نبو،  موأب

ادامه
ارلینگ هالند,بیوگرافی ارلینگ هالند,زندگی نامه ارلینگ هالند بیوگرافی ارلینگ هالند فوتبالیست حرفه‌ای نروژی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۰۰ ‏

محل تولد:لیدز، انگلستان

ملیت:نروژی

قد:۱٫۹۴ متر

پست:مهاجم نوک

ادامه
قیصر امین پور,شعر قیصر امین پور,زندگینامه قیصر امین پور زندگینامه قیصر امین پور شاعر معاصر ایرانی

تاریخ تولد:۲ اردیبهشت ۱۳۳۸

زادگاه:گتوند

مدرک تحصیلی:دکترای ادبیات فارسی

پیشه:شاعر و ترانه سرا

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش