یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۱:۴۶ - ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۰۲۶۸
آموزش و پرورش

تصویب افزایش ۴۵ درصدی نرخ سرویس مدارس

سرویس مدارس,تصویب افزایش ۴۵ درصدی نرخ سرویس مدارس
اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز افزایش ۴۵ درصدی نرخ سرویس مدارس در شورای شهر تهران برای سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ را تصویب کردند.

به گزارش تسنیم، در جریان یکصدوهفتادوسومین جلسه شورای شهر تهران موضوع بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص تعیین نرخ کرایه و بهای خدمات سرویس مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در صحن شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

در فرآیند بررسی لایحه اشاره شده سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه نرخ سرویس دانش‌آموزان یک هفته پیش دریافت شد، اظهار کرد: موارد بین سازمان تاکسیرانی، کمیسیون عمران و حمل و نقل و کمیسیون برنامه و بودجه بررسی و اصلاحات اعمال شد.

وی با بیان اینکه کارگروه ماده ۱۸ از سوی وزارت کشور وضعیت نرخ‌ها را بررسی کردند و به شهرداری ۵۰ درصد افزایش نرخ را پیشنهاد دادند، یادآور شد: ۸۰ درصد افزایش به ۵۰ درصد رسید و با توجه به اینکه افزایش نرخ نمی‌تواند بیش از نرخ تورم باشد به ۴۵ درصد کاهش دادیم.

تشکری هاشمی همچنین تصریح کرد: این مبلغ تابع مسافت، وضعیت منطقه به لحاظ ترافیکی، سطوح شیب‌دار منطقه و مواردی از این قبیل است؛ این نرخ‌بندی‌ها بر اساس منطقه‌بندی آموزش و پرورش هم انجام شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با بیان اینکه حداقل مبلغ سرویس برای دانش‌آموزان ابتدایی ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و حداکثر ۲۱ میلیون تومان و دانش‌آموزان مقطع متوسطه ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و حداکثر ۲۳ میلیون تومان است، گفت: این مبلغ براساس ظرفیت استاندارد خودرو است و رانندگان اجازه ندارند بیش از حد استاندارد، مسافرسوار کنند. در خودروهای سواری تعداد مسافران ۳ نفر پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه مواردی نیز برای مالیات، بیمه و حق نظارت مدارس پیش‌بینی شده بود، گفت: ما این موارد را تایید نکردیم و تنها نرخی که راننده باید دریافت کند، لحاظ شده است.

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه نرخ سرویس مدارس استثنایی نیز منطبق با همین نرخ‌های مصوب خواهد بود، گفت: شهرداری تهران این هزینه را متقبل می‌شوند و شهروندان کمافی‌السابق، هزینه‌ای برای سرویس دانش‌آموزان استثنایی پرداخت نخواهند کرد.

وی افزود: مبلغ سرویس به ازای هر دانش‌آموز در هر روز برابر با مبلغ ورودیه، به ازای هر ۵ کیلومتر و ضریب سطوح شیب‌دار محاسبه شده و دو جدول مشخص و مناطق تعیین شدند و برای هر دو مقطع ابتدایی و متوسطه دو جدول در نظر گرفته شده است. بهای خودروهای ون برای کودکان استثنایی ۷۰ درصد خودروهای سواری و مینی‌بوس معادل حداکثر نرخ سرویس‌های اتوبوسرانی و نرخ اتوبوس برای کودکان استثنایی رایگان است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با اشاره به ضرایب معلولیت سرویس مدارس استثنایی اظهار کرد: ضریب نرخ دانش‌آموزان نابینا و ناشنوا ۱.۱، دانش‌آموزان اوتیسم ۱.۲، دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی ۱.۲ و معلولان جسمی و حرکتی ۱.۴ است.

وی با بیان اینکه کلیه شرکت‌های طرف قرارداد ۲ درصد هزینه‌های نظارت سازمان تاکسیرانی را پرداخت خواهند کرد، گفت: شهرداری تهران در قالب ردیف اعتباری مشخص، موظف به پرداختن تمام هزینه‌های سرویس مدارس دانش‌آموزان استثنایی خواهد بود.

تشکری هاشمی تأکید کرد: سامانه ثبت اطلاعات دانش‌آموزان استثنایی باید توسط سازمان تاکسیرانی راه‌اندازی و آموزش و پرورش این اسامی را باید تایید کند تا تخلفی در این زمینه شکل نگیرد.

جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه افزایش ۴۵ درصدی حداقل افزایشی است که لحاظ می‌کنیم، یادآور شد: همین امروز هم برخی مدارس ۱.۵ برابر مبلغ مورد نظر ما در شورا را لحاظ کرده اند؛ لذا باید افزایشی مصوب شود که برای رانندگان نیز به صرفه باشد.

مهدی وحدت‌کار؛ مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران نیز در جلسه امروز و در جریان بررسی نرخ سرویس دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: مشکلی در این زمینه در کل کشور داریم و آن آیین‌نامه‌ای است که از سوی هیئت وزیران به کمیسیون زیربنایی ابلاغ شده و وظیفه شهرداری‌ها و شورای شهرها تنها در تایید صلاحیت شرکت‌ها و رانندگان است و مابقی برعهده آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اعلام کرده که آیین‌نامه جدید به امسال نمی‌رسد؛ در آیین‌نامه جدید شهرداری‌ها در تعیین وضعیت سرویس مدارس وظیفه خواهند داشت، اما در نرخ سرویس، باید پیشنهاد کارگروه ماده ۱۸ در شورا مطرح و تصویب شود.

وحدت کار با بیان اینکه امسال چندین جلسه را در سطح کارشناسی داشتیم، تصریح کرد: آنچه امروز در شورا جهت تصویب بررسی می‌شود با امضای نماینده انجمن اولیا و مربیان، آموزش و پرورش و شهرداری تهران تهیه شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با تاکید بر اینکه با تمام این موارد، ما خود را مسئول می‌دانیم و تلاش خود را انجام می‌دهیم بهترین خدمات‌رسانی شکل بگیرد، تصریح کرد: در رعایت ایمنی و برخی ضوابط، هرچند شهرداری مسئولیت مستقیم ندارد، اما با پلیس راهور هماهنگی‌هایی انجام دادیم و فردا جلسه‌ای را برای بررسی ضوابط در حوزه سرویس مدارس با پلیس راهور برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در بخش پلتفرم‌های اینترنتی ضعف‌هایی وجود دارد اما در این حوزه هماهنگی شکل گرفته است، گفت: هدف ما ارائه خدمت بهینه است و تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد.

وحدت کار درخصوص سرویس دانش‌آموزان استثنایی تاکید کرد: ما سعی کردیم عدد بودجه را برای پوشش دادن هزینه‌های سرویس دانش‌آموزان استثنایی افزایش دهیم که بخشی از این افزایش انجام شد اما هنوز کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد و باید در آذرماه این بودجه در متمم اضافه شود.

وی با بیان اینکه از ۴۱ میلیارد تومان بودجه برای سرویس دانش‌آموزان استثنایی ۶ میلیارد تومان در ۳ ماه ابتدایی امسال هزینه شده است، تصریح کرد: امیدواریم با حمایت شورا، مشکلی در ادامه نداشته باشیم.

  • 15
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
ویژه سرپوش