یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۰:۵۱ - ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۱۰۷۱
آموزش و پرورش

تفکیک دانش آموزان مشکوک به کرونا از سایرین در امتحانات نهایی

تفکیک دانش آموزان مشکوک به کرونا از سایرین در امتحانات نهایی,امتحانات نهایی سال 1400
مدیرکل دفتر دوره اول متوسطه آموزش و پرورش اظهار‌کرد: اگر دانش آموزان از ابتدای سال تحصیلی آن مطالبی که در فضای مجازی از طرف معلم به آن ها ارائه شده بود را با دقت دنبال می کردند، امروز دیگر بابت امتحانات حضوری نهایی احساس نگرانی نداشتند.

«مرضیه مسگرزاده» مدیرکل دفتر دوره اول متوسطه آموزش و پرورش در گفتگو با ایلنا درباره برگزاری امتحانات نهایی به شکل حضوری گفت: در حال حاضر ۱۰۷ کشور در دنیا هستند که تمام برنامه های آموزشی شان آزاد است و رسماً مدارس آنها فعال و باز هستند، ولی در کشور ما اصل و اساس برای آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان است و اولویت هیچ یک از ما بالاتر از سلامت دانش آموزان نیست.

مدیرکل دفتر دوره اول متوسطه آموزش و پرورش افزود: در عین حال هم بارها اعلام کرده ایم، مرجع تصمیم گیری در این زمینه ستاد ملی مقابله با کرونا است.

وی تأکید کرد: ما باید تابع تصمیمات ستاد باشیم نه این که در مقابل این اتفاقات یک جو روانی ایجاد کنیم و در پی این جو روانی تصمیمی در کشور گرفته شود که تبعاتی در آینده داشته باشد و با دانش آموزانی مواجه شویم که پایه های ضعیف علمی دارند.

مسگرزاده در مورد پیامد تصمیماتی که بر اثر جو روانی گرفته می شود، گفت: شاید پیامد تصمیماتی که بر اثر جو روانی گرفته می شود، خودش را اکنون نشان ندهد و در چهار سال دیگر شاهد نتایج آن باشیم.

او افزود: برخی شاید این نظر را داشته باشند که آموزش باید حضوری باشد، ولی زمانی که می خواستیم آموزش حضوری داشته باشیم، همین جو روانی ها بوجود آمد و بعد از آن، هر آنچه که ستاد ملی مقابله به کرونا گفت، ما تبعیت کردیم.

مدیرکل دفتر دوره اول متوسطه با بیان اینکه دانش آموزان باید آموزش مجازی را جدّي می گرفتند، گفت: اگر دانش آموزان از ابتدای سال آن مطالبی که در فضای مجازی از طرف معلم ارائه شده بود را با دقت دنبال می کردند و به روز جلو می آمدند، امروز دیگر بابت امتحانات حضوری احساس نگرانی نداشتند.

مسگرزاده ادامه داد: شرایط برخی دانش آموزان بگونه ای بوده که در فرآیند سال تحصیلی دروس خود را دنبال نکرده یا اگر معلم به خوبی درس نداده به این موضوع اعتراض نکردند و حتی خانواده موضوع را جدی نگرفتند. برخی آموزش مجازی را رها کردند و اکنون نگران ارزشیابی حضوری هستند.

تفکیک دانش آموزان مشکوک به کرونا از سایرین در امتحانات نهایی,امتحانات نهایی سال 1400

او در واکنش به اینکه دانش آموزان می گویند، وقتی آموزش ها مجازی بوده، بنابراین امتحانات هم باید مجازی گرفته شود، گفت: بر چه اساسی این نتیجه گیری از سوی دانش آموزان و خانواده ها مطرح می شود؟! تجربه سال گذشته هم به ما نشان داد که اگر آموزش غیرحضوری هم داشته باشیم، چاره ای جز برگزاری حضوری امتحانات نهایی را نداریم.

مدیرکل دفتر دوره اول متوسطه گفت: امتحانات نهایی، دانش آموزان را فیلتر می کند، زیرا قرار است که برای آموزش عالی و ادامه تحصیل در خارج از آموزش و پرورش تعیین کننده باشند.

مسگرزاده در پاسخ به این سؤال که آیا این امکان وجود دارد، همانند کنکور برای حضور دانش آموزان در امتحانات نهایی هم خوداظهاری طراحی شود؟ گفت: ما در حال حاضر این قاعده را داریم که اگر دانش آموز مشکوک به کرونا (corona) باشد، آن هم بر اساس تستی که داده شده یا اطلاعاتی که خانواده ها داده اند، با تشخیص مدرسه، آن دانش آموز از شرایط خاص برخوردار می شود، یعنی در موقعیتی که در کنار سایر دانش آموزان نباشد، از او امتحان گرفته خواهد شد.

او تأکید کرد: مدرسه و آموزش و پرورش در مقابل این اظهارات بی تفاوت عمل نخواهد کرد. ما باید این اطمینان خاطر را به اولیای دانش آموزان بدهیم که مسوولان مدرسه بیشتر از خانواده ها در امر برگزاری امتحانات و حفظ سلامت دانش آموزان نگرانی دارند.

مدیرکل دفتر دوره اول متوسطه در پایان تأکید کرد: مسوولان آموزش و پرورش علاوه بر سلامت دانش آموزان به اعتبار آموزش ها هم توجه دارند، بنابراین خانواده ها فقط شرایط کنونی را می بینند و به این نگاه نمی کنند که طی سه چهار سال آینده دانش آموز چه وضعیت علمی خواهد داشت. شاید فرزندانشان در مراجع تحصیلی بعدی دچار مشکلات جدّي شوند و آن زمان می گویند که شما تصمیم گیر و سیاستگذار بودید.

  • 13
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
مریم حیدرزاده,زندگی نامه مریم حیدرزاده,عکسهای مریم حیدرزاده بیوگرافی مریم حیدرزاده شاعر، نقاش و نویسنده ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ آبان ۱۳۵۶

محل تولد:تهران

پیشه:شاعر، ترانه سرا، نویسنده، نقاش

ملیت:ایرانی

زمینهٔ کاری:ادبیات، هنر

بیوگرافی مریم حیدرزاده

مریم حیدرزاده در ۲۹ آبان ۱۳۵۶ در بیمارستان شهدای تهران به دنیا آمد. وی در دوران کودکی( حدود سه و نیم سالگی) بینایی خویش را در اثر عمل جراحی و اشتباه پزشک، از دست داد. او در رشته ی حقوق قضایی در دانشگاه تهران به تحصیل پرداخته است. پدر مریم بازنشسته ی ارتش و مادرش کارمند است. والدینش بخاطر نگهداری از مریم خیلی بیرون از منزل فعالیت ندارند. وی دو خواهر به نام های نرگس و مرضیه دارد. خوانندگان داخل کشور و خوانندگان فارسی زبان خارج از کشور از اشعار و سروده های مریم حیدرزاده در بسیاری از ترانه هایشان استفاده کرده اند. مریم حیدرزاده بسیار خوش خلق و خوش صدا است که در فضای مجازی صدای دلنشینش را شنیده اید.

ادامه
علیرضا حیدری,تصویر علیرضا حیدری,قد علیرضا حیدری بیوگرافی علیرضا حیدری قهرمان سابق کشتی ایران (+ تصاویر)

زاده: ۱۴ اسفند ۱۳۵۴

زادگاه: ملایر، ایران

ملیت: ایرانی

پیشه: کشتی گیر

بیوگرافی علیرضا حیدری

علیرضا حیدری در ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۴، در یکی از خانه های خیابان شکوفه، در نزدیکی چهارصد دستگاه که از محله های قهرمان خیز تهران متولد شد. پدر او که حمشت الله حیدری نام داشت و به درستی و صداقت از راه کسب و کار برای رفاه خانواده اش می کوشید، را در دوران کودکی از دست داد. حشمت الله و همسرش پنج فرزند داشتند (چهار پسر و یک دختر) که اعضای خانوادگی پس از فوت حشمت الله، تحت سرپرستی مادر قرار گرفتند. بعد از گذشت دو الی سه سال از فوت این خانواده، خانه تقریباً بزرگ خود را در تهران فروختند و به کرج نقل مکان کردند.

ادامه
ماکان بند,زندگینامه ماکان بند,زندگی نامه ماکان بند بیوگرافی ماکان بند و حواشی آن ها (+ تصاویر)

نام مستعار:ماکان بند

زاده: ۳ دی ۱۳۷۴ 

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سبک( ها):پاپ

ناشرین:آوازی نو

ادامه
اولیور ویلیامسون,زندگینامه اولیور ویلیامسون,تحصیلات اولیور ویلیامسون زندگینامه اولیور ویلیامسون و نظریه هایش (+ تصاویر)

زاده:۲۷ سپتامبر ۱۹۳۲

زادگاه:سوپریور، ویسکانسین

ملیت:ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد خرد

درگذشت:۲۱ مهٔ ۲۰۲۰ 

ادامه
احمد مهرانفر,ازدواج احمد مهرانفر,احمد مهرانفر بازیگر بیوگرافی احمد مهرانفر بازیگر مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۵۴/۳/۱۰

محل تولد:کاشان

تحصیلات:کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی

همسر:مونا فائض پور

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر

ادامه
حضرت موسی (ع),عصای حضرت موسی (ع),زندگی نامه حضرت موسی (ع) زندگی نامه حضرت موسی (ع) یکی از پیامبران اولوالعزم

زاده:قرنهای ۱۳ تا ۱۵ قبل از میلاد مسیح

زادگاه:جوشن،  مصر

همسر:صفورا

دین:اسلام

محل مرگ:کوه نبو،  موأب

ادامه
ارلینگ هالند,بیوگرافی ارلینگ هالند,زندگی نامه ارلینگ هالند بیوگرافی ارلینگ هالند فوتبالیست حرفه‌ای نروژی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۰۰ ‏

محل تولد:لیدز، انگلستان

ملیت:نروژی

قد:۱٫۹۴ متر

پست:مهاجم نوک

ادامه
قیصر امین پور,شعر قیصر امین پور,زندگینامه قیصر امین پور زندگینامه قیصر امین پور شاعر معاصر ایرانی

تاریخ تولد:۲ اردیبهشت ۱۳۳۸

زادگاه:گتوند

مدرک تحصیلی:دکترای ادبیات فارسی

پیشه:شاعر و ترانه سرا

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش