سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۰۷۸

تحصیل در مکزیک چه شرایطی دارد؟

تحصیل در مکزیک,شرایط تحصیل در مکزیک,ادامه تحصیل در مکزیکتحصیل در مکزیک در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲ تا ۳ سال طول می کشد
در آمریکای شمالی، کشوری به نام مکزیک واقع شده است. تحصیل در مکزیک، یکی از راههای مهاجرت به این کشور میباشد . افراد برای اخذ شهروندی یا تابعیت مکزیک باید اقامت تحصیلی خود را بگیرند و یا برای تحصیل در مکزیک، پذیرش شوند.

تحصیل در مکزیک

آب و هوای مکزیک، مرطوب و مساعد است، لذا شرایط مساعد زندگی در کشور مکزیک باعث شده تا افراد، متقاضی تحصیل در مکزیک شوند. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می کنند، اما به دلیل این که فرهنگ های مختلفی در این کشور وجود دارد و حجم زیادی از مهاجرین در انجا ساکن هستند؛ به زبان های مختلفی از جمله زبان انگلیسی مسلط هستند. بنابراین شرط تحصیل دانشجویان بین المللی در مکزیک، اخذ مدرک زبان اسپانیایی و تسلط به این زبان نیست.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه های مکزیک

دانشجویان برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های مکزیک به مدارک زیر نیاز دارند:

>> اسکن از گذرنامه معتبر

>> ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات از سال اول دبیرستان تا آخرین مقطع تحصیلی

>> مدرک زبان انگلیسی و یا اسپانیایی

>> رزومه متقاضی

کشور مکزیک به این دلیل ، گزینه ی مناسبی برای ادامه تحصیل است که دانشگاه های برتر دارد و در کشورهایی همچون آمریکا، کانادا و … تائید شده است.

مراحل پذیرش در دانشگاه های مکزیک

* متقاضیان میتوانند از وب سایت های مربوطه خود نسبت به بارگیری فرم درخواست دانشگاه ها اقدام کنند. داوطلبان باید به غیر از فرم درخواست خود، مدارکی ازجمله مدارک تحصیلی رسمی ۳ سال تحصیل، کپی گذرنامه، دو توصیه نامه، دو عکس به اندازه شناسنامه و رسید پرداخت هزینه را ارائه دهند.

* دانشجویان متقاضی تحصیل در مکزیک، تا قبل از پایان مهلت برنامه ریزی شده ملزم به شرکت در آزمون ورودی آنلاین هستند، دانشجویان غیراروپایی باید مصاحبه ی شخصی با نماینده ی دانشگاه داشته باشند.

* دانشجویان پس از قبولی در آزمون ورودی، باید ویزای دانشجویی خود را بگیرند؛ در حالیکه نامزد های کشورهای خاص، احتیاجی به ویزا ندارند. برخی دیگر باید برخی از شرایط را برای دستیابی به ویزا برآورده کنند.

* دانشجویان خارجی باید بیمه درمانی داشته باشند تا بتوانند ویزای دانشجویی خود را برای مکزیک دریافت کنند.

* دانشجویان بین المللی متقاضی دانشگاه های مکزیک باید پس از تائید تحصیلات دبیرستانشان توسط سفارتخانه های مکزیک، این سند را در مراحل ثبت نام ارائه دهند.

* دانشجویان باید برای پذیرش در دانشگاه های مکزیک، شخصا مدارکی ازجمله گذرنامه، ۲ عکس به اندازه شناسنامه، اطلاع از پذیرش داوطلب و تایید اعتبار تحصیلات دبیرستان را به دفتر پذیرش دانشگاه بدهند.

سیستم آموزشی مکزیک

دبیرخانه اموزش عمومی، وظیفه ی تنظیم آموزش و پرورش در مکزیک را برعهده دارد. درواقع این وزارت خانه در همه سطوح، استاندارد های اموزش و پرورش را تعيين میکند. به استثنای دانشگاه های “خود مختار” که دولت، آن را منصوب میکند.

> تحصیل در مدارس مکزیک:

بهترین انتخاب برای دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس بین المللی، تحصیل در مدارس بین المللی مکزیک می باشد؛ به این صورت که میتوانند در مکزیک یا سایر کشورها با دریافت مدرک بین المللی از مدارس مکزیک، دانشگاهشان را انتخاب کنند.

تحصیل در مکزیک در مقطع پیش دبستانی، به صورت رایگان است و میتوان در آن به صورت اختیاری ثبت نام کرد. سن شروع تحصیل در مکزیک در مقطع پیش دبستانی، ۳ تا ۵ سال می باشد. بعد از این دوره، اموزش کودکان از سن ۶ سالگی اجباری میشود. زبان اموزش در این مقطع، بسته به نوع مدرسه به دو روش اسپانیایی و انگلیسی و یا فرانسه می باشد.

شرایط اخذ پذیرش لیسانس در مکزیک,مزایای تحصیل در مکزیک,بورسیه تحصیلی در مکزیکنظام آموزش در کشور مکزیک به طور کلی شباهت‌های زیادی به اروپا و آمریکا دارد

سن شروع تحصیل در مکزیک در دوره متوسطه( سال هفتم تا نهم)، از ۱۲ سالگی تا ۱۶ سال میباشد درحالیکه در مقطع دبیرستان( سال دهم تا دوازدهم)  از سن ۱۶ سالگی تا ۱۹ سالگی می باشد.

> شرایط اخذ پذیرش لیسانس در مکزیک:

نظام آموزش کشور مکزیک به اروپا و آمریکا، بسیار شبیه است. دانشگاه های دولتی و خصوصی زیادی در سیستم های اموزش عالی این کشور وجود دارد که هر یک برای تحصیل عالی هستند. بطور کلی ۴ دسته دانشگاه، مؤسسه های فنی، کالج های تربیت معلم و دانشگاه های فنی در این کشور وجود دارد. تحصیل در مکزیک در مقطع لیسانس، بمدت ۴ سال میباشد که برای مقطع کارشناسی ارزیابی شده است. افراد متقاضی تحصیل در مکزیک در مقطع لیسانس می توانند رشته های کامپیوتر، تاریخ، پرستاری و رادیولوژی را انتخاب می کنند. دانشجویان در این مقطع به زبان اسپانیایی تحصیل می کنند درحالیکه زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های دیگر ارائه میشود.

> تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مکزیک:

مدت زمان تحصیل در مکزیک در مقطع کارشناسی ارشد، ۲ تا ۳ سال میباشد که دانشجویان باید در پایان زمان تحصیل، پایان نامه ای را ارائه دهند.

رشته هایی که در دانشگاه های مکزیک در مقطع کارشناسی ارشد تدریس میشود؛ شامل پزشکی، حقوق اداری، دندانپزشکی، حسابداری، روابط بین الملل، مکانیک و ده ها رشته ی دیگر می باشند که متقاضیان، بسته به علاقه ی خود میتوانند در مکزیک، تحصیل کنند.

> تحصیل مقطع دکترا در کشور مکزیک:

مدت زمان تحصیل در مکزیک در مقطع دکترا، ۳ سال زمان میبرد و دانشجویان، در موضوعات مختلف در طول این دوره تحصیلی تحقیق میکنند. دانشجویان موظفند که پایان نامه ای را در پایان تحصیلات خود ارائه دهند و از آن دفاع کنند. در صورتی که آنها توسط استادشان تائید شوند، می توانند مدرک دکترا بگیرند. دانشگاه های فنی و مهندسی و پزشکی این کشور، بسیار قوی است. دانشجویانی که میخواهند در این مقطع تحصیل کنند؛ باید رزومه تحصیلی خوب و قوی داشته باشند.

ارائه پایان نامه یکی از اصول مهم تحصیل در مکزیک در مقطع دکتری محسوب میشود که دانشجو در آغاز تحصیل، یک موضوع تحقیقاتی تخصصی را برای پایان نامه خود انتخاب می کنند. آن ها پس از تکمیل پایان نامه خود در طول تحصیل از آن دفاع می کنند. دانشجویان مقطع دکترا، باید مهارت های لازم را برای تضمین آینده شغلی خود به دست آورند؛ از این مهارتها می توان به تفکر اقتصادی، تجزیه و تحلیل داده ها ، انجام تحقیقات مستقل و با کیفیت اشاره کرد.

تحصیل پزشکی مکزیک و شرایط ورود به رشته پزشکی

اولین گام برای درخواست تحصیل پزشکی مکزیک، وارد شدن به دانشگاه از بخش پذیرش می باشد. شرایط تحصیل در مکزیک در دانشگاه های پزشکی با هم، متفاوت است. گاهی اوقات از شما میخواهند که یک امتحان ورودی و یا ازمون مهارت زبان را بسته به شرایطتان بگذرانید. دانش آموزان باید در کالج های مکزیک، دوره های Premed را بگذرانند و پس از آن ازمون های MCAT یا GPA  را بدهند.

البته تنها فاکتورهای تعيين کننده، نمرات MCAT یا GPA نیستند. عموما دانشگاه های پزشکی، یک رویکرد جامع را در روند پذیرش در رشته پزشکی در نظر می گیرند تا به بررسی متقاضی به بهترین شکل بپردازند.

دانشگاه های پزشکی به بررسی نمایه و شرایط کلی فرد می پردازند. در طول سال، روند پذیرش در دانشگاه ها در جریان است؛ یعنی دانشجویان را پس از بررسی دوره ها در طول سال، ثبت نام می کنند. دانشکده های پزشکی کشور مکزیک، این قابلیت را دارند که دانشجویان، دو بار در سال( ژانویه یا ژوئیه) تحصیلات خود را شروع کنند. در نظر داشته باشید که کمیته پذیرش در هر دانشگاه، مجوز درخواست اطلاعات اضافی از متقاضی و خودداری از پذیرش در هر مرحله از روند را دارد.

تحصیل در مکزیک,شرایط تحصیل در مکزیک,تحصیل در مدارس مکزیکیکی از بهترین بورسیه‌ تحصیلی در کشور مکزیک بورسیه دوره فوق لیسانس و دکترا است

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مکزیک

فارغ التحصیلان دبیرستان درصورت گذراندن ۱۲ سال تحصیلی می توانند در دانشکده های دندانپزشکی تحصیل کنند. دانش آموزان دبیرستانی که قصد تحصیل در یک برنامه دندانپزشکی آموزش پیشرفته را دارند باید در زمینه زیست شناسی، شیمی و فیزیک، از مهارت خوبی برخوردار باشند.

آزمون EXANI II  در مکزیک، به اندازه‌گیری مهارت فارغ التحصیلان دبیرستان می پردازد. دانش آموزان آمریکایی، نیازمند این آزمون استاندارد برای فارغ التحصیلی از دبیرستان می باشند.

البته افرادی که نمره حد نصاب را در آزمون MCAT دریافت کرده اند میتوانند از دانشگاه های دندانپزشکی مکزیک پذیرش بگیرند. شرایط و روش های پذیرش هر دانشگاه با دانشگاه دیگر، فرق دارد و پذیرش در دانشگاه های دولتی این کشور، حالت رقابتی دارد. زبان تدریس رشته دندانپزشکی در مکزیک، اسپانیایی میباشد که دانشجویان باید به این زبان مسلط باشند.

کمک هزینه تحصیلی دانشجویان

در کشور مکزیک همانند کشورهای دیگر، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیل و وام دانشجویی فراهم شده است که دانشجو برای اخذ چنین کمک هزینه ای باید در حین تحصیلش رزومه بسیار خوبی را ارائه دهد تا بورسیه توسط دانشگاه یا دولت مکزیک به دانشجو داده شود.

بورسیه تحصیلی در مکزیک

بورسیه دوره فوق لیسانس و دکترا از بهترین بورسیه های تحصیلی در کشور مکزیک به شمار میرود که به صورت کامل پوشش داده می شود. توجه کنید که این بورسیه تحصیلی، سطح مشخصی دارد.

در طرح بورسیه دوره لیسانس و فوق لیسانس که به صورت کوتاه مدت، پوشش داده میشود؛ هر شخص باید توانایی اثبات کسب نمره ای بیشتر از یک نمره مشخص را داشته باشد. این بورسیه برخی از واحدها را از نظر مالی پوشش می دهد ولی بقیه ی هزینه را خود شخص باید بپردازد.

اخذ بورسیه تحصیلی مکزیک برای دوره تحقیقاتی به صورت کوتاه مدت است و کاربرد آن برای گروه پژوهشگر است و نتیجه نهایی در این طرح برای همه گروه ها بررسی میشود. سطح بورسیه در این طرح تحقیقاتی باید بطور اصولی ارزیابی شود. 

دقت کنید که در کشور مکزیک، بورسیه های تحصیلی به سال های بعد منتقل نمیشود. بنابراین شما باید در ماه های نوامبر و دسامبر در این زمینه اقدام کنید وگرنه شرایط خاص باید بررسی و ترتیب اثر داده شود.

اقامت پس از تحصیل در مکزیک

درصورت تمایل به تحصیل در مکزیک بمدت ۶ ماه میتوانید از طریق ویزای توریستی اقدام نمایید. بنابراین شما باید پس از گرفتن پذیرش خود از دانشگاه مورد نظرتان، برای ویزای دانشجویی اقدام نمایید.

یکسری مقررات در ویزای اقامت موقت قید شده که شما میتوانید برطبق آن برخی از فعالیت های مفید و غیر مفید را انجام دهید. اصلی ترین معیار مراجع قانونی برای صدور ویزای اقامت موقت اینست که متقاضی برای زندگی در مکزیک از بودجه کافی برخوردار باشد و یا توانایی اثبات درآمد ثابت را داشته باشد.

مزایای تحصیل در مکزیک

- دانشجویان بین المللی میتوانند با هزینه های مقرون به صرفه ای، دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه های مکزیک بگذرانند و بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه های آمریکا را بگیرند تا تحصیلات تکمیلی خود را تمام کنند.

- یکی از مزایای تحصیل در مکزیک اینست که مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاهها و مدارس مکزیک باید توسط کشورهای پیشرفته به خصوص آمریکا، کانادا و انگلستان تائید شده باشد.

معایب تحصیل در مکزیک,مزایای تحصیل در مکزیک,بورسیه تحصیلی در مکزیکزبان تحصیل در دانشگاه های مکزیک زبان انگلیسی است

معایب تحصیل در مکزیک

>> از معایب تحصیل در مکزیک میتوان به تنهایی و غربت اشاره کرد.

>> با توجه به کمتر بودن هزینه زندگی و تحصیل در مکزیک نسبت به کانادا و آمریکا اما باز هم این هزینه برای دانشجویان ایرانی گران است.

>> با وجود اینکه در دانشگاه های مکزیک به زبان انگلیسی تدریس میشود ولی فراگیری زبان اسپانیایی برای برقراری ارتباط با شهروندان این کشور، ضروری است.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 16
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
ویژه سرپوش