شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۱۲۱

آشنایی کامل با شرایط تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور,مدارک مورد نیاز برای تحصیل در سنگاپور,شرایط تحصیل در سنگاپورانگلیسی زبان رایج تحصیل در سنگاپور میباشد
سنگاپور در جنوب شرقی آسیا به عنوان یك مرکز عالی تحصیلی محسوب میشود تا این که یک مقصد تفریحی باشد. مزایای تحصیل در سنگاپور، بسیار زیاد است. سنگاپور که دارای آب و هوای گرمسیری است؛ به عنوان یک مرکز فعال اقتصادی جهانی و جمعیت چند فرهنگی به شمار می رود. در این مطلب از سرپوش با شرایط تحصیل در سنگاپور بیشتر آشنا خواهید شد.

تحصیل در سنگاپور

دانشگاه های سنگاپور از لحاظ مدارج علمی، از رتبه های برتر دانشگاهی، استانداردهای عالی اموزش و تسهیلات تحقیقاتی پیشرفته برخوردار می باشد.

مردم کشور سنگاپور بطور رسمی به زبانهای انگلیسی، چینی، مالایی و تامیل، صحبت می کنند. کشور سنگاپور میتواند یک مقصد تحصیلی و تحقیقاتی برون مرزی خوب برای ایرانی ها محسوب شود. کشور سنگاپور هم تراز کشورهای آمریکا و انگلستان از لحاظ کیفیت آموزش و زندگی میباشد و هزینه های زندگی در این کشور، گرانتر از کشورهای آسیایی دیگر است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در سنگاپور

در کشور سنگاپور، هر دانشگاه و مدرسه ای نسبت به دیگری شرایط پذیرش متفاوتی براساس تناسب سطح و دوره دارد ولی بطور کلی شرایط و مدارک متقاضیان تحصیل در سنگاپور باید در ارزیابی ها پذیرفته شود و برای تحصیل در این کشور بتوانند وارد آن شوند. مدارک مؤثر در پذیرش فرد در دانشگاه های سنگاپور عبارتند از:

> مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس بسته به دوره ی تحصیلی

> انگیزه نامه برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا

> CVیا رزومه برای اکثر سطوح تحصیلی

> داشتن توصیه نامه ای از کارفرما و مدیر درصورت برخورداری از سابقه کار

> ریز نمرات سال های تحصیل و کپی از آن ها

> مدارک و اسناد ارزشمند تحصیلی مانند موفقیت در المپیاد علمی در هر سطحی

> مدارک هویتی و شخصی

نحوه اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

داشتن ویزای تحصیلی، یکی از شروط تحصیل در سنگاپور میباشد که فرد باید در گام نخست، به سفارت سنگاپور در کشور خود مراجعه کند. از مهمترین شروط اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور می توان به اثبات مهارت زبان انگلیسی به وسیله صحبت کردن یا به وسیله ارائه مدرک زبان انگلیسی اشاره کرد. متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور باید دارای نامه پذیرش دانشگاه یا مدرسه و مدرک دیپلم باشد تا قادر به اثبات گذراندن دوره دبیرستان شود. در ادامه برای گرفتن ویزای تحصیلی سنگاپور به اسناد و مدارک زیر، نیاز دارید:

>> نامه پذیرش دانشگاه یا مدرسه در کشور سنگاپور

>> مدرک دیپلم

>> ثابت کردن تمکن مالی

>> پاسپورت با اعتبار

>> عکس در اندازه گذرنامه و زمینه سفید

مقاطع تحصیلی سنگاپور

* تحصیل در سنگاپور در مدارس سنگاپور:

اتباع کشور سنگاپور از سن هفت سالگی، ملزم به تحصیل در مدارس هستند. تحصیل در سنگاپور در مقطع ابتدایی شامل دو دوره ی ۱ الی ۴ ابتدایی و دو دوره سال ۵ و ۶ می باشد. تمام شهروندان و اتباع سنگاپور می توانند به صورت رایگان در مدارس ابتدایی تحصیل کنند.

تحصیل در سنگاپور در رشته های پزشکی,تحصیل در سنگاپور,مدارک مورد نیاز برای تحصیل در سنگاپوربرای تحصیل در سنگاپور به طبع به ویزای تحصیلی نیاز است

عموماً زبان تحصیل در مدارس سنگاپور، انگلیسی میباشد ولی کودکان در برخی از مدارس و دروس میتوانند به زبان های بومی این کشور اموزش ببینند. البته دانش آموزان به صورت اختیاری می توانند به زبان انگلیسی یا زبان های بومی، دوره تحصیلی خود را بگذرانند.

تحصیل در مدارس سنگاپور بمدت ۱۰ سال یعنی ۴ ﺳـﺎل دوره اﺑﺘـﺪاﯾﯽ و  ۶ ﺳﺎل دوره متوسط، زمان میبرد. دانش آموزان با مهارت های یادگیری زبان و سوادآموزی و مهارت های ریاضی و عددی در پایه سال تحصیلی ۱ تا ۴ ابتدایی آشنا می شوند. دانش آموزان بر اساس نظام اموزشی سنگاپور، موظف به شرکت در ازمون ارزشیابی تحصیلی پس از پایان دوره ششم هستند و چنانچه در این ازمون، قبول شوند؛ می توانند در یکی از دوره های نظری یا فنی دبیرستان براساس توانایی هایشان ادامه تحصیل می دهند.

دانش آموزان برای تحصیل در سنگاپور در مقطع دبیرستان تا سن ۱۶ سالگی می توانند اقدام کنند. دانش آموزان خارجی به یک قیم قانونی برای تحصیل در سنگاپور، نیاز دارند.

* کارشناسی در سنگاپور و شرایط اخذ پذیرش لیسانس:

طول دوره ی تحصیل در سنگاپور در مقطع لیسانس مانند کشورهای دیگر، ۴ سال می باشد. دانشجویان این مقطع، مجوز انجام کار دانشجویی بمدت ۱۰ الی ۱۶ ساعت در هفته را دارند. هر یک از دانشگاه های کشور سنگاپور، سایت های تخصصی جداگانه ای دارند. درواقع اخذ پذیرش به صورت آنلاین برای اغلب دانشگاه های کشور سنگاپور صورت می گیرد. ارائه آخرین مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی بهمراه ریز نمرات و مدارک زبان آیلتس حداقل ۶ اکادمیک برای پذیرش در این مقطع الزامیست.

متقاضیان برای تحصیل در این مقطع باید مدارک هویتی را بهمراه ترجمه ارائه دهند. دقت کنید که برای تحصیل در مدیریت بازرگانی و حقوق و پزشکی باید پیش نیازهایی را بگذرانید. دانشجویان می توانند به دو زبان در مقطع کارشناسی تحصیل کنند.

* تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد:

یکی از مزیت های سنگاپور اینست که از نظام اموزش عالی جهانی برخوردارست و در سراسر جهان توسط وزرای اموزش و پرورش شناخته شده است. دانشجویان در یک دانشگاه دولتی یا خصوصی در کشور سنگاپور میتوانند مدرک کارشناسی ارشد بگیرند. چندین دانشگاه در سنگاپور، ارائه دهنده ی طیف گسترده ای از برنامه های ارشد است. از مباحثی که در مقطع کارشناسی ارشد در سنگاپور تدریس میشود؛ می توان به مدیریت کسب و کار، اقتصاد، مدیریت اطلاعات، حسابداری، حقوق و علوم اجتماعی اشاره کرد.

طول دوره ی تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد که در ۷ دانشگاه اصلی ارائه میشود؛ بمدت یک تا دو سال می باشد. دانشکده مربوطه، پس از ارزیابی دقیق دانشجویان خارجی براساس دوره های قبلی و رشته های تحصیلی، نمرات ازمون و تجربه کار مرتبط، در مورد پذیرش آن ها تصمیم گیری میکند. اکثر دانشگاه ها در ماه های اوت و ژانویه، اقدام به پذیرش دانشجویان می کنند.

* تحصیل دکترا در سنگاپور :

متقاضیان تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا موظفند که برای دانشگاه مورد نظرشان، درخواست پذیرش خود را ارسال کنند. برای ارزیابی دانشجویان در این مقطع به مواردی همچون توصیه نامه ها، سوابق تحصیلی و مدرک تحصیلی، نمرات آزمون های موردنیاز و تجربه کار مرتبط توجه می کنند. دانشجویان می توانند بمدت ۴ الی ۵ سال در کشور سنگاپور در مقطع PhD   تحصیل کنند.

دانشجویان میتوانند برای موضوعات خاص با اساتید راهنما با سوپروایزر مکاتبه  کنند. احتمال درخواست مدرک GRE، GMAT یا GATEاز شما برای اخذ پذیرش تحصیل در این مقطع وجود دارد.

تحصیل در سنگاپور بهمراه بورسیه

چنانچه فرد متقاضی تحصیل در سنگاپور برای گرفتن ویزا، مدارک لازم را داشته است یعنی میتواند کاندید اخذ بورسیه شود. بورسیه های زیر، معمولاً مختص مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است:

- بورسیه تحصیلی استار:

طراحی این بورسیه بگونه ایست که بتواند ۲۴۰ نفر را در طول یک سال تحصیلی پوشش دهد. درواقع بورسیه تحصیلی استار در اختیار تعداد مشخص و محدودی از محصلان یا فارغ التحصیلان مقیم سنگاپور قرار داده میشود.

شرایط تحصیل در سنگاپور,معایب تحصیل در سنگاپور,نحوه اخذ ویزای تحصیلی سنگاپورتحصیل در مدارس سنگاپور برای اتباع این کشور اجباری می باشد

- بورسیه تحصیلی سینگا:

بورسیه تحصیلی سینگا به ورودی ها اختصاص می یابد؛ یعنی این بورسیه به دانشجویان دکترایی داده میشود که برای اخذ مدرکشان سنگاپور را در ابتدا انتخاب کرده اند. این نوع از بورسیه را راحتتر می توان دریافت کرد و به دانشجویان ایرانی، اختصاص داده میشود.

- بورسیه کالج شلتون:

دانشجویانی می توانند این نوع بورسیه را در سه نوبت بگیرند که نمرات بهتر و رزومه قوی تر داشته باشند و مجوز تحصیل در دانشگاه های اروپا و آمریکا به واسطه این بورسیه را دارند.

تحصیل در سنگاپور در رشته های پزشکی

پذیرش رشته های پزشکی در دانشگاه های سنگاپور و دیگر دانشگاه های سطح جهان، بسیار مهم است و شهریه ی این رشته نیز گرانتر است. برای این که شما در رشته های پزشکی در کشور سنگاپور، پذیرش شوید باید در آزمون ورودی شرکت کنید و امتیاز مورد قبولی را به دست آورید. تحصیل در سنگاپور در رشته ی پزشکی در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکانپذیر است. طول دوره ی تحصیل در رشته های پزشکی سنگاپور در مقطع لیسانس بمدت ۴ سال است؛ به این صورت که ۲ سال آن تئوری است و در ۲ سال باقی مانده، دانشجو باید به صورت کارآموزی بالینی به بازار کار برود. طول دوره ی تحصیل در رشته های پزشکی سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد، ۲ سال زمان میبرد درحالیکه در دوره دکترا این مدت زمان، از دو تا پنج سال به صورت میانگی، طول میکشد.

تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور در رشته دندانپزشکی که شامل واحد های تخصصی و علمی است؛ ۵ سال طول میکشد. مهمترین بخش این دوره تحصیلی، واحدهای عملی می باشد. شرایط تحصیل در این کشور به چندین بخش مهم تقسیم شده است. شرکت در ازمون های ورودی برای گرفتن تخصص دندانپزشکی، اندکی دشوار است تا به شکل دقیق، سطح علمی افراد ارزیابی شود. یکی از شروط تحصیل در این رشته در سنگاپور، گذراندن دوره A- LEVEL  می باشد. بهتر است بدانید که چنین دوره ای در ایران برگزار نمی شود و شخص باید در بریتانیا، مالزی یا سنگاپور، این دوره دوساله را بگذارند که مدرکش در دنیا از اعتبار بسیاری برخوردارست. درواقع دوره بین H۱ الی H۲ یعنی ممتاز ارزیابی می شود.

تحصیل در سنگاپور و بررسی ویزای همراه

از شروط تحصیل در سنگاپور می توان به اخذ ویزای تحصیلی و اخذ اقامت این کشور اشاره کرد. به این جهت فرد باید مدارکی ازجمله مدارک تحصیلی و مدرک زبان را علاوه بر داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های سنگاپور، جهت اخذ ویزای این کشور ارائه دهد.

معمولا کشورهای آسیایی به فرد متقاضی اصلی، مجوز الحاق خانواده و همراه را به واسطه ویزای تحصیلی نمی دهند. کشور سنگاپور نیز با پیروی از این قانون، اجازه نمی دهد که خانواده بهمراه فرد دانشجو، وارد این کشور شوند. تنها در صورتی که دانشجو پس از فارغ التحصیل شدنش در سنگاپور بتواند به صورت تمام وقت کار کند؛ مجوز درخواست الحاق خانواده به خود را دارد که خانواده شامل همسر و فرزندان زیر سن ۲۱ سال می باشد.

اقامت پس از تحصیل در سنگاپور 

افراد صرفا با تحصیل در سنگاپور نمیتوانند اقامت و تابعیت این کشور را بگیرند. درصورتی که فارغ التحصیل کشور سنگاپور بتواند در این کشور، کار کند و دوره های کارورزی را بگذرانند؛ مجوز درخواست اقامت دائم این کشور را دارد؛ به شرطی که در این کشور بمدت ۶ ماه، کار کند و فیش حقوقی این ۶ ماه را ارائه دهد. همچنین یکی دیگر از راههای اخذ اقامت دائم سنگاپور، از طریق سرمایه گذاری می باشد.

تحصیل در سنگاپور بهمراه بورسیه,زندگی و تحصیل در سنگاپور,تحصیل دندانپزشکی در سنگاپوربرای تحصیل دکترا در سنگاپور باید درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 17
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
ویژه سرپوش