شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۱۴۶

تحصیل در هاروارد چه شرایطی دارد؟

تحصیل در هاروارد,شرایط تحصیل در هاروارد,شرایط بورسیه و تحصیل در هاروارد دانشگاه هاروارد یکی از معتبرترین دانشگاه های آمریکا و جهان است
اولین و قدیمی ترین مؤسسه اموزش عالی در آمریکا و برترین دانشگاه جهانی به نام دانشگاه هاورارد می باشد. این دانشگاه در اموزش عالی ایالات متحده ی آمریکا نقش بسیار مهمی دارد. در این مطلب از سرپوش با شرایط تحصیل در دانشگاه هاروارد آشنا می شوید.

تحصیل در هاروارد

دانشگاه هاروارد به عنوان یک دانشگاه خصوصی محسوب میشود که موقعیت مکانی آن در شهر کمبریج و در ایالت ماساچوست آمریکا می باشد. در شهرهای مجاور می توانید پردیس هایی از دانشگاه هاروارد را ببینید. به عنوان مثال در شهر بوستون، دانشکده ی پزشکی و دانشکده ی بازرگانی دانشگاه هاروارد واقع شده است. این دانشگاه در کشور آمریکا، اولین مؤسسه اموزش عالی میباشد و در آمریکای شمالی به عنوان نخستین بنیاد اموزشی به شمار می رود.

تاریخچه دانشگاه هاروارد

از سال ۱۶۴۰ تاریخچهٔ دانشگاه هاروارد برای نخستین بار شروع شد و در سال ۱۶۴۲ نخستین جشن دانش آموختگان هاروارد برگزار شد. کالج هاروارد به تربیت روحانیون اجتماع گرا و توحیدگرا در سال های اولیه پرداخت، اگرچه هرگز وابسته به هیچ فرقه ای بطور رسمی نبوده است. برنامه درسی و مجموعه دانشجویی آن در طول قرن هجدهم به تدریج سکولار گشته و در قرن نوزدهم، هاروارد بعنوان مرکز فرهنگی اصلی در میان نخبگان بوستون ظاهر شد.  

مقاطع تحصیلی در دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد با شرایط مخصوص خود در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری، اقدام به پذیرش دانشجو می کند. متقاضیان بسیاری می خواهند در این دانشگاه در آمریکا و سراسر جهان تحصیل کنند. در ادامه تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه هاروارد را بررسی میکنیم:

>> تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه هاروارد:

یکی از شروط تحصیل در مقطع کارشناسی، داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله تحصیلی است. شما باید در ازمون عمومی برگزار شده در دانشگاه، نمره ی ۵ درصد را دریافت کنید که کم ترین نرخ پذیرش در میزان قبولی در ماساچوست را دارد. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه هاروارد باید در یکی از دو آزمون SAT و ACT شرکت نمایند و نمرات بالایی را برای ورود به آن به دست آورند. توصیه ی دانشگاه هاروارد به دانشجویان اینست که دارای مدرک زبان آیلتس ۶.۵ برای تحصیل در دوره های آکادمیک و قبولی در ازمون باشند. طول دوره ی تحصیل در این مقطع، تقریباً ۴ سال می باشد.

>> تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه هاروارد:

شرط پذیرش در دانشگاه هاروارد در مقطع فوق لیسانس اینست که مدرک لیسانس معتبر داشته باشید. این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد، حدود ۵۸ برنامه مختلف را ارائه میکند. مدرک GRE برای بسیاری از برنامه های تحصیلی خصوصا رشته های مهندسی نیاز است و بسیاری از برنامه های مرتبط با مدیریت در این دانشگاه به مدرک GMAT نیاز دارند. افرادی که قصد اپلای برای دانشگاه هاروارد دارند و از کشورهای انگلیسی زبان نیستند؛ باید مدرک آیلتس یا تافل ارائه دهند. افراد دارای لیسانس از دانشگاه های انگلیسی زبان، نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. دانشگاه هاروارد، مدارک زبانی ازجمله آیلتس، تافل و IBT را تائید می کند و شرط پذیرش دانشجویان، کسب حداقل نمره تافل ۹۰، آیلتس آکادمیک ۷.۵ به بالاتر می باشد.

نحوه اخذ بورسیه دانشگاه هاروارد,شرایط بورسیه و تحصیل در هاروارد,تاریخچه دانشگاه هاروارد,شرایط پذیرش دانشگاه هاروارددانشگاه هاروارد در سال ۱۶۳۶ تأسیس شده است

>> تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه هاروارد آمریکا:

تحصیل در دانشگاه هاروارد در مقطع دکتری به دو صورت دکتری تخصص در علوم PHD و دکتری رهبری علوم ED.L.D  می باشد که ۳ سال، زمان میبرد اما افراد محصل در زمینه PHD به مدت ۵ سال به تحصیل می پردازند. یکی از شروط تحصیل در هاروارد در مقطع دکتری، ارائه ی مدرک فوق لیسانس معادل آمریکا و نمره زبان بالا میباشد. به صورت کلی دانشجویان باید رزومه تحصیلی بسیار مناسبی برای تحصیل در مقطع دکتری داشته باشند. ارائه ی مقالات علمی و پژوهشی و مقالات بین المللی، از دیگر الزامات ورود به این مقطع می باشد. افراد دارای کتاب، ثبت اختراع و … برای پیدا نمودن سوپروایزر، شانس بیشتری دارند. از مهم ترین مدارک می توان به مدرک زبان اشاره کرد.

دانشکده های هاروارد

۹ دانشکده ی اصلی در دانشگاه هاروارد وجود دارد که در آن ها به تدریس بیش از ۱۶۰ رشته ی تحصیلی می پردازند. دانشجویان مقطع دکترا در این دانشگاه می توانند در ۴۶ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۳۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۲ رشته در مقاطع تحصیلی بالاتر تحصیل کنند. در ادامه با مهم ترین دانشکده های هاروارد اشنا شوید:

* دانشکدۀ پزشکی

* دانشکدۀ معماری

* دانشکدۀ الهیات

* دانشکدۀ هنر و علوم

* دانشکدۀ علوم و بهداشت

* مدرسه جان اف کندی

* موسسه رادکلیف

رتبه بندی دانشگاه هاروارد

از برترین دانشگاه های جهان می توان به دانشگاه هاروارد اشاره کرد. این دانشگاه در طی سالیان طولانی، موفق به کسب رتبه های اول جهانی از نظر کیفیت اموزشی شده است و خدمات علمی پژوهشی را کسب کرده است. رتبه ی این دانشگاه برطبق نظرسنجی های webometrics, shanghai, US news  اول میباشد و همچنین رتبه ی سوم جهان را براساس نظرسنجی برترین دانشگاه های جهانی QS  دریافت کرده است. هاروارد از دیدگاه Times  رتبه ی ششم جهانی را دارد.

شرایط پذیرش دانشگاه هاروارد

شرایط پذیرش دانشگاه هاروارد برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، وابسته به ارسال مدارک است. مدارک موردنیاز برای دوره های کارشناسی عبارتند از:

>> نسخه ترجمه شده و اصلی کلیه مدارک تحصیلی

>> SOP برای ایالات متحده آمریکا

>> ۲ فرم ارزشیابی معلم

>> LOR آکادمیک( اختیاری)

>> گزارش دوره متوسطه و ریز نمرات

>> نمرات امتحانات استاندارد برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا ( اختیاری)

>> مصاحبه

>> مواد تکمیلی مانند آثار هنری، ضبط موسیقی و غیره( اختیاری)

>> نمرات ازمون مهارت زبان انگلیسی( بدون حداقل نمره برای اکثر دوره های کارشناسی)

آزمون ورودی دانشگاه هاروارد

هر دانشگاهی برای پذیرش متقاضیان، الزامات و آزمون های متفاوتی دارد. آزمون SAT یا ACT برای ورودی دانشگاه های آمریکا نیاز است. ازمون های SAT و ACT به عنوان ازمون ورودی دانشگاه هاروارد محسوب می شوند و باید در هر دوی این ازمونها برای ارسال درخواست به هاروارد شرکت کنید. شما باید رزومه تحصیلی خوبی برای اپلای برای دانشگاه هاروارد داشته باشید.

تاریخچه دانشگاه هاروارد,شرایط پذیرش دانشگاه هاروارد,مقاطع تحصیلی در دانشگاه هاروارددانشگاه هاروارد در ایالت ماساچوست آمریکا تأسیس شده است

ACT  بعنوان یکی از آزمونهای ورودی دانشگاه محسوب میشود که متقاضیان باید همانند SAT بالاترین نمره را کسب نمایند. در دانشگاه هاروارد، میانگین نمره ای که برای  ACT در نظر گرفته شده ۳۴ است. این امتیاز هاروارد را برای نمرات ACT بسیار رقابتی می کند. توجه کنید که شما به مدرک زبان آیلتس حداقل ۶.۵ یا مدارک متناسب با آن برای ورود به مقطع لیسانس دانشگاه هاروارد و همچنین به مدرک زبان آیلتس ۷.۵ به بالا برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه نیاز دارید. گاهی اوقات برطبق اعلامیه ی دانشگاه برای ورود به بعضی از رشته ها باید با افراد کارشناس، مصاحبه کرد.

اخذ بورسیه دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی تا تحصیلات تکمیلی، بورسیه های مختلفی را ارائه داده است؛ چون نمی خواهد محدودیت مالی، مانع از تنوع جامعه در دانشگاه شود و دانشجویان سراسر دنیا با بورسیه دانشگاه هاروارد بتوانند در این دانشگاه، تحصیل کنند.

بسیاری از فارغ التحصیلان با اخذ بورسیه دانشگاه هاوارد توانسته اند موفقیت های بزرگی را کسب کنند. بنابراین بورسیه برای ادامۀ تحصیل در آمریکا و جهان، فرصت مناسبی تلقی میشود. برای اخذ بورسیه های تحصیلی بهتر است اطلاعاتی در مورد شرایط پذیرش و میزان شانس قبولی آن داشته باشید که در ادامه آورده شده است:

۱. بورسیه دانشگاه هاروارد برای مقطع کارشناسی:

دانشجویان مقطع کارشناسی میتوانند بورسیه کامل تحصیلی را دریافت کنند؛ به شرطی که درآمد خانواده آنها از ۶۵۰۰۰ دلار در سال، کم تر باشد. این بورسیه پوشش دهنده ی شهریۀ دانشگاه، هزینۀ اتاق و سایر هزینه ها می باشد. بنابراین وقتی فردی نتواند شهریه دانشگاه هاروارد را بپردازد؛ می تواند بدون هیچگونه پرداختی در این دانشگاه، ادامه تحصیل دهد. یکی از دیگر بورسیه های دانشجویان مقطع کارشناسی، متعلق به خانواده هاییست که درامد آن ها در سال، بین ۶۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ دلار می باشد. در اینصورت دانشجو در هر سال، موظف به پرداخت صفر تا ده درصد از شهریه دانشگاه می باشد.

۲. بورسیه دانشگاه هاروارد برای مقطع کارشناسی ارشد:

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، مجوز استفاده از بورسیه های دانشگاه هاروارد و فرصت های شغلی این دانشگاه را دارند. کمک هزینه ی داده شده به دانشجویان کارشناسی ارشد، محدودتر از دانشجویان کارشناسی و دکتری است اما میتوان برای دانشحویان داخلی و بین المللی از فرصت های شغلی استفاده کرد.

۳. بورسیه دانشگاه هاروارد برای مقطع دکتری:

دانشجویان دورۀ دکتری، مجوز دریافت بورسیه کامل دانشگاه هاروارد را دارند. این بورسیه تحت عنوان های کمک هزینۀ شهریه، بورسیۀ هزینه های تحقیقاتی و سایر کمک هزینه ها موجود است. از قابلیت های این بورسیه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

- بورسیه دانشگاه هاوارد، کمک هزینه تحصیلی را بمدت پنج سال پوشش می دهد.

- این نوع بورسیه برای سال های اول و دوم دوره دکتری، هزینۀ بیمۀ درمانی را می پردازد.

- بورسیه دانشگاه هاوارد، برای سال های ۳ و ۴ دوره دکتری، دربرگیرنده ی بورسیۀ تحصیلی و هزینه های پژوهشی می باشد.

- چنین بورسیه ای برای دانشجوی دکتری سال پنجم، پشتیبانی پژوهشی دارد.

شرایط کار واخذ اقامت امریکا برای فارغ التحصیلان دانشگاه هاروارد

درصورت فارغ التحصیلی دانشجویان بین المللی در هاروارد، آن ها میتوانند اقامت آمریکا را بگیرند؛ چون برای کسب بهترین موقعیت های شغلی در آمریکا باید مدرک دانشگاه هاروارد را داشته باشید.

فارغ التحصیلان برجسته ای از سراسر دنیا در دانشگاه هاروارد درس خوانده اند و بدین جهت، این دانشگاه دارای اعتبار زیادی می باشد. بنابراین دانشجویان میتوانند ویزای تحصیلی امریکا را پس از فارغ التحصیلی خود به ویزای کار تبدیل کنند و اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت را پس از انجام پنج سال، کار مداوم بگیرند.

موزه ها و کتابخانه ی هاروارد

دانشگاه هاروارد دارای موزه های بسیاری میباشد که یکی از آن ها موزه ی هنر فوگ است. آثار نگهداری شده در این موزه شامل تابلوهای نقاشی، مجسمه ها و آثار چاپ شده ی قرن ۱۸ و ۱۹ اروپا و آمریکا می باشد. قدیمی ترین مجموعه ی فرهنگی ایالات متحده ی آمریکا، کتابخانه ی این دانشگاه می باشد. بزرگترین کتابخانه های دنیا در شعبه های دانشگاه و دانشکده های هاروارد وجود دارند. بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار جلد کتاب و رساله در این دانشگاه، موجود است. این دانشگاه، دانشجویان را در زمینه ها و رشته های مختلف علمی و فرهنگی، تربیت میکند. دانشجویان، مجوز تحصیل در این دانشگاه در طیف گسترده ای از رشته ها را دارند.

شرایط تحصیل در هاروارد,تحصیل و کار در آمریکا,دانشکده های هارواردهاروارد قدیمی ترین مؤسسۀ آموزش عالی امریکا به شمار می آید

کار و اقامت پس از تحصیل در آمریکا

امکان کاریابی سریع و موقعیت های شغلی عالی پس از اتمام تحصیلات در هاروارد، از مزایای دریافت پذیرش از این دانشگاه می باشد. فارغ التحصیلان رشته پزشکی از دانشگاه هاروارد به میتوانند به فعالیت در بهترین و معتبرترین مراکز بهداشتی و درمانی و بهترین بیمارستان های سرتاسر دنیا بپردازند. برخی از بیمارستان ها، دانشجویان نخبه و ممتاز در حین تحصیل را بورسیه می کنند و آنها را پس از اتمام تحصیلاتشان، جذب کار می نمایند. هر ساله این دانشگاه به معرفی دانشجویان سرشناسی می پردازد که این مسأله میزان درجه اعتبار تحصیلی در این دانشگاه را بیان میکند. فارغ التحصیلان دانشگاه هاروارد میتوانند ویزای تحصیلی خود را با یافتن کار در کشور آمریکا به ویزای کاری تغيير دهند و تابعیت این کشور را پس از ۵ سال کار و زندگی بگیرند.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 13
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش