پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۸۶

آشنایی با شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم,شرایط بورسیه تحصیل در کانادایکی از بزرگترین امتیازات تحصیل در کانادا، اجازه کار بعد از اتمام تحصیلات در دانشگاه است
کانادا در زمینه تحصیلات دارای رنکینگ جهانی میباشد که گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل و اخد اقامت می باشد. تحصیل در کانادا به علت دارا بودن کیفیت بالای زندگی و سطح آموزش، مورد توجه برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می باشد.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا شرایط خاصی دارد. عوامل مهم زیادی در دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا تاثیر گذار است، از مهم ترین فاکتورهای اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توان به سن، نمره مدرک زبان و تمکن مالی مناسب اشاره کرد. در دریافت ویزای تحصیلی سن شما یکی از عوامل مهم است، هر چه مدت زمان کمتری از تاریخ کسب آخرین مدرک تحصیلی شما گذشته باشد، یا اصطلاحاً گپ تحصیلی کمتری داشته باشید، برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا شانس بالاتری دارید. نمره مدرک زبان هم در اخذ پذیرش و هم در اخذ ویزای تحصیلی کانادا اهمیت دارد. معمولاً دانشگاه ها برای نمره زبان سطح مشخصی را معین می کنند. 

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا

قطعاً مهمترین قدم برای تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان است. البته برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هم میتوان اقدام کرد ولی بهتر است که پیش از اعزام به کانادا سطح زبان انگلیسی خودتان را تا حد ممکن تقویت کنید.  مهارت زبانی قوی، نقش مهمی بر اعتماد به نفس، دوست یابی و افزایش شانس کاریابی و در مجموع زندگی بهتر در کانادا خواهد داشت. علاوه بر این که هزینه آزمون آیلتس بسیار زیاد است، وقت و انرژی بسیاری را از دانشجو نیز صلب می کند. برای تحقق این امر میتوان به صورت استراتژیک عمل کرد و برای دانشگاه هایی اقدام به اخذ پذیرش کرد که احتیاج به مدرک زبان آیلتس ندارند. راه‌های دیگری هم برای دانشگاه های کانادا وجود دارد که دانش انگلیسی شما از طریق آنها اثبات می شود. بعضی از دانشگاه ها از جانب اساتید قبلی شما توصیه نامه ای مبنی بر مهارت زبان انگلیسی شما می پذیرند. بعضی دیگر نیز، برخی از کشورهای منتخب را از داشتن هرگونه مدرک زبانی معاف می کنند.

شرایط تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا رایگانادامه تحصیل در کانادا یکی از بهترین فرصت ها برای اخذ بورسیه تحصیلی را به شما میدهد

هزینه تحصیل در کانادا

زندگی و تحصیل در کانادا باتوجه به عوامل مختلف هزینه های بسیاری را در بردارد و از نخستین عامل مؤثر می توان به مقطع تحصیلی اشاره کرد؛ زیرا در کانادا طبق مقطع تحصیلی افراد هزینه های تحصیلی میتواند کم یا زیاد باشد. از موارد تاثیرگذار دیگر در شهریه های دانشگاه کانادا می توان به دانشجوی خارجی بودن و یا شهروند کانادایی بودن اشاره کرد. دانشجویانی که از کشورهای دیگر وارد کانادا میشوند باتوجه به رشته ی موردنظرشان برای تحصیل باید هزینه تحصیل در کانادا را بپردازند.

هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای مطرح انگلیسی زبان دیگر مانند آمریکا و انگلستان با وجود دانشگاه های برتر و سطح استاندارد بالای زندگی بسیار پایین تر است. مهمترین دلایل علاقه مندی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در این کشور، هزینه تحصیل میباشد .از طرف دیگر، عوامل مهمی که به پوشش بخشی از هزینه های تحصیل کمک می کند، وجود انواع بورس های تحصیلی و اجازه کار حین تحصیل می باشد. بطور کلی عمده هزینه های تحصیل در کانادا را می توان در دو بخش شهریه تحصیل، هزینه زندگی بررسی کرد.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان,ادامه تحصیل در کانادا,تحصیل در کاناداتحصیل در کانادا، هدف بسیاری از دانشجویان بین‌ المللی برای ادامه تحصیل است

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیل در کانادا

شما برای تحصیل در کانادا، به یک ویزای تحصیلی کانادا به مدت طول دوره تحصیل خود نیاز دارید و در واقع مرحله بعد از پذیرش اقدام برای دریافت این ویزا می باشد. شخص که خواستار مهاجرت تحصیلی به کانادا است باید مدارک موردنیاز سفارت را ارائه دهد تا موفق شود ویزای تحصیلی دریافت کند. هر دانشگاه ممکن است بسته به شرایط متقاضی مدارک ویژه ای را احتیاج داشته باشد ولی عموماً مدارکی که در ذیل آمده جهت دریافت ویزای تحصیلی موردنیاز است:

> ارائه یک نامه پذیرش از کالج، مدرسه و دانشگاه

> داشتن یک گذرنامه با دارا بودن حداقل ۶ ماه اعتبار و داشتن دو صفحه خالی

> ۲ قطعه عکس پاسپورتی که برای ۶ ماه قبل بوده باشد

> آخرین مدرک تحصیلی

> مدرک زبان انگلیسی( عموماً نمره آیلتس ۶ به بالا باشد)

> قبولی در آزمون های GRE و GMAT لزوما برای برخی از دانشگاهها و رشته ها

> انگیزه نامه( SOP)

> ارائه سوابق کاری

> نامه تمکن مالی

> ارائه نمونه کار( پورتفولیو) برای برخی از رشته ها نظیر هنر، طراحی و معماری

> ارائه پرداختی وقت سفارت به مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا

> داشتن یک بیمه درمانی در حدود ۶۰۰ دلار کانادا سالانه

تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف

زمانی که شما مقصد تحصیلی خود را کانادا انتخاب می کنید در واقع برای آینده خود سرمایه گذاری کرده اید. یکی از شناخته شده ترین کشورها که بالاترین استانداردهای آموزشی را در مدارس ابتدایی، متوسطه، کالج، دانشگاه و فراتر از آن دارد، کانادا می باشد. در ادامه جامع ترین اطلاعات را در زمینه تحصیل در کانادا و مقاطع مختلف آن مطالعه کنید:

- تحصیل در کانادا در مدارس:

کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در مدارس برای افراد زیر ۱۸ سال می باشد. این کشور برترین مدارس بین المللی را دارد و برای تحصیل افراد ۶ تا ۱۸ سال گزینه بسیار مناسبی می باشد. تحصیل در کانادا در مقطع ابتدایی از سن ۶ سالگی تا ۱۳ سالگی و برای مقطع متوسطه از ۱۳ تا ۱۸ سالگی می باشد. تحصیل در کانادا تا سن ۱۶ سالگی اجباری است و در برخی از استان ها نظیر انتاریو، مانی توبا و نیوبرانزوئیک اجبار تحصیل تا سن ۱۸ سالگی می باشد.

تحصیل در کانادا,ادامه تحصیل در کانادا,هزینه تحصیل در کانادابرای تحصیل در کانادا باید شرایط خاصی را فراهم آورید

در کانادا موسساتی برای دوران بعد از مقطع متوسطه علاوه بر مدارس نیز، وجود دارد که شامل کالج ها و موسسات فنی حرفه ای می باشد. تحصیل در کانادا در مدارس بین المللی، خصوصی بوده و جایگزین سیستم آموزشی دولتی میباشد البته مدارس بین المللی و خصوصی، همانند مدارس دولتی نیز تحت کنترل دولت های استانی می باشد؛ ولی از آزادی عمل بیشتری در خصوص رویکردهای آموزشی برخوردار می باشند.

ویژگی های منحصر به فرد مدارس کانادا از دلایل تحصیل در کانادا در مقطع ابتدایی و متوسطه و انتخاب کشور کانادا جهت تحصیل فرزندان می باشد. نکته ای که والدین باید پیش از انتخاب یک مدرسه برای تحصیل در کانادا به آن توجه کنند این موضوع میباشد که حتماً مدرسه انتخاب شده برای پذیرش دانش آموز بین المللی باید در لیست مدارس مورد تائید کانادا باشد و دانش آموز تنها در صورت داشتن پذیرش از طرف یکی از مدارس مورد تایید، موفق به اخذ ویزای تحصیلی خواهد شد.

- تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی:

مقطع کارشناسی یا لیسانس نخستین مقطع تحصیلی در دانشگاه های کانادا، می باشد. متقاضیان تحصیل در کانادا با داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله، مدرک زبان مورد نیاز و سایر پیش نیاز های ذکر شده توسط دانشگاه میتوانند در این مقطع پذیرش بگیرند. تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس، بسته به رشته های مختلف نظیر مهندسی، حقوق، دوره های علوم پایه برای ورود به رشته های پزشکی ، در دوره های ۳ و ۴ ساله ارائه می گردد. به این ترتیب که فردی که بمدت ۴ ساله تحصیل می کند ۳ سال از آن را در خود رشته و یک سال را به صورت تکمیلی سپری می نماید، هرچند که امکان تحصیل در دوره های ۳ ساله وجود دارد.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی تنوع بسیاری دارد، بدین ترتیب گزینه های زیادی برای انتخاب رشته پیش روی شما می باشد. دانشجویان گزینه های زیادی را برای انتخاب دانشگاه پیش رو دارند و بسیاری از دانشگاه های کانادا در رتبه بندی های جهانی در سطح مناسبی قرار دارند. هر دانشگاه در کانادا برای درخواست پذیرش میتواند قوانین و مقررات خود را داشته باشد. هنگامی که شخص درخواست پذیرش خود را به دانشگاه می فرستد، ایمیلی جهت درخواست پذیرش خود، دریافت خواهد کرد. دانشگاه جهت بررسی درخواستش، مدارک و اسناد مورد نیاز را، از طریق ایمیل اعلام خواهد کرد.

- تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد:

تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس به دلیل عواملی مانند وجود تنوع رشته، طول مدت تحصیل، هزینه های نسبتا مناسب و همچنین بستر مناسب برای اقامت پس از تحصیل در کشور کانادا و اشتغال به کار در این کشور بسیار مورد توجه می باشد. تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد  با عنوان تحصیلات عالی تکمیلی شناخته می گردد. متقاضیان دارنده مدرک لیسانس برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی میتواند اقدام نمایند.

معمولاً طول مدت تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد بین یک تا دو سال می باشد. رشته های متنوع فراوانی میتوان برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد پیشنهاد داد. با توجه به اینکه کانادا دو زبان رسمی دارد، دانشجویان میتوانند به زبان انگلیسی یا فرانسوی و یا هر دو زبان تحصیل نمایند. از عوامل مؤثر در اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا می توان به نمرات کسب شده در مقاطع تحصیلی قبلی اشاره کرد. در صورتی که سن شخصی بیش از ۲۵ سال باشد و از زمان فارغ التحصیلی او بیش از دو سال گذشته باشد، احتمالا باید در مورد سابقه کارش مدارکی نیز ارائه دهد.

ادامه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا,هزینه تحصیل در کاناداتحصیل در کانادا توجه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را به خود جلب نماید

از مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک زبان می باشد. در صورتی که زبان انتخابی شما برای تحصیل انگلیسی باشد، مدارک زیر آیلتس، C1  پیشرفته یا تافل مورد قبول می باشد. معمولاً قوانین و مقررات هر دانشگاهی برای اخذ پذیرش تحصیلی مختص به خودش است. مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شود و اصل آن نیز ضمیمه مدارک شخص گردد. بعضی از دانشگاه ها امکان دارد به شما بدون ارائه مدرک زبان نیز پذیرش مشروط دهند، به اینصورت که ابتدا باید در یک دوره زبان شرکت کنید و سپس کورس اصلی دانشگاه را آغاز نمایید.

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا:

این روزها تحصیل در کانادا در مقطع دکترا، در بین دانشجویان متقاضی بسیار محبوب است، بدین دلیل که کشور کانادا دارای دانشگاه های بی نظیر و مطرح بین المللی بسیاری می باشد. دانشگاهی که برای تحصیل در مقطع دکترا انتخاب می کنید برعکس سایر مقاطع، بسیار مهم است. افرادی که مدارک دکترای خود را از دانشگاه های مشهور بین المللی دریافت می کنند نسبت به سایر فارغ التحصیلان مقطع دکترا جایگاه علمی بالاتری دارند. بعضی از عوامل که سبب شده تحصیل در کانادا در مقطع دکترا نسبت به سایر کشورها برتر باشد شامل آموزش های جامع، دسترسی به اساتید برتر، امکانات پژوهشی بیشتر، محیط پژوهشی بزرگ تر و دسترسی به تجربیات و آموخته های جامعه ی بزرگی می باشد.

شرط تحصیل در کانادا در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک کارشناسی ارشد با نمره مناسب، سابقه تحصیلی درخشان و اثبات توانایی پژوهش، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره مناسب و مدرک GRE یا GMAT با نمره قابل قبول می باشند. برای این که بورسیه تحصیلی کانادا برای مقطع دکترا را دریافت کنید باید مقاله ISI ارائه کرده باشید و به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط خوبی داشته باشید. برخی از این بورسیه های تحصیلی کل هزینه های تحصیل و اقامت دانشجو را پوشش می دهند و بعضی دیگر صرفا بخشی از هزینه ها را متقبل می شوند.

تقریباً میتوان گفت بیشتر بورسیه های تحصیلی برای مقطع دکترا توسط دولت و دانشگاه های کانادا ارائه شده است. دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا پس از پایان دوره دکترای تخصصی خود می تواند تا سه سال در این کشور بصورت تمام وقت به کار مشغول شوند. همینطور دانشجویان برای اقامت دائم و یا حتی تابعیت کانادا پس از پایان این دوره می تواند اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا رایگان,تحصیل در کانادادر مقایسه با بسیاری از کشورها، هزینه تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است

انواع بورس تحصیلی در کانادا

یکی از بهترین فرصت ها برای اخذ بورسیه تحصیلی، ادامه تحصیل در کانادا  می باشد. در کانادا دانشگاه های بسیار زیادی بورس های متنوعی را ارائه می کنند که البته برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا باید حتماً از نظر علمی در شرایط خوبی باشید. 

بیمه دانشجویی در کانادا

در استان های مختلف کانادا رویه ها و قوانین متفاوتی برای بیمه دانشجویی میباشد ، به همین دلیل دانشجویان قبل از این که به دانشگاه موردنظر وارد شوند، باید قوانین مربوط به آن ایالت را مطالعه کنند. بطور کلی بیمه درمانی دانشجویان بین المللی باید مدت زمان اقامت آنها را در این کشور پوشش دهد. بعضی از ایالت ها ، پوشش درمانی رایگان یا همراه با مزایا را برای عده ای از دانشجویان بین المللی در بر می گیرند که دانشجویان میتوانند به صورت جداگانه برای دریافت آن درخواست دهند. در شرایطی که بیمه ایالتی موجود نباشد یا قابل دریافت نباشد، دانشجویان باید برای بیمه خود به صورت شخصی اقدام کنند. هزینه بیمه برای تحصیل در کانادا در برخی از دانشگاه ها به صورت اجباری و در برخی دیگر انتخابی است.

تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی,تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشدتحصیل در کانادا در مقطع دکتری از دیرباز مورد توجه بسیاری بوده است

کار در دوران تحصیل در کانادا

از مزایای تحصیل در کانادا اینست که دانشجویان علاوه بر تحصیل در این کشور می توانند به کار نیز مشغول شوند. ولی این اجازه کار به صورت کار پاره وقت میباشد و دانشجو در کانادا میتواند با استفاده از این درآمد بخشی از هزینه های دانشجویان را پوشش دهد. دانشجویان در هفته تا حدود ۲۰ ساعت در طول ترم میتوانند به کار بپردازند. این کار میتواند در محوطه دانشگاه و یا خارج از آن باشد. همچنین کانادا این قابلیت را می دهد تا در طول تعطیلات، دانشجویان به صورت تمام وقت کار کنند. شرایط کسب مجوز کار پاره وقت یا همان کار دانشجویی به شرح زیر است:

* دارا بودن ویزای تحصیلی معتبر

* اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه ها یا کالج ها

* اشتغال به تحصیل تمام وقت

* دارا بودن کد بیمه برای استفاده از مزایا و خدمات بیمه های دولتی

هر دانشجوی بین المللی با داشتن شرایط فوق می تواند در دوران تحصیل مشغول به کار پاره وقت شود و پس از پایان تحصیل در کانادا می تواند اقدام به اخذ مجوز کار در کانادا را داشته باشد.

تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه

حتی اگر کسانی به تحصیل در کانادا و بازگشت به کشورش علاقه داشته باشند، بازهم نمی خواهند از خانواده خود برای این چند سال تحصیل دور باشند. یکی از مهمترین مزایای تحصیل در کانادا، امکان همراهی خانواده با دانشجو می باشد. متقاضیان میتوانند درخواست ویزا برای اعضای خانواده خود نیز دهند. اعضای خانواده به معنای همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال می باشد. فرزندان وابسته که بیش از ۱۹ سال سن دارند هم میتوانند خانواده را همراهی کنند. همچین فرزندان مجوز تحصیل در مدارس دولتی کانادا را به صورت رایگان دارند.

تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف,تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا در مدارستحصیل در کانادا از سن ۴ تا ۵ سالگی شروع می‌شود

از مزایای دیگر تحصیل در کانادا اینست که همسر متقاضی می تواند در کانادا به صورت تمام وقت یا پاره وقت برای هر کارفرمایی مشغول به کار شود. در صورتی که متقاضی بعد از پایان تحصیل، مجوز کار پس از تحصیل در کانادا را اخذ نماید، مجوز کار همسر متقلضی نیز به همان میزان تمدید خواهد شد.

شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به عنوان یک فرصت ایده آل جهت دریافت اقامت دائم و در نهایت اخذ پاسپورت یا تابعیت این کشور می باشد. با توجه به این که قانون PGWP  در کشورکانادا برای فارغ التحصیلان وضع شده است؛ هر فرد بعد از پایان تحصیل خود میتواند با تغییر ویزای خود به ویزای کاری، در این کشور به کار بپردازد و نوع اقامتش را تغییر دهد. براساس این قانون چنانچه یک متقاضی موفق به عقد یک قرارداد کاری شود، اقامتش تبدیل به اقامت کاری شده و فرد بعد از آنکه به مدت ۳ تا ۵ سال به دولت کانادا مالیات داده و حق بیمه خود را پرداخت کند می تواند اقامت دائم Permanent Resident کشور کانادا را دریافت کند و بعد از ۶ سال برای پاسپورت خود در صورت تطابق پذیری با اجتماع و فرهنگ کانادا تقاضا کند.

مزایای تحصیل در کانادا

تحصیل در دانشگاه های کانادا مزایای بسیاری دارد که عبارتست از:

* سطح کیفی عالی خدمات علمی و آموزشی:

ارائه کیفیت بالای آموزشی و نظارت بر خدمات ارائه شده در دانشگاه های کانادا سبب شده که سطح کیفی دانشگاه های کانادا را بالا ببرد. همچنین این موضوع بیانگر اینست که تحصیل در کانادا باعث شده تا دانشجویان در آینده پیشرفت داشته باشند.

* اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا:

 تحصیل در کانادا برای اخذ اقامت دائم یک سکوی امن به حساب می آید.

* فرصت شغلی بعد از پایان تحصیل در کانادا:

درصورتی که دانشجو قصد داشته باشد در کانادا پس از پایان دوره تحصیلی خود مشغول به کار شود، واجد دریافت مجوز کار می باشد. در نتیجه این امکان برای او وجود دارد که برای شغل مورد نظرش درخواست دهد و بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی جذب بازار کار گردد.

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا,شرایط تحصیل در کانادا,تحصیل در کاناداتحصیل در کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر می باشد

* مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در کانادا:

یکی از مزایای بزرگ تحصیل در کانادا نسبت به دانشگاه های سایر کشورهای بزرگ دنیا مانند آمریکا، ارزان تر بودن شهریه ها می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا، باتوجه به هر دانشگاه در این کشور متفاوت است که بازهم در مقایسه با دانشگاه کشورهای یاد شده کمتر است. چه بسا تغییرات شهریه اعم از افزایش شهریه در کانادا از سایر کشورها کمتر است. از ارزان ترین مقاطع تحصیلی می توان به تحصیل در کانادا در مقطع دکترا اشاره کرد.  

* کیفیت آموزش:

از دیگر فواید تحصیل در کانادا اینست که سیستم آموزشی این کشور دقیق است و حتی دانشگاه های با رنگ ضعیف تر هم برنامه ریزی قوی آموزشی دارند.

* معافیت مالیاتی: 

پس از تحصیل در کانادا می توانید از معافیت های مالیاتی به ازای مبلغ پرداخت شهریه برخوردار شوید.

* آشنایی با فرهنگ ها و آداب مختلف در جامعه ای چندملیتی:

زبان مرسوم مردم کشور کانادا شامل دو زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد. تحصیل در کانادا سبب می شود که با فرهنگ های مختلف، مذاهب گوناگون و غذاهای محلی و بومی این کشور آشنا شوید. به همین خاطر کانادا فرصت ویژه ای برای کسب تجربه های جالب می باشد.

* دو زبانه بودن کانادا:

وجود دو زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا سبب شده تا بستر فرهنگی مناسبی را برای دانشجویان فراهم سازد تا آن ها بتوانند با دانش کافی در هر یکی از زبان با محیط اطرافشان ارتباط برقرار کنند و مهارت های زبانی خود را تقویت کنند و به راحتی با فرهنگ های جدید آشنا شوند.

معایب تحصیل در کانادا

مسلماً همیشه شرایط ایدئال نیست و تحصیل در کانادا علاوه بر مزایایی که داردف معایب و مشکلاتی را نیز به همراه دارد که به شرح زیر میباشد :

* هزینۀ زندگی و تحصیل در کانادا:

سبک زندگی افراد در تعیین هزینه های زندگی نقش مهمی ایفا می کند. چنانچه برای مخارج و شغل پاره وقت خود برنامه ریزی داشته باشید این عامل در کاهش هزینه ها به شما کمک شایانی می کند و عدم برنامه ریزی آن یکی از معایب تحصیل در کانادا به شمار میرود.

* سیستم مراقبت های بهداشتی و درمانی:

کانادا یک سیستم مراقبت از سلامت فوق العاده دارد. تنها مشکل این سیستم درمانی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا اینست که برای استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی، به خصوص در شهرهای بزرگ، مدت زیادی باید در صف انتظار بمانند.

* طولانی بودن مدت تحصیل در کانادا:

برای تحصیل در کانادا یا هر کشور دیگری به ناچار باید مدت زمان زیادی در سفر باشید. یک سفر خسته کننده و وقت گیر میتواند تبدیل به چیزی که شما نگران آن هستید شود. دوره ها و رشته های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی کمتر است، دانش آموزان برای دوره تحصیلی خود انتخاب های محدودی دارند و حتی امکان دارد هیچ برنامه ای برای تحصیلات تکمیلی در یک ترم وجود نداشته باشد. 

* پذیرش محدود دانشجویان پزشکی برای تحصیل در کانادا:

پذیرفته شدن تعداد کمی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشکده های پزشکی و آب وهوای سرد، از دیگر معایب تحصیل در کانادا به حساب می آید.

تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم,مدرک زبان برای تحصیل در کانادابا تحصیل در کانادا فرصتی برای تجربه های متنوع فرهنگی و طبیعی خواهید داشت

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 14
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
ویژه سرپوش