سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۲۰۰۶۰

شرایط تحصیل در ایرلند و ویزای تحصیلی ایرلند

تحصیل در ایرلند,شرایط تحصیل در ایرلند,تحصیل رایگان در ایرلندتحصیل در ایرلند از سن ۶ سالگی شروع می شود و اجباری است
ایرلند در بین کشورهای اروپایی که برای کسب تجارب بین المللی، مناسب است. ایرلند جنوبی، به عنوان مرکز بزرگ تکنولوژی برای اروپا و جهان به شمار میرود و در این کشور، موسسات بسیاری به نام های Google، ebay، Facebook وجود دارد.

تحصیل در ایرلند

سومین جزیره بزرگ اروپا، جزیره ایرلند میباشد که نام قدیمی آن، هیربنی است و موقعیت آن در شمال غربی اروپاست. جمعیت ایرلند به بیش از ۶ میلیون نفر میرسد که ۴ میلیون نفر از این تعداد در جمهوری ایرلند زندگی می کنند. دوبلین بعنوان پایتخت ایرلند محسوب میشود و مردم این کشور به زبان ایرلندی و انگلیس، صحبت می کنند. یورو، واحد پول ایرلند می باشد. این کشور به خاطر آب و هوای معتدل و ملایم، مورد توجه قرار گرفته است. تدریس در ایرلند به زبان انگلیسی، از مزایای تحصیل در این کشور به شمار می رود. تنها درصورت داشتن شرایط خاص می توان بدون داشتن مدرک زبان در ایرلند، تحصیل کرد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در ایرلند

 برای اخذ ویزای تحصیلی در ایرلند به مدارک زیر، نیاز است:

> پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه بهمراه کپی از آن

> مدارک هویتی بهمراه کپی و ترجمه آنها

> فرم درخواست ویزای تحصیلی که از سایت سفارت ایرلند باید دریافت و تکمیل شود

> فرم پذیرش دانشگاه و یا فرم ثبت نام مدارس ایرلند برای تحصیل در ایرلند

> مدارک مربوط به تمکن مالی

> مدارک مربوط به عدم سوء پیشینه

> گواهی سلامت پزشکی

ویزای تحصیلی ایرلند,مقاطع تحصیلی ایرلند,اخذ ویزای تحصیلی در ایرلندیکی از مزایای تحصیل در ایرلند تدریس به زبان انگلیسی می باشد

مدارک مربوط به محل اقامت در ایرلند مانند خوابگاه و یا هتل

> رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا

> آخرین مدارک تحصیلی بهمراه ریزنمرات آن و ترجمه شده به انگلیسی جهت تحصیل در ایرلند

مقاطع تحصیلی ایرلند

* تحصیل در مدارس ایرلند:

تا قبل از ورود به دانشگاه، برای تحصیل در ایرلند به دو صورت ابتدایی و دبیرستان باید اقدام کرد.

سن شروع به تحصیل در ایرلند برای مقطع ابتدایی از ۶ سالگی میباشد که اجباریست. خانواده های ایرلندی، کودکان خود را به صورت معمول از سن ۴ سالگی در مدرسه ثبت نام می کنند. تحصیل در ایرلند در دوره ابتدایی به مدت ۸ سال زمان میبرد. کودکان در حال سپری کردن تحصیل در مقطع ابتدایی از سن ۴ تا ۱۲ سالگی می باشند. دانش آموزان بین المللی میتوانند بدون مدرک زبان، جهت ادامه تحصیل در ایرلند اقدام کنند. البته فراموش نکنید که دانش آموزان باید دانش اولیه زبان داشته باشند.

اگر دانش آموزان در زمینه برقراری ارتباط، توانایی نداشته باشند باید در دوره های قبل از مدرسه شرکت کنند. دروس ارائه شده در مقطع ابتدایی در این کشور، نظیر زبان انگلیسی، ریاضیات، زبان ایرلندی، موسیقی، علوم اجتماعی و زیست محیطی، تربیت بدنی و علوم هنری می باشد.

تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع متوسطه در مراکز معتبر برای دانش آموزان فراهم شده است که باید به مدت ۵ الی ۶ سال در این مقطع تحصیل کنند. دروس ارائه شده برای این مقطع، شامل زبان انگلیسی، تجارت، ریاضیات، حسابداری، هنر، زبان ایرلندی، زیست شناسی، شیمی، علوم اجتماعی، اقتصاد، علوم کامپیوتر، جغرافیا و تاریخ می باشد. در مقطع متوسطه، بسیاری از دروس اموزشی با ازمون کتبی ارزیابی می شوند ولی دروسی که به صورت شفاهی برگزار میشوند نظیر زبان های خارجی می باشند.

شرایط تحصیل در ایرلند,تحصیل در ایرلند,ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع دکتریتحصیل در ایرلند بدون مدرک زبان نیز تحت شرایط خاص امکان پذیر است

* ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع لیسانس:

برای تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع کارشناسی، هر ساله شرایط پذیرش متفاوتی را در نظر گرفته اند و هر ساله تغییراتی در قوانین پذیرش و رشته ها و دوره های ارائه شده اعمال می شوند. متقاضیان باید برای ورود به مقطع کارشناسی در ازمون ورودی شرکت کنند و باتوجه به نمره ی آزمونشان در مقطع لیسانش، ثبت نام کنند. در ضمن افراد متقاضی برای اخذ پذیرش در این مقطع باید دارای مدرک دیپلم  ( IB) باشند و در صورت برخورداری از یک معدل دیپلم خوب، دیگر نیازی نیست که برای دوره های لیسانس در ازمون ورودی شرکت کنند.

تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع کارشناسی به مدت ۳ الی ۴ سال، زمان میبرد و افراد متقاضی برای ورود به این مقطع باید مدرک زبان آیلتس ۶ یا ۶.۵ را به غیر از مدارک ذکر شده ارائه دهند. افرادی که قصد دارند در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کنند باید در ازمون ورودی HPAT شرکت نمایند. پس از اتمام ازمون، سطح امتیاز دریافت شده از آزمون بهمراه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی افراد جمع بسته می شود و در صورت کسب نمره ۴۸۰ میتوانند به تحصیل در رشته های پزشکی بپردازند.

* تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند:

دانشجویان، تحت شرایط خاصی می توانند به تحصیل در ایرلند در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند؛ به اینصورت که متقاضیان باید از طریق وبسایت رسمی، درخواست خود را به موسسات تحصیلی ایرلند ارائه دهند. درصورت عدم وجود نام دانشگاه یا رشته موردنظر در لیست ارائه شده  متقاضی میتواند درخواست خود را مستقیما به وبسایت کالج یا مرکز اموزشی ارائه نماید.

طول دوره ی تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد، ۱ الی ۲ سال می باشد که بسته به رشته متقاضی، این مدت زمان، متفاوت می باشد. دانشجویان در این مقطع، به زبان انگلیسی اموزش می بینند؛ بنابراین یکی از شروط پذیرش متقاضیان، ارائه ی حداقل مدرک زبان آیلتس ۶.۵ می باشد. دانشجویان در این مقطع به مطالعه دروس در دو ترم اول می پردازند و در ترم سوم، علاوه بر تحقیقات، پایان نامه ای را ارائه می دهند. دانشجویان می توانند به صورت نیمه وقت در حین تحصیل، کار کنند. یکی از مزایای تحصیل در این مقطع، یافتن فرصت شغلی مناسب برای متقاضیان می باشد.

* ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع دکتری:

تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع دکتری بمدت ۳ الی ۴ سال، زمانبر است. داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما، یکی از شروط پذیرش در این مقطع می باشد. تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع دکتری بیشتر بر مبنای تحقیقات علمی و پژوهشی است و درواقع دانشجویان به تحقیق در اکثر اوقات می پردازند. همچنین دانشجویان باید پایان نامه ای را پس از گذراندن دوره دکتری به قصد اتمام دوره ارائه دهند.

موقعیت کار پس از تحصیل در ایرلند,ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع لیسانس,تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلنددانش آموزان برای تحصیل در ایرلند جنوبی میتوانند در مراکز معتبر این کشور مشغول به تحصیل شوند

تحصیل پزشکی در ایرلند و شرایط ورود به رشته پزشکی

متقاضیان برای تحصیل پزشکی در ایرلند جنوبی نباید در ازمون ورودی شرکت کنند. شما میتوانید با حضور در دوره های فاندیشن برای پذیرش پزشکی اقدام کنید. عموماً ۸۰ درصد دانشجویان میتوانند در رشته پزشکی، پذیرش شوند. برای رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، دوره های فاندیشن را ارائه می کنند و موجب آماده کردن شما برای ورود به این رشته ها می شوند. برای ورود به این رشته ها، کسب نمره زبان بالا ملاک نیست و نیازمند آیلتس ۵ یا ۵.۵ می باشید. یکی از مزایای تحصیل پزشکی در ایرلند جنوبی اینست که دانشجو نباید مجددا مدرک زبان، ارائه دهد. یکی از شرایط ورود به رشته پزشکی، ارائه مدرک دیپلم ۱۲ ساله است. متقاضی باید برای حضور در دوره های فاندیشن از حداقل ۱۷ سال سن برخوردار باشند؛ یعنی حضور در این دوره، محدودیت سنی ندارد. 

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند

متقاضیان می توانند بورسیه تحصیلی ایرلند را بگیرند و همچنین برای دریافت بورسیه در این کشور باید رزومه قوی داشته باشند. دانشجویان با داشتن بورسیه تحصیلی می توانند مبلغ تحصیل خود را با دریافت کمک هزینه، کاهش دهند. متقاضیان می توانند از طریق دولت و یا موسسات خصوصی و دانشگاه های کشور ایرلند، بورسیه تحصیلی بگیرند. اغلب بورسیه های تعلق گرفته به متقاضیان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا میباشد و همچنین متقاضیان می توانند در مقاطع Foundation و pre- master بورسیه بگیرند.

ویزای تحصیلی ایرلند و کار دانشجویی

دانشجویان بین المللی می توانند از طریق تحصیل در ایرلند و مجوز کار در حین تحصیل، بخش از هزینه های زندگی خود را به واسطه شغلی که پیدا می کنند؛ پوشش دهند. البته دانشجویان باتوجه به مقطع تحصیلی میتوانند به کار بپردازند و افراد متقاضی در هر هفته حداقل بمدت ۱۰ ساعت الی ۳۰ ساعت، کار کنند. معمولاً دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند به مدت ۱۰ ساعت در هفته کار کنند درحالیکه این مدت زمان در مقطع کارشناسی ارشد، معادل ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکتری، معادل ۳۰ ساعت در هفته می باشد. البته دانشجویان میتوانند به صورت تمام وقت در روزهای تعطیل یا در ایام تعطیلات دانشگاه، کار کنند. 

بررسی ویزای همراه در ایرلند

به همراه بردن اعضای اصلی خانواده در صورت متاهل بودن متقاضیان تحصیل در ایرلند، یکی از موارد حائز اهمیت به شمار می رود. اجازه بردن همراه، تنها در صورتی که متقاضی، ویزای دانشجویی داشته باشد؛ امکان پذیر است و مجوز حضور همراهان در کنار فرد اصلی با ارائه ی ویزای توریستی وجود دارد. از طرفی دیگر دانشجویان مقطع دکتری و افرادی که توانایی اثبات تامین هزینه های خود و خانوادهشان را داشته  باشند؛ بهتر میتوانند ویزای همراه را دریافت کنند. بنابراین تحصیل در ایرلند جنوبی برای مهاجرت افراد متأهل، روش مناسبی تلقی میشود. 

موقعیت کار پس از تحصیل در ایرلند

دانشجویان پس از این که تحصیلات خود را در ایرلند تمام می کنند می توانند در این کشور بمدت ۱۲ تا ۲۴ ماه، زندگی کنند و در این مدت زمان بسیار مناسب، نسبت به پیدا کردن کارفرمای خود در رشته تحصیلی خود اقدام کنند.

البته برای دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرلند، انواع دیگری از ویزای کار فراهم شده که باید پس از اتمام تحصیل، برای این نوع ویزاها اقدام کنند. یکی از این ویزاهای کار، مجوز استخدام کارآموزی نام دارد و به فارغ التحصیلانی اعطا می شود که به کارآموزی مشغول هستند.

ویزای تحصیلی ایرلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

یکی از شروط صدور کارت اقامت دائم ایرلند برای همراهان متقاضی اصلی اینست که در ایرلند به مدت ۵ سال زندگی کرده باشند. درواقع به مدت ۹ سال، پروسه اخذ تابعیت ایرلند طول می کشد. در صورت متعهد بودن فرد به قوانین این کشور و عدم انجام جرم کیفری و همچنین مسلط بودنش به زبان ایرلندی در حد اتباع این کشور و حضور مستمر در ایرلند میتواند نسبت به اخذ پاسپورت ایرلند اقدام نماید.

ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع دکتری,مزایای تحصیل در ایرلند,تحصیل رایگان در ایرلندتحصیل در ایرلند برای مقطع کارشناسی ارشد تحت شرایط خاصی امکان پذیر است

مزایای تحصیل در ایرلند

مزایای تحصیل در ایرلند به شرح زیر است:

>> زبان تحصیل در ایرلند، انگلیسی است.

>> دانشجویان تمام وقت مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند در ایرلند به صورت نیمه وقت، کار کنند.

>> در کشور ایرلند میتوان با صرف هزینه های مقرون به صرفه ای زندگی کرد و به تحصیل پرداخت. 

>> امکان دریافت بورسیه تحصیلی، از دیگر مزایای تحصیل در ایرلند به شمار می رود.

>> دانشجویان می توانند با تحصیل در ایرلند از خدمات درمانی و دانشجویی برخوردار شوند.

>> از مزایای تحصیل در ایرلند می توان به ادامه ی تحصیل در دوره های منطبق با بالاترین استانداردهای جهانی و دسترسی به امکانات تحقیقاتی روز دنیا در دوره های پیشرو در جهان اشاره کرد.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 19
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش