دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۲۰۰۸۲

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در قطر

تحصیل در قطر,مدارک لازم برای تحصیل در قطر,تحصیل در مدارس قطرتحصیل در قطر جزو مهمترین مقاصد مهاجرت تحصیلی است
خاورمیانه به عنوان مرکز کشور قطر می باشد. شهرت کشور قطر به دلیل چشم اندازها و معماری های باشکوه و همچنین ساختارهای مدرن می باشد. قطر، میزبان تعدادی از دانشگاههای برتر میباشد که دانشجویان بین المللی، حق تحصیل در این کشور را دارند.

تحصیل در قطر

یکی از کشورهای عربی که پیشرفت های چشمگیری از نظر اقتصادی، فرهنگی و علمی دارد؛ به نام قطر میباشد و این کشور در قاره آسیا و شبه جزیره عربستان قرار دارد. قطر، محدودیتی برای پذیرش دانشجو ندارد و دانشجویان می توانند با بالاترین کیفیت از تمامی امکانات آموزشی برخوردار شوند. از این رو همه ساله از سرتاسر دنیا دانشجویان بسیاری به قطر سفر می کنند تا در آن جا ادامه تحصیل دهند.

قطر به خاطر داشتن موقعیت های شغلی بسیار زیاد، نیروی متخصص و تحصیل کرده ی بیکار ندارد و این نیرو میتواند درامد بسیار زیادی را از طریق کار در یکی از این موقعیت های شغلی، کسب کند. از این رو ، چنانچه دانشجو برای تحصیل در قطر اقدام کند برای پیدا کردن کار، با مشکلی رو به رو نمیشود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی قطر

- پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

- ۶قطعه عکس پاسپورتی

- آخرین مدرک تحصیلی بهمراه ریز نمرات

- در صورت تأهل ارائه قباله ازدواج الزامی است

- گواهی سلامت پزشکی

- مدرک زبان

- تائید مدارک توسط سفارت

- تائیدیه محل تحصیل و اموزش

- پرداخت کامل هزینه ویزا

- مدارک پزشکی نشان دهنده سلامت جسمی و روانی

تحصیل در مقاطع قطر

>> تحصیل در مدارس قطر:

شهروندان بومی و محلی برای تحصیل در مدارس دولتی قطر نباید هزینه ای بپردازند اما اتباع خارجی موظفند که شهریه ای برای تحصیل در مدارس این کشور بپردازند. با این که افراد خارجی، مکلف به پرداخت هزینه هایی برای تحصیل در قطر  هستند اما قابلیت برخورداری از کیفیت و استانداردهای بسیار مناسب اموزش را دارند. همچنین در کشور قطر، روش تحصیل در هر مدرسه ای با مدرسه ی دیگر، فرق دارد. مدارسی از کشورهای فیلیپین، پاکستان و هند در قطر نیز وجود دارد که هزینه ی تحصیل در این مدارس، ارزانتر از مدارس آمریکایی و انگلیسی است. دانشجویان، مجوز کار دانشجویی در قطر را ندارند.

>> تحصیل در قطر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد:

زبان تحصیل در قطر در مقطع لیسانس، انگلیسی است و دانشجویان باید بمدت سه تا پنج سال، دوره تحصیلی لیسانس را بگذرانند. قطر، بعنوان درجه اصلی تحصیلات تکمیلی از مدرک لیسانس استفاده می کند. دانش آموزان میتوانند در زمینه های مختلف هنر و علوم، مدرک کارشناسی بگیرند.

فقط کسانی، مجوز تحصیل در دانشگاه قطر را دارند که اقامت معتبر یا شهروندی در یک کشور خلیج را داشته باشند. دانش آموزانی که اشنا به زبان عربی نیستند و یا قصد بهبود مهارت های عربی خود را دارند؛ در این کشور، برنامه های زیادی را پیدا خواهند کرد. دانش آموزان نااشنا به عربی می توانند از زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم در قطر استفاده کنند. زبان تدریس بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد، بخصوص علوم طبیعی، مهندسی و کسب و کار، انگلیسی می باشد.

شرایط اخذ پذیرش پزشکی در قطر,تحصیل در قطر در مقطع دکتری,تحصیل رشته دندانپزشکی در قطرتحصیل در قطر فرصتی عالی برای ورود به بازارکار فوق العاده کشور قطر است

>> تحصیل در قطر در مقطع دکتری:

در دانشگاههای قطر، برنامه ها و رشته های PhD، دستورات سختی دارند. دانش آموزان متقاضی تحصیل در قطر در مقطع دکترا باید از خصوصیاتی همچون تعهد و تجربه و مهارتهای تفکر انتقادی در زمینه اموزشی برخوردار باشند. دانش آموزان با انجام تحقیقات مهم، یک پایان نامه یا پایان نامه دکترا را ارایه می دهند.

تحصیل رشته پزشکی در قطر / شرایط اخذ پذیرش پزشکی در قطر

 قطر توانسته برای بخش پزشکی و دندانپزشکی، فضای تحصیلی خوبی را ایجاد کند. مدت زمان تحصیل پزشکی در قطر، ۶سال زمان میبرد و شامل دروس پیش پزشکی و دروس کارشناسی در علوم و علوم انسانی می باشد. در این مقطع، اموزش مهارت های لازم، حائز اهمیت است. در کشور قطر، امکانات بهداشتی دانشگاهی و بیمارستانی در سطح بسیار خوبی ارائه میشود و اساتید این بخش، از سواد و درجه‎ی علمی بسیار بالایی برخوردارند.

ارائه مدرک دیپلم ۱۲ساله، یکی از شروط ورود به رشته پزشکی میباشد ، بنابراین علاوه بر داشتن معدل بالا باید در یک ازمون دو مرحله ای شرکت کنید، سوالات این ازمون به صورت عملی و تئوری است. دولت قطر برای پزشکان، سیستم تحصیلی خوبی را فراهم نموده است. معمولاً در قطر طول دوره تحصیل پزشکی، ۴ الی ۶ ساله به پایان میرسد و شخص باید بتواند از امکانات آزمایشگاهی بهره ببرد.

تحصیل رشته دندانپزشکی در قطر/شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در قطر

در کشور قطر، طول دوره ی تحصیل در دندانپزشکی بمدت ۵ سال می باشد و ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۶ از شروط ورود به این رشته محسوب میشود. رزومه تحصیلی خوب، اهمیت بسیاری دارد؛ کسانی که در رشته های مرتبط زیست شناسی، موفق به دریافت مدرک لیسانس شده اند؛ شانس پذیرش در رشته دندانپزشکی را دارند. 

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در قطر

دانشجویان مقطع لیسانس در قطر، مجوز کار بمدت ۱۰ ساعت در هفته را دارند و بیش از این، غیر مجاز است. دانشجو در صورت انتخاب رشته مهندسی برای مقطع فوق لیسانس، مجوز ۲۰ ساعت کار را دارد درحالیکه این مدت زمان برای رشته های غیرمهندسی بر اساس نوع رشته، ۲۵ ساعت می باشد. دانشجوی دکترا در قطر، مجوز کار بمدت ۲۵ ساعت در هفته را دارد. اغلب دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در قطر، فعالیت خود را در بخش های پژوهشی دانشگاه شروع می کنند. بطور کلی وضعیت کار دانشجویی در قطر در شرایطیست که افراد بتوانند درامد خوبی را با استفاده از آن بدست آورند.

مدارک لازم برای تحصیل در قطر,معایب تحصیل در قطر,تحصیل در مدارس قطرتحصیل در قطر در بعضی رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود

تحصیل در قطر و امکان کار بعد از تحصیل

در کشور قطر، امکان کار پس از تحصیل وجود دارد و نیروی کار خارجی که در قطر، فعالیت میکند بیشتر از نیروی کار قطری است. زبان مردم این کشور بطور رسمی، عربی است ولی این مردم به زبان انگلیسی، زیاد صحبت می کنند. اکثر فارغ التحصیلان درصورت رونق صنعت توریسم در قطر، می توانند فعالیت خود را در صنعت های گاز و نفت شروع کنند. شما نیازمند مجوز کار توسط کار فرما برای فعالیت در قطر می باشید که کارفرما در اخذ این مجوز به شما کمک میکند.

بورسیه دانشگاه قطر

دانشگاه قطر در هر سال تحصیلی به منظور جذب دانشجویان واجد شرایط ، از طیف گسترده ای از دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی پشتیبانی می کند. باتوجه به شایستگی علمی و پیشرفت علمی دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، بورسیه های تحصیلی این دانشگاه را اعطا می کنند.

دانشجویان بین المللی جدید خارج از قطر باید برای درخواست بورسیه های دانشگاه قطر، وقتی که درخواست پذیرش آنلاین در دوره اعلام شده را با پیوند ارسال شده از طریق ایمیل برای دانشجویان، تکمیل کردند؛ برای این بورسیه اقدام کنند. پس از این که دانشجویان توانستند بورسیه ی دانشگاه قطررا بگیرند؛ توسط دانشگاه قطر، مورد حمایت قرار می گیرند و از این بورسیه ها می توان به تأمین هزینه ی خوابگاه دانشگاه و بلیط سالانه، معافیت از شهریه، بلیط رفت و برگشت و معافیت هزینه رزرو اشاره کرد.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف تحصیلی در قطر

بیشتر ازمون های ورودی در قطر، مرتبط با رشته های مهندسی بوده و برای دانشگاه های دولتی این کشور برگزار می شود. براساس ارزیابی ها، بخش بندی های هر یک از ازمونها مشخص می باشد. اگر دانشجو بتواند از آزمون های برگزار شده در قطر، نمره متوسطی را کسب کند؛ برای تحصیل در قطر به عنوان رویکردی بسیار عالی محسوب میشود. ازمونها را بمدت کم تر از دو ساعت برگزار می کنند و دولت، موظف به تعيين شرایط ارزیابی ازمونها است. شما باید نسبت به ثبت نام برای شرکت در این ازمونها اقدام کنید و هزینه ای را بپردازید؛ این نکته را در نظر داشته باشید که در سال های اخیر، شرایط ورودی در این ازمونها با تغییرات زیادی رو به رو شده است. شهریه رشته های معماری و عمران در دانشگاه های کشور قطر، گران است.

هزینه تحصیل در قطر,مزایای تحصیل در قطرهزینه تحصیل در قطر با توجه به رشته و دانشگاه محل تحصیل دانشجو متفاوت است

مزایای تحصیل در قطر

>> از قطر به عنوان کشوری بسیار امن و دوستانه یاد میشود که جنایت کمی در آن اتفاق می افتد.

>> یکی از مزایای تحصیل در قطر اینست که می توانید یکی از رایج ترین زبان های جهان یعنی زبان عربی را اموزش ببینید.

>> از دیگر مزایای کشور قطر می توان به فرهنگ حمایتی و استقبال کننده از خارجی ها اشاره کرد.

>> اموزش و تحصیل برنامه ها به زبان انگلیسی در قطر، از دیگر فواید تحصیل در این کشور به شمار می رود.

معایب تحصیل در قطر

* باتوجه به گرم و مرطوب بودن آب و هوای قطر، در فصل تابستان ، این دما به ۵۰ درجه سانتیگراد ، همراه با ۹۰ درصد رطوبت میرسد.

* هزینه های زندگی در قطر، بدون در نظر گرفتن مزیت بنزین ارزان، مقرون به صرفه نیست.

* یکی از معایب تحصیل در قطر اینست که رشد سریع اقتصادی موجب شده که هزینه های اسکان شده افزایش یابد.

* کم بودن تعداد دانشگاه ها در قطر از معایب تحصیل در این کشور به شمار می رود.

* گاهی اوقات زنان مجرد با مشکلاتی به دلیل ترس از ایمنی، در یافتن کار بدون حامی یا اخذ مجوز اقامت برای مدت طولانی مواجه می شوند.

کار دانشجویی در قطر,تحصیل در قطر,بورسیه دانشگاه قطرامکان کار بعد از تحصیل در قطر وجود دارد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 9
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش