شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۳۷

شرایط تحصیل در هلند در مقاطع گوناگون (+ مزایا و معایب)

تحصیل در هلند,ادامه تحصیل در هلند,تحصیل در هلند کارشناسی ارشدبا داشتن بورسیه تحصیلی، امکان تحصیل در هلند وجود دارد
بسیاری از دانشجویان، آرزوی تحصیل در هلند در سراسر جهان را دارند. افراد زیادی بر این تصورند که رسیدن به چنین رویایی بسیار سخت است در صورتی که اگر از شرایط و مقررات تحصیلی آگاه باشند، برای ورود به مراکز علمی این کشور به راحتی میتوانند اقدام کنند.

تحصیل در هلند

افراد برای تحصیل در هلند باید درخصوص شرایط عمومی این کشور از اطلاعاتی برخوردار باشند. این کشور اروپایی در همسایگی کشورهایی قرار دارد که از آن ها می توان به بلژیک، انگلستان، کشورهای حوزه اسکاندیناوی و آلمان اشاره کرد. پایتخت این کشور که در شمال غربی اروپا واقع شده، آمستردام نام دارد. کشور هلند از امکانات فوق العاده ای برخوردار است و با بسیاری از کشورهای اروپایی از نظر وسعت و امکانات، متفاوت است. آزادی های مدنی هلند، بسیار بالاست و همچنین به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرت به شمار میرود بدین دلیل که نرخ بیکاری در این کشور، بسیار کم است.

زبان بسیاری از مردم هلند، انگلیسی می باشد. روش تحصیلی از بهترین روش های مهاجرت به هلند محسوب میشود. از شهرهای مهم هلند به جز آمستردام میتوان به روتردام، لاهه، آیندهوون و... اشاره کرد. زبان هلندی به عنوان زبان رسمی کشور هلند شناخته میشود؛ ولی در این کشور، بیش از ۹۰ درصد مردم به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. یکی از امکانات کشور هلند این است که برای تحصیل و کار میتوانند به زبان انگلیسی مشغول شوند. یورو به عنوان واحد پول کشور هلند میباشد و اقتصاد آن بر پایه کشاورزی، دامداری و بانکداری استوار است. هلند در پرورش و صادرات گل در رتبه اول دنیا قرار دارد.

ادامه تحصیل در هلند,تحصیل در هلند در مقطع دکترا,تحصیل در هلند در مقطع متوسطهافراد برای تحصیل در هلند باید درخصوص شرایط عمومی این کشور از اطلاعاتی برخوردار باشند

دریافت ویزای تحصیلی هلند

افراد خارج از اتحادیه اروپا که میخواهند در هلند تحصیل کنند، باید ویزای تحصیلی یا اقامت به منظور دریافت اقامت بیش از ۳ ماه را بگیرند. یعنی برای این که مجوز اقامت در هلند را دریافت کنند باید علاوه بر مدارک لازم، درخواست اقامت موقت هلند را به سفارت هلند ارائه دهند. برای اخذ ویزای تحصیلی نیازمند مدارکی در سفارت هلند هستید که عبارتند از:

>> مدارک هویتی

>> گذرنامه معتبر

>> نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر در هلند

>> مدارک اثبات تمکن مالی

>> گواهی عدم سو پیشینه

>> رسید پرداخت شهریه دانشگاه

>> بیمه نامه

سیستم آموزشی هلند

اداره و مدیریت کلیه مقاطع تحصیلی در هلند که شامل پیش دبستانی تا بالاترین مقاطع دانشگاهی میباشد زیر نظر یک سیستم اموزشی یکپارچه و قانونمند می باشد. سیستم اموزشی هلند متشکل از ۳ دسته اصلی تحصیلات اجباری نظیر مقطع ابتدایی، مقطع متوسطه و مقاطع دانشگاهی میباشد که هر کدام از آن ها دارای زیر مجموعه های متنوعی می باشد.

- تحصیل در هلند در مقطع ابتدایی و متوسطه:

در مدارس هلند، امکان تدریس برای مقاطع ابتدایی و دبیرستان وجود دارد. در مدارس هلند، کودکان از سن ۶ سالگی در مدارس پیش ابتدایی و ابتدایی ثبت نام می کنند و طول دوران تحصیل آن ها به مدت ۶ سال می باشد. دانش آموزان پس از این مقطع به مقطع دبیرستان می روند. دانش آموزان، مجوز ورود به مدارس فنی حرفه ای را دارند که مدت تحصیل در این مقطع، ۴ سال می باشد. سایر دانش آموزان برای دریافت مدرک دیپلم خود در دبیرستان باید بمدت ۵ سال تحصیل کنند. دانش آموزان بعداز این که دیپلم خود را دریافت کردند باید بمدت یک سال، دوره آموزش مقدماتی دانشگاه را بگذرانند تا واجد شرایط ورود به دانشگاه شوند. با این که مردم هلند، به زبان انگلیسی به خوبی مسلط هستند، اما دانش آموزان برای مدارس این کشور باید بر زبان هلندی، تسلط کامل را داشته باشند.

- تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی:

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی دارای شرایط و قوانین خاصی می باشد. طول دوره ی تحصیل در هلند در مقطع لیسانس، چهار سال می باشد. ۱۷ دانشگاه و مؤسسه آموزشی در کشور هلند وجود دارد که قابلیت ارائه ی خدمات به دانشجویان در مقطع لیسانس را دارد. شرط ثبت نام دانشجویان در مقطع لیسانس در کشور هلند، داشتن مدارک و شرایط لازم می باشد. مدارک تحصیلی دیپلم ۱۲ ساله و ریز نمرات دانشجو، یکی از شرایط ثبت نام دانشجویان در مقطع لیسانس می باشد. زبان انگلیسی به عنوان زبان تحصیل در دانشگاه های هلند به شمار میرود و باید سطحی از زبان افراد به منظور پذیرش، ارائه شود.

افراد به جهت تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی باید توانایی ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ را داشته باشند. دانشجویانی با کم تر از ۲۲ سال سن، میتوانند مدرک زبان آیلتس با نمره ۵.۵ ارائه دهند. معدل دانشجویان از دیگر شروط تحصیل در لیسانس میباشد که این معدل باید بالای ۱۳ باشد. توجه داشته باشید که دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل را ندارند.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی,تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی,شرایط اقامت بعد از تحصیل در هلندتحصیل در هلند در مقطع دکترا به عنوان نوعی شغل به شمار میرود

- تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد:

افرادی مجوز تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد را دارند که مدرک کارشناسی معتبری دریافت کرده باشند. یکی از شروط متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، ارائه ی مدرک آیلتس ۶.۵ است. باتوجه به نوع رشته و دانشگاه و... می توان هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را تعيين کرد. عموماً رشته های مربوط به MBA، امنیت شبکه، فن آوری اطلاعات و... در مقایسه با سایر رشته ها هزینه های بیشتری دارند. این نکته را در نظر بگیرید که افرادی که به تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند مشغولند مجوز تحصیل به صورت پیوسته در مقطع کارشناسی ارشد را دارند و همچنین میتوانند مدرک کارشناسی ارشد خود را به صورت مستقیم دریافت کنند. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می توانند به صورت پاره وقت به مدت ۱۶ ساعت در هفته کار کنند.

- تحصیل در هلند در مقطع دکترا:

درواقع تحصیل در هلند در مقطع دکترا به عنوان نوعی شغل به شمار میرود ، یعنی دانشجویان مقطع دکترا در هلند، هر ماه از دانشگاه، حقوقی را دریافت می کنند و در عوض در امور تحقیقاتی دانشگاه، فعالیت مستمری دارند و حتی در مقطع کارشناسی ارشد تدریس میکنند. تحصیل در هلند در مقطع دکترا بمدت ۴ سال زمان میبرد و یکی از شروط تحصیل در هلند، ارائه ی مدرک ایلتس ۷ می باشد. دانشجویانی که در مقطع دکترا در هلند تحصیل می کنند زیر نظر یکی از اساتید دانشگاه بطور مستقیم فعالیت می کنند، این اساتید، راهنمایی های مفیدی را در رابطه با تهیه پایان نامه دکترا به دانشجویان ارائه می دهند. یکی از مزایای تحصیل در هلند اینست که بطور رایگان در اکثر رشته های مقطع دکتری تحصیل میکنند.

تحصیل در هلند به همراه بورسیه تحصیلی

با داشتن بورسیه تحصیلی، امکان تحصیل در هلند وجود دارد. با ارائه ی بورسیه تحصیلی به دانشجویانی خارجی توسط کالج ها، دانشگاه ها و یا دولت هلند، دیگر از تمکن مالی مناسب برای پرداخت هزینه های تحصیلیشان برخوردار نیستند و همچنین استعداد و دانش بالایی دارند. معمولاً ارائه ی بورسیه های تحصیلی از سه طریق امکان پذیر است، یکی از این بورسیه های تحصیلی، شامل هزینه های تحصیلی فرد میباشد ، نوع دوم بورسیه های تحصیلی شامل هزینه های زندگی و هزینه های تحصیلی فرد میباشد و نوع سوم بورسیه های تحصیلی به عنوان یک کمک هزینه برای تحصیل و زندگی فرد محسوب میشود.

کار دانشجویی در هلند

از مزایای تحصیل در هلند اینست که فرد دانشجو می تواند در این کشور به صورت پاره وقت کار کند تا بتواند خود و خانواده اش را از نظر مالی، حمایت کند. افرادی که برای تحصیل به هلند میروند ، میتوانند به مدت زمان ۱۶ ساعت در حین تحصیل خود در طول هفته کار کنند و بیشتر هزینه های زندگیشان را تأمین کنند. بهتر است بدانید که مدت زمان کار دانشجویی در مقطع دکترا در مقایسه با سایر مقاطع متفاوت است؛ بدین دلیل که دانشجویان مقطع دکترا می توانند برای کارشان، مدت زمان بیشتری را اختصاص دهند. عموماً افرادی که در مقطع دکترا در هلند، کار می کنند می توانند بمدت ۴۰ ساعت در طول هفته فعالیت کنند. این کار پاره وقت میتواند با رشته تحصیلی دانشجویان مرتبط باشد و هم میتواند اشتغال به شغل های دیگر باشد.

شرایط اقامت بعد از تحصیل در هلند

پس از این که تحصیل شما در هلند تمام شد ، درصورت تمایل می توانید در این کشور به اقامتتان ادامه دهید، میتوانید به عنوان یکی از راههای ممکن، ادامه تحصیل در این کشور را مد نظر داشته باشید. به طورمثال اگر دانشجویان دوره کارشناسی در هلند، شرایط لازم را داشته باشند؛ می توانند وارد فرآیند مربوطه برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد شوند. در این حالت، مجوز اقامت برای فرد تائید میشود. درصورت دریافت مدرک کارشناسی ارشد و قصد ادامه تحصیل در هلند در مقطع دکترا، این نکته را در نظر بگیرید که تحصیل در این کشور در مقطع دکترا به عنوان کار طبقه بندی می شود. در اکثر موارد باتوجه به این ویژگی، دانشگاهی که قصد تحصیل و تحقیقات خود را در آن دارید، درخواست مجوز اقامت را برایتان صادر می کند.

امکان اخذ اقامت دائم هلند

از مهم ترین مزایای تحصیل در هلند می توان به اخذ اقامت دائم هلند و بهره مندی از مزایای شهروندی این کشور اشاره کرد. افراد فارغ التحصیل شده در دانشگاه های هلند، طبق قوانین مهاجرتی این کشور بمدت ۶ ماه می توانند کار کنند و اقامت دائم خود را بعد از گذشت ۳ الی ۵ سال دریافت کنند. به دست اوردن موقعیت شغلی مناسب با درامد خوب باتوجه به شرایط اقتصادی مطلوب و نیاز روز افزون بازار کار به نیروی انسانی تحصیل کرده در هلند، سخت نیست.

شرایط اقامت بعد از تحصیل در هلند,تحصیل دکترا در هلند,تحصیل در هلند کارشناسیطول دوره ی تحصیل در هلند در مقطع لیسانس، چهار سال می باشد

مزایای تحصیل در هلند

از مزایای تحصیل در هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

* امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های مختلف

* پائین بودن هزینه تحصیل در هلند به نسبت کشورهای انگلیسی زبان

* تحصیل در دانشگاه های برتر هلند با امکانات جدید آموزشی

* دسترسی به اساتید حرفه ای و پژوهشگران مطرح بین المللی با تحصیل در هلند

* امکان تحصیل در کشوری پیشرفته و مهاجرپذیر در اروپا

* امکان دریافت ویزای همراه( برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) در زمان تحصیل در هلند

* امکان کار در حین تحصیل در هلند

* ایجاد فرصت های کاری بیشتر برای فارغ التحصیلان دانشگاه های هلند

* امکان دریافت کارت اقامت دائم پس از ۵ سال کار با تحصیل در هلند

* امکان کاریابی در هلند و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی

معایب زندگی در هلند

تحصیل در هلند، علاوه بر مزایایی که برای مهاجرین بهمراه دارد دارای معایبی نیز میباشد که عبارتند از:

> گران بودن انرژی و سوخت

> تراکم بالای جمعیت شهری

> سخت بودن زبان هلندی

> هزینه بالای زندگی

> آب و هوای ابری و غیر قابل پیش بینی

> حس تنهایی برای مهاجرین

> قیمت بالای اجاره خانه

> گران بودن خدمات درمانی

> نرخ بالای مالیات

مزیت های تحصیل در هلند,مزایای تحصیل در هلند,معایب زندگی در هلنداز مزایای تحصیل در هلند اینست که فرد دانشجو می تواند در این کشور به صورت پاره وقت کار کند

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 15
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پور,عکس های کامران قاسم پور بیوگرافی کامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۶ اذر ۱۳۷۵

زادگاه:جویبار

ملیت:ایرانی

پیشه:کشتی گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی امیر حسین زارع و افتخارات او در رقابت ها (+ تصاویر)

زاده:آمل، مازندران

زادگاه:۲۷ دیماه سال ۱۳۷۹

ملیت:ایرانی

پیشه:ورزشکار

ورزش:کشتی

ادامه
علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفی بیوگرافی علی اکبر یوسفی کشتی‌گیر فرنگی‌کار کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۷۵

زادگاه:بابل

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

ورزش:کشتی فرنگی

ادامه
هادی چوپان,بیوگرافی هادی چوپان,عکس هادی چوپان بیوگرافی هادی چوپان بدنساز و قهرمان مستر المپیا (+ تصاویر)

زاده:۴ مهر ۱۳۶۶

زادگاه:اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس

ملیت:ایرانی

شغل:ورزشکار بدن سازی

قد:۱٫۶۹ متر( ۵ فوت ۶ ۱⁄۲ اینچ)

ادامه
حضرت یعقوب ع,زندگینامه یعقوب,نام همسر حضرت یعقوب بیوگرافی حضرت یعقوب (ع) و سرانجام زندگی او

لقب:اسرائیل

زادگاه:فلسطین

دین:یکتاپرست

خویشاوندان مهم:اسحاق، یوسف

آرامگاه: الخلیل

ادامه
مایکل فارادی,زندگینامه مایکل فارادی,کشفیات مایکل فارادی زندگینامه مایکل فارادی شیمیدان و فیزیکدان تجربی انگلیسی (+ تصاویر)

زاده:۲۲ سپتامبر ۱۷۹۱

زادگاه:جنوب لندن، انگلستان

ملیت:انگلیسی

پیشه:شیمی دان و فیزیک دان تجربی

دین:مسیحی

ادامه
فعالیت های یانگ هویی یان,عکس های یانگ هویی یان,یانگ هویی یان بیوگرافی یانگ هویی یان بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی (+ تصاویر)

زاده:۱۹۸۱

زادگاه:گوانگ دانگ شاند بیجیائو

ملیت:چینی

پیشه:کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
مسعود خداوردی,سه برادر خداوردی شب عروسی,میثم خداوردی بیوگرافی سه برادر خداوردی گروه موسیقی فان (+ تصاویر)

اعضای گروه:مسعود خداوردی( ۱۳ مرداد ۱۳۵۷، سرخه سمنان)- میثم خداوردی( ۱۶ مرداد ۱۳۶۰، سرخه سمنان)- علیرضا خداوردی( ۱۰ آذر ۱۳۶۲، سرخه سمنان)

ملیت:ایرانی

سمت:خواننده

سال های فعالیت:۱۳۹۱- اکنون

معروف شدن با:آهنگ شما خونتون مورچه داره ؟

ادامه
وحید شمسایی,بیوگرافی وحید شمسایی,عکس های جدید وحید شمسایی بیوگرافی وحید شمسایی مربی فوتسال کشور (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:فوتسال

متولد:۳۰ آذر ۱۳۵۵

قد:۱۸۰ متر

نام مستعار:آقای گل

پست:مهاجم

ادامه
ویژه سرپوش