شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۱۰۸

همه چیز در مورد تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس,تحصیل در قبرس اروپایی,تحصیل در قبرس ویزای تحصیلیبرای تحصیل در قبرس امکان دریافت بورس تحصیلی از چندین راه امکان پذیر است
تحصیل در قبرس با کیفیت و مقرون به صرفه در محیطی سالم است. اموزش و پرورش قبرس وظیفه ی فراهم کردن استانداردهای با کیفیت بالا را دارد. موسسات آموزش عالی قبرس درواقع موظفند که برای کار در بازار کار جهانی، دانش و مهارت کافی را فراهم می کنند.

تحصیل در قبرس

از بزرگ ترين جزایر دریای مدیترانه که واقع در جنوب ترکیه است، می توان به جزیره قبرس اشاره کرد. در بخش شمال شرقی جزیره ی قبرس، کشور قبرس شمالی قرار گرفته است. این جزیره تا سال ۱۹۶۰ تحت استعمار انگلستان بود ولی پس از استقلال این جزیره، درگیری شدیدی بین یونان و ترکیه از سال ۱۹۶۳ تا سال ۱۹۷۴ بمدت ۱۱ سال برای تسخیر این جزیره بوجود آمد. ترکیه در سال ۱۹۸۳ توانست تقریباً ۳۷ درصد از خاک این جزیره را تسخیر کند و از این طریق در این جزیره، دولت مستقل جمهوری ترکیه قبرس شمالی را به وجود آورد. با اینکه در یک جزیره دو کشور قبرس شمالی و جنوبی بهم متصل شده اند ولی تفاوت این دو کشور در قوانین، فرهنگ و حتی زبانشان می باشد. مردم قبرس شمالی به زبان ترکی با هم صحبت می کنند درحالیکه خیلی از آن ها به زبان یونانی نیز تسلط پیدا کرده اند. زبان انگلیسی در مقایسه با زبان یونانی از محبوبیت کمتری برخوردار است ولی کاربرد بسایر در بسیاری از مناطق به ویژه مناطق گردشگری و فرهنگی دارد و زبان اکثر مردم عادی این کشور به خصوص در شهر گیرنه، انگلیسی است.

تحصیل در قبرس در مقطع دکترا,تحصیل در قبرس در مقطع دبیرستان,تحصیل در قبرس اروپاییتحصیل در قبرس در مقطع لیسانس اغلب ۴ سال به طول می انجامد

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در قبرس

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی قبرس باید از دانشگاه های این کشور، یک پذیرش تحصیلی بگیرند تا بتوانند در قبرس، زندگی و تحصیل کنند. در ادامه مدارکی برای دریافت ویزای تحصیلی قبرس، موردنیاز است تا بتوانید در این کشور به بهترین نحو تحصیل کنید و همچنین ویزای تحصیلی را دریافت کنید. مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی قبرس حدود ۱ ماه می باشد. در ادامه مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی قبرس عبارتند از:

> یک گذرنامه با حداقل ۸ ماه اعتبار

> چهار تا عکس پرسنلی ۴×۶ با پس زمینه سفید

> سوابق تحصیلی متقاضی اعم از مدرک دیپلم، کارشناسی یا کارشناسی ارشد

> ریز نمرات مقطع قبل

> مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی بهمراه تصویر آنها

> ترجمه کلیه مدارک به زبان انگلیسی

تحصیل در قبرس بهمراه بورس تحصیلی

امکان دریافت بورس تحصیلی به منظور تحصیل در قبرس از راه‌های مختلف امکان پذیر است. شرایط بعضی از دانشگاه های قبرس این چنین است که اگر معدل شخص، بالا باشد و همچنین مدرک زبان بالایی را ارائه دهد و علت نیاز شخص اش به دریافت بورسیه تحصیلی را در یک نامه به دانشگاه نشان دهد، از این طریق میتواند از بورسیه این دانشگاه ها بمیزان ۵۰ درصد استفاده کند. ولی علاوه بر آن برای تحصیل در قبرس، بورسیه های زیادی برای دانشجویان بین المللی اائه شده است که هزینه های تحصیل در قبرس طبق این بورسیه ها تا حدی و یا گاها بطور کامل رفع میشود.

آشنایی با مقاطع تحصیلی قبرس

* تحصیل در قبرس در مقطع دیپلم:

تحصیل در قبرس در مقاطع دبستان و دبیرستان امکان پذیر می باشد. دبستان های بین المللی با کیفیتی در قبرس وجود دارد که هزینه های آن ها بسیار مناسب تر از بعضی از کشورهاست. دانش آموزان میتوانند در مدارس بین المللی قبرس از سن ۳ سالگی الی ۱۸ سالگی ثبت نام کنند.

یکی از شرایط ورود به مدارس قبرس، آزمون های ورودی میباشد و آزمون های ورودی به زبانهایی همچون ترکی، یونانی و انگلیسی ارائه میشود. البته سطح زبان یونانی و ترکی از دانشجویان در ازمون ورودی به زبان انگلیسی گرفته میشود. چون به دانش آموزان در این مدارس، زبان هایی همچون ترکی و یونانی آموزش داده می شود. یکی از شروط تحصیل دانش آموزان خارج اتحادیه اروپا در قبرس اینست که ویزا دانش آموزی دریافت کنند. البته این نکته را در نظر بگیرید که به کودکانی که قصد تحصیل در قبرس در مقطع دبستان و دبیرستان را دارند ویزا همراه نمی دهند و حتی پدر و مادر هم نمی توانند اقامت این کشور را با تحصیل فرزندان در قبرس دریافت کنند. ولی میتوانند تا مدت ۹۰ روز با دریافت ویزای توریستی به قبرس بروند و در کنار فرزندشان بمانند.

شرایط تحصیل در قبرس,معایب تحصیل در قبرس,مزایای تحصیل در قبرسدانش آموزان خارج اتحادیه اروپا برای تحصیل در قبرس نیاز به دریافت ویزا دانش آموزی دارند

* تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی:

دانشجویان امکان تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی را دارند. مدت زمان تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس بمدت ۴ سال میباشد و دانشجویان باید حداقل تعداد ۲۵۰ واحد را در این دوره بگذرانند. یکی از شروط تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس اینست که شخص باید آیلتس ۵.۵ یا ۶ را ارائه دهد. البته بدون مدرک زبان می توانید در قبرس تحصیل کنید. برای دانشجو در کشور قبرس صرفا از طریق مصاحبه با دانشگاه تعيين سطح شده و بسته به سطح زبان شخص، دوره زبان برگزار میکنند. هزینه های تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس با توجه به رشته ها و دانشگاه موردنظر تعيين میشود.

* تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد:

قبرس، دانشگاه هایی با جمعیت دانشجویی متنوع و بین المللی دارد. یکی از شروط تحصیل دانشجویان بین المللی در قبرس اینست که باید حتماً در موسسات آموزش عالی قبرس پذیرفته شده باشند و مرجع آموزشی مربوطه کشورشان، تحصیلات متوسطه آن ها را به رسمیت بشناسد و در زبان یونانی یا انگلیسی، تبحر داشته باشند. پذیرش دانشجویان بر اساس GCE/‎ GCSE یا مدارک دیگر می باشد. اسناد دانشجویی متقاضی تحصیل در قبرس جهت پذیرش برای تحصیل در قبرس بررسی میشود و در صورتی که این شرایط را داشته باشید، یک نامه پیشنهاد مشروط برایتان صادر می شود. دانشجویان دریافت کننده ی این نامه، باید هزینه تحصیل موردنیاز به موسسه/ دانشگاه مربوطه را پرداخت کنند. یک نامه پذیرش نهایی برای دانشجویانی که هزینه های تحصیل را میدهند ، صادر می شود که آنرا به سفارت قبرس ارائه می کنند. با توجه به الزامات خاص موسسات آموزش عالی، دانشجو پذیرفته میشود.

* تحصیل در قبرس در مقطع دکترا:

در سرتاسر جهان سیستم آموزشی مقطع دکترا به صورت استاندارد است. تحصیل در قبرس در مقطع دکترا شامل هشت درس همانند سیستم استاندارد جهانی میباشد. مدت زمان پایان این هشت درس به خود دانشجو بستگی دارد، ولی طبق روال، مدت زمان پایان این هشت درس، ۲ الی ۳ سال می باشد. دانشجو بعد از این که هشت درس را با موفقیت گذراند برای ورود به دوره پایان نامه باید آزمون جامع یا همان کو آلی فای را بدهد. بنابراین به پایان رساندن دوره دکترا در دانشگاه های قبرس نیازمند سه الی پنج سال زمان میباشد.

برای تحصیل در قبرس در مقطع دکترا همانند مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست. ولی اگر دانشجویی دارای مدرک آیلتس ۶.۵ و یا معادل آن باشد از گذراندن آزمون ورودی زبان انگلیسی دانشگاه معاف بوده و به صورت مستقیم وارد دپارتمان موردنظر خود میشود. همچنین در دانشگاه های قبرس، پذیرش دانشجو در مقطع دکترا بر اساس سوابق تحصیلیست و نباید آزمون خاصی بدهد.

تحصیل در قبرس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

اکثر کشورهای عضو شنگن طبق قانون، بعد از این که از تحصیل در قبرس فارغ می شوند چنانچه فرد کاری را پیدا کند و در آن کار استخدام شود، با شرط پرداخت بیمه و مالیات بعد از ۵ سال میتواند اقامت دائم را درخواست کند و درخواست تابعیت قبرس را بعد از گذشت ۷ سال بدهد. امکان درخواست ویزای همراه، بعد از دریافت اقامت کاری وجود دارد.

بیمه و پوشش خدمات درمانی دانشجویان در قبرس

شهریه ای که دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های قبرس می پردازند، در ازای بخشی از این شهریه از پوشش خدمات درمانی رایگان برخوردار می شوند. به بیانی ساده در بیمارستان ها و درمانگاه های دولتی، اقدامات پزشکی و درمانی برای دانشجویان هیچ هزینه ای ندارد. آنها میتوانند برای چکاپ بطور مداوم مراجعه کنند، از امکانات اورژانس بیمارستان بهره ببرند و حتی برای انجام عمل جراحی بطور رایگان مراجعه کنند. بهتر است بدانید که این شهریه برخی از خدمات درمانی را پوشش نمی دهد که از آن ها می توان به خدمات دندان پزشکی، بارداری و جراحی پلاستیک اشاره کرد.

کار دانشجویی در قبرس,مزایای تحصیل در قبرس,مدارک مورد نیاز برای تحصیل در قبرستحصیل در قبرس بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است

کار دانشجویی در قبرس

دانشجویان با استفاده از کار دانشجویی در قبرس می توانند در قبرس، هزینه های زندگی را تا حد زیادی تامین کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی براساس قانون می توانند در هر هفته بمدت ۱۰ ساعت و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در هر هفته بمدت ۲۰ ساعت به صورت پاره وقت کار کنند.

کار پس از فارغ التحصیلی قبرس

متقاضیان تحصیل در قبرس بعد از این که تحصیلشان به پایان رسید در شرایط خاصی به بازار کار وارد می شوند. دانشجویان میتوانند با یافتن کارفرما و شغل مناسب پس از تحصیل در قبرس، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند. با توجه به اینکه قبرس، کشور مهاجر پذیری نیست متقاضیان، اقامت دائم خود را با اشتغال در این کشور دریافت نمی کنند. با توجه به نوع قرارداد کاری با کارفرما می توان مدت زمان اقامت کار در قبرس را تعيين کرد که در ابتدا ۲ ساله و به صورت قابل تمدید می باشد.

هزینه تحصیل در قبرس

با توجه به دانشگاه و شهر موردنظرتان، هزینه تحصیل در قبرس فرق دارد. با این که هزینه تحصیل در قبرس، مقرون به صرفه تر از دیگر کشورهای جهان است، سطح شهریه بسته به نوع برنامه تحصیلی و مدت زمان آن تعيين میشود.

مزایای تحصیل در قبرس

در ادامه با مزایای تحصیل در کشور قبرس آشنا شوید:

- هزینه زندگی پائین در قبرس از مزایای تحصیل در این کشور به شمار می رود.

- قبرس به عنوان مقصد بسیاری از خطوط هوایی اروپا شناخته میشود، بنابراین دسترسی به نقاط مختلف جهان از قبرس در کم ترین زمان براحتی ممکن میشود.

- کشور قبرس دارای غذاهای حلال و اسلامی بیشتری در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی می باشد.

- شهریه های پایین در دانشگاه های قبرس، از مزایای تحصیل در این کشور به شمار میرود.

- یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در قبرس اینست که می توانید بدون داشتن مدرک زبان به تحصیل بپردازید.

- افراد میتوانند با استفاده از ویزای دانشجویی در هفته بمدت ۲۰ ساعت کار کنند.

معایب تحصیل در قبرس

تحصیل در هر کشوری علاوه بر داشتن مزایا دارای یک سری معایب نیز می باشد. معایب تحصیل در قبرس عبارتند از:

شما بعنوان یک شهروند خارجی نمی توانید از همان ابتدا در مشاغل رده بالا استخدام شوید که این از معایب تحصیل در قبرس به شمار می رود و به این ترتیب باید در ابتدا در کارهای سطح پائین کار کنید، مگر این که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید.

معایب تحصیل در قبرس,چگونگی تحصیل در قبرس,هزینه تحصیل در قبرسهزینه تحصیل در قبرس باتوجه به دانشگاه و شهر موردنظر شما، متفاوت است

یکی از معایب تحصیل در قبرس اینست که درصورت متأهل بودن، فقط شما می توانید برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنید و درصورتی که همسرتان نخواهد در آن جا ادامه تحصیل دهد، نمی تواند به عنوان همراه با شما به این کشور بیاید! البته برای برطرف کردن این مشکل، راه حلی وجود دارد. شما ابتدا باید در قبرس، یک ترم تحصیلی را گذرانده باشید، سپس به مراکز مربوطه، درخواست الحاق همسر خود را ارائه دهید تا همسرتان بتواند به کشور قبرس بیاید.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 17
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پور,عکس های کامران قاسم پور بیوگرافی کامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۶ اذر ۱۳۷۵

زادگاه:جویبار

ملیت:ایرانی

پیشه:کشتی گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی امیر حسین زارع و افتخارات او در رقابت ها (+ تصاویر)

زاده:آمل، مازندران

زادگاه:۲۷ دیماه سال ۱۳۷۹

ملیت:ایرانی

پیشه:ورزشکار

ورزش:کشتی

ادامه
علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفی بیوگرافی علی اکبر یوسفی کشتی‌گیر فرنگی‌کار کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۷۵

زادگاه:بابل

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

ورزش:کشتی فرنگی

ادامه
هادی چوپان,بیوگرافی هادی چوپان,عکس هادی چوپان بیوگرافی هادی چوپان بدنساز و قهرمان مستر المپیا (+ تصاویر)

زاده:۴ مهر ۱۳۶۶

زادگاه:اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس

ملیت:ایرانی

شغل:ورزشکار بدن سازی

قد:۱٫۶۹ متر( ۵ فوت ۶ ۱⁄۲ اینچ)

ادامه
حضرت یعقوب ع,زندگینامه یعقوب,نام همسر حضرت یعقوب بیوگرافی حضرت یعقوب (ع) و سرانجام زندگی او

لقب:اسرائیل

زادگاه:فلسطین

دین:یکتاپرست

خویشاوندان مهم:اسحاق، یوسف

آرامگاه: الخلیل

ادامه
مایکل فارادی,زندگینامه مایکل فارادی,کشفیات مایکل فارادی زندگینامه مایکل فارادی شیمیدان و فیزیکدان تجربی انگلیسی (+ تصاویر)

زاده:۲۲ سپتامبر ۱۷۹۱

زادگاه:جنوب لندن، انگلستان

ملیت:انگلیسی

پیشه:شیمی دان و فیزیک دان تجربی

دین:مسیحی

ادامه
فعالیت های یانگ هویی یان,عکس های یانگ هویی یان,یانگ هویی یان بیوگرافی یانگ هویی یان بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی (+ تصاویر)

زاده:۱۹۸۱

زادگاه:گوانگ دانگ شاند بیجیائو

ملیت:چینی

پیشه:کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
مسعود خداوردی,سه برادر خداوردی شب عروسی,میثم خداوردی بیوگرافی سه برادر خداوردی گروه موسیقی فان (+ تصاویر)

اعضای گروه:مسعود خداوردی( ۱۳ مرداد ۱۳۵۷، سرخه سمنان)- میثم خداوردی( ۱۶ مرداد ۱۳۶۰، سرخه سمنان)- علیرضا خداوردی( ۱۰ آذر ۱۳۶۲، سرخه سمنان)

ملیت:ایرانی

سمت:خواننده

سال های فعالیت:۱۳۹۱- اکنون

معروف شدن با:آهنگ شما خونتون مورچه داره ؟

ادامه
وحید شمسایی,بیوگرافی وحید شمسایی,عکس های جدید وحید شمسایی بیوگرافی وحید شمسایی مربی فوتسال کشور (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:فوتسال

متولد:۳۰ آذر ۱۳۵۵

قد:۱۸۰ متر

نام مستعار:آقای گل

پست:مهاجم

ادامه
ویژه سرپوش