جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۲۳:۱۵ - ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۱۳۲۸
آموزش و پرورش

مدارس کدام شهرها فردا (۲۲ شهریور) تعطیل است؟/ بازگشایی مدارس استان اصفهان از فردا

تعطیلی مدارس خوزستان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
مدارس برخی استان های کشور به دلیل برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی فردا تعطیل است.

به دلیل برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی فردا تعطیل اعلام شده است ولی دانش آموزان اصفهانی فردا (۲۲ شهریور ماه) باید به مدرسه بروند.

مدارس چهار شهر خوزستان فردا تعطیل است

فارس نوشت: غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در جمع خبرنگاران گفت: مدارس شهرهای اهواز، کارون، باوی و حمیدیه فردا شنبه ۲۲ شهریور ۹۹ به منظور گندزدایی و نظافت تعطیل هستند.

او ادامه داد: اولویت اصلی در انتخابات حفظ سلامت است که بر این اساس انتخابات در حوزه انتخابیه اهواز با رعایت کامل دستور العمل های بهداشتی در حال برگزاری است.

شنبه تمام مدارس شعبه اخذ رای در استان البرز تعطیل است

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز اظهار‌کرد: شنبه تمام مدارس شعبه اخذ رأی شهرستان های "کرج، فردیس و اشتهارد" تعطیل است.

۱۰۸ مدرسه غرب استان گلستان فردا شنبه تعطیل است

مدیرکل آموزش وپرورش استان گلستان اظهار‌کرد: ۱۰۸مدرسه استان گلستان که امروز جمعه ٢١ شهریور ماه شعبه اخذ رای بوده اند، برای روز شنبه ٢٢ شهریور ماه تعطیل است.

تعطیلی مدارس خوزستان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش

مدارس کرمانشاه، اسلام آبادغرب و دالاهو، فردا (شنبه) تعطیل است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهار‌کرد: مدارس شهرستانهای کرمانشاه، اسلام آبادغرب و دالاهو به دلیل برگزاری دور دوم انتخابات مجلس، فردا (شنبه ۲۲ شهریور) تعطیل است.

مجید یزدان پناه در گفتگو با ایسنا با اشاره به استفاده از تعدادی از مدارس به عنوان شعب اخذ رأی، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با استاندار کرمانشاه بعنوان رییس شورای آموزش و پرورش استان و فرمانداران شهرستانهای کرمانشاه، اسلام آباد غرب و دالاهو و باتوجه به حضور بخش زیادی از همکاران فرهنگی در فرایند برگزاری انتخابات و همچنین ضرورت ضدعفونی کامل مدارس برای حضور دانش آموزان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، کلیه مدارس این سه شهرستان فردا (۲۲ شهریور) تعطیل است.

تعطیلی مدارس خوزستان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش

مدارس شهرستان بیجار در روز شنبه تعطیل شد

فرماندار شهرستان بیجار از تعطیل بودن مدارس شهری و روستایی این شهرستان در روز شنبه در دو نوبت صبح و عصر خبر داد.

علی اکبر ورمقانی در گفت و گو با مهر اظهار کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با اداره آموزش و پرورش، تمامی مدارس شهری و روستایی شهرستان بیجار در روز شنبه ۲۲ شهریور در دو نوبت صبح و عصر تعطیل خواهد بود.

مدارس شعب اخذ رای استان زنجان روز شنبه تعطیل است

بنا به اعلام اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان تمامی مدارسی که امروز جمعه ٢١ شهریور ماه محل اخذ رای بودند، برای روز شنبه ٢٢ شهریور ماه تعطیل است.

بازگشایی مدارس استان اصفهان از فردا

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام‌کرد : با اقدامات انجام شده تمام مدارس استان اصفهان فردا (شنبه) آماده حضور دانش آموزان هستند، ولی اختیار برای حضور دانش آموزان در مدارس به اولیا داده شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در مورد آغاز آموزش حضوری در مدارس شهر اصفهان در هفته پیشرو، گفت: بازگشایی مدارس در استان اصفهان از پانزدهم شهریور انجام شد، اما با توجه به تصمیم گیری ستاد مدیریت کرونا در استان مقرر شد که در مدارس شهر اصفهان و چند منطقه با یک هفته تأخیر آموزش حضوری دانش آموزان را داشته باشیم، بر همین اساس با تلاش همکارانم شرایطی مهیا شد تا دانش آموزان بتوانند در مدارس از آموزش حضوری بهره مند شوند.

وی با اشاره به این موضوع که با شیوع بیماری کرونا یک توقف بزرگ در فعالیت های اجتماعی اتفاق افتاد و نگرانی ها را شدت داد، گفت: همانطور که سلامت دانش آموزان برای ما مهم است، امر آموزش و تحصیل دانش آموزان نیز اهمیت دارد، با توجه به شرایط غیرقابل پیش بینی شیوع کرونا (corona) ، در سال تحصیلی جاری با رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی فرآیند تعلیم و تربیت دانش آموزان با تعامل و همفکری با خانواد ها تداوم دارد، لذا سال تحصیلی جدید را با تأکید بر چند اصل آغاز کردیم؛ و مهمترین اصل آن سلامتی دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: از مدیران، معلمان و خانواده ها خواستیم تا در همه شرایط شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند. امسال ساعات مدرسه محدود است و ورود و خروج دانش آموزان با فاصله انجام می شود تا از ازدحام جلوگیری شود، همکارانم در آموزش وپرورش استان بسیج شده اند تا سال تحصیلی خوبی را تجربه کنیم.

وی تأکید کرد: با اقدامات انجام شده تمام مدارس استان اصفهان فردا آماده حضور دانش آموزان هستند، اما اختیار برای حضور دانش آموزان در مدارس به اولیاء داده شده است و به همکارانم در مدارس تاکید نموده ایم که با اولیا مدارا کنند، نگرانی خانواده ها نگرانی ما نیز هست و این اطمینان را به خانواده ها می دهیم که عدم حضور دانش آموزان به منزله ثبت غیبت تحصیلی نیست؛ اما لازم است خانواده ها در انتخاب روش تحصیلی فرزندان خود با مدیر مدرسه به توافق برسند تا مدیر و معلمان بتوانند جریان آموزشی را به نحو مطلوب رصد کنند، یکی از دلایل بازگشایی مدارس به شیوه حضوری این است که بعضی از خانواده ها و دانش آموزان، دسترسی کافی و مناسب به امکانات فضای مجازی یا حتی آموزش های مکمل از طریق رسانه را ندارند و این بازگشایی میتواند به تداوم مطلوب فرآیند آموزش این دسته از دانش آموزان کمک نماید.

اعتدادی با اشاره به این موضوع که امسال با مسوولیت سخت تر و سنگین تری در آموزش دانش آموزان رو به رو هستیم، در مورد نگرانی خانواده از حضور در مدارس اظهار کرد: به همکارانمان در نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان تأکید نموده ایم که بطور دائمی شرایط را رصد نمایند و اصل بر این است که بتوانیم آموزش را با کیفیت مناسب در کنار رعایت پروتکل ها به دانش آموزان ارائه دهیم، امسال تراکم تعداد دانش آموزان و همچنین زمان کلاس ها کاهش یافته است و این بدان علت است که سلامت دانش آموزان بر هر موضوع دیگری اهمیت دارد.

او تأکید کرد: برای کاهش تراکم جمعیت دانش آموزی در هر کلاس، دانش آموزان به دو یا چند گروه تقسیم شده و تحت نظارت مدیر و شورای مدرسه، فرآیند آموزشی خود را ادامه خواهند داد؛ بنابراین تصمیم گیری در خصوص نحوه تقسیم کلاس و ارائه دروس با شورای مدرسه خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه پیرامون آموزش غیر حضوری برای دانش آموزان اظهار‌کرد: ترجیح آموزش و پرورش بر تشکیل کلاس ها به صورت حضوری است، ولی در کنار آن استفاده از برنامه های تلویزیونی، آموزش بر بستر شاد و تلفیقی از روش های دیگر پیش بینی شده تا از نگرانی خانواده ها کاسته شود، طبق دستور رییس جمهور محترم، استفاده از اینترنت در شبکه شاد رایگان شده و در نسخه جدید آن امکان ارتباطات زنده صوتی و تصویری فراهم شده و دانش آموزان در خانه می توانند در کلاس ها شرکت کنند.

او در پایان تأکید کرد: ارتباط بین خانه و مدرسه بسیار اهمیت دارد، لذا نیازمند تعامل مؤثر و مشارکت جدّي تر خانواده ها هستیم. به همین دلیل به مدیران توصیه کردیم تمام برنامه های آموزشی را با خانواده ها مرور نموده و نگرانی آنان را برطرف کنند تا شرایط مناسب برای آموزش دانش آموزان فراهم شود.

  • 29
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
فروغ فرخزاد,اشعار فروغ فرخزاد,خانواده فروغ فرخزاد زندگینامه فروغ فرخزاد و علت فوت او (+ تصاویر)

زادروز: ۸ دی ماه ۱۳۱۳ (۲۹ دسامبر ۱۹۳۴)

پدر: محمد فرخزاد

مادر: توران وزیری تبار

مرگ: ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ (۱۳ فوریهٔ ۱۹۶۷)

ملیت: ایرانی

محل زندگی: تهران

ادامه
جان مینارد کینز,عکس های جان مینارد کینز,زندگینامه جان مینارد کینز بیوگرافی جان مینارد کینز و فعالیت های او در دوران زندگی اش (+ تصاویر)

حیطه: اقتصاد سیاسی

مکتب: اقتصاد کینزی

زادروز: ۵ ژوئن ۱۸۸۳

زادگاه: کمبریج، انگلستان

تاریخ مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۴۶

ادامه
ویژه سرپوش