پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۲۳:۵۶ - ۱۳ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۷۹۴
آموزش و پرورش

مدارس کدام شهرها،سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟

تعطیلی مدارس در 14 آذر 1402,آخرین وضعیت تعطیلی های مدارس بخاطر آلودگی هوا
مدارس بسیاری از شهرهای کشور، فردا (سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲) تعطیل شد.

بسیاری از شهرهای کشور آلوده هستند و همین موضوع باعث تعطیلی مدارس در برخی از استان ها شده است. فردا سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ نیز برخی از مدارس و دانشگاه های در چندین استان کشور تعطیل خواهد بود.

دبستان‌های ۳ شهرستان خوزستان تعطیل شد

مهر نوشت: بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا فعالیت مدارس پایه تحصیلی اول تا ششم ابتدایی در ۲نوبت صبح و بعدازظهر شهرستان‌های اهواز، کارون و باوی روز سه شنبه ۱۴ آذرماه به صورت برخط خواهند بود.

فعالیت سایر پایه‌های تحصیلی مدارس، ادارات و دستگاه‌های خدمت رسان طبق روال قبلی دایر خواهند بود.

مدارس آبیک غیرحضوری شد

با افزایش سطح آلودگی در شهرستان آبیک فردا سه شنبه کلیه مقاطع نوبت صبح و بعد ازظهر این شهرستان به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

بنا به اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین کلاس‌های دانش آموزان این شهرستان در بستر پیام رسان شاد برگزار خواهد شد.

همچنین مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی در روز سه شنبه دایر نخواهند بود.

گفتنی است عوامل اجرایی جهت پاسخگویی به اولیا، دانش آموزان و ارباب رجوع در مدارس حاضر باشند.

مدارس شهرستان سمنان در روز سه شنبه غیر حضوری شد

استانداری سمنان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به افزایش شاخص‌های آلودگی هوا و لزوم حفظ سلامت دانش آموزان مدارس تمامی دوره‌های تحصیلی ابتدایی شهرستان سمنان در روز سه شنبه ۱۴ آذرماه در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری و فرآیند آموزش در بستر شاد خواهد بود.

در این اطلاعیه با تاکید بر اینکه نظارت بر فرایند تشکیل کلاس‌های مجازی و ارائه مطالب آموزشی به دانش‌آموزان بر عهده مدیران مدارس خواهد بود، بیان شده است: کودکستان‌های سمنان، در دو نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شد و آموزش‌ها در کودکستان دو (چهار الی پنج ساله‌ها و پنج تا شش ساله‌ها) به صورت مجازی صورت می‌پذیرد.

در این اطلاعیه می‌خوانیم: بر اساس ماده (۴۱) شیوه‌نامه ساماندهی و مدیریت امور اجرایی کودکستان‌ها، آموزش‌های حضوری، غیرحضوری و ترکیبی در وضعیت قرمز (آلودگی هوا) به این شرح است: ماده ۴۱- مطابق با آئین‌نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۳ قانون هوای پاک، در وضعیت قرمز تمامی کودکستان‌ها (مهدکودک‌ها و مراکز پیش‌دبستانی) باید تعطیل شوند.

در ادامه اطلاعیه آمده است: در این شرایط به‌منظور خدمت‌رسانی به والدین شاغل به‌ویژه شاغلین حوزه‌های خدمات عمومی، کودکستان‌ها می‌توانند در صورت تقاضای ایشان و با اخذ اجازه از اداره آموزش و پرورش منطقه، صرفاً کودکان این والدین را بدون اخذ وجه اضافه پذیرش نمایند.

بر اساس این پیام، به مدیران و مسئولان مدارس سایر دوره‌های تحصیلی توصیه و تاکید می‌شود تا دانش آموزان از انجام هرگونه فعالیت ورزشی و فیزیکی در فضای باز پرهیز کنند. ضمناً مراسم صبحگاه مدرسه در محیط‌های بسته برگزار شود.

استانداری سمنان در این پیام تاکید کرده است: پیشنهاد می‌شود زنگ تفریح مدارس در کلاس‌های درس، برگزار و از انجام فعالیت بدنی دانش‌آموزان در حیاط مدرسه تحت عنوان کلاس درس تربیت بدنی، جلوگیری و فعالیت‌های مربوطه با نظارت و هدایت معلمان مربوطه در محیط‌های بسته مانند سالن‌های ورزشی و کلاس‌های درس تربیت بدنی اجرا شود.

مدارس تبریز و اسکو در روز سه شنبه غیرحضوری شد

پیرو مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای آذربایجان شرقی، با توجه به آلودگی هوا، مدارس شهرستان تبریز شامل نواحی پنجگانه، خسروشاه، باسمنج و سردرود در روز سه شنبه ۱۴ آذر ماه در تمامی مقاطع تحصیلی در هر دو شیفت صبح و بعد از ظهر غیرحضوری خواهد بود.

همچنین مدارس شهرستان اسکو شامل شهر اسکو، ایلخچی و شهر جدید سهند در روز سه شنبه ۱۴ آذر ماه در تمامی مقاطع تحصیلی در هر دو شیفت صبح و بعد از ظهر غیرحضوری خواهد بود.

مدارس ابتدایی اراک فردا غیرحضوری شد

علی اکبر اسدی اظهار کرد: پیش دبستانی و مهدهای کودک شهر اراک بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان فردا سه شنبه تعطیل است.

وی گفت: دانش آموزان سایر مقاطع تحصیلی شهر اراک که دارای بیماری زمینه‌ای قلبی، تنفسی و ریوی و پرونده پزشکی هستند می‌توانند ضمن ارائه مدارک و هماهنگی قبلی با مدیران مدارس در کلاس درس حاضر نشوند.

اسدی تاکید کرد: فعالیت کارمندان دستگاه‌های اجرایی شهر اراک که دارای سابقه قبلی و تأیید شده بیمارهای زمینه‌ای قلبی، تنفسی، ریوی همچنین تمام مادران باردار شاغل به صورت دورکاری است و این کارکنان با هماهنگی مدیر مربوطه، مجاز به عدم حضور در محل کار هستند.

رئیس کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی گفت: انتظار است اصناف و مدیران بخش خصوصی نیز در این زمینه همکاری لازم را با کارکنان خود داشته باشند.

اسدی ادامه داد: هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهر اراک اعم از مدارس و ورزشگاه‌ها ممنوع و اداره کل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان با اطلاع‌رسانی مناسب تدابیر لازم را در خصوص ممنوعیت‌ها اعمال کند.

وی با بیان اینکه تمامی مراکز درمانی و مراکز جامع خدمات سلامت شهر اراک در آماده‌باش کامل باشند، افزود: برخورد پلیس راهور با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی تشدید شده و اعمال قانون لازم در این خصوص صورت می‌گیرد.

رئیس کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی گفت: متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پر تردد شهر اراک مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام کنند همچنین فعالیت تمامی کوره‌های آجرپزی، معادن، کارگاه‌های عمرانی دارای گرد و خاک و واحدهای تولیدی آلاینده در سطح شهر اراک تعطیل است.

مدارس ابتدایی لامرد غیرحضوری شد

فرماندار لامرد گفت: آلایندگی هوا در این شهرستان مهد کودک‌ها، پیش‌دبستانی و مدارس ابتدایی را تعطیل و غیرحضوری کرد.

احمد خضری گفت: با توجه به افزایش آلایندگی در سطح شهرستان لامرد و با تصمیم ستاد مدیریت بحران، آموزش دانش آموزان در مقاطع کودکستان، پیش دبستانی و ابتدایی در تمامی مناطق شهرستان لامرد در پنج بخش مرکزی لامرد، اشکنان، علامرودشت، چاهورز و خیرگو برای روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه غیر حضوری اعلام می‌شود.

فرماندار لامرد گفت: سایر مقاطع تحصیلی در شهرستان لامرد در کلاس‌های درس خود حاضر هستند و همه ادارات و نهادها، بانک‌ها و مؤسسات نیز باز بوده و خدمت‌رسانی به مردم انجام می‌شود.

فرماندار لامرد همچنین گفت: هر گونه اطلاع‌رسانی در خصوص فعالیت ادارات و نهادها در روزهای آینده توسط فرمانداری و ستاد مدیریت بحران در رسانه‌های رسمی اعلام می‌شود.

عصر امروز نیز اداره کل هواشناسی فارس با انتشار اطلاعیه سطح زرد آلودگی، نسبت به پایداری جوی همراه با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شیراز، مناطق مرکزی و جنوب غربی از چهاردهم تا شانزدهم آذرماه هشدار داد و اعلام کرد این آلودگی برای سه شنبه ۱۴ آذرماه در مناطق مرکزی و جنوب غربی به ویژه شهرستان‌های شیراز، لامرد و مُهر پیش بینی شده است.

مدارس کاشان و آران و بیدگل غیر حضوری شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با مصوبه کمیته اضطرار استان، چهاردهم و پانزدهم آذرماه تمام مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در کاشان و آران و بیدگل غیرحضوری است.

منصور شیشه فروش اظهار داشت: باتوجه به وقوع پدیده وارونگی دما و افزایش غلظت آلاینده‌ها، چهاردهم و پانزدهم آذرماه، تمام مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش صرفاً در شهرهای کاشان و آران و بیدگل به صورت غیرحضوری و مهد کودک‌ها، پیش دبستانی و مدارس استثنایی تعطیل است.

وی تصریح کرد: مادران شاغل در ادارات که دارای فرزند دانش‌آموز مقطع ابتدایی هستند نیز می‌توانند با موافقت مدیران خود به صورت دورکاری فعالیت کنند.

مدیرکل بحران استانداری اصفهان ابراز داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی دو شهرستان هم موظف است به صورت مستمر با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی بطور جدی برخورد قانونی نماید و محیط زیست و سایر ارگان‌ها نیز بر وضعیت آلایندگی صنایع نظارت داشته باشند.

وی تاکید کرد: از تمامی شهروندان به ویژه افراد دارای بیماری زمینه‌ای، زنان باردار و کودکان از حضور در سطح شهر خودداری و در صورت حضور ضروری از ماسک‌های N95 استاندارد استفاده کنند چرا که تردد در هوای آلوده سلامت این افراد را به خطر می‌اندازد.

دانشگاه‌های کاشان روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تعطیل نخواهد بود

شیشه فروش خاطرنشان کرد: غیرحضوری بودن فعالیت مراکز صرفاً برای مدارس آموزش و پرورش دو شهر کاشان و آران و بیدگل بوده و دانشگاه و مراکز عالی آموزشی در روزهای چهاردهم و پانزدهم آذرماه به صورت حضوری دایر خواهد بود.

وی همچنین اظهار داشت: مدارس بخش‌های تابعه دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل نیز در دو روز ذکر شده به صورت حضوری است.

مدارس ابتدایی البرز غیرحضوری شد

احمد افضلی در هفتمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان اظهار کرد: مهدهای کودک و پیش دبستانی در روز سه‌شنبه تعطیل و مقطع ابتدایی البرز غیرحضوری است. این تصمیم بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان البرز اتخاذ شده است.

وی از شهروندان درخواست کرد از حضور در فضای باز خودداری کرده و جهت تردد در سطح استان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

گفتنی است غیرحضوری شدن مدارس استثنایی در تمامی مقاطع تحصیلی و همچنین عدم فعالیت‌های ورزشی در فضای باز برای سایر مقاطع از دیگر مصوبات این جلسه بود.

  • 11
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ویژه سرپوش